Şimdi Ara

Video İzlemek mi Kitaptan Çalışmak mı Yararlı?(MEZUN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
7
Favori
26.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki

Video İzlemek mi Kitaptan Çalışmak mı Yararlı?(MEZUN)

(En Son Oy Tarihi: 7.6.2022)
Giriş
  • Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.Ben bu sene 22kdan mezuna kaldım.Sizce dersleri internetten dinlemek zaman kaybımı?Kitaptan çalışsak bir sıkıntı olur mu?Kitap önerisi de yaparsanız memnun olurum.
    İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Sinatra -- 1 Ağustos 2017; 14:10:18 >

• kitapda yavura anlatır gıbı anlatıyorlar hiç birşey anlasılmıyor , video daha iyi
  • Türkçü Bey kullanıcısına yanıt
    Öteki de çok uzun suruyor hocam Teşekkürler cevabınız için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kitaptan daha hızlı ilerlediğimiz gerçeği ortadadır.
  • David Belle kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum

• Evet arkadaşlar cevaplarinizi bekliyorum.

• Kitaptan anlıyorum dersen, kitaptan ilerle zaten 22k dan bırakmışsın mezuna :D Yani nasıl çalışacağını biliyorsundur.

Ben mesele 2 yıl Matematik ve Geometri görmedim, mezuna kaldım ben de şimdi videodan çalışıyorum ve iyi geliyor.

Yani dediğim gibi 22k yapmış birisine tavsiye verecek birisi değilim :D Fakat, dediğim gibi kitaptan anlıyorsan kitaptan hızlı ilerlersin. Kitaptan anlamıyorsan, videodan izledikten sonra kitaptan konu anlatımına bakarsın, ardından soruları tokatlamaya geçersin. Bu da iyi bir seçenek.

• Dersine göre değişir. Bir fiziği kitaptan okuyarak anlama(ma)k var. Bir de umut öncül izleyip soru çözmek. Tarih coğrafya gibi derslerde video izlemek işkence. Bir de ygs kimya video izlemek mantıklı değil. Digerlerinde de hem video izle hem kitaptan çalış

• Bütün konuları farklı hocaların videolarından izleyerek öğrenmeye çalış.Herkes birşeyleri unutuyor ve çözdükleri sorular basit sorular.Ciddi sorularda reel arkadaşlarından yardım almak zorundasın.
  • Kitabın nasıl anlattığı ve ne kadar ayrıntılı olduğu önemli. Şimdi aklıma geldi de en önemlisi çalışan kişinin kitapla nasıl çalıştığı

• quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Bütün konuları farklı hocaların videolarından izleyerek öğrenmeye çalış.Herkes birşeyleri unutuyor ve çözdükleri sorular basit sorular.Ciddi sorularda reel arkadaşlarından yardım almak zorundasın.

Hocam konularda 0 değilim.Ogrenmeden ziyade tekrar amaçlı izlemeyi düşünüyorum.Yardim derken soru cozdurmeyi mi kastettiniz hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesele sıfır olup olmamak değil.Bolca vaktiniz var.Rahatça video eğitim izleyip bitirin.İşinizi sağlama alın.Hangi hocanın eğitimini bitirirseniz bitirin basit soruları çözüp bıraktıkları için yapamadığınız sorularda yardımcı olacak birilerini arayacaksınız.
  • AC Kiriklar kullanıcısına yanıt
    Hocam sizce de bir konuyu bütün hocalardan dinlemek zaman kaybı değil mi yoksanben mi yanlis anladim.Tam olarak oneriniz nedir derece için?

• Video artı not tut yeter

• Bence sadece takildigin konulari izle,mesela benim kimyam çok iyiydi ama elektrokimyayi kitaptan calisarak bir türlu kavrayamadim açtim hocalara geldikte birkac videosu vardi izledim kavradim çok vakit de kaybetmedim. Ama gidip tum kimyayi dinlemek vakit kaybi olurdu. Ayrica 22k dan mezuna kaliyosan takildigin konu sayisi cok degildir sadece takildiklarini izle derim

• Tipisteyenbiri T kullanıcısına yanıt
    Cevabın için teşekkür ederim.Banada dedigin yakin geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: burak335

Video artı not tut yeter

hocam video bütün konular için mi yoksa takildiklatim için mi?

• Şuan senin yerinde olsam,kendime 345 ygs sb 345 lys sb, lys simetri fizik,kimya,biyoloji alir baslardim bunlari cozmeye. Bunlar kimya disinda ayrintili olmayan kitaplar e senin de gecen yildan baya birikimin var bos degilsin geride degilsin cok saglam goturur bunlar seni,takildigin yerde yaz youtube a o konuyu izle sonra kitabini bitir gec,denemelere cok onem ver

• Tipisteyenbiri T kullanıcısına yanıt
    3-4-5 yerine karekok olmaz mi? Birde simetriler detaylı değil demissiniz yoksa ben mi yanlış anladım hocam?

• 345 yerine karekok de olur ama karekok cok uzun süruyor test sayisi cok. Hangisini alsan da pişman olmazsin. Simetriler şöyle bence fiziği çok ozet. Yani ben konularda sifirken bir faydasini gormüyordum ama mezunken işimi gördü. Kimyasi cok ayrintili cok guzel tabi. Biyolojisi de bi eksigi yok ama ben palmeyi yine biraz daha ayrintili buluyorum,ama bence simetri fenleri alirsan hic pisman olmazsin mezun oldugun icin

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.