DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
LPG’li otolara kapalı otopark vizesi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
97
Cevap
0
Favori
16.262
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> LPG Dönüşümü >> LPG’li otolara kapalı otopark vizesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1072 Mesaj
      06 Şubat 2009 13:52:18
      Halen konu ile ilgili bir gelişme yok sanırım....

Aslında bana göre bu sistemin güvenlik unsurunun daha yaygın ve efektif bir şekilde insanlara tanıtılması lazım.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      644 Mesaj
      06 Şubat 2009 23:48:01
      Bence gaz sızıntısının patlama etkisinin yanında lpg nin zehirledigi gercegide var.

|
      |

2011 Megane III HB. Privilege 1.5 dci. 105hp. Premium Paket + Elektrikli Açılır Tavan + Navigasyon Sistemi

2003 SUBARU FORESTER 2.0 TURBO AWD A/T
    • Yarbay
      3887 Mesaj
      07 Şubat 2009 10:59:39
      mantıksal olarak lpg li araçların kapalı yerlere girmesi zaten sakıncalı, çünkü lpg li arabalar eksozları aynı açık kalmış tüp gibi kokmakta, kapalı yerde düşünün artık nasıl olacağını

bigün karabük onel de otoparka girecez, burası 5 6 katlı biyer, girişte de kocamaaaan lpg li araç giremez diye yazılı, fişi de almış bulunduk, otomatik bariyer kalktı ve güvenlik geldi, abi siz giremezsiniz araçta lpg var dedi, bizde; kardeş benzine alalım öyle girelim dedik, olmaz dedi

|
      |

o araba alınır mı? bu araba satılır mı? ona bu kadar para verilir mi? bu araba o kadar etmezz... sen olsaydın ne alırdın, ben olsaydım nasıl satardım. yok benim arabam çok yakıyor, şu marka olsaymış daha iyiymiş... şu para olsun az yaksın çok kaçsın parçası vergisi ucuz olsun, hemen elden çıksın, yok sen delimisin ona kadar arabamı yoktu... EL AYA ÇIKTI, BİZDE HEP AYNI TATAVA...
    • Çavuş
      61 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      demirya@superonline.

16 Kasım 2009 01:03:44
      Mersin'de de FORUM AVM'nin kapalı alanına LPG'li araç girişi yasak.Açık park alanıda var ama orayada benzinliler de girebildiği için biz park yeri bulmakta sorun yaşıyoruz.Yani benzinliler 2 tarafada park edebiliyor ama biz sadece bir yere.Ayrıca tüpün kaçak yapması halinde patlama riskinin olmasıda bence çok uzak bir ihtimal.Çünkü kapalı park alanları özellikle AVM lerde genelde çok geniş bir alan.havalandırmasının yetersiz olması halinde bile geniş bir alanda bir araçtan kaçak olması halinde o gazın alana yayılacağı ve dar ve küçük ölçekli (mutfak) gibi bir alanda sıkışmayacağı için patlama ihtimali oldukça azdır hatta sıfırdır. Oluşacak bu gazdanda zehirlenecek tek bir insanın olmasıda mümkün değildir.Eğer zehirlenme olursa bu kişinin intihar ettiği anlamına gelir çünkü şahsın kaçağın olduğu kısımda hiç hareket etmeden epey bir zaman o kaçağı soluması gerekir diye biliyorum. Bu konunun çözümü için bazı arkadaşların dediği gibi normal muayene zamanlarında LPG li araçlara sistemlerinin güvenli olduğunu belirten bir kart verilmesi olacağı kanaatindeyim.İnşallah devlet büyükleri!!!!!!! bu konuya en kısa zamanda bir el atarlar.

|
      |

• Yarbay
      15136 Mesaj
      16 Kasım 2009 01:14:23
      quote:

Orijinalden alıntı: jagler_78

mantıksal olarak lpg li araçların kapalı yerlere girmesi zaten sakıncalı, çünkü lpg li arabalar eksozları aynı açık kalmış tüp gibi kokmakta, kapalı yerde düşünün artık nasıl olacağını

bigün karabük onel de otoparka girecez, burası 5 6 katlı biyer, girişte de kocamaaaan lpg li araç giremez diye yazılı, fişi de almış bulunduk, otomatik bariyer kalktı ve güvenlik geldi, abi siz giremezsiniz araçta lpg var dedi, bizde; kardeş benzine alalım öyle girelim dedik, olmaz dedi

karabükte 5-6 katlı otopark mı var ?

|
      |

Fiat bravo 1.4 t-jet+lpg Hakkaten bravo !
    • Çavuş
      84 Mesaj
      16 Kasım 2009 19:46:49
      arkadaşlar bir çoğunuz lpg li araçla kapalı alanlara girdiğinizi söylemişsiniz. Camınızda LPG etiketi yok mu? eğer yoksa bu yasak değil mi? yasak değilse ben de çıkarıcam da :D arabanın karizmasını bozuyo lpg etiketi..

|
      |

• Yüzbaşı
      995 Mesaj
      16 Kasım 2009 20:31:14
      quote:

Orijinalden alıntı: _KaSKeT_

arkadaşlar bir çoğunuz lpg li araçla kapalı alanlara girdiğinizi söylemişsiniz. Camınızda LPG etiketi yok mu? eğer yoksa bu yasak değil mi? yasak değilse ben de çıkarıcam da :D arabanın karizmasını bozuyo lpg etiketi..

Çıkar kurtul.Ben de 9 senedir LPG var, etiket yok,hiçbir resmi işlemde (muayene,sızdırmazlık,trafik kontrolü) sorun olmadı.

|
      |

“İnsan kolay inanan bir canlıdır. Bir şeylere inanmak zorundadır. İnanmak için iyi bir sebep bulamadığında, elindeki kötü sebeplerle yetinir.”
      Bertrand Russell
    • Yüzbaşı
      793 Mesaj
      17 Kasım 2009 00:33:46
      birgün türkiyemde ilerleycek acep görebilicekmiyim.

|
      |

• Binbaşı
      1072 Mesaj
      03 Mart 2010 09:33:16
      4 ay daha geçmiş üzerinden konunun heralde gelişme yok...

|
      |
    • Emekli Yönetici
      15874 Mesaj
      03 Mart 2010 10:29:29
      Gelişme falan olmaz zaten boşuna beklemeyin.

Serbest bıraktık dediklerinde de binlerce kaçak lpg tatkıran araç var ya da ucuza su borusu ile bunu halleden o sistemler de girecek ya da girmek isteyecek ve kargaşa olacak. En güzeli aylar önce bir önceki sayfada verdiğim öneri ama bunu yapmıyor işte devlet.

|
      |

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
      Ne mutlu Türküm Diyene

• Teğmen
      138 Mesaj
      09 Ağustos 2011 14:37:45
      Hortlatmış gibi olucam ama var mı bi gelişme?

|
      |

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      25 Ağustos 2011 21:15:56
      bi hortda benden olsun o zaman

|
      |

I LOVE THIS GAME!
    • Yüzbaşı
      436 Mesaj
      25 Ağustos 2011 22:44:32
      4 yıl olmuş.
      gelişmemiş demek ki

|
      |

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.
    • Yarbay
      7033 Mesaj
      28 Ağustos 2011 21:20:10
      4 yıldır çalışma sürüyor heralde.

|
      |

God doesn't play dice with the universe.
    • Binbaşı
      1887 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      TeQuiLaS

28 Ağustos 2011 21:42:02
      Benim sormak istediğim bir husus var. Bazı AVM'lerde kapalı otopark girişinde güvenlikçiler ellerinde araç altına tuttukları ayna yardımıyla kontrol yapıyorlar.
      Bazı araçların LPG tankıyla motor arasındaki tesisatı aracın sağ alt tarafından, bazılarınki sol alt tarafından geçirilmiş olabilir. Bu adamlar laf olsun diye mi bakıyorlar? Yoksa gerçekten o aynayla tesisatı görebiliyorlar mı?
      Başından böyle bir tecrübe geçen var mı? Mesela girmek isteyip de girememe gibi..

|
      |

Astra J Sedan 1.6 Edition (Neptün Mavi)
    • IOS Beta Tester
      337 Mesaj
      28 Eylül 2011 09:38:48
      Apartman yönetimi karar almış lpgli araçlar apartmanın kapalı otoparkına giremeyecekmiş artık, bu konuda ne yapabilirim?
      sırf otoparkta yer açılsın diye böyle manevralar yapıolar, sonuçta otopark ortak alan değil mi, benim ortak alanı kullanmamı engelleyebilirler mi?

• Yüzbaşı
      390 Mesaj
      28 Eylül 2011 10:07:24
      quote:

Orijinalden alıntı: xardias

Apartman yönetimi karar almış lpgli araçlar apartmanın kapalı otoparkına giremeyecekmiş artık, bu konuda ne yapabilirim?
      sırf otoparkta yer açılsın diye böyle manevralar yapıolar, sonuçta otopark ortak alan değil mi, benim ortak alanı kullanmamı engelleyebilirler mi?

Engelleyemezler öyle saçma şey mi olur ya. o zaman aidat falan ödemesin otopark ı kullanmayacak lpg li araç sahipleri. Yada kanuni bir belge getirsinler. Oldu olacak yönetim olarak gece 00.00 dan sonra siteye ve evleri girişleride engellesinler. Neden o? Yönetim kararı :)

• Yarbay
      3717 Mesaj
      28 Eylül 2011 11:04:52
      quote:

Orijinalden alıntı: xardias

Toplantıya katılım çoğunluğu ve karar defterine yazıldıktan sonra kapalı otoparka çekilmesi kural ihlalidir. Oturduğunuz yerde açık otopark var ise oraya bırakmanızı isteme hakları olur ama eğer açık yok ise sizde zabıtaya bildirerek sitenin kullanım hakkınızın kısıtlandığını söyleyebilirsiniz. Bu şekilde yeni bir karar alınıp eski kararın geçersiz olması sağlanır.

///
      Niyet hayr, akıbet hayr.
    • Teğmen
      138 Mesaj
      28 Eylül 2011 12:45:59
      Bakanlığa Bilgi Hakkı Edinme kapsamında sordum, böyle bir çalışmanın gündemlerinde olmadığını söylediler, bilginize....

|
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      30 Eylül 2011 10:19:52
      Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın 'Araçların İmal, Tadil ve Montajı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'e göre Türkiye'de, LPG ve CNG yakıtı kullanan araçların kapalı otoparklara park etmeleri YASAKTIR!
      Hal böyleyken, site yönetimi böyle bir karar almasa dahi bu yasak geçerlidir, aksini de kararlaştıramazsın. Belirtmek gerekir ki site yönetimleri bu yasağa göre hareket etmek zorundadırlar aksi halde bir zarar oluşması durumunda site yönetiminin sorumluluğu söz konu olacaktır.

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.