Şimdi Ara

Lütfen Yardım! GTX590 dx Water Effects Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir Gtx 590 ım var birkaç ay önce aldığım.

Aldığıma pisman olmak üzereyim. Zira BU karın ya driverlarında, ya da fizik motorunda problem var, dx11 bazlı su hareket/yansıma efektlerinde problem var.

Bunu Lotro da ve Skyrim de test ettim ve aynı problemi gördüm, önceki kartım olan hd7850 de bu problem yoktu.

Su da smooth biz dağılım yerine yanlara doğru dağılan dalgalar yavaş ve titreşerek dağılıyor bu da sinir edici bir görüntü ortaya çıkarıyor.

Lütfen bu problemle karşılaşıp karşılaşmadığınız ve bulabildiyseniz çözüm hakkında bilgi verin, minnettar kalırım.

Bir de kart, daha önce hiç problem yaşamadığım oyunlarla, örneğin civ5 de oyun ilerledikçe durup dururken fps düşmesi yaratıyor.

En yeni driver ı ve physx güncellemesini kurdum, bir düzelme yok cevaplarınızı bekliyorum...

• civilization 5 oyuncusu olarak şunu belirteyim. Civ5 i Skyrim gibi oyunlarla kıyaslamak yanlış. Mesela ben genelde (sistemim sol tarafta görülebilir) en büyük haritada oynarım. 20 AI + 10 City State ile oynarım. İlk başlarda sorun yokken harita artık dolduğu zaman oyun ağırlaşmaya başlar. Pek ekran kartına bağlamıyorum ben bunu. (çözünürlük 1920x1200)

Birde kartın fizik motoru derken ne demek istediniz pek anlayamadım :) Onun dışında bir fikrim yok, genelde bu tip sorunlarımı deneme yanılma yöntemiyle çözerim. Driver sil tekrar yükle DX update vs vs vs sıkıntı yaratan programları bulmak gibi.
  • seni klube alalım,orada daha iyi yardımcı olurlar

http://resim.donanimhaber.com/m_39594411/mpage_316/key_/tm.htm
  • Dün araştırdık biraz.

Ne yazıkki, bu kartı kullanan pek çok kişi bu problemi doğruluyor. Bu bir hata.

Üzüldüm şimdi, o kadar da severek almıştım kartı.

Umarım yeni driverlarla düzelir...

Bu arada imzamdaki sistem toptan 0 kuruldu. Yani eski driver problemi falan olması mümkün değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Romina -- 1 Ağustos 2012; 11:32:53 >
  • Aynı sorunu bende gözlemledim ve sadece Skyrim değil diğer bazı oyunlarda da bu problem var ama oyundan ama Nvidia dan kaynaklı buna tam emin değilim. Ben çözümünü şöyle buldum sizinlede paylaşayım nvidia control panel > 3d ayarlarının yönetilmesi > program ayarları > Elder Scrolls V:Skyrim sekmesini bulup (yoksa ekle diyerek oyunun yüklü olduğu yerden .exe sini eklemeniz gerekicek) bu adımda Birden çok GPU'yla görüntü oluşturma modunu Tek GPU seçiceksiniz. Sanırım bu oyunun SLI desteği yok çünkü tek gpu ve çift gpu arasında hiç bir fps kaybı veya artışı gözlemlemedim.Sorunun çözümünü böyle buldum deneyebilirsiniz kolay gelsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.