Şimdi Ara

LOGITECH-Z5500'cüler BURAYA!!! (1519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
38.798
Cevap
80
Favori
2.200.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar,artık son partı z5500 ler kaldı daha uretım yok haberınız olsun yanı z5500 un sıfırının arkası gelmıycek.
    bende gold pc den sıfır z5500 aldım.gercekten 10 numara bı ses sıstemı yanlız apartmanda oturdugum ıcın % 20 ses den fazla acamıyorum.yınede ayrı bı zevk verıyor fılm veya dts muzıklerde olsun gayet ıyı bı performans.fıyat dusmesının acıklaması malın daha uretılmıyecek olması.z5500 merakı olupta sıfırına talıp olmak ısteyenlerın fazla bı zamanı yok!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax82

quote:

Orijinalden alıntı: techfash

bende aranıza yenı katıldım size sormak istedigim bir kaç sey var
    z5500 un kontrol panelınde dolby digital veya dts yazısı otomatıkmı cıkıyor yoksa bız effect seceneklerındenmı secıyoruz cunku ben su ana kadar ne dolby dıgıtal nede dts ye rastladım ancak effectlerden dolby movıe ve dolby musıc seceneklerını secebılıyorum

ikinci olarak z5500ün optik kablosu plazmamın optik çıkışına bağlı plazmaya ise ps3 ve laptop ayri ayri hdmi kablo ile bağlı bu şekilde ps3 ve laptoptan dolby digital ve dts ses almam mümkünmü? dün gece baya bir uğraştım laptopta dtsli mkv formatlı bir film açtım ama nafile şimdiden tesekkurler

sizin yaşadıklarınızı ben de yaşadım. z5500'ü digital olarak tv'ye diğer aygıtları da hdmi ile tv'ye bağladım. dts ve dd ses alamadım. ps3'ü veya laptop'u direkt olarak z5500'e bağlarsanız dts ve dd ses alırsınız. bunun için de digital ses çoklayıcı (toslink switcher) almanız gerekir. ben bu şekilde problemi çözdüm ve z5500'e üç aygıt bağladım.

ben de benim sistemi optik kablo ile egreat nmt ye, coaxial ile de tv ye bağladım. Tv ye hdmi ile bağlı ps3 den dolby digital ses alabiliyorum. ama dts için optik gerekiyo sanırım.. Coax ile dts aktaramadım tvden şimdiye kadar...

• Dts hem optik hem coax bağlantısıyla çalışmaktadır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustiny

kanaat...
    Z5500 modelinin üst versiyonu çıkmayacak...
    farklı modeli ve ses kalitesi iyileştirilmiş olacak çıkacakmış...
    Optik ve coax yanı sıra hdmi giriş desteğide verileceğini düşünüyorum...
    Panel sorununu led teknolojisiyle çözülücekmiş.

Tam bilgi alamadım ama anlayacağınız...
    Uydular ahşap
    Faklı bir mid teknolojisi
    Hdmi bağlantı şeçeneği.
    Gelişmiş bir kontrol paneli

Fiyat olarak bilgi yok.
    Yalnız yeni çıkacağından elbette tuzlu olacağına eminim.

Dip no: 6 yıldır bende mevcut ses sistemini kullanmaktayım.
    İnsanları anlamış değilim. Konuyu araştırmadan yok dts yok coax yazısı neden bendede yok.
    6 yaşında çocuklar gibi haykırıp acizlik yapacaklarına. Detayı ile incelesinler...
    Elimizde imkan yok değil...
    Saygısızlık yaptıysam affola...

Kaynak : Logitech Germany

panelde zaten led kullanılıyor. Hdmi Hem görüntü Hemde Ses sinyalinin birlikte Dİjital olarak aktarıldığı bir arabirim olduğundan ses sistemi için gereksiz bir birim. Z5500 gayet başarılı bir sistem fakat ufak tefek eksiklikleri ve hataları var.Muhtemelen yeni bir model üretilecekse bunlar giderilir.
    NOT:Bir ürünü üretmek için en çok arge mühendislik çalışmalarında kazançsız para harcanıyor.Bu yüzden ufak tefek hatalardan dolayı Logitech mühendislerin kapısını çalmak istemiyor diye düşünüyorum. Sonuçta Logitech para kazanmak için kurulmuş bir firma olduğundan Z5500 satıldığı sürece parti parti üretime devam ederler. Bundan tahminimce iki yıl öncede z5500 kıtlığı yaşanmıştı.Bildiğim kadarıyla Logitech firması çindeki fabrikasında sipariş üzere üretim yaptırıyor.Buna bizim ülkede mevsimlik üretim deniyor. Yani firma hem işçiye sürekli maaş ödemiyor hemde bir çok masraftan kurtuluyor.Stoklar dolduğunda üretimde duruyor anlayacağınız.İhtiyaç olduğunda tekrar üretime geçiliyor.

• z5500 kontrol podun isigi, lcdsi, ledi veya her ne ise bozuldu, tamamen karanliga burundu. ayni sorunu yasamis olup da mersa'dan olumlu sonuc alan var mi? acikcasi mersaya sistemimi yollarken cekinmiyor degilim.

ayni sekilde urunu servise yollayip sonuctan memun olan var mi? sistemin kendi orijinal isigi kadar iyi gorunuyor mu? tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipodlover

z5500 kontrol podun isigi, lcdsi, ledi veya her ne ise bozuldu, tamamen karanliga burundu. ayni sorunu yasamis olup da mersa'dan olumlu sonuc alan var mi? acikcasi mersaya sistemimi yollarken cekinmiyor degilim.

ayni sekilde urunu servise yollayip sonuctan memun olan var mi? sistemin kendi orijinal isigi kadar iyi gorunuyor mu? tesekkurler.

Ah başına gelmeyen nadirdir bu soruna yakalanmamış müşteri. . . Ben defalarca aşındırdım bu sebepten dolayı vatan bilgisayarı. İlk götürdüğümde. aynı sorundan teslim ettim. 1 ay boyunca sistemden mahrum kaldım. Geldiğinde birde ne göreyim. Sağ ve soldan iki led baplayıp bana yollamışlar. İtiraz ettim 1 ay daha kullanamamayı göze alıpta aynı gün yolladım. Bu kez LCD panel toptan değişti. Eğer detaylara takılmam diyen biri iseniz gidin elektronikçi bile oraya led entegre eder. Ama sisteme para verdim uğraşacaklar derseniz gidin decoderi verin. Biraz bekletecekler fakat sorununuz hallolur.

• tesekkurler. yani sozde garantili urun kullaniyoruz ama durum ortada.
    quote:

Orijinalden alıntı: high voltage

quote:

z5500 kontrol podun isigi, lcdsi, ledi veya her ne ise bozuldu, tamamen karanliga burundu. ayni sorunu yasamis olup da mersa'dan olumlu sonuc alan var mi? acikcasi mersaya sistemimi yollarken cekinmiyor degilim.

Ah başına gelmeyen nadirdir bu soruna yakalanmamış müşteri. . . Ben defalarca aşındırdım bu sebepten dolayı vatan bilgisayarı. İlk götürdüğümde. aynı sorundan teslim ettim. 1 ay boyunca sistemden mahrum kaldım. Geldiğinde birde ne göreyim. Sağ ve soldan iki led baplayıp bana yollamışlar. İtiraz ettim 1 ay daha kullanamamayı göze alıpta aynı gün yolladım. Bu kez LCD panel toptan değişti. Eğer detaylara takılmam diyen biri iseniz gidin elektronikçi bile oraya led entegre eder. Ama sisteme para verdim uğraşacaklar derseniz gidin decoderi verin. Biraz bekletecekler fakat sorununuz hallolur.

• Creative X FI ses kartları hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: banzar

Creative X FI ses kartları hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar.

Bu ve benzeri soruları devamlı sorduğunu son 5 sayfadır dikkatle takip ediyorum. Z5500 e hangi ses kartı almalıyım diye bir soru sormuştun. Ve bunun cevabını sana bizzat vermiştim. Hala aynı soruyu sormanda mesaj sayını arttırma düşüncen olduğu ihtimalini yükseltiyorsun. Bir çok inceleme mevcut. Biraz araştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: high voltage

quote:

Creative X FI ses kartları hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar.

Bu ve benzeri soruları devamlı sorduğunu son 5 sayfadır dikkatle takip ediyorum. Z5500 e hangi ses kartı almalıyım diye bir soru sormuştun. Ve bunun cevabını sana bizzat vermiştim. Hala aynı soruyu sormanda mesaj sayını arttırma düşüncen olduğu ihtimalini yükseltiyorsun. Bir çok inceleme mevcut. Biraz araştır.

Evet sürekli bu soru üzerinde durduğum doğrudur. Z55oo e uygun ses kartı araştırıyorum söylediğin üzere. Sanırım bu soruma cevap verenlerden biri de sizdiniz. Halihazırda bu sıralar sürekli araştırdığım konulardan biri de budur zaten. Sürekli araştırma içerisindeyim. Birkaç öneri aldım bu konu hakkında bazı arkadaşlardan. Ancak henüz tam bir tatmin içerisinde değilim. Sonuç itibariyle az buz bir kıymeti yok bu ses kartlarının. Bu yüzden uygun bir tespitle karara varmak istiyorum. Ancak yanıldığın konu msj sayısını artırma hakkında söylediğindir. Zira böyle bir amacım olsa yalnız bu başlık altındaki mesajlara yazmak durumunda olmaz forumdaki diğer konulara yazarak bu düşünceni gerçekleştirebilirdim. Msj sayımı artırmak beni tatmin etmez. Tatmin edecek tek şey şu durumda mantıklı bir kararla uygun bir ses kartına sahip olmamdır. Yine de teşekkür ederim önceki msj ındaki tavsiyen için.

• Bende de bir soru sormak istiyorum, emin defalarca önce sorulmuştur...
    Bu yeni parti Z-5500ler ile eski partiyi kumanda üzerindeki power tuşundan ayırıyormuşuz, doğru mudur?
    Birde yeni partinin seri no'sunu bilen var mı? Yada yeni parti kullananlardan biri acaba paylaşabilir mi?
    Mesela şu anda satılanlar yeni parti mi yoksa stok mu bitimeye çalışıyorlar; o yüzden mi fiyat ucuzladı?
    Şimdiden çok teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Bende de bir soru sormak istiyorum, emin defalarca önce sorulmuştur...
    Bu yeni parti Z-5500ler ile eski partiyi kumanda üzerindeki power tuşundan ayırıyormuşuz, doğru mudur?
    Birde yeni partinin seri no'sunu bilen var mı? Yada yeni parti kullananlardan biri acaba paylaşabilir mi?
    Mesela şu anda satılanlar yeni parti mi yoksa stok mu bitimeye çalışıyorlar; o yüzden mi fiyat ucuzladı?

Ben on gün önce z55oo sahibi oldum. Sanırım benim ki sizin bahsettiğiniz yeni parti oluyor. Kumandasında ve decoder inde power işareti yerine kulaklık işareti var. Önceki serilerde bu işaret yerine power simgesi oluyordu. Sanırım yeni parti olduğunu bu şekilde anlayabiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: madmax82

quote:

Orijinalden alıntı: techfash

bende aranıza yenı katıldım size sormak istedigim bir kaç sey var
    z5500 un kontrol panelınde dolby digital veya dts yazısı otomatıkmı cıkıyor yoksa bız effect seceneklerındenmı secıyoruz cunku ben su ana kadar ne dolby dıgıtal nede dts ye rastladım ancak effectlerden dolby movıe ve dolby musıc seceneklerını secebılıyorum

ikinci olarak z5500ün optik kablosu plazmamın optik çıkışına bağlı plazmaya ise ps3 ve laptop ayri ayri hdmi kablo ile bağlı bu şekilde ps3 ve laptoptan dolby digital ve dts ses almam mümkünmü? dün gece baya bir uğraştım laptopta dtsli mkv formatlı bir film açtım ama nafile şimdiden tesekkurler

sizin yaşadıklarınızı ben de yaşadım. z5500'ü digital olarak tv'ye diğer aygıtları da hdmi ile tv'ye bağladım. dts ve dd ses alamadım. ps3'ü veya laptop'u direkt olarak z5500'e bağlarsanız dts ve dd ses alırsınız. bunun için de digital ses çoklayıcı (toslink switcher) almanız gerekir. ben bu şekilde problemi çözdüm ve z5500'e üç aygıt bağladım.

bilgiler için tesekkürler bende optik to coax çevirici aldım z5500un coaxını tv için optiğini ps3 için kullanacagım

• quote:

aynı şey bende de var.
    göndermeye çekiniyorum, yolda-serviste başka bir sıkıntı çıkar mı diye.

bir de sadece kontrol podunu mu gönderecez yoksa sub da gidecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proxy1

aynı şey bende de var.
    göndermeye çekiniyorum, yolda-serviste başka bir sıkıntı çıkar mı diye.

bir de sadece kontrol podunu mu gönderecez yoksa sub da gidecek mi?

aramistim, sadece podu gondermeniz yeterli demislerdi.
  • Evet değerli arkadaşlar yanlızca decoderi götürüyorlar. Fakat yine forumdan bir arkadaşım benden sonra decoderi tamire verdi. Ve sistemi kullanamayacağından teşhir ürünlerden decoderi imza karşılığında almış. Ben iki ay boyunca kullanamamıştım. Gittiğinizde bir şansınızı deneyin. . .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albatrosshigh

Bende de bir soru sormak istiyorum, emin defalarca önce sorulmuştur...

Ben on gün önce z55oo sahibi oldum. Sanırım benim ki sizin bahsettiğiniz yeni parti oluyor. Kumandasında ve decoder inde power işareti yerine kulaklık işareti var. Önceki serilerde bu işaret yerine power simgesi oluyordu. Sanırım yeni parti olduğunu bu şekilde anlayabiliyoruz.

Teşekkür ederim... Peki seri numarasından da belli olabiliyor mu acaba, bir bilginiz var mı?

• Merhaba arkadaşlar uzun süredir almak istediğim Z5500'ü sonun da aldım. Şimdi bu aletin kutusunda magnetic yazıyor ve tv,pc vb şeylerin 60 cm yanına konmaması gerektiği yazıyor. Bu sadece subwoofer için mi geçerli yoksa diğer hoparlörler için de geçerli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tufan1986

Merhaba arkadaşlar uzun süredir almak istediğim Z5500'ü sonun da aldım. Şimdi bu aletin kutusunda magnetic yazıyor ve tv,pc vb şeylerin 60 cm yanına konmaması gerektiği yazıyor. Bu sadece subwoofer için mi geçerli yoksa diğer hoparlörler için de geçerli mi?

sobwoofer için geçerli özellikle harddisklerinden uzak tut ... tüplü televizyonun yanına getir bak ne oluyo tv ye renkler sapıtıyo..

(bu arada hayırlı olsun ses sistemin gözün gibi bak ona) ben biroz zorladım ses sistemimi

• Sormak istediğim bir konu var beyler. Z55oo'ün fişini çekip yani elektriği kesip tekrar taktığımızda bass ses, ve normal ses sizlerde de sıfırlanıyor mu ? Her defasında yeniden bass sesini açmak sıkıcı oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 15171518151915201521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.