Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1518. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38.797
Cevap
80
Favori
2.200.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15161517151815191520
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Z 55oo lerde ciddi anlamda fiyat karmaşası var gerçekten. Sanalmarketim.com 'dan 596 liraya 6 taksite aldım ben de. Şu an elimde sistem. Ben de ses kartı araştırması içerisindeyim. Birkaç sayfa geride ses kartıyla ilgili sorularım oldu. Ancak daha sağlam bir kararla ses kartı almayı düşünüyorum. creative X FI nin hangi modeli daha uygun olur acaba. x FI titanium düşünüyorum ben aslında. x FI nin diğer üst modellerini almakla paramı çöpe atmış olur muyum. Fikriniz nedir acaba ?
  • Creative Sb X-fi Titanium PCie Ses Kartı arkadaşlar bu ses kartı bu sisteme gidermi eyer bunu kullanan varsa yazabilirmi
  • arkadaşlar ne olduda bu ürünün fiyatı böyle birden 800 lerden 600 lere indi ?? yenisimi çıkıyor acaba? ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxipowers

arkadaşlar ne olduda bu ürünün fiyatı böyle birden 800 lerden 600 lere indi ?? yenisimi çıkıyor acaba? ?

600 pahalı üstat umarım dahada düşer
  • quote:

Orijinalden alıntı: çapari

quote:

Orijinalden alıntı: maxipowers

arkadaşlar ne olduda bu ürünün fiyatı böyle birden 800 lerden 600 lere indi ?? yenisimi çıkıyor acaba? ?

600 pahalı üstat umarım dahada düşer

bende merak ediyorum ucuzlamasının sebebi nedir diye?
  • Explat bu konuda haklısın. Metal ayak ile Ahşap ayaklığın maliyeti bir olmaz. Ahşap ayaklığı yaptıran arkadaş biraz daha yapıcı eleştiride bulunmalı ve bunun bir ticaret olduğunu unutmamalı.Yani daha iyisini aynı malzemeden yaptırsan neyse fakat yinede emeğe saygı duyaraktan eleştirmeli diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: astral09

Explat bu konuda haklısın. Metal ayak ile Ahşap ayaklığın maliyeti bir olmaz. Ahşap ayaklığı yaptıran arkadaş biraz daha yapıcı eleştiride bulunmalı ve bunun bir ticaret olduğunu unutmamalı.Yani daha iyisini aynı malzemeden yaptırsan neyse fakat yinede emeğe saygı duyaraktan eleştirmeli diye düşünüyorum...

çok teşekkür ederim kısa ve öz bir şekilde özetlemişin
    aslında bu kadar fazla eleştiride bulunmazdımda emeğe saygı olmadığından dolayı brz yazmak istedim
  • Sistemin fiyatı yıl sonunda 500 e kadar duser mi ??
  • Z 5500 için Explat ın yapmış olduğu ayak fotoğraflardan güzel görünüyor. Bekar evinde olmasaydım almayı düşünebilirdim. Bence bu sistemin uydularından tam verim alabilmek için odanın kenarlarına dağıtmak gerekiyor.Tabi buda ayakla mümkün...
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonLt

Sistemin fiyatı yıl sonunda 500 e kadar duser mi ??

2 Yıl önce 590 dı vatanda pc yi tercih edipte kampanyayı kaçırıp 680 liraya almıştım. Ben şahsım adına sistemin 550 TL nin altına indiğini görmedim henüz. . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Z 55oo lerde ciddi anlamda fiyat karmaşası var gerçekten. Sanalmarketim.com 'dan 596 liraya 6 taksite aldım ben de. Şu an elimde sistem. Ben de ses kartı araştırması içerisindeyim. Birkaç sayfa geride ses kartıyla ilgili sorularım oldu. Ancak daha sağlam bir kararla ses kartı almayı düşünüyorum. creative X FI nin hangi modeli daha uygun olur acaba. x FI titanium düşünüyorum ben aslında. x FI nin diğer üst modellerini almakla paramı çöpe atmış olur muyum. Fikriniz nedir acaba ?

ben ses kartı almadım film için kullanıyorum özellikle. anakartta eğer mevcutsa spdfi çıkışı yaparak aynı sesi alırsın (tabi filmler dts yada dolby çıkışlı yani hd yada bluray olmalı) ama müzik ve oyun dersen ses kartı lazım. elimde bulunan bi kaç parçayla masrafsız hallettim suan coax çıkışla digital ses alıyorum... bi kaç ayar gerekiyor tabi ac3 filter falan ama ugraşmama değdi doğrusu

• quote:

Orijinalden alıntı: ismaileratik

quote:

Z 55oo lerde ciddi anlamda fiyat karmaşası var gerçekten. Sanalmarketim.com 'dan 596 liraya 6 taksite aldım ben de. Şu an elimde sistem. Ben de ses kartı araştırması içerisindeyim. Birkaç sayfa geride ses kartıyla ilgili sorularım oldu. Ancak daha sağlam bir kararla ses kartı almayı düşünüyorum. creative X FI nin hangi modeli daha uygun olur acaba. x FI titanium düşünüyorum ben aslında. x FI nin diğer üst modellerini almakla paramı çöpe atmış olur muyum. Fikriniz nedir acaba ?

ben ses kartı almadım film için kullanıyorum özellikle. anakartta eğer mevcutsa spdfi çıkışı yaparak aynı sesi alırsın (tabi filmler dts yada dolby çıkışlı yani hd yada bluray olmalı) ama müzik ve oyun dersen ses kartı lazım. elimde bulunan bi kaç parçayla masrafsız hallettim suan coax çıkışla digital ses alıyorum... bi kaç ayar gerekiyor tabi ac3 filter falan ama ugraşmama değdi doğrusu

Öylemi ? Demek onboard dijital çıkış ile harici misal verirsek x-fi titanium ile aynı kalitede performans elde ediliyormuş he.?

http://www.techno-labs.com/1/6204/1/GIGABYTE_EP45T-Extreme.html

Sana bu linki vereyim. Kullanmakta olduğum anakartın incelemesi. Oradan 2. sayfada Spdfi bağlantı ile sözü geçen satırı iyi oku. Bu ve benzeri birçok dahili ses birimlerinde olması muhtemel kalite kayıpları hakkında aydınlanmış olursun(anakartı kastediyorum). Hani birşey diyorsunda neye dayanarak. PS3 LCD TV desen tamam fakat aksi takdirde yanlış bilgilendiriyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: high voltage

quote:

Orijinalden alıntı: ismaileratik

quote:

Öylemi ? Demek onboard dijital çıkış ile harici misal verirsek x-fi titanium ile aynı kalitede performans elde ediliyormuş he.?

http://www.techno-labs.com/1/6204/1/GIGABYTE_EP45T-Extreme.html

Sana bu linki vereyim. Kullanmakta olduğum anakartın incelemesi. Oradan 2. sayfada Spdfi bağlantı ile sözü geçen satırı iyi oku. Bu ve benzeri birçok dahili ses birimlerinde olması muhtemel kalite kayıpları hakkında aydınlanmış olursun(anakartı kastediyorum). Hani birşey diyorsunda neye dayanarak. PS3 LCD TV desen tamam fakat aksi takdirde yanlış bilgilendiriyorsun.

ben filmler için söyledim ve onlarda ancak dts dolby ise geçerli. oyun müzik için demedim lakin müzikler de dts ac3 ise aynı şey. buna pass thruogh deniyor. ses on boarda değil işlenmeden direk decodere geliyor yani kayıpsız. bu durumda zaten kullandığın oynatıcıdaki ses ayarları bir işlev görmez. Oyunlar açısından ses kartının önemi tabiki var. Çünkü çevresel ses efektleri için ses kartının özellikleri gerekli.Film izlerken kalitesiz ucuz ses kartları, kaliteli ses kartları yada spdiften alınan digital ses arasında bir fark olmayacağını düşünüyorum. çünkü işlemden geçmeden direk digital olarak sunuluyor.Öte yandan yapılarından ve sürücülerinden ötürü gecikme değerleri olabilir. Fakat ses kalitesi sanıyorum ki değişmez.
    Saygılar...

• quote:

quote:

2 Yıl önce 590 dı vatanda pc yi tercih edipte kampanyayı kaçırıp 680 liraya almıştım. Ben şahsım adına sistemin 550 TL nin altına indiğini görmedim henüz. . .

gecenlerde bimeksten bırıyle konustum. z5500 hakkında. adam bana 6 senedir bimekste calısıyorum. z5500u 1000 tlden de sattıgımı bılıyorum 390 a da sattıgımı bılıyorum dedi.

yıl basında 500e ınmesını beklıyoruz bı kac arkladasla
  • bende aranıza yenı katıldım size sormak istedigim bir kaç sey var
    z5500 un kontrol panelınde dolby digital veya dts yazısı otomatıkmı cıkıyor yoksa bız effect seceneklerındenmı secıyoruz cunku ben su ana kadar ne dolby dıgıtal nede dts ye rastladım ancak effectlerden dolby movıe ve dolby musıc seceneklerını secebılıyorum

ikinci olarak z5500ün optik kablosu plazmamın optik çıkışına bağlı plazmaya ise ps3 ve laptop ayri ayri hdmi kablo ile bağlı bu şekilde ps3 ve laptoptan dolby digital ve dts ses almam mümkünmü? dün gece baya bir uğraştım laptopta dtsli mkv formatlı bir film açtım ama nafile şimdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 6 Ekim 2010; 10:50:30 >
  • quote:

quote:

quote:

gecenlerde bimeksten bırıyle konustum. z5500 hakkında. adam bana 6 senedir bimekste calısıyorum. z5500u 1000 tlden de sattıgımı bılıyorum 390 a da sattıgımı bılıyorum dedi.

yıl basında 500e ınmesını beklıyoruz bı kac arkladasla

Z-5500ün 500 TL'ye inmesi için ya dolar kuru iki sene önceki gibi 1.20TL'ye düşecek, ya da Logitech Z-5500'ü aşacak yeni bir ürün piyasaya sunacak... Bu iki seçeneğin dışında 500TL'ye inmesini düşünmüyorum... Tabii bu benim düşüncem...
    Madem siz bekliyorsunuz, ben de bekleyecegim... Belki güzel bir kampanya olur yılbaşında

• kanaat...
    Z5500 modelinin üst versiyonu çıkmayacak...
    farklı modeli ve ses kalitesi iyileştirilmiş olacak çıkacakmış...
    Optik ve coax yanı sıra hdmi giriş desteğide verileceğini düşünüyorum...
    Panel sorununu led teknolojisiyle çözülücekmiş.

Tam bilgi alamadım ama anlayacağınız...
    Uydular ahşap
    Faklı bir mid teknolojisi
    Hdmi bağlantı şeçeneği.
    Gelişmiş bir kontrol paneli

Fiyat olarak bilgi yok.
    Yalnız yeni çıkacağından elbette tuzlu olacağına eminim.

Dip no: 6 yıldır bende mevcut ses sistemini kullanmaktayım.
    İnsanları anlamış değilim. Konuyu araştırmadan yok dts yok coax yazısı neden bendede yok.
    6 yaşında çocuklar gibi haykırıp acizlik yapacaklarına. Detayı ile incelesinler...
    Elimizde imkan yok değil...
    Saygısızlık yaptıysam affola...

Kaynak : Logitech Germany
  • Anakart çıkışından alınmaktadir.

Ses kartı kalitesinde ses alamadığım kesinlikle bir gerçektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.ynk -- 6 Ekim 2010; 13:08:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: techfash

bende aranıza yenı katıldım size sormak istedigim bir kaç sey var
    z5500 un kontrol panelınde dolby digital veya dts yazısı otomatıkmı cıkıyor yoksa bız effect seceneklerındenmı secıyoruz cunku ben su ana kadar ne dolby dıgıtal nede dts ye rastladım ancak effectlerden dolby movıe ve dolby musıc seceneklerını secebılıyorum

ikinci olarak z5500ün optik kablosu plazmamın optik çıkışına bağlı plazmaya ise ps3 ve laptop ayri ayri hdmi kablo ile bağlı bu şekilde ps3 ve laptoptan dolby digital ve dts ses almam mümkünmü? dün gece baya bir uğraştım laptopta dtsli mkv formatlı bir film açtım ama nafile şimdiden tesekkurler

sizin yaşadıklarınızı ben de yaşadım. z5500'ü digital olarak tv'ye diğer aygıtları da hdmi ile tv'ye bağladım. dts ve dd ses alamadım. ps3'ü veya laptop'u direkt olarak z5500'e bağlarsanız dts ve dd ses alırsınız. bunun için de digital ses çoklayıcı (toslink switcher) almanız gerekir. ben bu şekilde problemi çözdüm ve z5500'e üç aygıt bağladım.

• @mustiny

kaynak için teşekkürler... bir de şu resmi simage yaparsan daha iyi olur...
  • 
Sayfa: önceki 15161517151815191520
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.