Şimdi Ara

Lütfen yardım edin ( mac format sorunu )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
10.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün gece mac ime format atmaya karar verdim. Commant + r ile diski silme işlemlerini yaptım daha sonra yüklemeye başladım ve o yüklerken yattım. Sabah kalktığımda yüklemediğini Ekranın kaldığını ve yüklemedi uyarısı ile karşılaşıp. Reset atıp tekrar yüklemeye karar verdim yine aynı işlemleri yapacaktım ki bu sefer karşıma internet recovery Yükleniyor deniyor ve ekranda yuvarlak dünya Haritası Dönüyor altında da yükleme barı var ancak 7 saattir hiç ilerlemiyor. Kaldı bu şekilde. Bu arada Yosemite kullanıyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence tekrar deneyin yavaş da olsa Net bağlantısında sorun yoksa yüklemesi Lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

bence tekrar deneyin yavaş da olsa Net bağlantısında sorun yoksa yüklemesi Lazım.

Bu işlemin bu kadar uzun sürmesi normal mi peki

• Apple sunucuları yoğun oluyor bazen ve inen dosya 4 gb filan uzun Sürer.. En iyisi klasik Yöntem aslında usb ye trasmacle dmg yazıp alt tuşuyla yüklemek.

• quote:

Apple sunucuları yoğun oluyor bazen ve inen dosya 4 gb filan uzun Sürer.. En iyisi klasik Yöntem aslında usb ye trasmacle dmg yazıp alt tuşuyla yüklemek.

O nasıl oluyor anlamadım

• Sistemin çökük oldugu için mac os e erişimin yok elinde install usb de yoksa windowslu pc den transmac programı çalıstırarak netten herhangi bir yerden elde edeceğin dmg dosyasını yazacaksın usb belleğe sonra bunu mac bilgisayara takıp alt tuşunu baslı tutarak yükleyeceksin. Hızlı adsl bağlantın varsa hiç uğraşma net recovery ile dmg yi biryerden bulup windows dan transmac kullanarak usb ye yaz o şekilde hallet bence.

• Bu işlemin nasıl yapıldığını neti biraz araştırarak öğrenirsin ama uğraşmak istemiyorsan net recovery den bırak kendi haline 1 gün sürsede yükler yalnız net recovery makinenin fabrikadan çıktığında hangi işletim sistemi yüklüyse o sürümü yüklüyor mesela benim imac lion ile bana geldi lion yüklüyor. Bazı arkadaşlar bize daha yeni sürüm yüklüyor işte appstore dan satın aldık filan diyorlar ama bence onlar net recovery çalıştırdıklarını sanarak hdd den recovery yapıyorlar çünkü hdd de ki recovery de önce temel sistem kurar sonra devamını netten indirir ama son sürümü yükşler bu yüzden karıştırıyorlar. birde benim makinede yosemite ile birlikte boot menüsüne yeni bir seçenek os x installer eklendi bu tam sürümü diskten direkt kuruyor netten hiç indirme yapmıyor. sende bir bak bakalım alt tuşunu basılı tutarak sistemi aç menü gelene kadar elini çekme menüde os x installer görürsen hemen atla o seçenege diyeceğim ama sen diski uçurmuşsun zaten faydası olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 10 Ocak 2015; 22:24:49 >

• quote:

Sistemin çökük oldugu için mac os e erişimin yok elinde install usb de yoksa windowslu pc den transmac programı çalıstırarak netten herhangi bir yerden elde edeceğin dmg dosyasını yazacaksın usb belleğe sonra bunu mac bilgisayara takıp alt tuşunu baslı tutarak yükleyeceksin. Hızlı adsl bağlantın varsa hiç uğraşma net recovery ile dmg yi biryerden bulup windows dan transmac kullanarak usb ye yaz o şekilde hallet bence.

Kusura bakma bazı yerleri tam anlayamadım. Dmg derken neyin dmg si

• quote:

Bu işlemin nasıl yapıldığını neti biraz araştırarak öğrenirsin ama uğraşmak istemiyorsan net recovery den bırak kendi haline 1 gün sürsede yükler yalnız net recovery makinenin fabrikadan çıktığında hangi işletim sistemi yüklüyse o sürümü yüklüyor mesela benim imac lion ile bana geldi lion yüklüyor. Bazı arkadaşlar bize daha yeni sürüm yüklüyor işte appstore dan satın aldık filan diyorlar ama bence onlar net recovery çalıştırdıklarını sanarak hdd den recovery yapıyorlar çünkü hdd de ki recovery de önce temel sistem kurar sonra devamını netten indirir ama son sürümü yükşler bu yüzden karıştırıyorlar. birde benim makinede yosemite ile birlikte boot menüsüne yeni bir seçenek os x installer eklendi bu tam sürümü diskten direkt kuruyor netten hiç indirme yapmıyor. sende bir bak bakalım alt tuşunu basılı tutarak sistemi aç menü gelene kadar elini çekme menüde os x installer görürsen hemen atla o seçenege diyeceğim ama sen diski uçurmuşsun zaten faydası olmaz.

Sabaha kdr bırakayım bu şekilde yüklerse yükler yüklemezse Dediğiniz yöntemi bulmaya çalışırım.

• Kat ph gibi sistelerden os x kurulum imajı çekebilirsin. Sen galiba yeni bir kullanıcısın biraz bence uğraşma çok zaman harcarsın bence şu an yapabilecegin en iyi şey aynen uyguladıgın yolu takip et. Net recovery yaparsk yükle uzun sürsede sabırla bekle yükleyecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 10 Ocak 2015; 22:29:33 >
  • quote:

Kat ph gibi sistelerden os x kurulum imajı çekebilirsin. Sen galiba yeni bir kullanıcısın biraz bence uğraşma çok zaman harcarsın bence şu an yapabilecegin en iyi şey aynen uyguladıgın yolu takip et. Net recovery yaparsk yükle uzun sürsede sabırla bekle yükleyecektir.

Yeni Kullanıcı degilim 3 senedir kullanıyorum ama hiç format atma gereği duymadım. Ihtiyacım olmadı. Internet recovery muhabbeti de 7-8 saattir sürüp yükleme barında hiçbir ilerleme olmayınca endişelendim sadece. Elimde başka pc olmayınca da araştırmıyorum. Anca cep telefonundan bakabiliyorum. En azından bu kdr sürede yükleme ekranında bir ilerleme olması gerekmez miydi anlamadım. Neyse cok teşekkür ederim bekleyelim bakalım

• Anladim hocam bi an unutmusum iste maclerin ne kadar sorunsuz cihazlar oldugunu sirf bu yuzden mac kullanicilarinin neredeyse yuzde 80 i format atmayi bilmiyor makineye. Barin yurumesi lazim internet baglantisinin saglam.oldugundan eminsin degil mi? Cunku o ekran efinin ta kendisi oldugundan yani firmware yazilimi oldugundan programsal bir ariza olmaz orada sorun varsa ya senin net baglantindadir yada karsi tarafta yani apple sunucularindadir

• quote:

Anladim hocam bi an unutmusum iste maclerin ne kadar sorunsuz cihazlar oldugunu sirf bu yuzden mac kullanicilarinin neredeyse yuzde 80 i format atmayi bilmiyor makineye. Barin yurumesi lazim internet baglantisinin saglam.oldugundan eminsin degil mi? Cunku o ekran efinin ta kendisi oldugundan yani firmware yazilimi oldugundan programsal bir ariza olmaz orada sorun varsa ya senin net baglantindadir yada karsi tarafta yani apple sunucularindadir

Internetim de hiç bir sorun yok 18 saat oldu o bar hiç ilerlemedi.bir sorun mu var acaba anlamadım

• quote:

Anladim hocam bi an unutmusum iste maclerin ne kadar sorunsuz cihazlar oldugunu sirf bu yuzden mac kullanicilarinin neredeyse yuzde 80 i format atmayi bilmiyor makineye. Barin yurumesi lazim internet baglantisinin saglam.oldugundan eminsin degil mi? Cunku o ekran efinin ta kendisi oldugundan yani firmware yazilimi oldugundan programsal bir ariza olmaz orada sorun varsa ya senin net baglantindadir yada karsi tarafta yani apple sunucularindadir

Hocam 20 saat geçti ilerleme yoktu kapattım tekrar başlattım şimdi 1 dakika oldu neredeyse yarısı doldu

• quote:

Orijinalden alıntı: tyavuz

quote:

Hocam 20 saat geçti ilerleme yoktu kapattım tekrar başlattım şimdi 1 dakika oldu neredeyse yarısı doldu

@xtreme4495 en son durum nedir? aynısı benim de başımda..dünya simgesi dönüyor ve ilerleme barı falan gözükmüyor.
    ben de win8.1 kurmuştum.daha sonra ikinci partition.u açınca os x bölümü gitti sanırım..alt ile açtığımda sadece windows gözüküyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: diez

quote:

quote:

@xtreme4495 en son durum nedir? aynısı benim de başımda..dünya simgesi dönüyor ve ilerleme barı falan gözükmüyor.
    ben de win8.1 kurmuştum.daha sonra ikinci partition.u açınca os x bölümü gitti sanırım..alt ile açtığımda sadece windows gözüküyor..

kapatıp tekrar dene. 24 saat bekledim hiç ilerlemedi. Kapatıp tekrar denedim 15 dakikada yükledi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: diez

quote:

quote:

kapatıp tekrar dene. 24 saat bekledim hiç ilerlemedi. Kapatıp tekrar denedim 15 dakikada yükledi

Hocam 2 sene geçmiş ama nasıl kurdun hatırlıyormusun aynı söylediğin sorunları ben yaşıyorum şuan.

• quote:

quote:

Apple sunucuları yoğun oluyor bazen ve inen dosya 4 gb filan uzun Sürer.. En iyisi klasik Yöntem aslında usb ye trasmacle dmg yazıp alt tuşuyla yüklemek.

O nasıl oluyor anlamadım

yeniden yazılım kurmak ıstıyorsan usb kur yazıılımı oradan yukle buyuk ıhtımal sunucular cok yogun oldugu ıcın yuklemyıor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.