Şimdi Ara

LPG çalışırken benzin de harcanır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba ustalar.size kafama takılan birşeyi sormak istiyrm.biz bi araba aldık.lpgli.opel astra 2002 model.ben lpgden çok anlamıyorum ama tankın üstünde 06/06 yazıyor.sanırım 2006 yılında takılmış.bu tüpü değiştirmek yada sistemi yeniletmek gerekir mi?çünkü lpg de gaz yememe durumu oluyor rolanti inip çıkıyor.sistemi yeniletmek ne kadara mal olur?bir de öğrenmek istediğim düz yolda giderken benzinden de harcıyor mu :) mesela yüzde 20-30 benzin gibi.açıklarsanız sevinirim.ben bu tüpü napayım :)) tank da atiker,tankın başındaki cam bölmede lovata yazıyor...bunun markası ne oluyo şimdi.cevaplayan ustalarıma şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: shacks

merhaba ustalar.size kafama takılan birşeyi sormak istiyrm.biz bi araba aldık.lpgli.opel astra 2002 model.ben lpgden çok anlamıyorum ama tankın üstünde 06/06 yazıyor.sanırım 2006 yılında takılmış.bu tüpü değiştirmek yada sistemi yeniletmek gerekir mi?çünkü lpg de gaz yememe durumu oluyor rolanti inip çıkıyor.sistemi yeniletmek ne kadara mal olur?bir de öğrenmek istediğim düz yolda giderken benzinden de harcıyor mu :) mesela yüzde 20-30 benzin gibi.açıklarsanız sevinirim.ben bu tüpü napayım :)) tank da atiker,tankın başındaki cam bölmede lovata yazıyor...bunun markası ne oluyo şimdi.cevaplayan ustalarıma şimdiden teşekkürler.

merhaba usta degılımdır ama cevap vermek ıstedım.. bıldıgım kadarıyla kazanlar 10yılda bır yenılenmesı gerekıyor vızede sorun cıkıyor cunku ve yapılması gereken bısı bence.. sistem calısıyorsa degistirmeye gerek yok yapmanız gereken motorun ıcındekı lpg beynı ne markaysa bayisine gidip güzelce bir bakım yaptırmanız gerekır ondan sonra pek bısı kalcagını zannetmıyorm (filitre degistirme, kacak kontrol, enjektor temızlıgı, ayarları) arac ılk calıstıgı zaman benzınle calısıyor ve gereklı sıcaklıga ulastıgı zaman lpg ye gecıyor, bundan sonra da arac hep lpg kullanıyor kesınlıkle benzın kullanmaz.. sole bısı olabılır eger enjektorler guzel ayarlanmassa ornegın 150km hızdan170-180km hıza cıkarken ıstedıgı gazı alamassa arac otomatıkman benzıne gecer ve o sekılde devam eder takı sız manuel gecıs saglıyana kadar.. iyi gunler

• quote:

Orijinalden alıntı: hsnsnl

quote:

Orijinalden alıntı: shacks

merhaba ustalar.size kafama takılan birşeyi sormak istiyrm.biz bi araba aldık.lpgli.opel astra 2002 model.ben lpgden çok anlamıyorum ama tankın üstünde 06/06 yazıyor.sanırım 2006 yılında takılmış.bu tüpü değiştirmek yada sistemi yeniletmek gerekir mi?çünkü lpg de gaz yememe durumu oluyor rolanti inip çıkıyor.sistemi yeniletmek ne kadara mal olur?bir de öğrenmek istediğim düz yolda giderken benzinden de harcıyor mu :) mesela yüzde 20-30 benzin gibi.açıklarsanız sevinirim.ben bu tüpü napayım :)) tank da atiker,tankın başındaki cam bölmede lovata yazıyor...bunun markası ne oluyo şimdi.cevaplayan ustalarıma şimdiden teşekkürler.

merhaba usta degılımdır ama cevap vermek ıstedım.. bıldıgım kadarıyla kazanlar 10yılda bır yenılenmesı gerekıyor vızede sorun cıkıyor cunku ve yapılması gereken bısı bence.. sistem calısıyorsa degistirmeye gerek yok yapmanız gereken motorun ıcındekı lpg beynı ne markaysa bayisine gidip güzelce bir bakım yaptırmanız gerekır ondan sonra pek bısı kalcagını zannetmıyorm (filitre degistirme, kacak kontrol, enjektor temızlıgı, ayarları) arac ılk calıstıgı zaman benzınle calısıyor ve gereklı sıcaklıga ulastıgı zaman lpg ye gecıyor, bundan sonra da arac hep lpg kullanıyor kesınlıkle benzın kullanmaz.. sole bısı olabılır eger enjektorler guzel ayarlanmassa ornegın 150km hızdan170-180km hıza cıkarken ıstedıgı gazı alamassa arac otomatıkman benzıne gecer ve o sekılde devam eder takı sız manuel gecıs saglıyana kadar.. iyi gunler

teşekkür ederim hocam cevapladıgın için...heralde lovata bayisine gidip sistemi bi kontrol ettirip bakım yaptırmam gerekecek.havalar soguk oldugu için benzin sarfiyatı fazla sanırım.lpg ye hemen geçmiyor çünkü.bi bakım yaptırmak en doğrusu...daha önce lpgli araç kullanmadıgım için bilmiyorum çoğu şeyi :)

• ewt havalar soguk oldugundan gecısler gec oluyor ve buda benzını cok tukettırıyor.. bakım yaptırman herseyı duzeltır dıye dusunuyorum ve aracının basında bekleme ıhtımalın varsa yapılan seylerı takıp etmenı tavsıye ederım.. iyi gunler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.