Şimdi Ara

Lost in Space (2018) | Netflix (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
3
Favori
5.990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bilim kurgu dizisinde ne zamandan beri mantık aranıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0MG90

Bilim kurgu dizisinde ne zamandan beri mantık aranıyor?
    Bilim kurgu ile fantastiği karıştırmayalım. Bilim kurguda çoğu şeyin açıklaması olmalıdır ve mantığa uygun olmalıdır, mantık olmadan bilim kurgu olmaz öyle olsa adı kurgu olurdu bilim kurgu değil.
  • 0MG90 kullanıcısına yanıt
    IMDB sayfasına girip "User Reviews" kısmına bakarsanız inceleyenler sağ olsunlar romanı çoktan yazmışlar. Dizide gerçekçiliği geçtim kendi yarattığı kurgusunda da herhangi bir mantık-açıklama bulunmuyor.
  • Sayfalarca tartışılacak bir tarafı yok bu dizinin. O kadarda fazla bölümü yok zaten. Ben beğendim, dizileri mantık arayarak izlemiyorum. Öyle izlense bana göre insanı delirtir neden böyle yaptı şöyle yapacağına diye.

Filminden önce de dizisi varmış 1965'te. Konusu bayağı eski yani.

http://www.imdb.com/title/tt0058824/
  • Ben begendim cerezlik bi dizi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok beğendim diziyi. Dün akşam 7 bölüm bu sabah 3 bölüm izleyerek bitti sonunda :)

Son sahne hakkında

robotun gittiği mekana geri döndük değil mi arkadaşlar? Robot bir cihaz bıraktı o aslında onun cihaziydi. Dizinin 2.sezonu kesin olucak o zaman

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15dk izledim ama fazlasıyla hayal kırıklığı oldu benim için. 15 dk ile bir diziye ne kadar yorum yapılabilir orası tartışılır ama gerek ailenin saçma sapan birbirine atarli hali, gerek diyalogların ve oyuncuların odunsulugu henüz sarmadı.

Muhtemelen bir şans daha verip 2 bölümü bitirip sonrasına bakicaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • taze teze çıktı bitirdim,Sırf bu diziyi yaptığı için netflixe destek için üyele oldum,böyle yapımların gelmesi için sizde destek olun gerçekten çok iyi iş çıkartıyolar,

evet birçok klişeye yer vermişler,başroldeki adamı görünce lanet ettim ama :) black sailsde de oynuyordu bu adam baş rolde kızıl olan orda bıkmıştım bu adamdan oyunculuğu çok kötü idi ben ben tiskinmiştim burdada başröle koymuşlar başka oyuncu yok sanki,rabinson's ların ebevynleri olmamış anne karakteri neysede o adamdan nefret ediyorum dediğim gibi :) çocukları çok güzel seçmişler onlar süperdi, atmosferide çok iyi verdiler yer yer bazen sırıttı ama genel olarak çok iyi idi,Robotu çocuğun eline verdiler rezil ettiler :) bazı sahneler gereksiz konuşma vs. ile geçti ama birazda zaman geçirmek için GOT da oldugu gibi son zahnede olanı pek heycan yarattı tabi, 2.sezona artık,o robot teknolojisi olan motor gemiyi ışınladı kendi galaksilerine, orda 2 yıldız çarpışıyordu orda ne yapacaklar acaba 1 macere bitti daha güzel başlıyor şimdi 1 yıl nasıl beklicez yeni sezon için :) o sayko olan kadın karakteri öldürmediler bi başlarına bela oldu heryere sürüklüyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHBSC55 -- 15 Nisan 2018; 21:28:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Çok beğendim diziyi. Dün akşam 7 bölüm bu sabah 3 bölüm izleyerek bitti sonunda :)

Son sahne hakkında

robotun gittiği mekana geri döndük değil mi arkadaşlar? Robot bir cihaz bıraktı o aslında onun cihaziydi. Dizinin 2.sezonu kesin olucak o zaman

robot teknolojisi o işte motor yani,son sahnede o motor bunların gemisini ele geçirdi (entegre oldu) kendi galaksilerine ışınladı robotların yani, orda 2 yıldız çarpışıyor gibi ne yapacaklar nasıl bir macere bizi bekliyor bende bilmiyorum ama çok heycanlandım dediğim gibi 1 yıl nasıl beklicez şimdi,

ben bilerek diziyi pazar gününe sakladım 10 bölümü 1günde izledim :d bilim kurgu hayranı olarak ben beğendim,tam eleştirilecek yerleri var zaten yukarda yorumumu yaptım

• Bir tek robota bayıldım.Kötü ablamız da Gary Oldman'ı aratmadı dersek yeridir.Ama dizi hayal kırıklığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

robot teknolojisi o işte motor yani,son sahnede o motor bunların gemisini ele geçirdi (entegre oldu) kendi galaksilerine ışınladı robotların yani, orda 2 yıldız çarpışıyor gibi ne yapacaklar nasıl bir macere bizi bekliyor bende bilmiyorum ama çok heycanlandım dediğim gibi 1 yıl nasıl beklicez şimdi,

ben bilerek diziyi pazar gününe sakladım 10 bölümü 1günde izledim :d bilim kurgu hayranı olarak ben beğendim,tam eleştirilecek yerleri var zaten yukarda yorumumu yaptım

Alıntıları Göster
    hocam aynen öyle bilim kurgu sonuçta mantık hataları illa var, görsel şölen, oyunculuk, hikaye iyi gidiyor. Fazla kurcalamaya gerek yok. 2.sezonu toparlanır elbet. Bende çok heyecanlıyım 2.sezon için inşallah onay alır :)

• tamam çok büyük bekletilerle başladım bende karşılayamadı ama yinede ben beğendim güzeldi, istemeyen izlemesin böyle yapımları beğenmeyen arkadaşlar SURVIVOR (bullsh.t) izleyebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: DHBSC55

tamam çok büyük bekletilerle başladım bende karşılayamadı ama yinede ben beğendim güzeldi, istemeyen izlemesin böyle yapımları beğenmeyen arkadaşlar SURVIVOR (bullsh.t) izleyebilirler
    diriliş ertuğrul izlesinler.
  • Cevap vermeden geçmek istemiyorum çünkü gerçekten çoğu insan bilmiyor.

Fantastik de olsa Bilim kurgu da olsa her kurgu kendi sınırları içerisinde tutarlı ve mantıklı olmalıdır.

Harry Potter'da kimse güdümlü Avada Kedavra yapıp diğer ülkedeki birini öldüremez, Yüzüklerin Efendisinde Gandalf tek bi alan büyüsü vurup bütün Orc ırkına tek atamaz, Star Wars'ta güç bakkallardan satın alınamaz vs. vs.

Evren uydurmadır kurallar uydurmadır ama kurgudaki her şey o kuralların mantığına uymalıdır. O yüzden bütün mantıksız olan senaryoları eleştirmeliyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fortescue kullanıcısına yanıt
    hocam alkışlıyorum sizi. Bunlar her şeyi ciddi izliyor her halde anlamadım gitti. Mantık hatası arıyorlar sanki diğer fantastik, bilim kurgu dizilerinde filmlerinde yok sadece bunda var, tamam dört dörtlük bir dizi değil, ama eğlendiriyor mu? ona bakacaksın. Ufak çoçuk karakterler, robotun o güzel tavırları felan çok hoş detaylar bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortescue

Cevap vermeden geçmek istemiyorum çünkü gerçekten çoğu insan bilmiyor.

Fantastik de olsa Bilim kurgu da olsa her kurgu kendi sınırları içerisinde tutarlı ve mantıklı olmalıdır.

Harry Potter'da kimse güdümlü Avada Kedavra yapıp diğer ülkedeki birini öldüremez, Yüzüklerin Efendisinde Gandalf tek bi alan büyüsü vurup bütün Orc ırkına tek atamaz, Star Wars'ta güç bakkallardan satın alınamaz vs. vs.

Evren uydurmadır kurallar uydurmadır ama kurgudaki her şey o kuralların mantığına uymalıdır. O yüzden bütün mantıksız olan senaryoları eleştirmeliyiz
    Dediğim fantastikler kafadan sallama gibi anlaşılmasın; fantastik filmlerde ölçü kendi içinde tutarlı olmaktır genel kuralları yok denecek kadar azdır. Bilim kurgu ise daha somut kaynaklıdır kuralları daha geneldir standartın dışına çıkan bilim kurgular tutarlı olsa bile mantığa ters ise saçmadır.

Bir de diziyi henüz izlemedim ben sadece bu kavramlar üzerinden yorum yapıyorum.

• Şu an 7.bölümdeyim uzaya karşı ilginiz varsa ve uzayda geçen filmleri seviyorsanız çokta kötü gelmeyecektir.

Dizinin başlarında bazı klişeler ve mantık hataları var fakat bırakmayıp devam ederseniz dizinin temposuna alışıyorsunuz.
    Ayrıca dizide görsel açıdan çok güzel sahneler var bu yüzden özellikle belirtmeliyim ki 4K veya FULL HD izleyen bir kişi ile cep veya tablet ekranından izleyen kişinin seyir zevki ve yorumu farklı olabilir.
    Bazı sahneler gerçekten görsel şölen yaşatıyor.

Mantık hatası vs bunlara takılmayacağım benim tek memnuniyetsizliğim beklediğimden temposu daha düşük, daha az gizemli bir dizi buldum. Tanıtımları gördükten sonra beklentiyi çok üst noktada tuttum bundan olsa gerek.
    Boş zamanınız varsa bir şans verin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 16 Nisan 2018; 16:23:7 >
  • Roketimizin yakıtı bozulmasın Ali Rıza Bey modunda ilerleyen, adeta uzayda geçen bir Yaprak Dökümü dizisidir.

http://www.isinasli.tv/yaprak-dokumu-uzayda-lost-in-space-incelemesi/
  • Çocuklar Duymasın'ın uzayda geçen versiyonu.

• -Ailevi meseleler ve bazı karakterlerin saçma sapan hikayeleri ön planda.

-Görsel efektler bir dizi için ortalamanın üstünde.

-Oyunculuklar eh idare eder, güzel.

-Konu daha bilim kurguya yatkın olabilirmiş ve ileri ki sezonlar için olmaması için bir sebep yok.
    Bir sürü açık kapı ve sorular bırakıldı.

7/10
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.