Şimdi Ara

Lukoil Motor Yağı Kullanan Var mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87
Cevap
3
Favori
47.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cengaver_s

110 bin km de yüksek performanslı ve devirli kullanım için hangi marka tam sentetik 5.40 veya 5.50 yağı önerirsiniz?

Batı Avrupa veya Amerikan ürünü almamak için kendimi zorluyorum da bu yüzden.

Eneos mu? Motul mu? Lukoil mi? Veya başka hangi marka önerirsiniz?

Lukoil Genesis Premium 5w40
  • Lukoil Genesis Mobil 1den bir gömlek üstün olduğuna göre Motul ayarında bir yağ diyebilir miyiz o zaman?
  • Bu yağ konusu hakkatten ne kadar bilinç altimiza işlemiş böyle.

İnanın abartilicak bişey değil ya, uygun bir tane alin geçin.

Bir dostum, bilmediğinden 50 bin km benzinli qashqai hiç yağ değişmemişti, hiç bir şey olmadı, hala la kullaniyor, üstünden 60 bin km daha geçti, şimdi degistiriyor tabiki :)

Benim son 2 aracıma ( tdi skoda )eski sahipleri 20 binde bir yağ değişmiş, araçlar da hiç bir sorun yoktu.

Yağ eksilmesin, km çok geçmesin yeterli.
  • Cengaver_s C kullanıcısına yanıt
    Diyebiliriz
  • kendi adıma konuşayım kangoo 1.9d kull. 250.000 de üst kapak motor hariç orjinal.
    piyasada 100.000de biten dedileri motor. kaliteli yağ kullanıyom kış 5w30 yaz 10w40
    köy& dağ yollarında yaz kış geziyorum. rus ve japon yağlarının yüksek ısıya diğerlerinden daha
    fazla dayandığı kesin. bu motor ömrünü hatta yatak sarıp sarmamayı direct etkileyen bir konu.
  • Rus ve Japon yağları (Lukoil, Eneos vb.) özellikle soğuk yağlamada diğer yağlara göre oldukça üstünler. Türkiye gibi ılıman sayılabilecek iklimlerde aşırı sıcaklıklar olmadığından gönül rahatlığıyla bu yağları kullanabilirsiniz. Ben safkan bir Japon Subaru dizel kullanıyorum. Motul 5w30 X-Clean FE ile Lukoil Genesis Premium 5w30 arasında ne tüketim ne de eksiltme anlamında hiçbir fark görmedim. Dolayısıyla daha fazla para vermenin bir manası yok. İmkanım olsa gider yağın kralı olan Eneos Sustinayı kullanırım ama çok pahalı bir yağ.

Bu arada Lukoil yağ çeşitlerinde yeniliğe ve değişikliğe gitti. Lukoil Armortech 5w30 C3 VN yağının teknik özellikleri çok çok iyi. Bir sonraki bakımda bu yağı kullanmayı düşünüyorum.

Araçlarınızın kullanım klavuzunda yazan standartları asgari olarak karşılayan yağları kullanın muhakkkak arkadaşlar. ACEA, API, ILSAC standartlarına göre minimum gereklilik araç kullanım klavuzlarında yazar. Dizel araçlar için C3 hemen hemen tüm dizeller için azami sınırdadır fazlasıyla gereksinimleri karşılar.

• Zaten tr deki çoğu dizeli shell bp opet vs lukoil veriyor soçiden alıyor çoğu firma yağıda kaliteli zaten gm opel için yağlarını lukoil üretiyor dexos standartında..
  • Merhaba.bende bu yag ve yag filtresi konusuna kayiliyorum.ve lukoli denemeye karar vers
    Dim.reno fluence 1.5 dci motor var arabamin.denixez goricez.mak muh arkadasimda lukoil petrol urunlerini onermisti.kalite arge test firmasindaydi en iyi test sonuclarini verdiginden bahsetmisti hatrimda kalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: CLİO SYMBOL

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver_s

110 bin km de yüksek performanslı ve devirli kullanım için hangi marka tam sentetik 5.40 veya 5.50 yağı önerirsiniz?

Batı Avrupa veya Amerikan ürünü almamak için kendimi zorluyorum da bu yüzden.

Eneos mu? Motul mu? Lukoil mi? Veya başka hangi marka önerirsiniz?

Lukoil Genesis Premium 5w40

Alıntıları Göster
    kullandım kalite yağ ben aldığımda ucuzdu,bunlarda pahalanmış sonraki bakımda mobil aldım.

• 1 senede %50 fiyat artışı oldu lukoil yağlarındaki ki başka hiçbir markada bu artışı gözlemedim ben. geçen sene 120 liraya satılan 4L'lik 5w-30 C2 yağ şuan 187 lira. 120 liraya kesinlikle tercih edilirdi fakat hakkında pek bir yorum olmadığı için bu fiyatıyla düşündürtüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

1 senede %50 fiyat artışı oldu lukoil yağlarındaki ki başka hiçbir markada bu artışı gözlemedim ben. geçen sene 120 liraya satılan 4L'lik 5w-30 C2 yağ şuan 187 lira. 120 liraya kesinlikle tercih edilirdi fakat hakkında pek bir yorum olmadığı için bu fiyatıyla düşündürtüyor.
    PO kullanıyorum tavsiye ederim
  • quote:

PO kullanıyorum tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    Hangi modelini kaça alıyorsunuz? Benim aracım için uygun olan modelinin fiyatı uygun değil malesef, lukoil'le aynı.
    https://www.hepsiburada.com/petrol-ofisi-maxima-pg-5w-30-motor-yagi-4-litre-p-HBV00000F8VZQ

PSA B71 2290 için fiyat performansı en iyi yağ total quartz ineo ecs. (internet fiyatlarına göre değerlendirince.)

• quote:

Orijinalden alıntı: pspcü

Hangi modelini kaça alıyorsunuz? Benim aracım için uygun olan modelinin fiyatı uygun değil malesef, lukoil'le aynı.
    https://www.hepsiburada.com/petrol-ofisi-maxima-pg-5w-30-motor-yagi-4-litre-p-HBV00000F8VZQ

PSA B71 2290 için fiyat performansı en iyi yağ total quartz ineo ecs. (internet fiyatlarına göre değerlendirince.)

Alıntıları Göster
    Benim araçta dpf yok Maxima 5w 40, 10w 40 kullanıyorum

• mobil veya liki moli kullanıyorum
  • quote:

https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-eco-nergy-5w30-4-litre-P112347655
    DPF'li araçlar için uygun bir yağ değil bu hocam. Kül oranı 1,07 %. ACEA A5/B5 standardına uygun zaten, C sınıfı onayı yok.
  • Merhaba, 1,5 dizel aracım var. Bu zamana kadar 5/30 castrol magnatec kullanıyordum. Bakım zamanı geldiğinde şirketimizin yağ tedarikini sağladığımız yerden yağ talep ettiğimde bana look oil var dedi. Castrol olsun dediğimde, look oil kaliteli, Rusya'da soğuk şartlarda bile sorunsuz kullanıldığını, kullandığında farkı anlayacağını söyledi. Ülkemizde fazla reklamı olmadığı için bilgi sahibi olmayanların önyargılı olması doğal. Şu ana kadar performansı iyi hissettiriyor, tavsiye ederim.

• Harun KOÇALİ H kullanıcısına yanıt
    castrolünde iyi ve kötü yağları var.sizin kullandığınızda öyle kaliteli bir yağ değil.lukoilinde kaliteli yağları var premium 5/40 serisi yağı kullanmıştım kaliteli yağdı.
    yağ alırken marka kadar orjinal olmasına dikkat edin memleket sahte yağ cenneti.
  • Ben bir keresinde kullandım sıkıntı yaşamadım ama sanki yağ eksiltmeye daha müsait bir yağ gibiydi.

Ama kalitesiz diyemeyiz bence. GM yağları da lukoil yağdır

• Konu kirliliği olmasın diye hortlatıyorum, yerli üretim Lukoil genesis c3 5w30 almayı düşünüyorum 5000 km'de bir değiştiriyorum yağı. Motul veya Mobil ile kıyaslayabilecek kullanıcı var mı? Bir de n11'de orijinal mağazasında şu an 5w30 yok, güvenilir satıcı öneriniz var mı? Veya Lukoil'in kendi işlettiği istasyonlarda internette satmadıkları yağları bulabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.