Şimdi Ara

<<<....HYUNDAI i30 KULÜBÜ(112 üye)....>>> (544. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.955
Cevap
54
Favori
1.144.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Oguncftpnr

quote:

Orijinalden alıntı: IORI

quote:

Orijinalden alıntı: Oguncftpnr

Arkadaşlar herkese selam. 2015 yılında burdan tavsiyelerle i30 almıştım. önceki adresimi kaybettiğim için tekrar üye oldum. benim sol farım bugün yanmamaya başladı direk servise mi gideyim sizce ?

Tabi ki servise git aracın nasılsa garantili, sanayiye gidecek halin yok. Tabi far ampulü patlamadı ise :)

Peki ya far ampulü patladıysa

O zaman sanayiye git h7 al ve kendin tak zor değil.

• Merhaba
    İstanbul şehir içinde yakıt durumu nedir km de ne kadar yakıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba Ben Can fidan. İstanbul Tuzlada ikamet ediyorum. Tersanede gemi inşaat mühendisi olarak çalışıyorum.

2011 i30 1,6 crdi team modelini dün aldım. Beni de aranıza ekler misiniz?

2002 polo benzinliden sonra bu araca biniyorum. Hoşuma gitti. Bir kaç yardımcı olmanızı istediğim konular var? Yardım edebilir misiniz?

1) 195/65 R15 kış lastikleri var üzerinde. Dört mevsim lastik almak istiyorum.Daha önce aynı araçla denenmiş tecrübe ,tavsiye ve yorum yapabilecek olan var mıdır? Lastikçi tavsiyesi?

2) Anahtar kumanda kapları değişecek. Bildiğiniz tanıdığınız yer var mıdır?

3) Tuzla yakınlarında teknik servis ihtiyacıım var dolayısıyla nereye götürmeliyim?
  • Merhaba, 2008 model aracımın torpidosu hızlı şekilde aşağı düşmeye başladı tuşuna basıp açtıktan sonra. Eskiden sanki bir piston tutuyormuş gibi yavaşça inerdi aşağı.
    Şimdi direk kendini bırakıyor aşağı doğru. Tabi piston yoktur da orada yavaşlatıcı bir parça vardır, piston kelimesini örnek olsun diye yazdım.

Bu problemi yaşayan, ya da sorunun nereden kaynaklandığını bilen var mıdır acaba?

Teşekkürler
  • 2015 dizel otomatik elite 136hp araç bakıyorum.

kazasız hatasız 30 bindeki araca 80 bin tl istiyorlar

78 sıkı pazarlık yapsam kanarmıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kedisoyledi

Merhaba Ben Can fidan. İstanbul Tuzlada ikamet ediyorum. Tersanede gemi inşaat mühendisi olarak çalışıyorum.

2011 i30 1,6 crdi team modelini dün aldım. Beni de aranıza ekler misiniz?

2002 polo benzinliden sonra bu araca biniyorum. Hoşuma gitti. Bir kaç yardımcı olmanızı istediğim konular var? Yardım edebilir misiniz?

1) 195/65 R15 kış lastikleri var üzerinde. Dört mevsim lastik almak istiyorum.Daha önce aynı araçla denenmiş tecrübe ,tavsiye ve yorum yapabilecek olan var mıdır? Lastikçi tavsiyesi?

2) Anahtar kumanda kapları değişecek. Bildiğiniz tanıdığınız yer var mıdır?

3) Tuzla yakınlarında teknik servis ihtiyacıım var dolayısıyla nereye götürmeliyim?

Hayırlı uğurlu olsun hocam. Nasipse bende Salı günü aynı arabadan bakacağım. Acaba araba hakkındaki yorumunuz nedir?

• Arkadaşlar merhaba
    1.6 gdi motor Aracim ile yaklasik yarim saat felan calisir vaziyette veya seyir halinde kaldigimda depodan vınlama sesi geliyor. Daha once basina gelen oldumu? Arac 94binde ve benzin filtresi hic degismemis. Gecen hafta sonu şamandirayi filtreyi komple söktüm, filtreye baktim ama kir durmuyordu. Pompanin agzinda suzgec var ,onun icinde hafif partikuller var gibiydi benzinle yikadim ama cikmadi.
    Antalyadan kia servisinden bir arkadas forumda benzin filtresini degistirince sorun kalkar seklinde bi paylasimda bulunmus gecmiste.

2. Olarak da sormak istedigim ;
    Araci yine bir sure kullandiktan sonra 3bin deviri gecmez oluyor. Mesela isiklarda kalkiyorum 3binden sonra kesiliyor devirlenmiyor, devir dustugunde tekrar 3bine kadar normal devirleniyor. Sınırlıyor kendini gibi. Vites farketmiyor. Benzine aliyorum yine ayni.
    Fakat stop edip calistirdigimda normal haline dönüyor arac.
    Karma zavoli alisei direct lpg sistemi mevcut.

• digicemba D kullanıcısına yanıt
    Benzin Pompasında sıkıntı olabilir yeterince besleme yapamıyorsa araçta kendini korumaya alır hemen, vınlamada motorun sağlıklı olmadığını gösteriyor.
    Pompa çok pahalı bir şey değil değiştir gitsin fakat orjinali ile değiştir sanayiden uzak dur. Ayrıca 5 yıl garanti kapsamında ise servis zaten değiştirir onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Benzin Pompasında sıkıntı olabilir yeterince besleme yapamıyorsa araçta kendini korumaya alır hemen, vınlamada motorun sağlıklı olmadığını gösteriyor.
    Pompa çok pahalı bir şey değil değiştir gitsin fakat orjinali ile değiştir sanayiden uzak dur. Ayrıca 5 yıl garanti kapsamında ise servis zaten değiştirir onu.

Garantisi bitti hocam.

Bende pompadan supheleniyorum. Ama kia servisinde bir arkadas paylasmis , sportage de basina gelen olmus. Filtreyi degistirmis ses gitmis.

Bende

1. Olarak lpg ye format attiricam. Obd li sistem oldugundan aracin beyniyle haberleserek calisiyormus. Onceki sahibi arkadasim akuyi degistirmis belki kutup basini sokunce biseyler olmustur lpg beyninde. 20 lira

2. Olarak benzin filtresini degistirecegim orjinalime sasmaz serviste 120 lira dediler. Aloparcada 70 lira civariydi irjinalmi bilmiyorum.

Yine olmazsa son olarak pompayi degistirecegim. Yan sanayi 70 80lira .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• maslak oto sanayi de bildiğiniz kazık atmayacak iyi bir usta var mı?
  • Merhaba herkese iyi bayramlar

2012 Karamel Kahverengi 1.6 crdi dziel otomatik i30 satın alarak aranıza katıldım beni de eklerseniz çok memnun olurum.

1. soru Aracın park asistanından ses gelmiyor (aracın üstünde gelen orjinal park sensörü)
    2. soru Sinyal verdiğinizde tık tık sesi gelmiyor sinyal verdiğinizi duymayınca anlamıyorsunuz
    3. soru Navimex 9921 aldım tavsiyeleriniz nedir
    4. soru Aracı tanımıyorum pratik bilgiler konusunda yardımcı olur musunuz (544 sayfaya gelinmiş hepsine gözatman mümkün değil)

Kazasız günler dilerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: digicemba

quote:

Orijinalden alıntı: AO

Garantisi bitti hocam.

Bende pompadan supheleniyorum. Ama kia servisinde bir arkadas paylasmis , sportage de basina gelen olmus. Filtreyi degistirmis ses gitmis.

Bende

1. Olarak lpg ye format attiricam. Obd li sistem oldugundan aracin beyniyle haberleserek calisiyormus. Onceki sahibi arkadasim akuyi degistirmis belki kutup basini sokunce biseyler olmustur lpg beyninde. 20 lira

2. Olarak benzin filtresini degistirecegim orjinalime sasmaz serviste 120 lira dediler. Aloparcada 70 lira civariydi irjinalmi bilmiyorum.

Yine olmazsa son olarak pompayi degistirecegim. Yan sanayi 70 80lira .

kendi sorularıma kendim cevap vereyim. belki başına gelecek olur ilerde faydalansın .
    vınlama sesi filtreden dolayıymış. benzin flitresini servisten orjinal 108 tl ye aldım kendim değiştirdim,ses gitti. pompa 950 liraymış haberiniz olsun :) ucuz değil bence

ara ara 3bin deviri geçmeme sorunu içinde zavoli yeni yazılım attı 20tl , güncel versiyonu 13.08 mi neydi .sorunlar ortadan kalktı.

• ssamsa S kullanıcısına yanıt
    öncelikle aracın hayırlı olsun kazasız günlerde binersin inşallah.aramıza hoşgeldin.1.ve 2. sorunun cevabı için acilen servise git derim çünkü garantin bitmek üzere..3. soruya gelince benim hiç ekranlı teybim olmadıki be abi..son soru ..bende 2012 gdi var severek kullanıyorum.özellikleri gayet güzel ve kullanışlı.
  • selam aleyküm ben aracımı sattım i30 almaya karar verdim ama fiyatlar çok yükselmiş 3 ay önce 60 bine 2014 CRDİ elit paket varken şimdi style paketi zor buluyorum. Açıkçası Style o parayı vermek biraz koyuyo napıcam bilmyorum. Biraz beklesem mi yoksa Style mı alsam daha sonra cam karartma ekletirim. Cam tavansız kullanırım. Sizin görüşleriniz nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbomlueyup

selam aleyküm ben aracımı sattım i30 almaya karar verdim ama fiyatlar çok yükselmiş 3 ay önce 60 bine 2014 CRDİ elit paket varken şimdi style paketi zor buluyorum. Açıkçası Style o parayı vermek biraz koyuyo napıcam bilmyorum. Biraz beklesem mi yoksa Style mı alsam daha sonra cam karartma ekletirim. Cam tavansız kullanırım. Sizin görüşleriniz nedir acaba

hocam beklemene gerek yok zira bugün bazı firmalar yeni zamlar yaptılar..60 bine 2014 crdi otomatik temiz i30 bulabilirsen al derim ama pek ihtimal vermiyorum..2014 eliti-boyasız hasarsız ve makul km de- 73-75 den aşağı alamazsın..
    selamlar,
  • Musab5833RIIET M kullanıcısına yanıt
    otomatik istemiyorum zaten yakıt tüketimi çok yüksek 61 bine style buldum aldıktan sonra cam film ve mutlimedya paketi ekletmeyi düşünüyorum servisten fiyat istedim 3 cam film+ multimedya paketi 2500 dedi sanayi tarzıda yaptırmak istemiyorum bu konuda öenriniz var mı
  • cimbomlueyup C kullanıcısına yanıt
    otomatik istemiyorsanız makul fiyatlarda bulabilirsiniz..mültimedyayı ise biraz pahalı olsa da servisinde yaptırın derim..Problem olursa en azından garanti ve hizmetlerinden faydalanırsınız..
  • Bugün son kasa dct şanzıman ve bir önceki otomatik şanzıman yeni kasa i30 lar hakkında
    -çok yaktığı(dizeller için..)
    -ve direksiyon kutusundan çok arıza verdiği(elektronik olduğu için..) şeklinde bir şikayet duydum..
    Bu konuda yeni kasa i30 kullanan,özellikle 2013-2014 model ve üzeri kullananlardan bilgi
    ve tecrübelerini aktarmalarını istiyoruz..
  • midline golf alıcağıma full teknolojik i30 elit almaya karar verdim bütçem 66 bin umarım bulabilirim biraz astronomik fiyatlar istiyolar çünkü. bakım ücretleri ne kadar oluyo aşağı yukarı
  • Musab5833RIIET M kullanıcısına yanıt
    Tam olarak öyle nokta atışı yapmışsınız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.