Şimdi Ara

LOGITECH-Z906'cılar BURAYA!!! (175. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.601
Cevap
66
Favori
315.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ewarrr

Dostum merhaba,
    Önceki sistemimde msi gaming 3 z97 anakartım vardı.
    Onda da cok iyi ses vardı mesela.
    Şayet anakartın ses sürücüsü sizi tatmin ettiyse problem yok
    Ancak gerçek ses kalitesini ve berraklığı en iyi optik ses çıkışı ile alabilirsiniz.
    Şayet deneme imkanınız varsa bir deneyin derim.

Bu şekildeki bi bağlantıda dts sesleri z906 dan alamıyoruz. Decode ışığı yanmıyor. Ne yaptıysam denedim olmadı.

Siz filmleri DTS olarak izlemiyorsunuz sanırım. Birde dts olarak izleseniz çok daha güzel ses olacaktır dts li filmlerde.

Bende sizi bu şekilde dts ses alabildiğinizi sandım galiba yanıldım yazdıklarınızı iyi okumamışım.

Sanırım Optic çıkışlı bi ses kartı almam gerekecek malesefki :(

• TV'de dekoder varmı DTS ve Dolby ? Bende Z5500ümü tvden kullanıyorum bi süredir harici hdd tvye bağlı ve filmlerim DTS veya Dolby film açılınca otomatik geçiyor kendisi. Z906 olsa oda aynı şekilde geçer sinyal geldiği zaman.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selim2531

TV'de dekoder varmı DTS ve Dolby ? Bende Z5500ümü tvden kullanıyorum bi süredir harici hdd tvye bağlı ve filmlerim DTS veya Dolby film açılınca otomatik geçiyor kendisi. Z906 olsa oda aynı şekilde geçer sinyal geldiği zaman.

Bana söyledin sanırım.

Tvde dekoder varmı derken anlayamadım orasını ama harici hdd bağladığım zaman dts ses alabiliyorum bende o konuda sıkıntı yok ama ben hdd ile falan uğraşmak istemiyorum.

Ben tvyi monitor olarakda kullanıyorum çünkü. Birde ekranı full yapmıyor yakınlaştırma yapıyor oda filmin boku çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

quote:

Orijinalden alıntı: selim2531

TV'de dekoder varmı DTS ve Dolby ? Bende Z5500ümü tvden kullanıyorum bi süredir harici hdd tvye bağlı ve filmlerim DTS veya Dolby film açılınca otomatik geçiyor kendisi. Z906 olsa oda aynı şekilde geçer sinyal geldiği zaman.

Bana söyledin sanırım.

Tvde dekoder varmı derken anlayamadım orasını ama harici hdd bağladığım zaman dts ses alabiliyorum bende o konuda sıkıntı yok ama ben hdd ile falan uğraşmak istemiyorum.

Ben tvyi monitor olarakda kullanıyorum çünkü. Birde ekranı full yapmıyor yakınlaştırma yapıyor oda filmin boku çıkıyor.

Anladım o halde yine DTS sinyali aktarılması gerekir. Hdmi ile tv pc bağlantısını yapın Splash pro dan ses çıkışını Hdmi yapın bu şekilde ses DTS aktarım yapılır. Yine çalışmazsa bazı ekran kartlarında sesi hdmidan gönderebilmesi için anakarta kabloyla bağlantı yapılması gerekir.

• Neleri yapmadımki. :) O dediğin ilk yaptıklarımın arasındaydı.

Şimdi tv nin için ses biçimi diye bişey var orda PCM var DTS var DTS Neo2:5 var. Neo yu geçtim zaten sanal dts o. Orjinal dts ibaresi sönük çıkıyor. 2 farklı kablo olduğu için sanırım o DTS aktif olmuyor.

Usb den hdd ye bağlayınca Ordaki ayar aktifleşiyo ve decode ışığıda yanyor z906 da.

Çok karışık işler ama sanırım olmuyor yani baya bi şeyler denedim.
  • dts ne işe yarıyo nasıl açılıyor çok cahilim
  • merhbalar ,

z906 ses sistemim var ve düğün yapıcaz mevlüt lü

ben bu cihaza mikrofon bağayıp 500 kişiye sohbet dinletebilir miyiz ? acık alanda bizi tatmin eder mi ?

creative sb z ses kartımda var ayrıca pc filan gerekirse ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: PES_21_Murat

merhbalar ,

ben bu cihaza mikrofon bağayıp 500 kişiye sohbet dinletebilir miyiz ? acık alanda bizi tatmin eder mi ?

tabi yaparsın ama pc lazım mikrofon için.malum 906da mic girişi yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

merhbalar ,

Var nasıl yok decoderinde 3.5mm mikrofon girişi var normal mikrofonu 6.5mm jack çeviriciyle kullanabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkprince

quote:

Orijinalden alıntı: HoneyBagdeR2

quote:

merhbalar ,

Var nasıl yok decoderinde 3.5mm mikrofon girişi var normal mikrofonu 6.5mm jack çeviriciyle kullanabilir

pardon ya unutmuşum onu :D hiç kullanmayınca insan yok sayıyor

• Beyler tekrar selamlar. Ben bu z906yı laptopu hdmi kablosu ile ses sistemini de optik çıkışla tvye bağlayıp laptoptan herhangi bir film açıp bu şekilde kullanıyorum. müziği bile böyle dinliyorum. Bu sıralar oyun oynarken tvyi monitor gibi kullanıp aynı işlemi yapıyorum fakat PES2016 da ses nedense laptoptan çıkıyor. diğer hiçbir oyunda olmadı bu. Hatta pes16 yı açıp kapatınca ses sisteminden gelen ses müzik film vs de izlesem artık gelmemeye başlıyor. Tvyi kapat aç ses sistemini kapat aç düzeltmekle uğraşıyorum. Var mı aranızda pes16yı bu şekilde tvye aktarıp aynı sorunla karşılaşan. Ya da çözümünü bilen ?
  • iyi günler arkadaşlar z906 kullanıyorum son günlerde kendi kendine kapatma sorunu başladı. reset attım ama faydası olmadı.

kapandığında fişini söküp takıyorum. biraz durdurtan sonra açılıyor ama gene aynı sorun oluyor. bana yardımcı olurmusunuz..??
  • saimegeerden kullanıcısına yanıt
    Anakart değişecek. Yapılacak baska bir işlem yok.

• alakası varmı bileme ama.. 3 farklı input kullanıyordum. hepsini söktüm öğle reset attım. düzeldi gibi...!
  • Merhaba arkadaşlar cihazı piyasaya ilk çıkışından beri büyük keyif kullandım. geçen haftadan beri cihazı kullanamamaya başladım. cihazın panelde ki tüm input ışıkları yanıyor ve hiç bir kumanda müdahalesine tepki vermiyor, aynı şekilde panelden de müdahale edemiyorum. sadece panelde ki açma kapama tuşu çalışıyor. doğal olarak cihaz hiç bir bağlantıdan ses te vermiyor.
    bu gibi bir durumu yaşayan var mı ? ne olmuş olabilir? sorunu nasıl çözerim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Achilles01

Merhaba arkadaşlar cihazı piyasaya ilk çıkışından beri büyük keyif kullandım. geçen haftadan beri cihazı kullanamamaya başladım. cihazın panelde ki tüm input ışıkları yanıyor ve hiç bir kumanda müdahalesine tepki vermiyor, aynı şekilde panelden de müdahale edemiyorum. sadece panelde ki açma kapama tuşu çalışıyor. doğal olarak cihaz hiç bir bağlantıdan ses te vermiyor.

Bir kez bende yaşamıştım bu durumu, tüm girişleri çıkardım ve kontrol panelini ayırdım bir süre fişi çekili tutup tekrar bağlantıları yapınca sorunsuz çalışmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugay Yavuz

quote:

Orijinalden alıntı: Achilles01

Merhaba arkadaşlar cihazı piyasaya ilk çıkışından beri büyük keyif kullandım. geçen haftadan beri cihazı kullanamamaya başladım. cihazın panelde ki tüm input ışıkları yanıyor ve hiç bir kumanda müdahalesine tepki vermiyor, aynı şekilde panelden de müdahale edemiyorum. sadece panelde ki açma kapama tuşu çalışıyor. doğal olarak cihaz hiç bir bağlantıdan ses te vermiyor.

Bir kez bende yaşamıştım bu durumu, tüm girişleri çıkardım ve kontrol panelini ayırdım bir süre fişi çekili tutup tekrar bağlantıları yapınca sorunsuz çalışmıştı.

eyvalla üstad teşekkür ederim ilgin için. geçmiş sayfaları okuyunca bu durumu yaşayanların çok olduğunun farkına vardım. uygulanan yönemlerin tamamını uyguladım ancak hiçbiri fayda etmedi. reset, tüm girişleri sökme, prizden çıkarma vs. ama nafile. sanırım iyi bir tamirci bulmam gerek.

• Arkadaşlar herkeze merhabalar, öncelikle bende bir Logitech Z906' sahibiyim, 2013'te almış olduğum ve şimdiye kadar sorunsuz olarak çok severek kullandığım Logitech Z906' ses sistemim dün arızalandı sanırım, aşağıda sorunla ilgili bilgileri yazıcam, yardımcı olan ve olmaya çalışan tüm arkadaşlara çok çok teşekkürler..

Arkadaşlar dün Logitech z906' ses sistemini çalıştırdığımda 15-20'sn aralıklarla çıt çıt sesi geliyodu ve ses alamıyodum ses sisteminden, ses sisteminin konsol paneline baktığımda, input ışığının sadece alttan ikisi yanıyodu ve bir kaç defa kapatıp açmama rağmen aynı durumu tekrar etti, daha sonra ses sisteminin fişini çekip yeniden taktım bu kez sorunsuz çalıştı, fakat bugün yeniden ses sistemini çalıştırdığımda aynı şekilde çıt çıt sesiyle çalıştı ve konsol panelin yine input ışıklarının alttan ikitanesi yanıyodu, ve ses alamadım, bir kaç kez kapatıp açmamadan sonra normale döndü, fakat bu sorun neredeyse artık her sistemi çalıştırmamda oluyor, sorun nedir arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

• KARA23 kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede vardı. Büyük ihtimalle anakart arızası. 2 sene önce 350 TL ye servisinde anakarti değiştirmistim.

• blue mc B kullanıcısına yanıt
    Hadi ya, :( Kötü oldu bu şimdi ya, bunun garantiside bitti şimdi ben bunu vatanbilgisayar'dan almıştım, oraya götürsem onlar servise gönderir mi acaba ?

Bi çalışıyo bi çalışmıyor ses sistemi, 2'bin TL' lik anakartın ses çıkışlarına bağlıydı herhangibi bir sorun çıkarmasın diye ucuz bi notebook'ta test ediyorum şimdi, acaba diyorum konsolpanel'de mi arıza var, yoksa
    Ses sisteminin anakartın'da mı, büyük ihtimalle, dediğiniz gibi anakartta ben bugün açıp bi kontrol edicem belki sorunun kaynağını bulabilirim.

Şuanda açma tuşuna bastığımda sadece input ışıklarının alttan ikisi yanıyor, hiçbirtürlü ses vermiyor şuanda :(

Siz Logitech Z906'yı servise gönderdiğinizde garantisi bitmiş miydi ?
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.