Şimdi Ara

Londra’da yaşıyorum sorularınızı alabilirim (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
491
Cevap
40
Favori
69.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reis025

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41750875

https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41750875

birde madalyonun diğer yüzünü anlatsaydın.
    Ayrıca;https://tr.sputniknews.com/yasam/201609061024727828-ingiltere-kadin-siddet-suc-londra/

Türkiye'yi kötülemek için görevlendirilmişler gibi... Sanki avrupadaki ülkeler sevgi pıtırcıklarıyla dolu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Zorlanırsınız ya gelirinizi arttırmanız lazım yada eşinizin de çalışması gerekecektir. Çünkü kiralar pahalı ve çocukların masrafı da olacaktır
    Peki Manchester de geçinebilir miyim? Sadece 1 yıl idare etmem gerekecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben tr'deki iyi bir ünide mühendislik okuyorum, mezun olur olmaz oraya gelsem tutunabilir miyim? herhangi bir birikimim yok, stajlar hariç tecrübem de yok. çalışma izni alabilir miyim? şirketler beni kabul eder mi? yoksa biraz daha beklemeli miyim?

bazı insanlar yurt dışına gidince çok kötü bir standartta yaşadıklarını, fabrikada çalıştıklarını paralarının da zar zor yemeğe yettiğini söylüyor ama siz öyle görünmüyorsunuz. benim böyle olma olasılığım var mı? böyle bir konu açtığınız ve insanlara yardım ettiğiniz için çok teşekkür ederim, saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi owoselammicsuedcheck -- 12 Eylül 2019; 23:16:6 >
  • Hiç oraya gitmedim Hiçbir fikrim yok maalesef

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • @digiogi @reis025
    İngilterede malesefki bu tip şeyler çok fazla haber yapılmıyor, bu yüzden kimse de bilmiyor. Zaten oturup bizimkiler gibi ajansa bakan tipler değiller galiba.

• Türkiye’de üniversite bitirmeden buraya gelenler zor şartlar içinde yaşıyor bu bir gerçek. İlk başlarda sizde zorlanabilirsiniz. Eğer işinizde iyi olmak istiyorsanız dil öğrenip Yüksel puan ile mezun olun. Bu arada yurtdışı bağlarınızı kurmaya çalışın. Şirketler ile önleme görüşmeler yapabilirsiniz. Özellikle linkedin gibi iş ağlarını kullanmaya özen gösterin. Bazı şirketler referans olun size çalışma vizesi alabiliyor.

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    hocam aa harici pasaport nasıl alırız ordan?

tier2 girişimci vizesine 50bin pound bağlasak alıyoz mu yoksa 200bin mi harcamak lazım.ben uk ile ilgileniyorum özelden whatsapp verme imkanın varsa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pakaji -- 12 Eylül 2019; 23:54:46 >
  • ingiltere'de kaç tane gerçekten samimiyim diyebileceğiniz arkadaşınız oldu hocam?

• Tam buranın yıkıkları için konu olmuş 😁
    Yıkık dediysem de alınmayın lütfen

Neyse, ben izin olayını merak ettim. Bu nasıl birşey? Yani ülkeye döndüğünde işine kaldığın yerden devam mı edeceksin?
    Hali hazırda 1.5 senedir dışarıda olmana rağmen kadronu yakmadılar mı?

• Sorum yok ama...

Şanslısınız..

Dikiş tutturursanız asla dönmeyin.
  • StrangerLovely kullanıcısına yanıt
    O konuda sıkıntı yaşanabilir. Zaten artık kendi başınıza atakta kalmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Bütün kararlarınızı kendiniz vermek zorundasınız. Burda herkes haran size yanlış yapabilir. Hele bizim insanlarımız çok problem yaşıyor. Kardeş kardeşi dolandırıyor. Yalnızlığı seçmeniz gerekiyor burayı düşünüyorsanız

• kayıpjoker K kullanıcısına yanıt
    Anlaşılmayacak birşey yok aslında. Gelip ekmeğimize ortak olma diye. Ayrıca aşırı yabancı gelirse ırkçılık artar ve ayrıca arz fazlası oluşur. 5k yerine 3k kazanmaya başlarlar.

Bir de keşfedilmiş toprak gibi bir hissiyat var. Sadece ben olayım burada başkası gelmesin türğnden bir sahiplenme.

Neresinden bakarsan bak adice bir durum. Gitmek isteyen hiç durmasın bunların ellerinden işlerini alın.

• Anime A kullanıcısına yanıt
    5 yıl kadrolu çalışınca 1 yıl ücretsiz izin alabiliyorsun. Bir buçuk yıl burda olmamın sebebi ise yaz tatiller zaten izinli sayılıyor olmamız. Döndüğüm zaman atama dönemlerinde tekrar işe başlayabiliyorum. Emekler kaybolmuyor allahtan

• LGatakan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler mücadele ediyorum bakalım ne olacak

• Speedtest görseli atarmisin rica etsem

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıpjoker

Dostum çok güzel noktaya değindin. Burda yaşayan insanlar hep Türkiye’ye methiyeler diziyor ama nedense ayda 3-4K £ ceplerine indiriyor. İstemiyorlar ülkeden kimse çıksın. Ben buraya gelip kalmaya karar verdiğimde buradaki Türkler beni caydırmaya çalışıyor. Ben anlamıyorum bizim insanları.
    Yukarda bana reklam yapıyorsun diyenlerin çoğusu ya yurt dışında yaşıyor ya da serbestliği var. Hayal baltalamak dışında işleri yok bazı insanların
    Burada hayal satıyorsunuz. Cevremde 10larca türkiye'de üniversite bitirmiş insan var. 2000bin pound üstü Maaş alan yok gibi. Çoğu cafe restorant veya barda çalışıyor. Firmaların istek göndermesiyle gidip kendi mesleğini yalanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Yıllık 50bin pound üstüne %40 vergi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 13 Eylül 2019; 3:16:52 >

• Anime A kullanıcısına yanıt
    İşte zaten toplum olarak bundan dolayı kaybediyoruz. Bizden biriler buraya gelmesin diye adam elinden geleni yapıyor. Burda birbirinin işine taş koyan sadece Türkiye’den gelenler

• gsbs1995 kullanıcısına yanıt
    mobil bağlantı

Londra’da yaşıyorum  sorularınızı alabilirim

WiFi bağlantısı

Londra’da yaşıyorum  sorularınızı alabilirim

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Para kazanmak ve bütçeyi ayarlamak kişiye göre değişir. Burda şirketlerin sınavlarını geçen insanlara çalışma vizesi çıkarıyor. Çamur atmak kolay. Ben hayal satmıyorum ama Siz insanların hayallerini baltalıyor olabilirsiniz bırakın insanlar araştırsın kendilerine uygun yol bulsunlar

• 1-avrupanın nüfusu gerçekten yaşlı mı? (1-2 sene içinde bizi kendileri davet etme gibi bir ihtimal olabilir mi????) bana nedense uzak gelmiyor böyle bir düşünce her ne kadar tv bağımlısı bir ülke olsakta izlediğimiz şeylerden etkilensekte sanırım yinede diğer milletlerden biraz daha iyiceyiz.
    2-ingiltere (elizabeth) denize batıyor mu? thames nehri ne alemde ? :)
    3-30+ yaş ,7 yıl devamlı sigortalı,bankada yıllardır 10 bin + - parası olan lisans mezunu biri gitse gezi amaçlı gidip sonradan orada 6 ay kaçak kalsa
    a-kaçacağını bilnedikleri için kabul edilir mi?
    b-kaçak çalışsa 6 ay kazanacağı hakları olur mu mesela kaçak çalıştı yakalandı normalde bir daha ing. giremeyecekti ama 6 ayı doldurduğu için tekrar vize verirler mi?
    c-biraz uğraşmayla ing. öğrenebilir mi 6 ayda
    d-bisikletler ile ilgili yazmamışsın mesela sizde ne bisiklet var bisikletle iş e gidemiyormusun ben 1 saatlik yere bisikletle giderdim mesela hatta 20-25,000 km yol bile yapmıştım yılda birde gelirken oradan bisiklet falan getirilebilirmi mevzuat nasıl acaba
    e-trıump alsan onla bile gidersin işe

aslında para umrumda değil özellikle yabancı dilimi geliştirmek ve birazda gezme amaçlı gitmek isterim şayet balkan ülkeleri daha çok ilgimi çekiyor hatta türkistan sizin bildiğiniz adıyla (ortaasya) ve arap yarımadası

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.