Şimdi Ara

Fujifilm Finepix Av100 & Av150 Kullananlar Derneği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.814
Cevap
6
Favori
163.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fujifilm Finepix Av100&Av150 Kullanan Tüm Donanın Haber Üyeleri Buraya....

Arkadaşlar bügun itibariyle Av100 kullanıcısıyım bütün arkadaşlarıda Beklerim tecrübelerimizi,fotoğraflarımızı paylaşıp yardımcı oluruz birbirimize

1-dr_anatolia
    2-azzazelll
    3-almiranda
    4-Trabzon967
    5-kicgine
    6-scob
    7-ar_trky
    8-murat_5320
    9-pinkfloyd1453
    10-mgilik
    11-basçı
    12-sahip376
    13-Déathklaat
    14-ersenk
    15-digi_boy2006
    16-olcaytoerdem
    17-sag0
    18-tades1981
    19-acelera
    20-MaDMaxiBo
    21-cemal93
    22-ersinsargin
    23-ZDA
    24-buzzredd22
    25-Bonuss
    26-Tai-chi
    27-ismailsss
    28-*XhsyPhoiDeus*
    29-texmo
    30-diş macunu
    31-44yunus44
    32-kemalwebnet
    33-akadgulerq
    34-fatalstroke21

Buda imzamız arkadaşlar

[size=2][center][color=#000000][link=http://forum.donanimhaber.com/m_39570237/tm.htm][b]^Av100&Av150 Kullananlar Derneği^[/b][/link][/color][/center][/size]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsiL. -- 17 Haziran 2010; 20:39:14 >

• hayırlı olsun paylaşım bekliyoruz

av100

Fujifilm Finepix Av100 & Av150 Kullananlar Derneği Fujifilm Finepix Av100 & Av150 Kullananlar Derneği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netün -- 6 Mayıs 2010; 10:40:22 >

• 2 numaraya beni ekleyin gerçi daha kargo gelmedi ama :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr_anatolia

2 numaraya beni ekleyin gerçi daha kargo gelmedi ama :)

Tamamdır ;)

Pillerim henüz elime ulaşmadığı için sadece öylesine çekilmiş bir foto paylaşıyorum sizinle inşallah kısa zamanda pillerimde gelirse daha iyi fotoğraflar ekliyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AsiL. -- 7 Mayıs 2010; 0:07:40 >

• foto hiç fena değil bence ayıcıkta bir okadar sevimliymiş:))

benimde piller hazır makine yok daha kargo sürecinde
  • Merhabalar iyi akşamlar bir süredir yaptığım araştırmalar sonucu bence Av-100 modelini kampayayıda göz önünde tutarak hepsiburada'dan bir kaç dakika önce sipariş vererek aldım.Sizlere sormak istediğim ürünün paketinden neler çıkıyor,teslimat süresi kaç gün sürdü ve ben hafıza kartı olarak ;
    Toshiba 4GB SDHC Card Class 6 Professıonal High Speed+blıster modelini tercih ettim umarım doğru bir karar vermişimdir bu konularda mesajlarınızı esirgemeyeğinizi ümit ederek iyi geceler diliyorum.
  • Bu makinada fuji sitesine maksimum 8gb kart gösteriyor bildiğim kadarıyla hd çekim yapabilmek için minimum class4 olması gerekiyor ozaman donma yapmıyor bende av150 varçok memnunum herkese şiddetle tavsiye ediyorum.Resim ekliyecektim boyutu büyük geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: azzazelll

Merhabalar iyi akşamlar bir süredir yaptığım araştırmalar sonucu bence Av-100 modelini kampayayıda göz önünde tutarak hepsiburada'dan bir kaç dakika önce sipariş vererek aldım.Sizlere sormak istediğim ürünün paketinden neler çıkıyor,teslimat süresi kaç gün sürdü ve ben hafıza kartı olarak ;
    Toshiba 4GB SDHC Card Class 6 Professıonal High Speed+blıster modelini tercih ettim umarım doğru bir karar vermişimdir bu konularda mesajlarınızı esirgemeyeğinizi ümit ederek iyi geceler diliyorum.

Merhabalar azzazelll gerçekten iyi bir tercih yaptığınızı düşünüyorum bende hepsiburadanın kampanya fiyatıyla aldım bu ürünü ve çok şükür memnunum...

Öncelikle ürün paketinden 2 adet alkalin pil+usb kablo+kullanım kılavuzu ve hediyesi olan çanta çıkıyor...

Ben pazar gecesi sipariş verdim pazartesi tedarik edildi salı kargoya verildi çarşamba saat 18.00 civarı makina elimdeydi..(ankarada ikamet etmekteyim) çok kısa olmasada tahmin ettiğim sürede elime ulaştı yalnız urunle birlikte şipariş verdiğim hafıza kartı bugün elime ulaştı bende sizin gibi toshibanın 4 gb class 4 hafıza kartını sipariş verdim siz class 6 tercih etmişsiniz daha iyi olmuş çünkü hd kalitesinde video çekebilmek için en az 4 gb class 4 hafıza kartına gereksinim duyuyor... Bu arada yine ürünle birlikte sipariş verdiğim 2700 mahlık gp pil ve sarj aleti hala tedarik edilmiş bile değil o yuzden makinayla gelen philips marka piller aynı gün bitti malesef zifiri karanlıkta çektiğim ayıcık fotosunu paylaşabildim sizlerle :)

Bu arada grubumuza sizide dahil ediyorum sizde paylaşımlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerden esirgemezseniz çok seviniriz...

• quote:

Orijinalden alıntı: almiranda

Bu makinada fuji sitesine maksimum 8gb kart gösteriyor bildiğim kadarıyla hd çekim yapabilmek için minimum class4 olması gerekiyor ozaman donma yapmıyor bende av150 varçok memnunum herkese şiddetle tavsiye ediyorum.Resim ekliyecektim boyutu büyük geldi

Evet Almiranda maksimum 8 gb kabul ediyo ve dediğiniz gibi class 4 gerekiyor hd çekim yapabilmesi için tabiki 2 gb lik sd kartda kullanabilirsiniz fakat hd kalitesinde video çekiminde sorunlar yaşarsınız...

Sizide ekliyorum grubumuza almiranda... Resimleri eklemek için [simage] [/simage] kodunu kullanabilirsiniz o zaman kabul edecektir birde resmi önceliklewww.imageshack.us sitesinden boyutu problem olmucak şekilde düzenlersiniz.. düzenleme yaptıktan sonra link i verdiğim kodun arasına yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz... en kısa zamanda fotolarınızı bekliyoruz....

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiL.

quote:

Merhabalar iyi akşamlar bir süredir yaptığım araştırmalar sonucu bence Av-100 modelini kampayayıda göz önünde tutarak hepsiburada'dan bir kaç dakika önce sipariş vererek aldım.Sizlere sormak istediğim ürünün paketinden neler çıkıyor,teslimat süresi kaç gün sürdü ve ben hafıza kartı olarak ;

Merhabalar azzazelll gerçekten iyi bir tercih yaptığınızı düşünüyorum bende hepsiburadanın kampanya fiyatıyla aldım bu ürünü ve çok şükür memnunum...

Öncelikle ürün paketinden 2 adet alkalin pil+usb kablo+kullanım kılavuzu ve hediyesi olan çanta çıkıyor...

Ben pazar gecesi sipariş verdim pazartesi tedarik edildi salı kargoya verildi çarşamba saat 18.00 civarı makina elimdeydi..(ankarada ikamet etmekteyim) çok kısa olmasada tahmin ettiğim sürede elime ulaştı yalnız urunle birlikte şipariş verdiğim hafıza kartı bugün elime ulaştı bende sizin gibi toshibanın 4 gb class 4 hafıza kartını sipariş verdim siz class 6 tercih etmişsiniz daha iyi olmuş çünkü hd kalitesinde video çekebilmek için en az 4 gb class 4 hafıza kartına gereksinim duyuyor... Bu arada yine ürünle birlikte sipariş verdiğim 2700 mahlık gp pil ve sarj aleti hala tedarik edilmiş bile değil o yuzden makinayla gelen philips marka piller aynı gün bitti malesef zifiri karanlıkta çektiğim ayıcık fotosunu paylaşabildim sizlerle :)

Bu arada grubumuza sizide dahil ediyorum sizde paylaşımlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerden esirgemezseniz çok seviniriz...

asilcan kardeşim bişey sorcam. makine kapalı ortamda iyi çekim yapıyor mu? noise oluşuyor mu çok? mesela oda ışığında? bir de dijital image stabilize kullanışlı mı. mesela ben hareketli birşey çekicem yakalayabilir mi titrek çıkmadan?

• salı gecesi siparişi verdim beraberinde hafıza kartınıda aynı kargoda istediğimden onun temini 1 gün sürdü dün kargoya verilmiş bugun cuma hala bekliyorum akşam elimde olur diye düşünüyorum inş. yarına kalmaz

yanlış biliyor olabilirm ama sanki 8gb sınırı sadece SD kartlar için SDHC olduktan sonra böyle bir sınırlama yok gerçi 8gb'ın üstünede şuan için gerekte yok

bide merak ettiğim HD video kayıt süresi 15dk ile sınırlı, 15 dk çektikten sonra 2. bir 15dk çekilebiliniyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_anatolia -- 7 Mayıs 2010; 12:43:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xatixungur

quote:

Orijinalden alıntı: AsiL.

quote:

asilcan kardeşim bişey sorcam. makine kapalı ortamda iyi çekim yapıyor mu? noise oluşuyor mu çok? mesela oda ışığında? bir de dijital image stabilize kullanışlı mı. mesela ben hareketli birşey çekicem yakalayabilir mi titrek çıkmadan?

Kardeşim yukarda ev ortamında yani senin tarif ettiğin kadarıyla kapalı ortamda çekip paylaştığım bir fotoğraf var üstelik gece karanlık ortamda çekilmiş fotoğraf o senin ölçütün olsun artık ;) Doğru ayarları yaptığın zaman ve iso da fazla olmadığı sürece noise olmuyor zaten heleki oda ışığında noise 0 diyebilirim dijital image stabilize yi kullanmadım kardeşim yalan olmasın yanlış bilgi vermek istemem hareketli cekım yapmadım cunku fakat böle bir özellik sunuyor ayarlarında kullanışlı olacağını düşünüyorum ama tıtremeden en ufak etkilenmiyor...

• quote:

salı gecesi siparişi verdim beraberinde hafıza kartınıda aynı kargoda istediğimden onun temini 1 gün sürdü dün kargoya verilmiş bugun cuma hala bekliyorum akşam elimde olur diye düşünüyorum inş. yarına kalmaz

yanlış biliyor olabilirm ama sanki 8gb sınırı sadece SD kartlar için SDHC olduktan sonra böyle bir sınırlama yok gerçi 8gb'ın üstünede şuan için gerekte yok

bide merak ettiğim HD video kayıt süresi 15dk ile sınırlı, 15 dk çektikten sonra 2. bir 15dk çekilebiliniyor mu ?

Hocam zaten 8 gb sd kart yok 8 gb olunca sdhc oluyor makine en fazla 8 gb hafıza ile sınırlı buda geyet yeterli..

Yanlış biliyorsunuz hd video kaydı 15 dk ile sınırlı değim hocam nerden duyduysanız yanlış bilgi o 4 gb hafıza kartıyla 29 dk. 8 gb hafıza kartıyla ise 59 dk. hd video çekim yapabiliyorsunuz yani hd video çekim süresi hafıza kartınızın boyutuyla orantılı...

• Merhabalar arkadaşlar ilgili davranışınız için teşekkürler daha makina istanbulda benim sanırım kargo takipten gördüğüm kadarı ile .Sizin hafıza kartı için belirttiğiniz tedarik problemi benim içinde geçerli oldu sanırım siparişe göre tahtakaleden felan alıyorla .Bende şarjlı pil olarak arıştırmalarda bulunuyorum forumda bu konuda geniş bir başlık var aslında fakat ben birde şu ürünü kampanyalı gördüm ne dersiniz acaba?

http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=pazar.urunum&id=3643&u=%C5%9Earj%C4%B1n%C4%B1%20Kaybetmeyen%20%C5%9Earjl%C4%B1%20Kalem%20Pil%20%282%20adet%20AA%29

http://www.bitenekadar.com/index.cfm?fuseaction=pazar.urunum&id=3641&u=H%C4%B1zl%C4%B1%20%C5%9Earj%20Cihaz%C4%B1

Saygılar

• makine birkaç dk önce elime geçti lakin şarjlı pil 20 küsür fotoğraf ve 2 kısa video denememden sonra bitti işin açıkçası üzücü birşey yinede sorunun pillerden kaynaklandığını düşünüyorum tekrar şarj edip deneyecem

onun dışında hd kayıt gerçekten tatmin edici piller şarj olunca örnek bir video ve fotoğraf çekip ekleyecem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_anatolia -- 8 Mayıs 2010; 16:11:25 >
  • gayet amatorce çekilmiş birkaç resim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr_anatolia -- 13 Mayıs 2010; 1:40:46 >

• beni de ekleyin dostlar
    hepsiburada.com da ucuzluk pazarından av 100 ü sipariş ettim çok merakla bekliyorum
    resimler hiç de fena deil
  • sizlerden daha fazla gün ışığında doğa ve çiçek resimleri bekliyoruz. Sayenizde fikir sahibi olup makineyi almak istiyorum.

Ha birde çok zahmt olmayacaksa gün ışığında video çekimi :)
  • Bende av100 almayı planlıyorum arkadaşlar. Biraz daha bol fotoğraf koyabilir miyiz acaba Özellikle gece çekimini merak ediyorum
  • ben yukardaki fotoları pek beğenmedim açıkçası. özellikle saat resmi kenarları filan neden kapkara? oda ışığında mı çekildi yoksa zifiri karanlıkta mı? benim aradığım şu: floresan ya da sarı ışıklı ortamda noise yapmadan flaşlı çekimlerde net bir görüntü yakalayabilmek. kalitesiz makine ile oda içinde flaş kullanınca zaten etrafı kapkara zifiri karanlıkta çekilmiş gibi çıkıyor. flaşsız çekince de bol kumlanma oluyor fotoda ışık azlığından ötürü. yani hem flaşı kullanıcan hem de görüntü karanlıkta çekilmiş gibi çıkmayacak bunu arıyorum. fuji ax200 alma aşamasındayım ama sırf bu konu aklıma takıldığı için tereddütteyim. ben de sony var 3.2 mp eski. güya üstünde xenon flaş var ama özellikle oda çekimleri berbat. dediğim gibi flaşı açarsam kapkara çıkıyor etraf. açmazsam da bol kumlu görüntü elde ediyorum.

canonla deneme yaptım ax480 ile, oda çekimi gayet iyi hem flaşla çekiyor hem de gayet doğal pasparlak net bir görüntü elde ediyorsunuz. işte ax200 de böyle ise alıcam.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.