Şimdi Ara

LPG’li otolara kapalı otopark vizesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
17.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    açıklara serbest .....

dandik sistem takıp
    dandik montaj yapanlar
    bakımını yapmayanlar yüzünden kurunun yanında yaşta yanıyor....
  • güzelmiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: caferak

siz bomba taşıyor olabilirsiniz ama başkalarının hayatını tehlikeye atma lüksünüz yok.

bu konuda ne kadar bilgili olduğun anlaşılıyor önce yazılanları oku arkadaşlarımız üşenmeyip bu işi bilen araştıran insanların yazılarını burda alıntı yapmışlar zaten fake olduğun çok açık
  • Ya 1milyar 2 milyar verip ruhsata işletip gerkeli belgeleri alıp otoaparka girememek gerçekten saçmalık. Her lpg liye değilde özel bir bandrol olacak örneğin bir kimlk kartı gibi bişi olsun girişte bunu gösterelim güvenlik sertifikası gibi ve girişteki memur tamam girebilirsiniz desin. Yine devletin işi çözmek yerine kökten yassah kardeşim politalarından biri işte. Habere bakın tam 1 sene olmuş nerdeyse ama hala tık yok ne çalışmaymış mahşallah.

Sigara yasağı falan çat diye hazırlanıp sunuldu ama böyle gerekli şeyler nedense seneler sürüyor unutmuşlardır bile bu haberi. Akıllarına gelirse belki ilerde gene gündeme getirirler
  • Kanun çıktığı gün soluğu LPG montajında alacağım onu biliyorum...

• ya arkadaşlar hadi sonradan yapılan lpg li araçları anladım da... hadi bozulur patlar falan filan diyelim gerçi çok düşük bir ihtimal... peki fabrika çıkışlı lpgli araçlarla da mı hızlı feribotlara girilemiyor?... örneğin chevrolet, daihatsu, proton lpgli fabrika çkışlı araç satıyor... 3 yıl garantisi var... şimdi ben orijinal lpg li garantili chevrolet aveo alsam hızlı feribota giremez miyim?
  • peki deniz otobüslerine girerken araç kontrol ediliyor mu lpg li mi değil mi diye?...
  • 1 ay daha geçti...
  • Arkadaşlar bütün yazılarınızı okudum 'Üşenmeden'

1- Mak müh. odası Bizi mühendis denetiminde çalıştırıyor,
    2- Buda yetmedi sızdırmazlık kontrolünü yapıyor ve belgelendiriyor,
    3- Hemen hiç bir kapalı otoparkta havalandırma çalışmıyor,
    4- Devletimin karayolları ve emniyet teşkilatı bu sistemi aracın orjinal ekipmanı olarak kabul edip ruhsata işliyor,
    5- Sigortalar bunu zeyil yaparak paramızı alıyor,
    6- Benim derneğim 'TOMDER' bu konuda ne yaptığı yada yapmadığı hakkında hiç bir bilgim yok ama aidatımı ödüyorum
    7- İthalatcı ve imalatcı firmalar hiç-ama hiç bu konuda çalışmıyor(Çalışıyorsada bilgimiz yok)
    8- Montaj yapılan her araçtan Devletim benden daha çok kazanıyor
    9- Montaj yapılan her araçtan Bankalar benden daha çok kazanıyor
    10- Ben ve benim masum kullanıcılarım burada kafa patlatıyor
    11- Otomotiv devleri fabrikasyon olarak LPG li araç satıyor
    Bu örnek sadece benim ülkemde yaşanır arkadaşlar Sevgi ile kalın

• bugün Ankara Antares de idim. kapalı otopark girişlerine lpg li araç giremez diyor ama, içerde belki 20 - 25 yıllık arabalar var, hani bizim kuş serilerinden özellikle; acaba tofaş ın o serisinden lpg siz araç var mıdır? aslında iyi havalandırmalı yerlerde pek de sorun çıkarmıyorlar. Ankarada Kızılay daki SSK işhanının altındaki park zorluk çıkarıyor o kadar.
  • Halen haber yok....

Kanunun çıkması için zaten sanırım önce bütün Kapalı otoparkların vs. belli bir standarta getirtilmesi lazım ki bu da biraz zor gibi.
  • bari arada şu kyoto protokolünü imzalasak
  • Vize yok, Benzine devam...
  • Biraz zor bu iş Türkiye'de.
  • Yahu bu kadar zor bir iş mi otoparkları, feribotları standart hale getirmek?

Montaj denetimlerini sıkılaştırmak?
  • Topcular-Eskihisar arasını 15 gün önce geçtim.45 ytl.Vapura bindim ama çok şükür aracım patlamadı ve vapuruda batırmadı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: drsnrky

lpg nin genel olarak risk olduğunu düşünen geri zekalılar bize kapalı otoparkları yasakladılar ama kırmızı ışıkta beklerken sağımızda solumuzda önümüzde arkamızda burun buruna beklediklerini düşünmediler, yanan lpg li araçları düşündüğümüzde açık havada da yandığını görüyoruz, sonuç olarak kalitesiz montaja ruhsat vermeyip, denetimleri de artırmadıkça kapalı otoparka sokmasan ne olur?

• Okadar özel muayene istasyonları devreye girdi. Artık şu kapalı yerlere girme iznide çıksın yeter ya. LPG için ayrıca sıkı bir denetim gereksin yani muayenesi ayrı olsun. Sonra bir kart verilsin yada sticker nebilim bunu almaya hak kazananlar da kapalı mekanlara girebilsin.

Kapalı mekanda LPG yanarsa patlar sa benzininde yanıp patlama riski var. Ama tabiki lpg nin sızdırma riski daha yüksek deidğim gibi bu yüzden formalite muayene sızdırmazlık raporu değilde sıkı bir testten geçirilip izin verilsin. Oto park girişlerinde de bu kartı göstermek mecburi olsun
  • Bu güne geldik değişen bir şey yok. Bundan daha saçma sapan yasaklar olsa da, bunun da kalkması lazım bence.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

Okadar özel muayene istasyonları devreye girdi. Artık şu kapalı yerlere girme iznide çıksın yeter ya. LPG için ayrıca sıkı bir denetim gereksin yani muayenesi ayrı olsun. Sonra bir kart verilsin yada sticker nebilim bunu almaya hak kazananlar da kapalı mekanlara girebilsin.

Kapalı mekanda LPG yanarsa patlar sa benzininde yanıp patlama riski var. Ama tabiki lpg nin sızdırma riski daha yüksek deidğim gibi bu yüzden formalite muayene sızdırmazlık raporu değilde sıkı bir testten geçirilip izin verilsin. Oto park girişlerinde de bu kartı göstermek mecburi olsun

gerçekten güzel bie öneri
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.