Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1911. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19091910191119121913
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

Z5500 bence equalizer ve uydularının tiz hoparlörleri eksikliği dışında pek çok atmos sistemle yarışır. Atmosun üst hoparlörleri ile ses kanalları farkı var ama onun için de alanın büyük olması en az 7 kanal ses alman lazım. Fiyatına göre alınabilecek en mantıklı sinema sistemi z5500 olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi sinema sistemi, müzik değil müzik gurusu olup müzik hassasiyeti yüksek biri için hayal kırıklığı olabilir

Sadece ses kanal farkı yok ses de bit farkı da var.
  • merhaba arkadaşlar ben z5500 yeni aldım optik kabloyu takınca no dijital data uyarı alıyorum tv 50fd7300 birde film izlerken konuşma sesleri az geliyor aksiyon sahnelerinin sesi çok geliyor tv den stereo kulaklık girişinden ses sağlıyorum sisteme başka türlü nasıl bağlatı yapabilirim yardımcı olur musunuz ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y£K£

Elinde z5500 olupta satmak isteyen arkadaş varmı yada sistem önerisi olan

Bende var z5500 hala lazımsa satabilirim arıza deformasyon vb. yok.
  • rmzntrl R kullanıcısına yanıt
    Televizyonunuzun ses çıkışı ayarlarına girip çıkış türünü optical seçmeniz gerekmektedir yoksa optik devreye girmez. Tavsiyemhttps://www.hepsiburada.com/s-link-sl-dc53-dc3-5-m-to-dc3-5-f-3-lu-ses-coklayici-kablo-p-BSUCZLKPC-1477?magaza=Abtek&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=Cj0KCQjwkpfWBRDZARIsAAfeXaor5cPWQHrI_wWnaT60PgSV_JjR6MUoyz7Do8A3L5xq3KLkTcmCFkEaAvxCEALw_wcB bu kabloyu alın ve üçlü sterio kabloyla tum kanalları besleyin o zaman istediğiniz performansı alırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Almi's Logitech Z-5500 Mod (High-End upgrade for the speaker system)

https://www.head-fi.org/threads/almis-logitech-z-5500-mod-high-end-upgrade-for-the-speaker-system.657715/
  • Tv de optik giriş var ama tvde optik ayarla ilgili birşey yok kabloda bi sorun yok nasıl birşey çözemedim TV nin optik girişinden kırmızı ışık geliyor sistemin girişinden ışık gelmiyor ondan da gelmesi gerekiyor mu ? Birde bahsettiğin kabloyu alsam optik ses kalitesini verir mi önceki konuda bahsettiğim gibi film izlerken kişi sesleri az geliyor aksiyon sahnelerinin sesi çok geliyor soruna çözüm olur mu ? Teşekkürler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dostum şimdi şöyle söyliyim bizim canavara 5 kanal var, ön sağ, ön sol, arka sağ, arka sol ve ön orta( center), dediğimiz optik kabloyla bu 5 kanallı tek tek kontrol ettirmek mümkün ama analog giriş oldumu yani kablo sadece iki kanali farklı farklı kontrol edebilirsin yani sağ yada sol kontrol olur. Ama kontrol panelinin arkasında 3.adet Jak girişi var ayrı ayrı giriş mümkün o şekilde tv nin. Arkasında 3.adet çıkış varsa optik kalitesine yakın alırsın. Tv modeli ne yaz internetten araştırayım bir

• Tv markası 50fd7300 vestel arkasında 3 adet rca çıkışı var kırmızı sarı beyaz acaba bir tarafı stereo diğer tarafı rca başlıklı 3lü kablo alsam olur mu ki ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    En mantıklısı optik dostum ama olmuyorsa yapacak birşey yok yukarıda belirttiğim kabloyu alırsan işi görürsün

• Bahsettiğin kabloyla şimdiki performastan daha iyi sonuçlar elde ederim değil mi ?
  • Z5500 kullanıyorsun tizler genelde düşük ama doğru ayarlarda kesinlikle seni tatmin edecektir. Birde o kabloyu taktığında bas sesini ve surrounde sesi yariya kadar aç center sesi sonda olsun.

• Kabloyu aldım eskisinden güzel ses veriyor optik bağlantı sesini alamasam da tatmin edecek ses veriyor. Teşekkürler.
  • Muzik dinlemek icin kullanan varsa biran önce elden cikarsin.

2 kere z5500, z906, z623, thx550 gibi meshur bir cihazlardan sonra Creative t20 ye gectim. Boyle bir duygu yok. Kulaklarima wd40 sıkmıs gibiyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar,

z5500 subwoofer ön koruyucu teli nasıl çıkarılıyor, öndeki alyan vida başları sökülse ön kapak çıkar mı? cevaplar için şimdiden
    teşekkürler
  • Herkese iyi bir haftasonu diliyorum 🤗

Z5500'un ses seviyesi, sub,ön,merkez ve uydu ses seviyelerini ayarlıyorum ama cihazı kapatıp açınca hepsi kısılmış oluyor. Tekrardan her birini tek tek ayarlamak gerekiyor.

Ses seviyelerini ayarlayıp stand-by moduna alıp düğmeden kapatıp açtım ama yine hafızada kalmıyor ses seviyeleri.

Bunun nasıl yapıldığını bilen varsa Allah rızası için söylesin 🙏🙏🙏

• excellence E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Ayarlarınızı yaptıktan sonra kumanda dan kapatıp açmanız yeterli olacaktır.
  • Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacaktı. Benim z5500 sistemin subwooferı patladı onun yerine farklı marka sub takabilir miyim?

• merhaba arkadaşlar,
    z5500 için özel üretilmiş olan standlarımız n11.com ve sahibinden.com web adreslerinden sadece ulse design yazarak taratmanız durumunda bu güzel standlara ve askı aparatlarına ulaşabilirsiniz.
    saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: SP4RCO

Merhaba,

Ayarlarınızı yaptıktan sonra kumanda dan kapatıp açmanız yeterli olacaktır.
    aynı sıkıntıyı bende yıllardır yaşıyorum ama dediğiniz gibi benim kumandamda kapatma tuşu yok başka çözüm varmıdır
  • 
Sayfa: önceki 19091910191119121913
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.