Şimdi Ara

Lütfen yardım ! Doğalgaz arızası gaz besleme ve iyonizasyon elektrodu ledi yanıp yanıp sönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
16.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://store.donanimhaber.com/15/d4/04/15d4049c865ac82a1f954d7443148be2.jpg
    burda-resim olarak gösteriyorum

Herkese merhaba..kombi arıza tespiti konusunda fikir edinmeye çalışıyorum.yardımcı olabilecek arkadaşlar saygılar.

Dün çalışan kombi birden bire, durdu..Aşağıda en sağdaki led yanıp sönüyordu (gaz beslemesi ve iyonizasyon elektrodu)
    Sonra kombiyi açıp kapattım, sıcak suyu açtım, kombi çalışmaya başladı,herşey normal gözüküyordu fakat üstte
    Alev odasında, çakmak taşına benzer birbirine yakın (1 cm'lik) iki kısa birde uzun (kibrit çöpü kadar) demir veya bakır
    çubuklar var..kısa olanlar birbirine çakıyor ancak yanma gerçekleşmiyor..bir iki defa tekrarlıyor sonra led yanıp sönme
    konumuna düşüyor..Tam anlamadım hangi parçada arıza var acaba?..

Lütfen yardım ! Doğalgaz arızası gaz besleme ve iyonizasyon elektrodu ledi yanıp yanıp sönüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: x_hack_plus

https://store.donanimhaber.com/15/d4/04/15d4049c865ac82a1f954d7443148be2.jpg
    burda-resim olarak gösteriyorum

Herkese merhaba..kombi arıza tespiti konusunda fikir edinmeye çalışıyorum.yardımcı olabilecek arkadaşlar saygılar.

Dün çalışan kombi birden bire, durdu..Aşağıda en sağdaki led yanıp sönüyordu (gaz beslemesi ve iyonizasyon elektrodu)
    Sonra kombiyi açıp kapattım, sıcak suyu açtım, kombi çalışmaya başladı,herşey normal gözüküyordu fakat üstte
    Alev odasında, çakmak taşına benzer birbirine yakın (1 cm'lik) iki kısa birde uzun (kibrit çöpü kadar) demir veya bakır
    çubuklar var..kısa olanlar birbirine çakıyor ancak yanma gerçekleşmiyor..bir iki defa tekrarlıyor sonra led yanıp sönme
    konumuna düşüyor..Tam anlamadım hangi parçada arıza var acaba?..

gaz kapalı veya gaz valfi arızalı

• Hocam bu gaz valfini söküm baktım pek arızalı gibi gelmedi bana..Birde Kombi arçelik demirdöküm kombiden..kombi Kartına baktım, kartın üzerinde solda üst köşede ON-EC yazan siyah minik şarteller (6-7 tane) falan var..onlar aşağı inmiş (on EC yazan yukarıda kalıyor) Bu normal mi?Bügün test ettim alev odasındaki çubukları zımparaladım faka sorun onlarda da değil sanırım..İçindeki mazgallar var gaz gelmesi gerekiyorken gelmiyor..Çakmağı tuutp yakmaya çalıştım mazgallara gaz gelmiyor..sanırım sorun ya kartta..Ne diyorsunuz?
  • Merhaba,

gece boyu donduk. Ankaradayiz tüm kombi servisleri dolu. Aynı şekilde hata alıyorum siz gibi. Sorununuz nasıl çözüldü acaba?

Gaz valfi mı kart mı arızalı çıktı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.