Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1910. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: belarafon16

Bu cihaz bi harika dostum.

Cihazini satip 1-2 bin liraya yeni sistem almaya calisanlar bence salatalik turşusudur

Harika falan degil. Bunu 2 Z5500 kullanicisi olarak soyluyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Z5500 kullaniyorum. Evde araba ses sistemi de kullandım. Pioneer 302f subwofer vardı. Onun adaptör, kablo, amfi cart curt karmaşasıyla uğraşmaktansa z5500 alınır. Tabiki de oto sub kadar derin vurmuyor ama yine de tatmin eder.

Pioneer 302f'i arabaya bağlayınca anladım ki evde hissedemiyormuşuz onun gücünü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Creative Megaworks ve Gigaworks bu cihazdan daha dengeli ve analitik bir sese sahip bas canavarı Z5500 ama tiz katili bu noktalara müdahale edemiyorsunuz. Creative serilerinde bu mümkün. Megaworks'ün tek eksiği digital decoderin harici alınması sadece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Creative Megaworks ve Gigaworks bu cihazdan daha dengeli ve analitik bir sese sahip bas canavarı Z5500 ama tiz katili bu noktalara müdahale edemiyorsunuz. Creative serilerinde bu mümkün. Megaworks'ün tek eksiği digital decoderin harici alınması sadece..

Thx550 gibi berrak ses verebilen guncel bir model onerebilirmisiniz? Bass hic olmasa da olur. Hatta 2 hoparlorlu olmasi bile yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırsanız aslında bulunur letgo'da falan gözüme çarptı sanki.. Ben zamanında aldım 2005-6 yılı idi sanırım..kumandasında problem olmuştu 5 sene kadar kaldı elimde öylece sonra parça parça satan birinden temin ettim. O dönem Logitech X540 kullandım muadili gördüğüm bir şey çıkmamıştı karşıma bunun gibi. Şu an hala kullanırım mükemmel bir cihaz PC tarafı için.
  • coax girisi icin bluetooth adaptoru aldim ama elimdeki kablodan ses alamiyorum kablodan mi yoksa coax arizalimi nasil anlarim acaba ?

• Gigaworks S750 veya Z5500 uyduları arıyorum. Fiyatı abartmamak şartıyla satan varsa özelden fiyat belirtirse sevinirim.
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var

Elimde z5500 sistem var 4 yıldır kullanılmıyor hatta evde bile değil uzun zamandır vsx921 kullanıyorsum kule hop 5.1 ile.

Sistemimi komple sattım simdi emektar 5500 e kaldık :)

Sorum şu uzun zamandır kullanmadığım için film performansını unuttum vsx921 den sonra sizce film performansı tatmin edermi dersiniz sadece film ve oyun var müzik dinlemem tavsiyede bulunursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: TamTurk

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var

Elimde z5500 sistem var 4 yıldır kullanılmıyor hatta evde bile değil uzun zamandır vsx921 kullanıyorsum kule hop 5.1 ile.

Sorum şu uzun zamandır kullanmadığım için film performansını unuttum vsx921 den sonra sizce film performansı tatmin edermi dersiniz sadece film ve oyun var müzik dinlemem tavsiyede bulunursanız sevinirim

sırf size cvp yazayım uzun zaman sonra tekrar giriş yaptım foruma

vsx921 + pure accoustıcs hoparlor seti var bende ve birde aynı emektar z5500.

filmlerde center hoparlör biraz eksik kalıyor. z5500 sesleri biraz daha boguk oldugundan (vsxe gore) filmlerde herkesin konuştugu anlardakı sesler basslarda karısınca birvirine girer gibi oluyor.
    onun haricinde patlama çatlama vs efektler iyi.

vsx serisini ararmısınız ? evet ilerleyen zamanlarda aratır.
    z5500 ile bir donem idare edilir mi derseniz evet idare edilir.

ses konusunda cok titiz olmayan herkesi z5500 idare eder. ama müzik dinlemek için kullanacagım derseniz tavsiye etmem

saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mike.xxlarge

quote:

Orijinalden alıntı: TamTurk

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var

sırf size cvp yazayım uzun zaman sonra tekrar giriş yaptım foruma

vsx921 + pure accoustıcs hoparlor seti var bende ve birde aynı emektar z5500.

filmlerde center hoparlör biraz eksik kalıyor. z5500 sesleri biraz daha boguk oldugundan (vsxe gore) filmlerde herkesin konuştugu anlardakı sesler basslarda karısınca birvirine girer gibi oluyor.
    onun haricinde patlama çatlama vs efektler iyi.

vsx serisini ararmısınız ? evet ilerleyen zamanlarda aratır.
    z5500 ile bir donem idare edilir mi derseniz evet idare edilir.

ses konusunda cok titiz olmayan herkesi z5500 idare eder. ama müzik dinlemek için kullanacagım derseniz tavsiye etmem

saygılar

Cevap için teşekkür ederim hocam ben sistemi sadece film izlerken kullanacağım onun haricinde müzik dinlemem zaten filmlerdede sesi çok açamıyoruz aparman dairesinde oyüzden z5500 beni uzun bi süre idare eder diyorum

• z5500ü 8 sene kullanıp, kablo kalabalığı vs sebeple satıp soundbar aldım.

z5500 iyi güzel vs de artık çok daha iyi komple soundbar sistemler varken z5500 arka sıralarda kalıyor.

ama efsane mi orası öyle
  • beyler sağ arka uydudan ses alamıyorum diğer uydularda bir sıkıntı yok sorunu nasıl çözerim
  • Arkadaşlar merhaba benim Z5500 üm kapandı. Açılmıyor. Fişini takıyorum içinden ses geliyo çalışıyo ancak ekran ışıkları falan hiç yanmıyo. sesde vermiyo hiç. Fişini çekince ekranın yarısı geliyo ve hemen gidiyo. Sorun nedir acaba fikri olan veya daha önce başına gelen var mı?
  • 2 adet ayaklık nerden alabilirim ?
  • Elinde z5500 olupta satmak isteyen arkadaş varmı yada sistem önerisi olan

• Delerıum kullanıcısına yanıt
    Eğer ikisi karışık kullanılırsa?

• Takip

• z5500 artık kesmiyor dts x ve dolby atmos cıktı. Bende iki tane z5500 var birde dolby atmos ve dts x destekli amfi arasında dağlar kadar fark var vsx931 bence z5500 den iyidir z5500 vsx931 iyi diyenlere şahsen şaşırdım. Bence ayarlarını bir kontrol etsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MC.CYBER_ -- 22 Mart 2018; 3:36:54 >
  • MC.CYBER_ kullanıcısına yanıt
    Z5500 bence equalizer ve uydularının tiz hoparlörleri eksikliği dışında pek çok atmos sistemle yarışır. Atmosun üst hoparlörleri ile ses kanalları farkı var ama onun için de alanın büyük olması en az 7 kanal ses alman lazım. Fiyatına göre alınabilecek en mantıklı sinema sistemi z5500 olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi sinema sistemi, müzik değil müzik gurusu olup müzik hassasiyeti yüksek biri için hayal kırıklığı olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgakayatk

Z5500 bence equalizer ve uydularının tiz hoparlörleri eksikliği dışında pek çok atmos sistemle yarışır. Atmosun üst hoparlörleri ile ses kanalları farkı var ama onun için de alanın büyük olması en az 7 kanal ses alman lazım. Fiyatına göre alınabilecek en mantıklı sinema sistemi z5500 olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi sinema sistemi, müzik değil müzik gurusu olup müzik hassasiyeti yüksek biri için hayal kırıklığı olabilir

Şu televizyonun önüne konan atmos ürünleriyle yarışır tabi ki, Ama şöyle bir şey var artık hd codekleri optikten çözemiyorsun ondan dolayı ürün eskidi. dd dts ve ac3 codeckleri ile izliyorsan bazı arkadaşlar için tabi ki yeterli kötü ürün değil ama avr alınca şunu fark ettim. Eskiden z5500 acınca odanın içinde ses az olurdu dışarıya daha şiddetli giderdi avr de ise odanın içinde ses çok diyorum dışarı çıkıyorum ses dışarıya daha az gidiyor. Benden önce hi-fi sisteme gecen abim de aynı şeyi söylüyor. Sağlamlığı ve gücü fiyatı bakımından bence gelmiş geçmiş iyi bir sistem ama eskidiğini kabul etmek lazım. Oyunlar için şuan ki özelikleri gayet yeterli. Atmos veya dts x de çok şart değil bir iki film ve oyunda tadı çıkıyor her filmde ooo super dedirtmiyor. mad max ve battlefield 1 de ooo atmos demedim değil hani sıkıntı şu z5500 de filmleri optic den çözünce tadını alıyorsun. Hd codekleri çözmen gerekince çözmüyor. Tv ye hdmi gönderip tv nin opticden çözdürmüştüm ama oda nasıl çözdü derseniz bilmiyorum. Verim alamamıştım diye hatırlıyorum ama emin değilim. Bazı filmleri dd veya dts si olmuyor direk ac3 oluyor. O da kesmiyor.

• 
Sayfa: önceki 19081909191019111912
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.