Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (173. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.600
Cevap
66
Favori
315.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a arkadaşlar z 906 yaklaşık iki yıldır LG LW5500 tv kullanıyordum ve gayet memnumdum.. daha fazla flim zevki almak için LG 55LB620V tv aldım ama patlamalar, gürültü ve patırda sorun yok ama insan sesi istenilen seviyede değil.. birkaç arkadaş oldu mu sohbet ve flim o zaman insan sesi daha yetersiz.. bu konuyu nasıl halledebilirim.. yada randıman alacağım bir media player önerirmisiniz.. yoksa tv satacam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ewarrr

halledebildiginize sevindim...z906 candır gerisi heyecandır.

Teşekkür ederim. Yakında Allahın izniyle bebeğimiz olacak ama doğana kadar biraz gümbürdetiyorum Bozulmadığı sürece canavar bir ses sistemi z906
  • Evet. 3,5 senedir kullandığım Z 906 -muhtemelen- UPS'ten gelen power surge yüzünden çalışmıyor. Konsol üzerindeki açma/kapama tuşunu bir hayli zorladım, açamadım. Ben de sistemi söküp kontrol edeyim dedim. Hava alma kısmından hafif bir yanık kokusu geldi. Bunun üzerine cihazı açtım. (Çok vida var) Görünürde bir şeye rastlamadım. Ancak internetten yaptığım araştırmada içindeki -görünmeyen bir yerinde- pig tail fuse'ün (sigorta) yanmış olabileceğine dair bir şeyler okudum. Hatta elemanın biri parçaları ayrı sipariş edip onarmış v.s.

Şimdi soru. Cihaz garanti dışı. Kasıp teknik serivisine göndersek fiyatı abartmadan hallederler mi, yoksa herhangi bir elektronikçi ve hoparlör tamiri yapan birisi işin içinden çıkabilir mi? Sorundan tam emin değilim ancak muhtelemen sigorta yanması. Çünkü -elektronikten pek anlamam ama- aletlin içindeki kartlarda herhangi yanık bir şey yok. Büyük ihitmalle sigortası yanık sadece. (Bu arada yeniden kullanmak zorunda kalıdığım 12 senelik Minton HTS-333 Z 906'dan iyi ses veriyor)

• Algol kullanıcısına yanıt
    merhabalar,

İkametgah istanbulda ise ilanlarımızda mevcut olan ekingenler firmasıyla görüşmenizi tavsiye ederim. Size fikir verecektir.

iyi forumlar
  • Slm arkadaşlar. Z906 hoparlör kablolarını evin köşelerine dağıtmam için uzatmam gerekiyor. Kablo satan, satan birini bilen veya tanıyan, veya nereden satın alabileceğimi bilen veya yönlendirecek kimse varsa sevinirim. Acil yardımlarınızı bekliyorum. (Yeni aldığım evin laminantları döşenmeden önce!!!)
  • Benim sistemden de bir kare olsun dedim konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuNTeR_1907 -- 18 Şubat 2016; 12:26:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Algol

Evet. 3,5 senedir kullandığım Z 906 -muhtemelen- UPS'ten gelen power surge yüzünden çalışmıyor. Konsol üzerindeki açma/kapama tuşunu bir hayli zorladım, açamadım. Ben de sistemi söküp kontrol edeyim dedim. Hava alma kısmından hafif bir yanık kokusu geldi. Bunun üzerine cihazı açtım. (Çok vida var) Görünürde bir şeye rastlamadım. Ancak internetten yaptığım araştırmada içindeki -görünmeyen bir yerinde- pig tail fuse'ün (sigorta) yanmış olabileceğine dair bir şeyler okudum. Hatta elemanın biri parçaları ayrı sipariş edip onarmış v.s.

Şimdi soru. Cihaz garanti dışı. Kasıp teknik serivisine göndersek fiyatı abartmadan hallederler mi, yoksa herhangi bir elektronikçi ve hoparlör tamiri yapan birisi işin içinden çıkabilir mi? Sorundan tam emin değilim ancak muhtelemen sigorta yanması. Çünkü -elektronikten pek anlamam ama- aletlin içindeki kartlarda herhangi yanık bir şey yok. Büyük ihitmalle sigortası yanık sadece. (Bu arada yeniden kullanmak zorunda kalıdığım 12 senelik Minton HTS-333 Z 906'dan iyi ses veriyor)

Hallettim. Pikap/hoparlör tamiri yapan bir yere götürdüm. İki günde hallettiler. Tahmin ettiğim gibi sigortası ve direnci yanmış. Siz siz olun Z 906'yı UPS'e veya voltaj binmesi olabilecek bir yere bağlamayın.

@ Reo41

Orjinal kablolar zaten çok uzun. Ayrıca sizin yerinizde olsam parkenin altından kablo geçirmezdim. Çıkarmanız gerekirse çok zorlanırsınız. İlla kablo istiyorsanız Ebay gibi sitelere bakmanızı öneririm. Muadlil kablo işe yarar mı bilemem. Hiç denemedim çünkü.

http://www.ebay.com/itm/Logitech-Original-Z906-Replacement-Front-and-Rear-Cables-/272119502091?hash=item3f5b96150b:g:5eEAAOSwJb9WrAcO

• Merhaba Arkadaşlar
    Yeni ürünümüz olan Logitech Z906 hoparlör askı aparatı satışa sunulmuştur

ULSE M3

- ULSE M3 Hoparlör Standı 4 kg'a kadar taşıma kapasitesi bulunmaktadır.
    - Metalik görünümlü
    - Ürünler demontedir.
    - Bütün vida aksamları ve kurulum kılavuzu kutu içerisindedir.
    - Metal malzemeden üretilmiştir
    - Ürün Logitech Z906 Hoparlörlerine uygundur.

2 Adet Askı Aparatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-logitech-z906-hoparlor-aski-aparati-ulse-m3-2-adet-275246551/detay/
    http://www.sanalpazar.com/logitech-z906-hoparlor-aski-aparatlari-ulse-m3-2-adet/i-62250825

3 Adet Askı Aparatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-logitech-z906-hoparlor-asli-aparati-ulse-m3-3-adet-275247276/detay/
    http://www.sanalpazar.com/logitech-z906-hoparlor-aski-aparatlari-ulse-m3-3-adet/i-62250567

4 Adet Askı Aparatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-logitech-z906-hoparlor-aski-aparatlari-ulse-m3-4-adet-275247738/detay/
    http://www.sanalpazar.com/logitech-z906-hoparlor-aski-aparatlari-ulse-m3-4-adet/i-62249922

5 Adet Askı Aparatı
    http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ses-sistemleri-logitech-z906-hoparlor-aski-aparati-ulse-m3-5-adet-275248009/detay/
    http://www.sanalpazar.com/logitech-z906-hoparlor-aski-aparatlari-ulse-m3-5-adet/i-62249831

Bu mesaja eklenen görseller:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi explat -- 19 Mart 2016; 10:48:46 >

• Bass lar cok cabuk bozuluyor sesi acinca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bass lar cok cabuk bozuluyor sesi acinca.

Genellikle her ses sistemi yüksek sesler de basları bozar, ama logitech z906 alçak seslerde distorsiyonu bozmadan sürekli sesi vermeye müsait bir ses sistemidir.
  • quote:

hocam bende pc tv ye bağplı hdmi ile..tv de optik ses kblosu ile z906 ya bağlı..sesi %75 açsam bile bassda boğulma yok...
    siz %100 mü yaptınız sesi naptınız?
  • quote:

quote:

hocam bende pc tv ye bağplı hdmi ile..tv de optik ses kblosu ile z906 ya bağlı..sesi %75 açsam bile bassda boğulma yok...
    siz %100 mü yaptınız sesi naptınız?

Senin baglanti saglam olmus epey kayipsiz :
    Ben vatanda sesi sona kadar actirdim. Mekan buyuk oldugu icin bass hem zayif kalmisti hemde epey bozmustu. Uydularda ayni sekilde cizirdamaya basladi. Kapattirdim zaten.

Ben tekrardan gidip bakayim baglantiyi nasil yapmislar diye.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Angelica kullanıcısına yanıt
    Hıoam vatanda direkt onu onboard anakartın ses çıkışına bağlamışlardır muhtemelen.birde bass ve tiz ses ayarlarını yapın kumandası ile z906 nın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknoloji mağazalarında iyi bir ses kartıyla, yüksek kaliteli bir ses kaynağının aktarıldığını pek sanmıyorum. Z906'yı almadan önce Media Markt'ta denemiştim, orada laptop'a falan bağlıyorlar... Deneme yaparken telefonumu da bağlamıştım (iPhone 6) ama evde bilgisayarda aldığım ses ikisinden de çok daha iyiydi. Hem alanın genişliği, hem ses kaynağının kalitesi, hem de sesi çözücünün farkı aldığım sesi epey etkiledi. Şahsım adına, Z906'ın subwoofer'ından oldukça memnunum, bazı müzik türlerinde biraz fazla bas ağırlıklı ses veriyor olsa da özellikle oyun ve filmlerde satılan diğer muadil ürünlere kıyasla iyi olduğunu düşünüyorum. Benim için subwoofer yönünden tek sıkıntı apartmanda yaşıyor olmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HuNTeR_1907

Teknoloji mağazalarında iyi bir ses kartıyla, yüksek kaliteli bir ses kaynağının aktarıldığını pek sanmıyorum. Z906'yı almadan önce Media Markt'ta denemiştim, orada laptop'a falan bağlıyorlar... Deneme yaparken telefonumu da bağlamıştım (iPhone 6) ama evde bilgisayarda aldığım ses ikisinden de çok daha iyiydi. Hem alanın genişliği, hem ses kaynağının kalitesi, hem de sesi çözücünün farkı aldığım sesi epey etkiledi. Şahsım adına, Z906'ın subwoofer'ından oldukça memnunum, bazı müzik türlerinde biraz fazla bas ağırlıklı ses veriyor olsa da özellikle oyun ve filmlerde satılan diğer muadil ürünlere kıyasla iyi olduğunu düşünüyorum. Benim için subwoofer yönünden tek sıkıntı apartmanda yaşıyor olmam.

kesinlikle hocam haklısınız.z906 da ben sesi en fazla %40 açabiliyorum.ama o %40 ı gelicen dinlicen.

Ayrıca şayet benim gibi tv yi monıtor olarak kullanan arkadaşların iyi bir ses kartı almasına bile gerek yok.
    tv yi optik ses ile z906 ya bağlamaları yeter..
    pc de hdmi ile tv ye bağlı oldugundan hdmi digital sesi zaten tv ye iletiyor.
    optik ile de tv z906 ya berrak ve net sesi çok iyi ilettiğinden ses kartına gerek kalmıyor.

• geçenlerde bass bozuluyo felan demiştim fark ettimki kullandıkça açılıyor uydular, yarı sesde bile mahalleyi inletiyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HuNTeR_1907

Teknoloji mağazalarında iyi bir ses kartıyla, yüksek kaliteli bir ses kaynağının aktarıldığını pek sanmıyorum. Z906'yı almadan önce Media Markt'ta denemiştim, orada laptop'a falan bağlıyorlar... Deneme yaparken telefonumu da bağlamıştım (iPhone 6) ama evde bilgisayarda aldığım ses ikisinden de çok daha iyiydi. Hem alanın genişliği, hem ses kaynağının kalitesi, hem de sesi çözücünün farkı aldığım sesi epey etkiledi. Şahsım adına, Z906'ın subwoofer'ından oldukça memnunum, bazı müzik türlerinde biraz fazla bas ağırlıklı ses veriyor olsa da özellikle oyun ve filmlerde satılan diğer muadil ürünlere kıyasla iyi olduğunu düşünüyorum. Benim için subwoofer yönünden tek sıkıntı apartmanda yaşıyor olmam.

kesinlikle hocam haklısınız.z906 da ben sesi en fazla %40 açabiliyorum.ama o %40 ı gelicen dinlicen.

Ayrıca şayet benim gibi tv yi monıtor olarak kullanan arkadaşların iyi bir ses kartı almasına bile gerek yok.
    tv yi optik ses ile z906 ya bağlamaları yeter..
    pc de hdmi ile tv ye bağlı oldugundan hdmi digital sesi zaten tv ye iletiyor.
    optik ile de tv z906 ya berrak ve net sesi çok iyi ilettiğinden ses kartına gerek kalmıyor.

Ben Z906'yı PC ve PS3'te kullanıyorum, PS3'e optik kablo ile bağladım, bunlar haricinde iPhone 6, Sandisk Sansa Clip+ da bağlıyorum ara sıra ama genel anlamda en beğendiğim sesi 6 yıllık anakartım olan Gigabyte 790XT-USB3'ün Realtek ALC889'u ile alıyorum. Açıkçası, anakartı aldığımda ses çözüsücüne pek dikkat etmemiştim ama bu konuda şanslıymışım, aldığım sesten gayet memnunum.

• HuNTeR_1907 kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba,
    Önceki sistemimde msi gaming 3 z97 anakartım vardı.
    Onda da cok iyi ses vardı mesela.
    Şayet anakartın ses sürücüsü sizi tatmin ettiyse problem yok
    Ancak gerçek ses kalitesini ve berraklığı en iyi optik ses çıkışı ile alabilirsiniz.
    Şayet deneme imkanınız varsa bir deneyin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dostum merhaba,
    Önceki sistemimde msi gaming 3 z97 anakartım vardı.
    Onda da cok iyi ses vardı mesela.
    Şayet anakartın ses sürücüsü sizi tatmin ettiyse problem yok
    Ancak gerçek ses kalitesini ve berraklığı en iyi optik ses çıkışı ile alabilirsiniz.
    Şayet deneme imkanınız varsa bir deneyin derim.

Optik bağlantı da yaptım bilgisayardan fakat müzik için analog bağlantı daha avantajlı... Film izlerken optik bağlantıya, müzik dinlerken analog bağlantıya geçmeye değecek bir fark hissetmedim. Zaman olursa daha detaylı kıyaslamasını yaparım ama... Öneri için teşekkürler yine de.

• Merhaba arkadaşlar ,
    z906 arka hoparlörler için 2 adet uzun ayak bulabileceğim bir yer var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.