Şimdi Ara

LPG için İstanbul Candan Mühendislik nasıl biryer? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
17.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bir dönüşüm yaptırdım oradan, atiker ile özel bir anlaşmaları var galiba atiker takmak için özel bir çaba sarf ediyorlar, çok rağbet gören bir yer, çalışan ekibi genelde genç, aracı dönüşüm yaptıktan sattığım zamana kadar (4-5 ay sonra sattım) bir sorun yaşamadım.
  • YouTube kanalında tanitim videolarini izleyebilirsiniz. Araç sahipleri ile montaj sonrasi sohbet ediyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önermem biz memnun kalmadık çalışanlar kro

• zaten istesen de istemesen de her kit aracına uymaz, her yer aracına ve motoruna göre lpg kiti önerileri sunar, sunmalı ve bütçene, tercihine göre öyle montaj yapılmalı, bu bir marifet değil, ayrıca 2-3 ustanın olduğu yerler hariç diğer büyük dönüşüm yerlerinde de ön zımbırtıyı, depoyu ve boruları takan ustalar ayrıdır, 2-3 saatte teslim ediliyorsa yoğunlukta müşteri kaçırmamak için alelacele yapıyorlar anlamına gelir, ortalaması 3-4 saatmiş, yol testi ve ayarı da gerekebilir, montajda çok sıkıntılarını duymadım ama kulağa hoş gelmiyor, lakin asıl mesele 2 saatlik montaj değil bakım ve bakımda baya eleştirilerini okudum yorumlarda, bir iş yaparken araştırmanın suyunu çıkaran bir adam olarak ilk lpgsiz aracını alıp taktırma deneyimiyle konuşuyorum. eminim işini iyi yapan ve ileride büyük bir yere dönüşecek ufak yerler vardır ama içime sinmedi baktığımda istanbulda sektörde öne çıkan üçel ve candan, ikisi de youtubeda videolar çekiyor, candanın sahibi kendi videolarını çekiyor, izlediğinde güzel muhabbeti var ama gittiğinizde o ilginin müşteri getirene kadar olduğunu görüyorsunuz, bir kaç soruma "üff menenjitli bir tip geldi yine napacan usta mı olacan bırak biz takarız" kafasında cevaplar, her müşteriye kaçmasın diye sırayla ince ayarlar, biraz canımı sıktı çıktım dudulluda üçele gittim 3-5 dakika bekledim sorumlusuyla konuşmak için ama geldiğinde daha gayretli ve samimilerdi sanki, ne sorduysam ki abarttım teknik detaylara kadar baş belası muamelesi görmeden her şeyi öğrendim, biraz montaj uzun sürdü ama ismini hatırlamıyorum bir sorumlusu gayet ilgiliydi sıkılmadım şu an sıkıntım yok 3 bin km oldu bakalım.

lpg meselesi önemli bir mesele, olay sadece tank ve kit takmak değil, mesela genç ustalar gördüm dedim bunlara nasıl güveniyorsunuz lpg işi bu, montaj işçiliği çok kolaymış, önemli olan ustanın nakış diker gibi titiz olması, ama asıl mesele hangi kit aracına uygun, ve kar oranlarına göre mi sana ısrar ediyorlar yoksa ince eleyip mi öneriyorlar, mesela bana da önce tek bir model söylediler, ben bilerek başka markaları sordum, her markadan en uyumlusunu yine bakıp söylediler, neden bu dedim, size kalmış bütçenize göre seçin biz ucuz olanı söyledik paranız gitmesin diye, ki kar oranı daha düşük bir kiti dediler ilk ve onu atikerdi taktım zaten, taktıktan sonra işin bitiyor mu, gittiğinde bir problemde sürünüyor musun, mesela beni aradılar izinli günüme denk geldi uyurken biraz sabah erken de olsa var mı problem size özel bakım randevusu alalım falan hoşuma gitti bu kurumsallık, yok dedim, bakımlarında sıkıntı yaşıyor musun budur, olmadı bakımlar için ufak bir yer keşfedersiniz artık oraya gidersiniz ama seçimi doğru yapın. bir de türk malı diye demiyorum ama atiker ürünleri gayet iyiymiş, çok fark yaratmıyorsa ucuz diye kaçmayın, türk markası kazansın, ben yabancı isim koymuşlar türk sanıyordum ama diğerleri hep yabancıymış.

• 1.6 gdi motorlu aracıma atiker atikfast di ürününü taktırdım 2 ay önce.Öncelikle reklamı iyi yaptıkları kısmına katılıyorum.Reklamın bir tık altı ilgi var.Sabah 8 de orada oldum.Kahvtı ısmarladılar sağolsunlar.Saat 11.30 da araç hazırdı.Aracın yakıt tüketiminden ve gidişinden memnunum.5 bin km oldu sorunsuz sıkıntısız bir dönem geçirdim.Tavsiye ederim açıkçası.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende oraya gitmek istedim sırf 1400 km yol gidiş dönüş masraf ağır geleceği için gidemedim, başka yerde yaptırdım. Ama istanbula gidince bi baktıracam sistemi bastan aşağı bi inceletmeyi düşünüyorum, her halde ilgilenirler. Yılmaz bey çok ilgili inşallah çizgilerini ve kalitelerini bozmazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bedavalik -- 5 Aralık 2019; 11:53:50 >
  • ümraniye sanayide yerleri. brc sequent 32 kiti için 3500 tl teklif almıştım. mitsubishi asx'e tam uyumlu güzel bir kit.

şimdilik vazgeçtim ama ileride düşünebilirim.
  • İşinin ehli biyer olarak görünüyor.
    Şahsen ben benzinli araç alıp lpg taktıracak olsam Afyondan giderim oraya taktırmaya...
  • Ben reklamin çok yapildigi yerleri sevmem.
    Ben ilçede yasiyorum. Burada 2 tane atiker servisi var. Bir tanesi full dolu digeri tek tük araç var. Ben o az müsterisi olan yere bir keresinde lpg taktirmistim. Adam 2 saatte takti araci verdi bana git 20 liralik gaz al gel. Sonra araci tekrar kontrol etti hemen teslim etti bitti. Ve 2 sene kullandim sattim o araci hicbirsey olmadi azda yakti.
    Yani bu olayi cok buyutmeyin. Lpg de 2 olay var zaten biri lpg beyni ve enjektorleri.
    Bunlar kaliteli olurlarsa zaten dert yok.
    Gerisi bos laf.
    Kahvalti veriyor diye onca yolu gitmem ben. Sehrimdeki adamlarda kazansin.
    Her sehirde super ustalar var.
    Tembellik etmeyin sanayide 3 5 kisiye sorun en iyi lpg ci kim diyin zaten bilirler.

• Lpgde haftada 1-2 kere Sarı Motor lambası yaniyordu 2 yer sistem eski yanar bu sonduremezsin dediler candan a gittim para almadan pcde ayar yaptı o zamandan beri arıza lambası yakmiyor opel vectra 2004

• Ortalama 2 ay önce gittim taktırdım.

Reklam yapıyorlar doğru ama ben o videoları çekmemiş olsalar güvenip taktırmazdım referans önemli

Avrupa yakasında yaşıyorum 1.5 ay önce randevu alıp gittim 2019 corolla aracıma montaj için

Sabahtı kahvaltı ikram ettiler istemedim sağ olsunlar brc comfort kit anlaşıp montaja başladılar 4-5 saat dediler 4 saate bitirdiler.

Güvendiğim için araba başında bile durmadım direk avm gittim bırakıp

Montaj da araba kamerası takılıydı.

Montaj sonrası biri araca lpg almaya gitmiş 40 TL lik doğal olarak gayet nizami kullanmış sinyal bile vermiş ara gaz vermemiş aracı hor kullanmamış yani

Montaj bitince ustalar AFR ayarına çıkmış yine usta aracı düzgün kullanmış sinyal vermiş hatta corollayı pek beğenmemişler ufak gelmiş çok civic daha iyi demiş

Sonuç olarak montaj sonrası araca insan gibi davranmışlar.Montaj sırasın da aküyü söktükleri için ne yaptılar bilemiyorum

2 ayda ortalama 3400 KM yaptım şuan gayet memnunum bir şikayetim yok ama lpg de performans düşmüyor demek gerçekci değil özellikle yokuşta performans kaybı var düz yolda performans kaybı yok gibi bir şey büyük ihtimal düz yol için "benzin gibi gider" diyorlar

Sonuca varacak olursak Fiyatları gayet uygun.Ne olduğu belli olmayan servislerde taktırmaktansa böyle yerlerde taktırmak daha mantıklı

Son olarak aracı teslim alırken Muhasebe sorumlusu arkadaş çok yorum istiyor ben yorum yapmak için 1 ay beklerim dedim test ettim kendisine de söyledim hatta pek hoşuna gitmedi o zaman yazmasınız falan dedi yorum yapmayı unutuyorlarmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 5 Aralık 2019; 23:51:3 >

• Candan Muhendislik isini gayet duzgun yapan sayılı esnaflardan.
    Yalniz birtek seylerine katilmiyorum, o da "benzinle birebir performans" sözleri.
    Bu ne yazikki dogru degil. Keşke öyle olsa ama teknik olarak mumkun degil.Tabiki aradaki performans kaybi cok dusuk seviyelerde ama benzinle de birebir degil.
    Şöyleki atmosferik araclarda bu güç kaybi daha cok hissediliyor. Turbo araclarda farketmek zor.

Tam olarak güç kaybı %5

• sabah giderseniz kahvaltı ısmarlıyorlar.. eğer başka şehirden gelip yorgun olursanız.. yukarda yatak var istersen çık uyu bile diyorlar.. öğlen de yemek ısmarlıyorlar.. bunlar bir yana.. işlerinde profesyonel bir kuruluş diyebilirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Ortalama 2 ay önce gittim taktırdım.

Reklam yapıyorlar doğru ama ben o videoları çekmemiş olsalar güvenip taktırmazdım referans önemli

Avrupa yakasında yaşıyorum 1.5 ay önce randevu alıp gittim 2019 corolla aracıma montaj için

Sabahtı kahvaltı ikram ettiler istemedim sağ olsunlar brc comfort kit anlaşıp montaja başladılar 4-5 saat dediler 4 saate bitirdiler.

Güvendiğim için araba başında bile durmadım direk avm gittim bırakıp

Montaj da araba kamerası takılıydı.

Montaj sonrası biri araca lpg almaya gitmiş 40 TL lik doğal olarak gayet nizami kullanmış sinyal bile vermiş ara gaz vermemiş aracı hor kullanmamış yani

Montaj bitince ustalar AFR ayarına çıkmış yine usta aracı düzgün kullanmış sinyal vermiş hatta corollayı pek beğenmemişler ufak gelmiş çok civic daha iyi demiş

Sonuç olarak montaj sonrası araca insan gibi davranmışlar.Montaj sırasın da aküyü söktükleri için ne yaptılar bilemiyorum

2 ayda ortalama 3400 KM yaptım şuan gayet memnunum bir şikayetim yok ama lpg de performans düşmüyor demek gerçekci değil özellikle yokuşta performans kaybı var düz yolda performans kaybı yok gibi bir şey büyük ihtimal düz yol için "benzin gibi gider" diyorlar

Sonuca varacak olursak Fiyatları gayet uygun.Ne olduğu belli olmayan servislerde taktırmaktansa böyle yerlerde taktırmak daha mantıklı

Son olarak aracı teslim alırken Muhasebe sorumlusu arkadaş çok yorum istiyor ben yorum yapmak için 1 ay beklerim dedim test ettim kendisine de söyledim hatta pek hoşuna gitmedi o zaman yazmasınız falan dedi yorum yapmayı unutuyorlarmış
    Videoyu görme şansımız var mı merak ettim doğrusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• geçenlerde burada egzos muayenesi yaptırdım içerisi çarşamba pazarı gibi kalabalıktı,bukadar müşteriyi nerden buluyorlar anlamadım diğer tüpçüler boş

• quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Videoyu görme şansımız var mı merak ettim doğrusu

Alıntıları Göster
    Tamamını göndermem etik olmaz.LPG montajı sonrası 1 ay sonra yetkili servise bakıma gittim onlara da baktırdım montajı beğendiler bir sorun göremediler

AFR ayarından bir parça

Ben afr ayarı yapın demeyi unutmuştum sağ olsunlar kendileri yapmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 6 Aralık 2019; 14:7:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrcnd

Tamamını göndermem etik olmaz.LPG montajı sonrası 1 ay sonra yetkili servise bakıma gittim onlara da baktırdım montajı beğendiler bir sorun göremediler

AFR ayarından bir parça

Ben afr ayarı yapın demeyi unutmuştum sağ olsunlar kendileri yapmışlar

Alıntıları Göster
    "Fakiri hissedemiyorum ama zengini hissediyorum pedalda "

Aaaahh ah... Fakire hiçbir yerde değer verilmiyor

Teşekkürler hocam , beni kırmadınız

• Hangi araba lpgye uyumlu yada değil diye merak ettiğimde youtube kanallarına bakıyorum. Subap sorunu yaşanabilecek araçları net şekilde söylüyorlar. Sırf müşteri gelsin diye asla sorun çıkmaz demiyorlar. Bu açıdan güvenilir geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unal.s

Hangi araba lpgye uyumlu yada değil diye merak ettiğimde youtube kanallarına bakıyorum. Subap sorunu yaşanabilecek araçları net şekilde söylüyorlar. Sırf müşteri gelsin diye asla sorun çıkmaz demiyorlar. Bu açıdan güvenilir geldi bana.
    Euro 5, Euro 6 motorlarin tamamında subap hassasiyeti var zaten(Fabrikasyon LPGliler hariç).
    Yok mu diyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 6 Aralık 2019; 16:25:27 >
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Ben Elentra, Megane 4 ve ford-cmax için bakmıştım alsam sorun yaşar mıyım diye. Sorun yaşanacağını öğrenmiş oldum videolarını izlediğimde.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.