Şimdi Ara

Londra’da yaşıyorum sorularınızı alabilirim (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
40
Favori
69.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır alakası yok. Fikir alışverişinde bulunmak için açtım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En yoğun saatlerde bile otobüsler aynı sürede ulaştırıyor. Kendi arabanız ile mi seyehat ediyorsunuz

• fofer kullanıcısına yanıt
    Yeşil pasaport için de bize uygulaması var yani boşta ve yeşil pasaport farkı yok İngiltere için. İltica biraz zor şartlar içeriyor ama gelen insanları da görüyorum hep ülkemizden

• thsnblt kullanıcısına yanıt
    Hadi hayırlısı

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Evet Türkiye’nin sağlık sistemine nazaran daha kötü. Ama Türkiye’de gittikçe kötüye gidiyor sağlıkta en son gittiğimde acildeki sıra yüzünden geri çıktım hastaneden

• Teşekkür ediyorum

• Dostum çok güzel noktaya değindin. Burda yaşayan insanlar hep Türkiye’ye methiyeler diziyor ama nedense ayda 3-4K £ ceplerine indiriyor. İstemiyorlar ülkeden kimse çıksın. Ben buraya gelip kalmaya karar verdiğimde buradaki Türkler beni caydırmaya çalışıyor. Ben anlamıyorum bizim insanları.
    Yukarda bana reklam yapıyorsun diyenlerin çoğusu ya yurt dışında yaşıyor ya da serbestliği var. Hayal baltalamak dışında işleri yok bazı insanların

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

En yoğun saatlerde bile otobüsler aynı sürede ulaştırıyor. Kendi arabanız ile mi seyehat ediyorsunuz
    Bana o otobüslerden bahsetme. Benim de kendime ayrılmış özel yolum olsa ben de giderim.
  • Tamam geldiğinde söyle sana özel şerit yaptıralım 😊

• Harika bir yazı olmuş resmen kendimi londroda buldum 20 dakikada olsa yetti :)
  • aysedegisik10 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Evet Türkiye’nin sağlık sistemine nazaran daha kötü. Ama Türkiye’de gittikçe kötüye gidiyor sağlıkta en son gittiğimde acildeki sıra yüzünden geri çıktım hastaneden
    Hangi ülkedesiniz bilmiyorum ama bulundugunuz ülkenin acil sisteminden bahsedermisiniz ? Ayrıca acili gereksiz işgal edince, yani acillik bir durum yoksa ne diyorlar ne fatura kesiyorlar, ondan da bahsedin lütfen.
    Edit, london daymışsınız. Mesela kings college hospital de uygulama nasıl? Yunus emrenin yakınında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksinaletinsan -- 12 Eylül 2019; 22:20:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kayıpjoker bunları görmüyorum diyorsa İngiltere'de değil, hatta dünyada değil bence. İnsanların olmadığı bir gezegene taşınmış olabilir.

İngiltere ve Galler’de her yıl ortalama 85 bin kadın ve 12 bin erkek tecavüze uğruyor. Bu da ülkede ortalama her saat 11 tecavüz vakası yaşandığını gösteriyor.

İngiltere ve Galler’deki tecavüz vakalarını inceleyen ve psikolojik destek sağlayan sivil toplum kuruluşu Rape Crisis, yayımladığı raporda, 2016-2017 döneminde 202 bin 666 cinsel saldırı ihbarı yapıldığını açıkladı. Örgüt, tecavüz kurbanları için 450 bin seans avukatlık, duygusal destek ve danışmanlık hizmeti verdi.

Bu dönemde 67 bin 59 kişi örgütün sağladığı uzman desteğinden yararlandı. Bu sayı, önceki yıla oranla yüzde 16 artış gösterdi.
    Örgütten hizmet alan kurbanların yüzde 42’sini çocukluk döneminde cinsel istismara uğrayan yetişkinler oluşturdu.

Rapora göre, tecavüz kurbanlarının yüzde 93’ünü kadınlar teşkil ediyor. Tecavüz kurbanlarından 2 bin 651’i ise 15 yaşından küçük. Tecavüze uğrayan 15 yaşından küçük çocuk sayısı önceki döneme oranla yüzde 55, 25 yaşından küçük genç sayısı ise yüzde 36 arttı.

Rapora göre, İngiltere ve Galler’de birden fazla cinsel istismara uğrayan çocukların oranı da 30 kat arttı.

Dahası:http://www.hurriyet.com.tr/avrupa/ingilterede-korkutan-tecavuz-raporu-40800154

• 2009 yılı Şubat ayında, İngiltere'nin Manchester kentinde 36 yaşındaki Clare Wood isimli bir çocuk annesi kadın, evinde ölü bulundu, boğulmuş ve yakılmıştı.

Öldürülmesinden önceki aylarda, defalarca polise başvurmuş ve eski erkek arkadaşı George Appleton'un kendisini taciz ettiğini, tecavüz etmeye kalkıştığını ve ölümle tehdit ettiğini bildirmişti.

Appleton, 2002 yılında başka bir kadını taciz ettiği için üç yıl hapse mahkum olmuş, bir yıl öncesinde ise eski bir kız arkadaşına yaklaşmama emrini ihlal ettiği için altı ay hapis cezası almıştı.

Clare Wood ise bunlardan habersizdi.

Clare'in vahşice öldürülmesinin ardından olay idari olarak da soruşturuldu ve bu cinayetin polis içerisindeki "bireysel ve sisteme dair hatalar" nedeniyle engellenemediğini söyledi.

Ülkede kadına karşı şiddet konusunda çalışan yardım kuruluşları ise resmi verilere dayanarak haftada 2 kadının eşleri tarafından öldürüldüğünü söylüyor.

Ancak bu oranın çok daha yüksek olduğunu düşününenler de var. Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren 220'den fazla kadın örgütünün çatı kuruluşu olan Women's Aid, bu oranın gerçekte yüzde 140 kadar daha fazla olduğu görüşünde.

https://www.bbc.com/turkce/haberler/2015/03/150308_ingiltere_kadina_karsi_siddet

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.