Şimdi Ara

Londra sonrasinda UK turu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Eylul basinda egitim amacli Londra'da bulunacagim 1 hafta kadar. Akabinde hazir oralara gitmisken ikiser ya da ucer gun Dublin, Glasgow, Edinburgh yapayim diyorum. Henuz siralamasini yapmadim ama gidenlerin gorenlerin tavsiyelerine acigim.
    Iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• edinburg'a gitmiş biri olarak diyebilirim ki, glasgow'u aradan çıkartın. Londra - Edinburgh - Dublin olarak yapın. Glasgow'da hiç birşey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: JaCKiE_BrOwN

edinburg'a gitmiş biri olarak diyebilirim ki, glasgow'u aradan çıkartın. Londra - Edinburgh - Dublin olarak yapın. Glasgow'da hiç birşey yok

Glasgow'a da bilet aldim hocam 1 gun kalacagim.

Londra - Dublin - Glasgow - Edinburgh yapacagim.

Var mi oneri tavsiye vs?

Tsk

• VictorMature kullanıcısına yanıt
    Glasgow'u tüm şehri 6 saatte gezebiliyorsunuz. Edinburgh da küçük bir şehir. Royal Mile caddesi'nin bir ucunda edinburgh kalesi, diğer ucunda parlamento binası ve holyrood abbey'e gidin. Greyfriard's Boby ve arkasındaki mezarlığı gezin, St.Giles katedrali, Calton Hill, Princess street garden, scot monument'e uğrayın. princess street'de gezin. Gece hayatı yok. Akşam 6-7 gibi heryer kapanıyor. Şehir çok sıkıcı. Viski almayın, fiyatlar hem şehir içinde hem de dutyfree'de sterlin üzerinden. İskoçların kendi sterlinleri var. Siz ingiliz sterlini verirsiniz, size para üstü iskoç sterlini verirler sorun değil havalimanında birebir değiştiriyorlar komisyon almıyorlar.

Londra'da sandöviç satan marketler var. Pret a Manger mesela.. 3 alıp 2 ödüyorsunuz. Alırken kasada soruyorlar burada mı yiyeceksiniz, alıp gidecek misiniz diye. Oturup yerseniz 2-3 sterlin fazla alıyorlar. Oyster card alın. Günlük, 3 günlük, haftalık, aylık ve peak time diye ayrı ayrı satılıyor.

Sağlam yürürüm diyorsanız, Hyde park'ı gezdikten sonra marble arc tarafından çıkarak tüm oxford caddesini yürüyebilirsiniz. Orada oxford circus'tan kıvrılarak regent street'e girin, trafalgar'dan big ben'e ulaşın. Bu rotayı ben yürümüştüm. Akşam soho'ya mutlaka uğrayın. Covent garden market'e gidin. Hediyelik eşya ve magnet için Camden Town derim. British Museum olmazsa olmazşlardan.

• Hocam dublin uk değil yalnız sadece uk vizeniz varsa giremezsiniz irlandaya
  • Nelerden hoşlandıgına baglı. Çoğu insan aynı hatayı yapar. İngiltere'yi görmeden Iskocya'ya, Irlanda'ya geçer. İngiltere'nin tarihi yerlerini görmekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux

Hocam dublin uk değil yalnız sadece uk vizeniz varsa giremezsiniz irlandaya

Turu 2 hafta önce tamamladım. Uk vizesi ile irlandaya girilebiliyor.
    Aşağıya destinasyonumu ve kaldığım günleri koyuyorum, soru vs sormak isteyen olursa bilgilendirebilmek amacıyla.

Kiev(12saat aktarma esnasında)
    Londra(8)
    Dublin(2)
    Glasgow(1)
    Edinburgh(2)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VictorMature kullanıcısına yanıt
    Evet sonradan öğrendim ben de öyle bir kolaylık sağlıyorlarmış giriliyormuş yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VictorMature

quote:

Orijinalden alıntı: aboxzux

Hocam dublin uk değil yalnız sadece uk vizeniz varsa giremezsiniz irlandaya

Turu 2 hafta önce tamamladım. Uk vizesi ile irlandaya girilebiliyor.
    Aşağıya destinasyonumu ve kaldığım günleri koyuyorum, soru vs sormak isteyen olursa bilgilendirebilmek amacıyla.

Kiev(12saat aktarma esnasında)
    Londra(8)
    Dublin(2)
    Glasgow(1)
    Edinburgh(2)

Hocam nasıldı oralara gitmek istiyen birisi için gün olarak şehirlere kaç gün ayırmalıyım

birde vizeyi nasıl aldın.londra dublin yapıcaktım ama edinburg vs vs başka yerlere eklemeli miyim
  • Blizzard Days kullanıcısına yanıt
    Glasgow ile dublin'e gitmesen de pek bisey kaybetmezsin. 2 gun Edinburgh 4/5gun londra asagi yukari ideal. Hea kalabiliyorsan kal tabi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.