Şimdi Ara

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.964
Cevap
8
Favori
205.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: H0nest

Biz başka set kullanıyoruz herhalde armagedon. Ben son derece memnunum.

valla ha ağzımdan aldın lafı... bi an şüpheye düştüm bendeki z2300 deil z5500'ün 3 hoparlör eksiği falanmı diye..
  • bunu onboard ses kartında anlıyamassınız arkadaslar seti bile zorlamaz onboard ses kartı benim gibi en az audgyzs ye balıyıp farkı görün ses kalitesi yükseliyoo kalibre arttıkca yüksek seslerde midler bozulma yapıyoo
  • X-Fi Kullanıyorum ve söylediklerine katılmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZiveR -- 13 Ağustos 2006; 22:02:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ZİW®O

X-Fi Kullanıyorum ve söylediklerine katılmıyorum.

bende senin cvbına saygı duyuyorum ama bende durum buu galibaa benim hoparlör sistemi bozuk fabrika hatası var neyse zevkler ve renkler tartısılmaz saygılar

şimdi arkadaslar benim anlatmak istediğimi anlamayan arkadaslar için tekrar yazıyım özellikle z2300 kullanıcıları için setin midleri cok hareketli olduğu için bası açtığınızda orta seviyeyi biraz gectiğinizde midlerin verdiği refleks aynı sub gibi bass seslerede cvp vermeye calıstığından ses bozuluyor o küçüklükteki bir hoparlörün bass sesini iyi vermesi imkansız midlerinde ki benim vardığım kanıı midelerdeki filtr olayının olması sesiii süzememesidir yüksek seslerde her bas vurduğunda midlredeki zorlanma zaten rahat bir sekilde duyuluyorr yoksa sanmayınn mid sesler kalitesizz cızırtılı felan demek istemiyorum benim demek istediğim tamamen bass seslere bir mid edasında yaklasan hoparlörler eğil sanki sub un verdiği bass yetersiz oda arkadan destek vermesi gibi duyulması ki buu u oay sayesindede bassnın arkasında ezilen mid sesleriii örneğidir midler bu set için çok güçsüz veeyeteneksiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @armagedon@ -- 13 Ağustos 2006; 22:35:23 >

• bende bu aralar hoparlör bakıyordum x530 düşünüyordum neyse mağazada kurmuşlar bütün hoparlörlerden x530 u denedim basslar bana az geldi sonra yanında bu alet vardı dedim bide bunu deneyelim bass ları duyunca aradığımın bu olduğunu anladım harika bass veriyor alet bende bass hastasıyım ilaç gibi bi ürün ama fiyatı yüksek biraz bakalım şu an beklemedeyim ne yapıcam bilmiyorum şu an goldda bu ürün 218$+kdv ve peşine yüzde 15 indirim yapıyoruz dediler bana daha ucuza bulunabilirmi acaba?
  • arkadasım bu ürünü zate vatan ve gold gibi mağzalar genellikle satıyor fiyatta bir anormal oynama yapan biryer zor bulabilirsin aşağı yukarı o fiyattır ama bu ürün f/p olarak çok iyi bir set tavsiye edilir x530 dan kat kat daha iyi bir set alırsan pişman olmassın oke
  • Hocam sen o sistemi başka bir ses kartından dene. Örneğin ben film olsun, müzik olsun sesi yarıdan fazlaya getirdiğimde hiç bir bozulma yaşamadım. Sisteminde fabrrika hatası olabilir. Eğer denersen sonucu merakla bekliyorum.
  • sorun banaysa arkadasım yok yaa aslında ses kartımaa tek bu seti bağlamadım s750 de bu karta bağlı 3300 de bu karta bağladım bir sorun yok o zate sinema keyfini s750 de yasıyorum z2300 de müzk oluyoo genelde ama z2300 dede bir sorun olcağını sanmıyorum onboarddada yapmıyodu çünkü istenilen audigy zs deki db oranına cıkamssın dediğim gibi z2300 midleri güçsüz
  • arkadaşlar bunun wooferını kaç metre uzağa koyabiliriz kasadan yani kablosu kaç metre civarı
  • çok değil... 1 metre 1.5 metre sanırım şuan takılı oldugundan tam kestiremiyorum... ama ara kablo ile uzatabilirsin...
  • hmm sağol yanıt için.pc kasasının yanında yer var aslında ama odanın köşesi değil orası köşeye koymak şartmı wooferı
    gönül isterki 5500 alalım ama fiyatı beni aşar. cevahirdeki ep center a da bi gidip ordada biraz inceleyeceğim sistemleri.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Hatta sana bir deneme yapmanı önereyim.
    Sub'ın olduğu köşenin çapraz karşısına geç, mesela sub odanda sağ ön taraftaysa sol arka kısma git ve çalan bass sesi yüksek olan bir şarkıyı bir de burdan dinle.
    Bass sesinin en güçlü olduğu yer odada burasıdır.
    En zayıf olduğu yer de odanın tam ortasında ayakta dur. Nerdeyse bass sesi tamamen kaybolur.
    Bunlar tamamen normal.
    Masaya yakınsan gerçekten güçlü bir bass sesi gelmesi lazım.
    Bir de oturduğun yeri odanı tam ortalayarak geriye gidersen, yani arkaya yaklaşırsan da iyi bir bass sesi gelmesi gerekir.

Aynen dediğin gibi oluyor bende de. Bi an için şüpheye düştüm bu Basslar neden kayboluyor diye :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: gprs78

quote:

Orjinalden alıntı: civilcivil

ancak senin kullandığın alet z2200 ; herkesin söylediği z2200'ün daha eski bir model olmasına rağmen müzik performansının z2300'den daha iyi olduğu . Ayrıca xbox olayını karıştırmana gerek yok , bu set oyun ve filmlerde gerçekten çok başarılı ; burada tartışma konusu olan müzikal performansı ki ben dinlediğim diğer setler olan altec lansing'in fx6021 ve mx5021 setlerinde , bose companion 3'de (bu çok gereksiz pahalı ama değerlendirmeye alınmayabilir) çok daha iyi bir müzik performansıyla karşılaştım . Aklımda olup da dinleyemediğim harman kardon soundsticks II ve klipsch promedia 2.1 kaldı , sanırım onları da dinlediğim zaman bir karara varıcam ancak şahsi görüşüm z2300'ün müzikal performansının yterli olmadığı yönünde
    saygılar

Wolverine nin ses sistemlerinin takılı olduğu cihazların da önemine dikkat çeken açıklaması üzerine bende kendi sistemimde gördüğüm farkı yazdım . Açıkçası bende 2200 ü 2300 ile karşılaştırınca z2200 ün görüntü olarakta daha iyi olduğunu düşünüyorum. Ama genel olarak gerçekten çok yüksek basları var ben komşular nedeniyle en düşük seviyede dinliyorum fakat müzik tarzım dolayısıyla baslar benim için olmazsa olmaz

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda)

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda)

merhaba hocam sanırım bana dua ediyorsndur sistemi sattığım için...

Bende Logitech Z-5500 sevdasından sonra tekrar özüme döndüm ve Z-2300 aldım

Z-5500 çok komplike bir sistem ve hiçbir zaman tam hakkını vererek dinleyemeyeceğime kanaat getirdiğim için sattım (çevre faktörleri vs.)

Gerçi bu Z2300 sistemini de tam hakkını vererek dinlediğim söylenemez ya neyse :) en azından saat 10-11civarı dinleyebiliyorum 12'yi geçmem pek mümkün olmuyor ya neyse...

• bence z2300 diğer z2200 den daha iyi hem görüntüyee sahip hemde bası dahaa güçlüdür
  • ya arkadaşlar siz z2300'ün sesini sonuna kadar açıp dinliyormusunuz? (Uzun süreli oalrak)
    ben sete zarar gelicek diye daha yarıyı geçmedim sayılır... heryerden sesi fullüyorum kontrol panelinden yarıyı geçmiyorum geçersem sisteme zarar verebilirmiyim?
  • yok hiç bir zarar olmaz çoğunlukla yüksek seste dinliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

yok hiç bir zarar olmaz çoğunlukla yüksek seste dinliyorum

+1
  • LOGİTECH Z2300 en kral 2+1
  • beyler z 2300 ün wooferını baya zorlayacak iyi performans almanızı sağlayacak 1-2 şarkı önermek istiyorum size ying yang twins - wait ve t-pain i'm sprung...ikiside rap şarkısı olmakla beraber wooferı gücünü sonuna kadar kullanıyorlar..
  • TÜM Z2300'CÜ ARKADAŞLARA İYİ BAYRAMLAR DİLERİM
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.