Şimdi Ara

LPG' yi Ruhsata işletme (AYRINTILI AÇIKLAMA) Güncel 2012 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.028
Cevap
12
Favori
521.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracım Bayrampaşaya kayıtlı. Bu durumda oradan almak şartmı? Başka bir emniyette halledilemiyormu? .

hayır ruhsat nereden verildiyse oradan,

Bayrampaşa da saat 14 e kadar işlem kabul ediyorlar !!
    bunu da söylemekte fayda var
    diğer trafik şubeler için bişey diyemem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: callofnuri

quote:

Orjinalden alıntı: ccaparli

bugün ankara da işlettim ruhsata

muayene istasyonuna gittim kalabalıktı ama lpg görünce hemen sağdaki yerine soldaki şeritten gittim bomboştu ortalık ve muayene yapılmıyordu sadece evrak işi. adama sordum napacam ben diye. ordan ek-1 formu al doldur gel ben imzalıycam dedi. gittim sigortacıya 5 ytl ye doldurttum. elemana imza attırdım (bu arada muayene falan yapmadı arabanın tipine baktı o kadar)

oradan 4 nolu gişeye gidip parayı yatırdım 2 nolu gişeden tasdik ettirdim(bu arada hologram ve imzaya dikkat edin, bende unutmuş, emniyetten geri döndüm sırf onu almak için)

oradan emniyete gittim zaten sabah elde belgeleri gören takipçi atlıyor. ankamall a parkettim arabayı yürürken, bi tip geldi tipi bozuk abi ruhsat falan dedi. bende hee dedim salladım, her şey dahil 20 ytl dedi. yok ben kendim yaparım dedim. bana "yarın alırsın çok uğraşırsın" dedi. bende uğraşmak istiyorum dedim defoldu gitti.
    sonra biri geldi 15 dedi. en son düzgün tipli bir adam geldi, ben isviçre sigortada çalışıyorum her şey dahil 10 dedi. ne zaman alırım dedim ruhsatı 2-3 saat dedi. iyi dedim verdim.

onlara parayı verdim ruhsatı falan bastılar emniyete gittik.(araç sahibi olması gerekiyor babamın adına araç o yok diye bir daha geri döndüm aklınızda bulunsun)

gişeye teslim edince belgeleri vs. size fiş numarası veriyorlar, 15.30 da gel deniyor. takipçi genç bir çocuktu benlen aynı ya da 1-2 yaş küçük, dedi abi istersen onu da ben halledeyim sen hiç uğraşma yoruldun dedi. bende iyi dedim.

işim çıktı dışarıda saat 16.30 gibi uğradım yazıhaneye ruhsat hazır bekliyordu.

hayırlı olsun böyle olunca insan daha bir huzurlu biniyor aracına. Aklıma bir şey takıldı sızdırmazlık raporunda da mı inceleme yapmadılar. Ben izmir de işlettim aracımı ve MMO da sızdırmazlık raporu alırken aracın her noktasını (alttaki hortumları bile ) incelediler. Ve aslında böyle detaylı araştırıp incelemeleri benim çok hoşuma gitti. İnsan kendini daha bir güvende hissediyor.
    Hatta benim yanımdaki bir aracı , kullanılan malzemelerin TSE ye uygun olmadığını söyleyip değiştirmesi için gönderdiler bile. Bu da yapılan işin hakkını verdiklerini gösteriyor bana göre.

Aynı şekilde Bursa'da da izmir yolundaki MMO da araçları iyice incelediler, yani aldıkları parayı hakettiler, içim rahat döndüm evime. Bir aracı gaz kaçağından dolayı, bir aracı da tankın imalat tarihi 2005 diye geri gönderdiler.

• İzmir'de yeni lpg taktıracağım. Araç muayeneye daha 1 sene var. Ayrıca aracımı banka kredisiyle almıştım, Rehinlidir yazıyor ruhsatta. Ödemem biteli çok oldu, bankanın gönderdiği yazı var. Karşıyaka trafiğe kayıtlı aracım. Hem rehin kaldırma hem de Lpg ruhsata işletme işlemleri için ne yapmalıyım? Noter gerekiyor mu?
  • MMO da arabanın her taradını incelediler. kaputa baktılar aşağıya eğilim vananın oralara baktılar, enjektörlere baktılar gaz ölçüm aletiyle. ama karayollarının muayene istasyonunda hiç bir şey yapmadılar sadece para aldılar. sanırım onlar da nasılsa mmo kontrol ediyor diye öyle yaptılar.

ben şunu sormak istiyorum. şimdi ruhsata işlettik 2 sene sonra muayene var. o muayenede aracı yine sol taraftaki lpg için olan muayene yerine mi sokacağım yoksa sağ tarafta benzinlilerin ve dizellerin girdiği kuyruğa mı sokacağım? bir de ruhsatta maueyene yerleri doldu, o nasıl çıkartılır? maliyeti yine 2 ruhsat yaprağı ve takipçi parası sanırım?

quote:

quote:

muayene istasyonuna gittim kalabalıktı ama lpg görünce hemen sağdaki yerine soldaki şeritten gittim bomboştu ortalık ve muayene yapılmıyordu sadece evrak işi. adama sordum napacam ben diye. ordan ek-1 formu al doldur gel ben imzalıycam dedi. gittim sigortacıya 5 ytl ye doldurttum. elemana imza attırdım (bu arada muayene falan yapmadı arabanın tipine baktı o kadar)

oradan 4 nolu gişeye gidip parayı yatırdım 2 nolu gişeden tasdik ettirdim(bu arada hologram ve imzaya dikkat edin, bende unutmuş, emniyetten geri döndüm sırf onu almak için)

oradan emniyete gittim zaten sabah elde belgeleri gören takipçi atlıyor. ankamall a parkettim arabayı yürürken, bi tip geldi tipi bozuk abi ruhsat falan dedi. bende hee dedim salladım, her şey dahil 20 ytl dedi. yok ben kendim yaparım dedim. bana "yarın alırsın çok uğraşırsın" dedi. bende uğraşmak istiyorum dedim defoldu gitti.
    sonra biri geldi 15 dedi. en son düzgün tipli bir adam geldi, ben isviçre sigortada çalışıyorum her şey dahil 10 dedi. ne zaman alırım dedim ruhsatı 2-3 saat dedi. iyi dedim verdim.

onlara parayı verdim ruhsatı falan bastılar emniyete gittik.(araç sahibi olması gerekiyor babamın adına araç o yok diye bir daha geri döndüm aklınızda bulunsun)

gişeye teslim edince belgeleri vs. size fiş numarası veriyorlar, 15.30 da gel deniyor. takipçi genç bir çocuktu benlen aynı ya da 1-2 yaş küçük, dedi abi istersen onu da ben halledeyim sen hiç uğraşma yoruldun dedi. bende iyi dedim.

hayırlı olsun böyle olunca insan daha bir huzurlu biniyor aracına. Aklıma bir şey takıldı sızdırmazlık raporunda da mı inceleme yapmadılar. Ben izmir de işlettim aracımı ve MMO da sızdırmazlık raporu alırken aracın her noktasını (alttaki hortumları bile ) incelediler. Ve aslında böyle detaylı araştırıp incelemeleri benim çok hoşuma gitti. İnsan kendini daha bir güvende hissediyor.
    Hatta benim yanımdaki bir aracı , kullanılan malzemelerin TSE ye uygun olmadığını söyleyip değiştirmesi için gönderdiler bile. Bu da yapılan işin hakkını verdiklerini gösteriyor bana göre.

• quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

@ozip sen en güzeli bi sigortacıyla anlaş, daha garanti olur

Bu arada sen arabayı üstüne aldın mı almadın mı? Üstüne almadan mı LPG taktırdın..

Aracın noter satışı yapıldı ama trafik deviri henüz yapılmadı.
  • EK-1 için 10 YTL. istediler...
  • ek-1 i muayene istasyonunda vergiyi ödenen binanın önünde 5 ytl ye doldurtmuştum demekki ne tuttururlarsa o kadar istiyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: anterior1

EK-1 için 10 YTL. istediler...
  • Yok yahu, doldurmak için değil, sadece boş kağıda istediler...

Cemiyet fiyatıymış...

"Değerli kağıt" mıymış ne?
  • YA BU İŞLETMEDE NEKADAR SORUN BÖYLE HER YERDE FARKLI ŞEYLER
    BAKALIM BİZ İŞLETİRKEN NELERLE KARŞILAŞACAZ,,

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
  • TEŞEKKÜR EDERİM "dayıcım"...
    İYİ GÜNLER
  • quote:

MMO da arabanın her taradını incelediler. kaputa baktılar aşağıya eğilim vananın oralara baktılar, enjektörlere baktılar gaz ölçüm aletiyle. ama karayollarının muayene istasyonunda hiç bir şey yapmadılar sadece para aldılar. sanırım onlar da nasılsa mmo kontrol ediyor diye öyle yaptılar.

ben şunu sormak istiyorum. şimdi ruhsata işlettik 2 sene sonra muayene var. o muayenede aracı yine sol taraftaki lpg için olan muayene yerine mi sokacağım yoksa sağ tarafta benzinlilerin ve dizellerin girdiği kuyruğa mı sokacağım? bir de ruhsatta maueyene yerleri doldu, o nasıl çıkartılır? maliyeti yine 2 ruhsat yaprağı ve takipçi parası sanırım?

quote:

quote:

Bir kere ruhsata işlettin mi gerisi kolay. Artık iki yılda bir sadece muayene harcını ödeyip temiz kağıdı ile istasyona gidip muayeneni yaptıracaksın. Ama yine muayeneden önce sızdırmazlık raporu alman gerekli. Sonrasında benzinli araçların sırasına girsende olur diye biliyorum ama çokta önemli değil oraya gidince illede girecek bir sıra bulursun.
    Ruhsatta muayene yaprağı dolunca benim bildiğim sadece o yapraktan alıp işletmeye devam ediyorsun.

• quote:

Orjinalden alıntı: ozib

Arkadaşlar benim bi sorum olacak.
    Şimdi ben aracımı yeni aldım (31 Temmuzda) ve ayın 4 ünde de LPG dönüşümünü yaptırdım.Şimdi ben hangi sırayı takip etmeliyim.Yani önce devirimi yapayım sonramı LPG yi Rhsata işleteyim yoksa LPG yi ruhsata işletip öölemi devir yapayım.Yani hangi sıralama doğru olur ve hangi sıralamayı takip edersem daha az zaman ve para harcarım.

Yahu ne kadar çok sıralama dedim

kardeş sanırım sen noter satışını yapmışsın. Bundan sonrasında yapacağın işler sırasıyla şöyle.
    1. sana verilen proje, fatura, vb. evraklarla birlikte sızdırmazlık raporu almaya gidiyorsun. fiyatı 25 ytl.
    2. sızdırmazlık raporun ile birlikte muayene istasyonuna gidiyorsun oradan muayene harcını yatırıyorsun 104 ytl ve temiz kağıdı alıyorsun. aracın vergisini yatırmadıysan onu tahsil ediyorlar.
    3. muayene işlemi bitince bağlı olduğun trafik şubesine gidiyor ve iki adet ruhsat kağıdı alıyorsun. Bunları daktilo ile doldurt diyorlar en az bir 10 ytl bayılıyorsun .Ha birde ruhsat yaprakları 58 ytl.
    4. Doldurttuktan sonra seni taşıtlar vergi dairesine gönderip aracın üzerinde herhangi bir haciz , takip vb. durum olup olmadığını gösterir mühür istiyorlar. Ya da isteyebilirler diyeyim farklı uygulamalar olabilir.
    5. bütün bu işkenceler bitince ruhsatını sana teslim ediyorlar.

tabi bütün bunları bir takipçiyede yaptırabilirsin ancak benim bu memlekette kimseye güvenim kalmadığı için kendi işini kendin halledersen daha sağlıklı olur derim . Çünkü Bir dünya para verdiğin insanların sana attığı kazıkla daha sonra ki bir muayenede başın ağrıyabilir.

• quote:

kardeş sanırım sen noter satışını yapmışsın. Bundan sonrasında yapacağın işler sırasıyla şöyle.
    1. sana verilen proje, fatura, vb. evraklarla birlikte sızdırmazlık raporu almaya gidiyorsun. fiyatı 25 ytl.
    2. sızdırmazlık raporun ile birlikte muayene istasyonuna gidiyorsun oradan muayene harcını yatırıyorsun 104 ytl ve temiz kağıdı alıyorsun. aracın vergisini yatırmadıysan onu tahsil ediyorlar.
    3. muayene işlemi bitince bağlı olduğun trafik şubesine gidiyor ve iki adet ruhsat kağıdı alıyorsun. Bunları daktilo ile doldurt diyorlar en az bir 10 ytl bayılıyorsun .Ha birde ruhsat yaprakları 58 ytl.
    4. Doldurttuktan sonra seni taşıtlar vergi dairesine gönderip aracın üzerinde herhangi bir haciz , takip vb. durum olup olmadığını gösterir mühür istiyorlar. Ya da isteyebilirler diyeyim farklı uygulamalar olabilir.

tabi bütün bunları bir takipçiyede yaptırabilirsin ancak benim bu memlekette kimseye güvenim kalmadığı için kendi işini kendin halledersen daha sağlıklı olur derim . Çünkü Bir dünya para verdiğin insanların sana attığı kazıkla daha sonra ki bir muayenede başın ağrıyabilir.

Öncelikle teşekkürler.
    Bugün takipçiye gittim.Bana EK-1 belgesini doldurup verdi.Sızdırmazlık ve muayene işini ben kendim halletmeye karar verdim.Aracın devir işlerini ise takipçi yapacak.Devir için bende talep edilen ücret 130 YTL.Sizce makul mü?

• ek 1 kağıdı sadece 1 YTL. Doldurmasını daktilonuz varsa kendiniz yapın. Adam daktilo ile Ruhsattaki bilgileri yazıyor. 10 YTL alıyor. Muameleciler çok üçkağatçı sakın kanmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mencetin

ek 1 kağıdı sadece 1 YTL. Doldurmasını daktilonuz varsa kendiniz yapın. Adam daktilo ile Ruhsattaki bilgileri yazıyor. 10 YTL alıyor. Muameleciler çok üçkağatçı sakın kanmayın.

O yüzden bu konuyu açtık ama bi yerde mutlaka muamelecilerin eline düşüyorsunuz.. Sistem böyle...
    Ruhsatı trafiğin doldurması gerekir ve ruhsatta doldurulacak yer 1 yapraktır normalde (ki bazı arkadaşlar 1 yaprak değiştirdiklerini belirtiyorlar). Muyene tarihlerinin yazdığı sayfanız boş ise (ki benimki boştu) tek yaprak değiştirmemiz gerekir ama öyle değil işte, 58 ytl alcam diye çift yaprak ruhsat alınıyor ki, ruhsatta da değişen yer sadece ve sadece "Harici oto" yazan yere LPG ibaresi.. Bunu 1 yaprağa yaz, ikinci yaprağa neden yazıyorsun..

Ya da bırak EK-1 belgesini MMO satsın. Hem tek fiyat olur hem de para devletin kasasına gider..

Aslında çok yazılacak şey var ama....

• quote:

Orjinalden alıntı: ozib

quote:

Öncelikle teşekkürler.
    Bugün takipçiye gittim.Bana EK-1 belgesini doldurup verdi.Sızdırmazlık ve muayene işini ben kendim halletmeye karar verdim.Aracın devir işlerini ise takipçi yapacak.Devir için bende talep edilen ücret 130 YTL.Sizce makul mü?

muayeneyi sizdirmazlığı sen yapacaksan geriye ne kaldıki? Ondan sonrası zaten sıraya girip doldurtmuş olduğun boş ruhsat yapraklarının onaylanması. Bunun için de 130 ytl fahiş bir fiyat. Ki bu adamların içerde ilişkili oldukları polisler olduğu için sıra da beklemiyorlar. Bedavadan , doğrusu sırtımızdan para kazanıyorlar. Ben izmir de işimin tamamını kendim hallettim ve sızdırmazlık ile muayene 3 saatte tamamlandı. Emniyette ise pazartesi sabah 8 de evraklarımı verdim ertesi gün 5 de aldım. Bence bu kadar iş için o parayı verme ve kendin hallet.

• quote:

Orjinalden alıntı: anterior1

Yok yahu, doldurmak için değil, sadece boş kağıda istediler...

Cemiyet fiyatıymış...

"Değerli kağıt" mıymış ne?

ben oradaki büfeden(ankara da) 2 ya da 3 ytl ye almıştım
  • Arkadaşlar dün Narlıdere'de hem sızdırmazlık raporunu hemde vize işlemlerini halletim.İkisininde aynı yerde olması gerçekten büyük avantaj.Sızdırmazlık ve muayene toplam sadece 1 saatimi aldı.Ama burda ek bir masraftan bahsetmek isterim artık muayene dezorla kızılayın ilk yardım çantasını satıyolar.27 YTL.Ben dedim benim sağlık çantam var kabul etmediler ve çantanın üzerine çıkmayan mürekeppli kalemle plakanızı yazıyolar.

Dün 4:00 sularında sızdırmazlık ve vize işlerini halledip evrakları takipçiye verdim.Bugün saat 5 te arayıp ruhsatını alabilirsin dedi.Toplam 100 YTL ye anlaştık.Ama bu 100 ytl nin içinde o 58 YTL lik iki yaprakta var onların doldurulmasıda var.Yani extradan 30-40 YTL civarında para vermiş oldum bu iş için takipçiye.

İzmirde sızdırmazlık ve vize yapacak arkadaşlara Narlıdereyi tavsiye ederim.Sızdırmazlığın ve vizenin aynı yerde yapılıyo olması hem kolaylık hemde zaman kazancı.

• ruhsat yenileme için 70 ytl verdim.
  • lpg dönüşümünü yaptıktan sonra kaç gün içersinde ruhsata işletmemiz gerekir yani atıyorum dönüşüm yaptırdım 5 gün sonra polis çevirdi dedi lpg ruhsata işli deil bi sorun çıkar mı yada bunun bi süresi var mıdır
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.