Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hiç boşuna uğraşma hocam,

Z906, True Hd veya Dts Hd Master desteklemez, bu desteklemeyen ses formatlarına sahip filmlerin sesini geriye yönelik uyumluluk sayesinde DD5.1 veya DTS olarak alırsınız, bu ses formatları da iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 16 Nisan 2022; 17:15:14 >
  • Duvara monte için 4 adet askı aparatı lazım. Tavsiyeniz var mı?
  • kayamtky K kullanıcısına yanıt

Eyvallah hocam, konuya vakıf olmadan aceleci davranıp aldığım için mecburen böyle kullanacağım artık.

• ercanbabam E kullanıcısına yanıt

z906'ya özel askılar çok pahalı, öyleki bazılarının tanesi 400 tl civarında. Size tavsiyem güvenlik kameraları için üretilmiş olan ayaklardan aramanız olacaktır.

• Theımam281 T kullanıcısına yanıt

Bence hiç pişmanlık duyma hocam, True HD formatı ile kıyaslamıyorum tabii ama bilmelisin ki kendi kategorisinde ses kalitesi çok iyi bir cihaz aldın.

Hoparlör yerleştirme kurallarına dikkat edersen filmlerde ki ses efektlerini hissetme açısından daha da iyi sonuçlar alırsın;

Ses uzmanları şunu tavsiye ediyor;

sol ve sağ hoparlörler arasında ki mesafe en az 2 metre olmalı.

yerden yükseklik ise oturma konumuna göre kulak hizasında olmalı.

Hoparlörlerin yönü en ortadaki izleyiciye bakmalı.

Bas hoparlörü istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Ayrıntılar için:

https://extreme-audio.com/hoparlor-yerlesimi/#:~:text=Hoparl%C3%B6rlerin%20birbirinden%20uzakl%C4%B1%C4%9F%C4%B1n%C4%B1%20ayarlama%3A%20Bookshelf,yar%C4%B1s%C4%B1%20aras%C4%B1nda%20bir%20bo%C5%9Fluk%20olacakt%C4%B1r.

https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/ses-sistemi-nasil-kurulur/

Ayrıca, cihazınızı bir akım korumalı priz ile korumanızı tavsiye ediyorum, elektrik dalgalanmalarına güven olmaz.

Ben z906 yı 2014 yılından beri bu şekilde kullanıyorum, hiç arıza olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 17 Nisan 2022; 17:4:10 >

Çok teşekkür ederim hocam içim rahatladı. Cihazın sesinden çok memnunum ama bir kaç arkadaş yeni nesil sesleri desteklemediği için kötü bir cihaz aldığımı aynı fiyata daha güzel bir sistem kurabileceğimi söylemişlerdi bu yüzden takılmıştım. Akım korumalı prizleri araştırdım ama hangisi iyidir çözemedim tavsiye edebileceğiniz bir cihaz var mıdır acaba?

Bende bu koruyucu priz den evde 5 tane var kullanıyorum (Buzdolabı, çamaşır makinesi, Tv, Z906 vb.)

Z906, Tv, uydu alıcısı, vb. gibi cihazlar birbirine yakınsa tek APC prize takacağın bir grup prizle kullanabilirsin.

Yaklaşık 9-10 yıldır kullanıyorum, bu zamana kadar hiç bir cihazım elektrik dalgalanmalarından bozulmadığına göre demek ki bu akım koruyucu prizin faydası var.

APC kendini Dünya' da kanıtlamış bir firmadır.

Yine de sen bilirsin.

https://www.hepsiburada.com/schneider-electric-apc-tekli-akim-korumali-priz-230v-p-HRSPPM1WGR

Diğer konuya gelecek olursak;

Arkadaşın yanlış düşünüyor, z906 nın yeni nesil ses formatlarını desteklememesi cihazın kötü olduğu anlamına gelmez.

Şöyle diyebiliriz;

Z906 da ki Dolby ve DTS iyi, yeni nesil Dolby Atmos ve True HD %100 kayıpsız sesler iyinin de iyisi.

Dolby Atmos, True HD gibi yeni nesil ses formatları mutlaka daha iyidir,

Yeni nesil ses formatları %100 kayıpsız ses veriyor, ve hoparlör sayıları 7.1 olduğunda daha etkili oluyorlar, hadi aldın diyelim bu kadar hoparlörü koyacak yerin var mı, tabii 5.1 de olur, ayrıca Z906 dan daha pahalı da olabilirler bilemiyorum, ayrıca z906 nın bas seslerinin o tadını bu yeni nesil cihazlarda alabilecek misin, bunun cevabını bende bilemiyorum, dinlemeden hüküm vermek zor.

Z906 nın o ses formatlarından daha iyi olduğunu hiç bir zaman iddia etmiyorum, iade edip o dediğini alabilirsin, seni etkilemek istemem.

Ama şunu da unutma; Z906 kendi 5.1 kategorisinde iyi bir sistem ve THX sertifikalı, o sertifikayı her önüne gelen cihaza vermezler, bu cihazı Yeni nesil ses formatlarıyla hiç bir zaman kıyaslama, sadece kendi fiyat kategorisinde Dolby digital ve DTS formatı olan diğer cihazlarla kıyasladığımızda bence en iyilerden birisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 19 Nisan 2022; 17:9:22 >

Öneriniz için teşekkür ederim ürünü sipariş ettim. Z906 yı iade etmeyi düşünmüyorum yazdıklarınızdan sonra biraz araştırdım ve Z906 dan daha kaliteli olan sistemler fiyat olarak çok çok yukarılarda, o yüzden mantıklı bir seçim yaptığımı anladım, tekrardan teşekkür ederim.

• arkadaşlar merhabalar bende lg snh5 600w soundbar vardı 1.5 yıl garantısı vardı. internet üzerinden bir vatandaşla takas yaptım oda garantısı oldugunu söyledi logitech z906 nın ama faturasını bulamamiş sözde bu cihazların garantısının devam ettini öğrenme sansımız varmı ayrıca ben optık kablo ile baglantımı kurdum sony xh 9096tv te bağladım izlerken bazen cılik gibi bir ses geliyor netfiks izlerken 5+1 ses kalitesi alıyorum ama tv den bakarken normal kanallara 2+1 oluyor ayrıca anfisi cabuk isiniyor öğrenmek istedigim sey su cabuk arzalanıyormu bu tarz cihazlar yada bu cihazın önceden tamir görüp görmedigini nasıl anlarım garantısının devam ettini anlama sansım varmı cilik sesi neden olusuyordur bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim teşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harslan76 -- 2 Mayıs 2022; 0:59:11 >
  • harslan76 kullanıcısına yanıt

Merhaba. Garanti konusunda bir şey diyemeyeceğim ama normal tv kanallarını izlerken kumanda üzerindeki effect tuşuna basarak 2+1, 4+1 ve 3D modları arasında geçiş yapabilirsiniz. Isınma konusuna gelirsek herhangi bir sorun yok, cihazın doğasında var. Sadece yapmanız gereken subwooferın hava alabileceği gerekli alanı bırakmak olacaktır. Clıck sesi eğer filmin başlangıcındaysa cihaz decode moduna geçerken bende de oluyor arada bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

• Merhaba arkadaşlar,
    Eğer Z906 satın alırsam, hazırda bulunan 40-60 GB lık DTS HD yada TrueHD Atmos ses kayıtlı yedeklerimi linkini verdiğim Tvnin optic çıkışını kullanarak izlerken gerçek 5+1 olarak alabilirmiyim?

Samsung Crystal UHD 4K TV 43 Zoll (GU43AU8079UXZG), HDR, AirSlim, Dynamic Crystal Color [2021]

https://www.amazon.de/dp/B092RC9SWF/ref=cm_sw_r_cp_api_i_P06FF3F8YT5VGSBEZP5D?_encoding=UTF8&psc=1
  • TazeGurbetci T kullanıcısına yanıt

Merhaba. Böyle bir soru benimde aklımı karıştırmıştı, sağ olsun arkadaşlar çok yardımcı oldular forumda. Filmlerdeki ses dosyası True HD veya DTS HD bile olsa z906 bu sesleri 5+1 olarak Dolby Dijital ve DTS şeklinde hoparlörlere iletir. Bunun sebebi de z906'nın yeni ses versiyonlarını desteklememesi.

Peki codec olayı? 5.1 için Z906 kendimi çeviriyor? Yoksa player mi kullanmam gerekecek?
    Cevaplar için teşekkürler
  • TazeGurbetci T kullanıcısına yanıt

Ben herhangi bir player kullanmıyorum. Beko smart tv var evimde, optik kabloyla bağlantı yaptım. Z906 ek bir cihaza ihtiyaç duymadan codecleri kendi decode ediyor. Ama pc den film izlemek ya da oyun oynamak gibi bir düşünceniz varsa onun için 5.1 destekli ses kartı almanız lazım.

• Merhabalar. Gordugum kadariyla ilk sayfalarda benimle ayni problemi yasayanlar olmus ve ben de ses sistemiyle ilgili desteginize ihtiyacim var. Öncelikle z906 model ses sistemini tamamen rastgele bir sekilde satin aldim ve cok memnun kaldim. Bir sure kullandiktan sonra ses sisteminden çıt çıt çıt sesleri çıkıyor ve sürekli tekrarlıyor. Öncelikle bu sorunun sebebi ne olabilir? Bir fikri olan var mıdır? Bir de İzmir’de bu sorunu çözebilecek bir tamirci bilen var mı? Son olarak eğer var ise, tamire sadece center yani üzerinde ses ayarı yaptığımız parçayı götürmem yeterli olur mu? Şimdiden çok teşekkür ediyorum. Umarım sorunu biran önce çözüme kavuşturabilirim sizlerin yardımıyla.
  • Mağazada gördüm şaka sandım ama maalesef değil

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!
  • R-Kartal kullanıcısına yanıt

Şuan Teknosa satış rakamı. Onu satan kişi öyle yazmış random rakam yazmış herhalde. Zaten o rakamda etmez.

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!!
  • Şu soruna bir türlü cevap bulamadım belki burada bilen arkadaşlar vardır.
    Ben normalde bu ses sistemine TV den optik çıkış ile ses alıyorum. Ayrıca TV de birde Bluetooth transmitter kullanacağım. Her defasında TV de ses sistemi ile transmitter arasında optik kablo değiştirmek istemiyorum.
    Şu ucuz yollu çoklayıcılardan aldım 2in1 ve çevirmeli 3in1 olanlardan. Fakat araya bunları taktığımda ses sistemine ses iletmiyor. Konuyla ilgili bir fikri olan var mı?

merhaba

bir soru soracağım bilginiz var ise cevaplayabilirmisiniz ?

z906 fiyatı uçtu gitti

z607 5.1 ses sitemi almayı düşünüyorum. Ama bu cihazda dd ve dts desteği yok.

tv ile z607 arasına dolby dijital çözen kart alsam ( aliexpress de vs mevcut ) 5.1 gerçek ses alabilirmiyim ?

• mustafa1300 kullanıcısına yanıt

Evet çözücü kart ile gerçek dijital sesleri (DTS, DD5.1) alırsın, ama z607 nin hoparlörlerinin ses kalitesi konusunda bilgim yok.

Dijital Çözücü olsa bile Baslar ve tizlerin kalitesi hoparlör farkından dolayı z906 ile aynı olur mu olmaz mı, bu konuda tecrübem yok.

Ama çözücüsüz halinden daha iyi olacağı muhakkak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 21 Mayıs 2022; 22:35:17 >
  • 
Sayfa: önceki 221222223224225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.