Şimdi Ara

Lpg li araç benzinde stop ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
14.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar elimde 1994 model tofaş kartal araç var araçı benzinde kullanırken araç hareket halindeyken stop ediyor.bundan 1 ay önce sadece araçı durdurdugumda stop ediyordu şimdi hareket halindeykende stop etmeye başladı araç stop edince kendiliginden yine marş alıp çalışıyor tabi bu esnadada araç hopluyor trafikte sürekli lpg kullanyorum lpg de kullanırken önemli bir sorun yok ancak hareket halindeyken ekzosun içinden gelen hafif patlama sesi var acaba bu yukarıda anlattıgım sorunun bi belirtisimi arkadaşım karbüratörün temizlenmesi gerektigini söyledi sizce ne yapmalıyım

• Benzin pompası arızalı olabilir, Yakıt filtresi tıkanmış olabilir...
  • Benim ilk aracım 93 flash s iki sene boyunca benzin yüzü görmemişti. Gazdan benzine geçtiği anda stop ediyordu. Ankara ve gebze'de gösterdiğim ustalar becerememişti. Sivas'ta yaptırmayı başarmıştım. Benim aracın sorunu karbüratördeymiş...
  • EVET ARKADAŞLARA AYNEN KATILIYORUM. SORUN KARBÜRATÖRDE. A DAN Z YE KARBÜRATÖR TEMİZLİĞİ SORUNU ÇÖZER.
  • 1.Hava filitresini taktığın hazneye hava giriş hortumu vardır.Bu hortumla haznenin birleştiği yerde sıcak hava münşiri vardır bu münşiri ya açık şekilde sabitle yada sök.
    2.Ardından bu haznenin arka tarafındaki hava çıkış tarafını kapat ve hava filitresi haznesinin sadece ana hava girişinden başka yerden hava almadığına emin ol.
    3.Güzel bir gaz ayarı yaptır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.