Şimdi Ara

LUMİX FS10---SONY W360---CANON IXUS95---FUJİ AV150

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LUMİX FS10---SONY W 360---CANON IXUS 95--FUJİ AV 150

Arkadaşlar bu 4 modele indirgedim modelleri....Tecrübe sahibi arkadaşlarım bu 4 modelden acaba hangisini gerekçesiyle önerip yardımcı olabilir ?

• lumix fs 10 kullanıyorum fotoğraflarını imzamdaki linkden bulabilirsin ,

2. makinem FS10 çok memnunum tavsiye ederim özellikle gece çekimlerinde noise oranı mükemmel renkleri gerçekte oldukları kadar canlı gösteriyor , renk konusundada benden tam not aldı , FS11 modelini alırsan 14mp , FS10 modeli ise 12Mp

fuji hariç diğer modellerden canon u önerebilirim , Sony nasıl fotoğraflar çekiyor bilmiyorum ama ben ya canon yada lumix diyorum

Sony w360 alıp pişman olan bi arkadaş ;
    http://forum.donanimhaber.com/m_39595547/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 9 Haziran 2010; 3:31:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DungeonKeeper

lumix fs 10 kullanıyorum fotoğraflarını imzamdaki linkden bulabilirsin ,

2. makinem FS10 çok memnunum tavsiye ederim özellikle gece çekimlerinde noise oranı mükemmel renkleri gerçekte oldukları kadar canlı gösteriyor , renk konusundada benden tam not aldı , FS11 modelini alırsan 14mp , FS10 modeli ise 12Mp

fuji hariç diğer modellerden canon u önerebilirim , Sony nasıl fotoğraflar çekiyor bilmiyorum ama ben ya canon yada lumix diyorum

Sony w360 alıp pişman olan bi arkadaş ;
    http://forum.donanimhaber.com/m_39595547/tm.htm

Çok teşekkür ederim :) artık kimse cevap yazmayacak sandım...

Lumix i incelediğimde benimde hoşuma gitti aslında..teknosada görmüştüm...Ama yine de sony marka ismi diye sony yoğunlaşmıştım ancak verdiğiniz linki inceleyince tereddüte düştüm şimdi :(

O linkte bir arkadaş pixel density diye bir şeyden sözetmiş...Lumixte, pixel density hakkında fikriniz varmı ? O yöndende iyiyse Lumix düşünürüm...Bu arada HD çekimi seslimi yaıyor sizin makina ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jans21

Çok teşekkür ederim :) artık kimse cevap yazmayacak sandım...

Lumix i incelediğimde benimde hoşuma gitti aslında..teknosada görmüştüm...Ama yine de sony marka ismi diye sony yoğunlaşmıştım ancak verdiğiniz linki inceleyince tereddüte düştüm şimdi :(

O linkte bir arkadaş pixel density diye bir şeyden sözetmiş...Lumixte, pixel density hakkında fikriniz varmı ? O yöndende iyiyse Lumix düşünürüm...Bu arada HD çekimi seslimi yaıyor sizin makina ?

evet 1280x 720 saniyede 30 fps sesli çekim yapıyor ,

pixel destiny nedir bilmiyorum googleye yazdım , bizim sitemizden başka yerlerde pixel destiny diye bir kelime bulamadı ...
    benim bildiğim bi nois var oda makinanın işlemci gücü ile alakalı bir durum , panasonic venus IV işlemcisini kullandığından noise diğer makinalara nazaran daha düşük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 9 Haziran 2010; 11:26:17 >

• Ixus ve FS10 sahibi birisi olarak Ixus diyorum kesinlikle,
    Foto kalitesinde çok ciddi artıları var ixusun,
    FS10 white balance konusunda çok saçmalıyor .. ama geniş açı... öyle bir artısı var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quartz

Ixus ve FS10 sahibi birisi olarak Ixus diyorum kesinlikle,
    Foto kalitesinde çok ciddi artıları var ixusun,
    FS10 white balance konusunda çok saçmalıyor .. ama geniş açı... öyle bir artısı var...

Teşekkür ederim..white balance nedir tam bilmiyorum ama ben ağırlıklı olarak otomatik ayarda bir kullanım tercih ediyorum,manuel ayarlarla uğraşamam işin doğrusu..

Bütçem 500 TL ye kadar...Hangi ixus u önerirsiniz bu duruma göre ?

Fujifilm forumda çok öneriliyor ve bu durumda sanki bir lobi çalışması hissi uyandırıyor dolayısıyla da bilgilere süpheyle yaklaşıyorum...Sizlerin fuji AV 150 hakkında görüşü nedir ?
  • Finepix ile ilgili pek bi bilgim yok, araştırıyorum,

ixus 95 IS var 450 tl civarına ben de ondan alıcağım bir adet...
  • kardeşim verme bu modellere bu parayı fuji s1800 filan al
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

kardeşim verme bu modellere bu parayı fuji s1800 filan al

Teşekkür ederim ama dediğiniz model büyük bir makina...Ben çantaya sığacak küçüklükte ama işlevi çok olan bir cihaz arıyorum.Hani fuji AV 150 falan deseniz anlarım ama onu da bilmiyorum nasıl bir cihazdır ?
  • Jans 1-2 hafta içersinde ben de karar verip bir makina alıcağım, acelen yoksa beraber araştırabiliriz... ben sana makina görüşlerimi denedikçe anlatırım..
    Şu an ixus gibi duruyor
  • aynı sensör aynı özelliklere sahip kompak makinalara fazla para vermeye değmez
    mesela ıxus 95'le aynı özelliklere sahip fuji j27 f/p olarak işinizi görür.
    aynı zamanda artılarıyla eksileriyle fiyatı uygun.
    http://forum.donanimhaber.com/m_39570237/tm.htm
    kompakta foto ayrıcalığı olsun derseniz diğer kompaklar'dan ayrılan fuji f50,60,200,conon g11,s90 panasonic lx3 almanız gerekir.
  • quote:

Jans 1-2 hafta içersinde ben de karar verip bir makina alıcağım, acelen yoksa beraber araştırabiliriz... ben sana makina görüşlerimi denedikçe anlatırım..
    Şu an ixus gibi duruyor

Tamam teşekkür ederim Quartz,olabilir..1 hafta süre vermiştim kendime ancak 2 hafta da beklerim,bende araştırırım ve buraya yazarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: netün

aynı sensör aynı özelliklere sahip kompak makinalara fazla para vermeye değmez
    kompakta foto ayrıcalığı olsun derseniz diğer kompaklar'dan ayrılan fuji f50,60,200,conon g11,s90 panasonic lx3 almanız gerekir.

Teşekkür ederim sn netün..pixel densitiyi sizden öğrendim ama Qartzın dediği gibi çok yerde belirtilen bir özellik değil sanki..

Yazdığınız modeli de inceliyicem şimdi...

makro çekimlerde fujide sıkıntı olduğunu okudum sık sık ama siz ne dersiniz ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: netün

aynı sensör aynı özelliklere sahip kompak makinalara fazla para vermeye değmez

Teşekkür ederim sn netün..pixel densitiyi sizden öğrendim ama Qartzın dediği gibi çok yerde belirtilen bir özellik değil sanki..

Yazdığınız modeli de inceliyicem şimdi...

makro çekimlerde fujide sıkıntı olduğunu okudum sık sık ama siz ne dersiniz ?

makro çekimlerde fujiler'de sıkıntı yok makinalar'da makro işlevi var açıyorsun odaklama yapıyor.
    http://forum.donanimhaber.com/m_38587144/mpage_6/f_/key_fuji,j27//tm.htm#39210111

piksel yoğunluğuna bur'dan bakabilirsiniz düşük olması ıso keskinlik ,detay renk doygunluğunun daha iyi olması demek.

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Fujifilm/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 10 Haziran 2010; 12:36:45 >

• netün şu fujinin z700 üne hasta oldum.hakkaten makinanın tipine bakanlar için harika bi görüntüsü var.sensörüde nispeten büyük.fuji f serisindeki sensörleri z serisinede koyarsa bende kompaktta fujici olcam
  • Sensöre nasıl bakıyoruz arkadaşlar cihazı incelerken ? Yazıyormu üzerinde ? Tam olarak nedir sensör ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: güney tan

netün şu fujinin z700 üne hasta oldum.hakkaten makinanın tipine bakanlar için harika bi görüntüsü var.sensörüde nispeten büyük.fuji f serisindeki sensörleri z serisinede koyarsa bende kompaktta fujici olcam

güney tan sen yanlış yaptın? f70 yerine bunu alacaktın daha kibar
    hadi aç kesenin ağzını değiştir

• Benim aradığım makinedeki özellikler sürekli elimin altında olması lazım, taşırken varlığını hissetmiyecek kadar küçük ancak kullanım açısından sıkıntı yaratmayacak kadar da büyük olması lazım,
    Zoom özelliğini düğmelerle değil de deklansör yanından sağ sol bızzzt bızzt yapan potansla olması lazım.
    Açılıştan ilk kare minumum süre de olması .. aynı şekilde yazma ve kapama süresi de kısacık olsun..
    IS olması,
    Geniş açı olursa iyi olur,
    Foto kalitesi iyi olması..
    IXUS 82'den de sonuçta genel olarak memnundum, tek sıkıntısı bazen karanlıkta odaklarken çok bekliyordu. Flashlı çekimde 2 shot arası uzundu. Ama kullanımı çok pratik, foto kalitesi de iyiydi.
    Şimdi bu fujilerin üzerine biraz düşücem..
  • quote:

Sensöre nasıl bakıyoruz arkadaşlar cihazı incelerken ? Yazıyormu üzerinde ? Tam olarak nedir sensör ?

Sensör boyutları 1/1.6 kompakta 1,6 büyük sensör demek rakam büyüdükçe sensör ufalır.büyük sensör olması
    ve pikselin sensörün ebatına göre düşük olması iyi, değil Pixel density dediğimiz olay sensöre MP/cm² düşen piksel sayısı
    sensör ufak piksel yüksek olunca sensör pikseli sıkıştırarak alıyor bu'da fotoda ıso'da noise keskinlik,detay ve renk kaybı demek oluyor.
    bilmem anlatabildimmi?yeni bazı marka makinalarda nr dediğimiz noise giderici ve renk veren program kullanıyor.
    normalde bunlarda fotolar göze iyi görünüyor.ama crop yapınca foto dağılıyor ne keskinlik ve detay kalıyor.
    bur'dan her makinanın özelliklerine bakabilirsin
    http://www.dpreview.com/reviews/specs/FujiFilm/fujifilm_f200exr.asp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 10 Haziran 2010; 13:09:28 >

• quote:

Benim aradığım makinedeki özellikler sürekli elimin altında olması lazım, taşırken varlığını hissetmiyecek kadar küçük ancak kullanım açısından sıkıntı yaratmayacak kadar da büyük olması lazım,
    Zoom özelliğini düğmelerle değil de deklansör yanından sağ sol bızzzt bızzt yapan potansla olması lazım.
    Açılıştan ilk kare minumum süre de olması .. aynı şekilde yazma ve kapama süresi de kısacık olsun..
    IS olması,
    Geniş açı olursa iyi olur,
    Foto kalitesi iyi olması..
    IXUS 82'den de sonuçta genel olarak memnundum, tek sıkıntısı bazen karanlıkta odaklarken çok bekliyordu. Flashlı çekimde 2 shot arası uzundu. Ama kullanımı çok pratik, foto kalitesi de iyiydi.
    Şimdi bu fujilerin üzerine biraz düşücem..

Quartz bütçe elveriyorsa fujinin fserilerinden almaya bakın f70,f80,f200 incele gg veya spot uygun fiyat alırsın. f80 hd video'da var.
    ama foto öncelikli kesinlikle f200

f200
     LUMİX FS10---SONY W360---CANON IXUS95---FUJİ AV150

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.