Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
67
Favori
315.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angelica

5.1 kanal dts gibi medyalar oynatmaniz lazim. Mp3 de falan olmaz yani.

yanlış bilgi vermeyin.z906nın en büyük özelliği dahili dekoderi olmasıdır.buda mp3 bile oynaysanız dolby digital olarak çıkış almanızı sağlar. tabi gerekli ayarları yaparsanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

philips in 1,5 metrelik kablosunu aldım ve şuan ses geliyor bir sorun yok :) Bu decode ışığı yanmıyor bunu nasıl etkin hale getirebilirim ?

decode ışığının yanması için ses kartından ayarlamanız lazım.bazı anakartlarda optic çıkış olur.ordan ses sistemine bağlarsanız aşağıdaki fotodaki yerde Dolby Digital DTS gibi bi seçenek çıkması lazım onu seçerseniz decode ışığı yanar.

eğer harici ses kartı kullanıyosanız onuda ses kartının yazılımının içinden yapmanız lazım.örnek fotolar ;

• quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

yanlış bilgi vermeyin.z906nın en büyük özelliği dahili dekoderi olmasıdır.buda mp3 bile oynaysanız dolby digital olarak çıkış almanızı sağlar. tabi gerekli ayarları yaparsanız.

Yapay DD olur bence kendimizi kandirmayalim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Yapay DD olur bence kendimizi kandirmayalim.

yapam mapay anagol'dan iyidir

• hocam ana karttan sağlıyoruz iletişimi ses kartım yok başka, realtek in programında resimde olduğu gibi seçili. Şimdi netten bir dts ses test videosu indirdim onu çalıştırınca decode yandı ama başka zamanlar yanmıyor :) Destekleyen video / müzik vs olmadığındandır sanırım.
  • quote:

hocam ana karttan sağlıyoruz iletişimi ses kartım yok başka, realtek in programında resimde olduğu gibi seçili. Şimdi netten bir dts ses test videosu indirdim onu çalıştırınca decode yandı ama başka zamanlar yanmıyor :) Destekleyen video / müzik vs olmadığındandır sanırım.

resimdeki gibiyse olmaz zaten.mesajda da belirttim.orda extradan bi seçenek olması gerekiyor dolby dts ile ilgili.onu seçerseniz decode devreye girer devamlı.bi foto atarsanız daha açıklayıcı olur.
  • buyrun hocam,

• 2. fotoda bahsettiğim seçenek yok.o yüzden decode ışığı devamlı yanmaz.masaüstü pc mi satmasaydım şuan daha iyi izah edebilirdim anlatmak istediğimi ama attığım 3.resimde yardımcı olur.ordaki gibi bi seçenek olması lazım sizde.o seçeneğin olması içinde attığım 1.resimde dts dolby falan olması lazım.
    NOT : buarada windows sürümünüz 1703 ise dolby çalışmaz,1606 sürümünü yüklemeniz lazım ve güncelleme yapmamanız lazım.
  • şu resimler yardımcı olur sanırım.

dedeğim gibi windows 10 sürümünüz 1607 den başka ise bu seçenekler aktif olmuyor.eğer win10 sürümü 1607 ise ve optik kablo ile anakarettan bağlantı yaptıysanız sorunsuz dolby çalışır.yinede olmadıysa tw ile bağlanıp yardımcı olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 2 Eylül 2017; 22:6:18 >

• bu z906 larin omru ne kadardir ? 2. el cihazlarda en fazla kac yil olanlar alinmali. alirken nelere dikkat edilmeli

cevaplar icin tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Texassm0ke

bu z906 larin omru ne kadardir ? 2. el cihazlarda en fazla kac yil olanlar alinmali. alirken nelere dikkat edilmeli

hocam bu sistemlerin ömrü belli değil alırsın iki gün sonra elinde kalır 2 yılda gidebilir kaç defayazdım ikinci el yada sıfır almayın bu sistemi ne parasını hakediyor nede sesi sese benziyor al ikinci elden stereo amfi yada sinema amfisi a adet hoparlör bu sisteme on basarsın istediğin herseyide bağlarsın kaç defa yazdım 1500 2000 lira bütçesi olanlar için çok güzel alternatifler var ikinci elde ama kimse bakmıyor yada bu işten anlamıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: odesy

quote:

bu z906 larin omru ne kadardir ? 2. el cihazlarda en fazla kac yil olanlar alinmali. alirken nelere dikkat edilmeli

hocam bu sistemlerin ömrü belli değil alırsın iki gün sonra elinde kalır 2 yılda gidebilir kaç defayazdım ikinci el yada sıfır almayın bu sistemi ne parasını hakediyor nede sesi sese benziyor al ikinci elden stereo amfi yada sinema amfisi a adet hoparlör bu sisteme on basarsın istediğin herseyide bağlarsın kaç defa yazdım 1500 2000 lira bütçesi olanlar için çok güzel alternatifler var ikinci elde ama kimse bakmıyor yada bu işten anlamıyor

hocam bu konularda cok bilgim yok. z506 ve z623 kullandim memnun kaldim. simdi z906 dusunuyorum.

• hocam tamamdır sürüm 1703 bu sebeple olsa gerek, bilgisayarı yeni topladığım için en güncelini yüklemiştim tüm sürücülerin :) sağlık olsun ileride güncelleme ile gelir sanırsam.
  • quote:

hocam tamamdır sürüm 1703 bu sebeple olsa gerek, bilgisayarı yeni topladığım için en güncelini yüklemiştim tüm sürücülerin :) sağlık olsun ileride güncelleme ile gelir sanırsam.

ben senin kadar sabırlı değilim hocam direk basarım formatı dolby digital daha önemli bnm için o yüzden uzun zamandır 1607 versiyonundayım

• quote:

quote:

quote:

hocam bu konularda cok bilgim yok. z506 ve z623 kullandim memnun kaldim. simdi z906 dusunuyorum.

Ben sizin yerinizde olsam böyle birşey alırdım bir z906 kullanıcısı olarak Z906 Z623'den çok şey vadedemez.

https://www.amazon.com/gp/product/B019QNI9F4/ref=s9_acsd_hps_bw_c_x_8_w

• quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

quote:

quote:

Ben sizin yerinizde olsam böyle birşey alırdım bir z906 kullanıcısı olarak Z906 Z623'den çok şey vadedemez.

https://www.amazon.com/gp/product/B019QNI9F4/ref=s9_acsd_hps_bw_c_x_8_w

hocam butce cok kisitli. z623 yeterince guclu fakat 2.1 olarak cok sikici. 5.1 olsa daha iyi olur diye dusunuyorum. dts ozellikleride filmlerde guzel olur

• quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Uzaktan kumandam kayıp arkaaşlar alternatif uzaktan kumanda önerirmisiniz ? tr de satan varmı yada akıllı kumanda alsak ne önerirsiniz.

Arkadaşlar yardım :(
  • quote:

quote:

Uzaktan kumandam kayıp arkaaşlar alternatif uzaktan kumanda önerirmisiniz ? tr de satan varmı yada akıllı kumanda alsak ne önerirsiniz.

biraz araştırma yaptım sitelerde ama çok fazla bi kaynak bulamadım kumanda hakkında.ebay da 1-2 ilan buldum belki işinize yarar
    http://www.ebay.ca/itm/like/272580017793?vectorid=229529&lgeo=1&item=272580017793&rmvSB=true
    http://www.ebay.com/itm/Logitech-Z906-Speakers-Replacement-Remote-Control-New-/261066965118

en kötü ihtimal universal bi kumanda almanız.

ekleme : kumanda ile yaptığınız herşeyi kontrol ünitesinden de yapabilirsiniz.sanırım amaç ses açma kapama.eğer öyleyse ucuza universal kumanda alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoneyBadger82 -- 5 Eylül 2017; 18:27:36 >

• quote:

quote:

quote:

biraz araştırma yaptım sitelerde ama çok fazla bi kaynak bulamadım kumanda hakkında.ebay da 1-2 ilan buldum belki işinize yarar
    http://www.ebay.ca/itm/like/272580017793?vectorid=229529&lgeo=1&item=272580017793&rmvSB=true
    http://www.ebay.com/itm/Logitech-Z906-Speakers-Replacement-Remote-Control-New-/261066965118

ekleme : kumanda ile yaptığınız herşeyi kontrol ünitesinden de yapabilirsiniz.sanırım amaç ses açma kapama.eğer öyleyse ucuza universal kumanda alın.

Hocam Dönüş için teşekkürler
    Universal almayı düşündüm fakat çalıştırırmı bilemedim
    Yurtdışından baktım ürün fiyatına yakın kargo kesiyorlar
    Universal kumanda öneriniz var mı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Dönüş için teşekkürler
    Universal almayı düşündüm fakat çalıştırırmı bilemedim
    Yurtdışından baktım ürün fiyatına yakın kargo kesiyorlar
    Universal kumanda öneriniz var mı

malesef o konuda hiç bilgim yok.ben eskiden LG g2 ve g3 telefonla kontrol ediyordum z906yı :)

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.