Şimdi Ara

Logitech z906 kontrol ünitesi sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta belirttiğim gibi kontrol ünitesinde sorun var. Hoparlör-subwoofer ses ayarlarını yaptığım tuşa bastığımda diğer input veya 3d - 4.1 - 2.1 ayarları değişiyor.
    Sıfır olarak nasıl alabilirim veya düzelcek bi sorunmudur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar aynı sorun benim cihazımda da var hocam nasıl çözüme ulaştınız
  • djyt D kullanıcısına yanıt
    Çözüme ulaşabilen var mı acaba ?

• theend0304 T kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım tamir etti. Soğuk lehim olduğunu entegrenin statik aldığını söyledi. Düğme lehimlerini yenilemiş. Şimdilik sorun giderildi. Ancak tekrarlayabilir kartın tamamını ısıtmak gerekli ama riskliymiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theend0304

Arkadaşım tamir etti. Soğuk lehim olduğunu entegrenin statik aldığını söyledi. Düğme lehimlerini yenilemiş. Şimdilik sorun giderildi. Ancak tekrarlayabilir kartın tamamını ısıtmak gerekli ama riskliymiş.
    Cevap için teşekkürler hocam. Soru yaşayanlara yardımcı olacaktır..
  • theend0304 T kullanıcısına yanıt
    Düğme dediğiniz şey açma kapatma düğmesi mi, yoksa ses ayar düğmesi mi?

• polatmax3113 P kullanıcısına yanıt
    4.1 5.1 2.1 ayar düğmesi, giriş seçim düğmesi açma kapamada ses açma kapamada sorun yoktu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konuyu sansa gordum,Benimkindede ayni sorun var kullanima etki degil birkac defa bastigimda islevi yerine getiriyor ama arada baska fonksiyonlar degisiyor.

• Arkadaslar ben sanirim anakarti yakmis olabilirim acip kurcaladim ve cihaz sonra acilmadi fise takili biraktim bir kac dakika sonra boyle guclu bir buffff sesi geldi bunun yedek parcalarini nereden alabilirim

• Tamiri yapılabiliyor yardımcı olabilirim kart ücreti çok yüksek malesef

• Hocam selamlar. Tamirat için yardımci olabilir misiniz. Ben izmirdeyim.

• Merhabalar, aynı sorunun bir benzerini yaşamaktaydım panelde tüm düğmeler rastgele herşeyi kontrol ediyordu saçmalıyordu. İlk başta düğmeleri ölçü aleti ile kısa devre konumunda test ettim çalışmıyor gözüküyolardı. Dedim heralde vardır bi olayı çünkü basınca değişikliği algılıyorlar, ancak saçmalıyorlardı. Konudan yola çıkarak soğuk lehimden şüphedendim saç kurutma makinesi ile ısıttım bazı lehimleri de kendim yeniledim ancak sonuç alamadım. Üstten yeni buton lehimdelim baktım ki cayır cayır çalışıyor, sonra tüm buttonları değiştirdim şimdi canavar gibi oldu. Panelde nasıl bir buton kullanmışlarsa butonlarda sorun var arkadaşlar yapabilen değiştirsin. Ancak paneli açması bi hayli zor alttan açmaya çalışın çünkü illaki bir yerleri çizilir. Butonları değiştirirken potu sökmek sıkıntı çıkarıyor ben zorlamak istemedim potun lehimleri sökerek çıkardım kartı.

• Merhabalar. Benim sorunum biraz farklı. Cihazı açıyorum ve sesini açma tuşu , giriş değiştirme tuşuna bastığımda cihaz kapanıyor. Tekrar açıyorum yine aynı durumla karşılaşıyorum cihaza hiçbir şey bağlı değilken de aynı sorunla karşılaşıyorum. Yardımcı olabilecek kimse var mı? Böyşe bir durumla karşılaşan varmıdır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mozcan41

Merhabalar. Benim sorunum biraz farklı. Cihazı açıyorum ve sesini açma tuşu , giriş değiştirme tuşuna bastığımda cihaz kapanıyor. Tekrar açıyorum yine aynı durumla karşılaşıyorum cihaza hiçbir şey bağlı değilken de aynı sorunla karşılaşıyorum. Yardımcı olabilecek kimse var mı? Böyşe bir durumla karşılaşan varmıdır acaba?

Sende de sorun aynı, tuşlar düzgün çalışmadığı için tuşlara bastığında yarattığın pazazitle birbirlerini etkiliyorlar. Bir üst mesajda bahsettiğim yöntemi denemelisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nyksPhilae -- 2 Mayıs 2021; 15:28:58 >
  • Cihaz normale döndü ama bugün önce ses sistemini sonra PC yi açerken gösterge panelinde power ışığı yandı sonra söndü bir daha da sistem açılmadı. Muhtemelen power kartta bişeyler yandı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.