Şimdi Ara

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.965
Cevap
8
Favori
205.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yorumlarınızı okudum ve bugunde mavi bilgisayarda gördüğüm yakından incelediğim z-2300 logitech modelini almaya karar verdim inşalalh en uakın zamanda alırım
  • BU HAFTA ICI bu setten alacak olan visor
  • Sardemir hocam bana pm'den ulaşırmısın
  • z-2300 yarin elime geciyor , acaba paketi acmadan geri mi gondersem tizleri iyi degil diyorlar acil arkaaslar bu parayi hak ediyor mu bu alet yoksa 1-2 ay bekleyip 5500 mu alsam

z2300 alan ama daha dinlemeden geri vermeyi dusunen visor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi visor -- 2 Kasım 2006; 2:25:17 >
  • dostum sonuna kadar memnun olucaksın z2300 den tiz olayını da %70 e alıyorum ses kartımdan manyak ses çıkıyo bassıda arkadaşımda z5500 var onla oranladığımda pek bi fark göremedim bence geri gönderme
  • @armagedon

bir müzikte sadece bass ve tizz yoktur.
    müzikteki en önemli enstrümanlar ve sanatçının sesi mid yani orta sesler aralığındadır. ayrıca midd sesler üretilmesi çok zor olan frekanslardır.gerçeğine yakın çıkarmak müzikten alınan zevkle aynı orantıdadırç. çünki sanatçı ve bütün can alıcı vokaller bu frekans aralığında yer alır.kısacası müziği müzik yapan bütün enstrümanlar bu arada yer alır. düşünsene orta frekansların olmadığı bimüzik hayal et. sadece devamlı olarak bass ve tizz sesi gelsin ? nasıl olur ?
    eğer sen midd sesleri görmezden gelip sadece bass ve tizz seslerden bahsedersen çok yanlış bir yönlendirme yapmış olursun.

müzik sistemi alacak olan arkadaşlar bu tip eksik ve yetersiz değerlendirmelerden uzak dursun. yoksa hayal kırıklığı içine düşersiniz.

edit : internetten incelemeleri okuyun. bir yere bağımlı kalmayın. bol bol araştırın. eğer bi ürün hakkında aynı nokta üzerine hatırı sayılır sayıda yorumlar yapılmışmı ? eğer böyle bir şey varsa o ürünün eksi yada artı noktası olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 2 Kasım 2006; 13:37:14 >

• quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn

@armagedon

müzikteki en önemli enstrümanlar ve sanatçının sesi mid yani orta sesler aralığındadır. ayrıca midd sesler üretilmesi çok zor olan frekanslardır.gerçeğine yakın çıkarmak müzikten alınan zevkle aynı orantıdadırç. çünki sanatçı ve bütün can alıcı vokaller bu frekans aralığında yer alır.kısacası müziği müzik yapan bütün enstrümanlar bu arada yer alır. düşünsene orta frekansların olmadığı bimüzik hayal et. sadece devamlı olarak bass ve tizz sesi gelsin ? nasıl olur ?
    eğer sen midd sesleri görmezden gelip sadece bass ve tizz seslerden bahsedersen çok yanlış bir yönlendirme yapmış olursun.

müzik sistemi alacak olan arkadaşlar bu tip eksik ve yetersiz değerlendirmelerden uzak dursun. yoksa hayal kırıklığı içine düşersiniz.

edit : internetten incelemeleri okuyun. bir yere bağımlı kalmayın. bol bol araştırın. eğer bi ürün hakkında aynı nokta üzerine hatırı sayılır sayıda yorumlar yapılmışmı ? eğer böyle bir şey varsa o ürünün eksi yada artı noktası olur..

dostum genel olarak dediklerinde haklısın zaten beni bu forum bilir logitechi hiç sesini beğenmemişimdir ama z2300 normal bir kullanıcığı tatmin eder ama dersen sesteki enstrumanlar senfoniler ses akustiği tabiki bunlar 2300 yok malesef zaten üstüne basa basa diyorum logitechin hiç bir setinde ayrıntı yok dub tız dub tız dan ibaret bir ses çıkıyor (z2300,x530,x230,z5500,z5400 dinlediğim setler bunların her birini ev ortamında x-fi ve audigy 2 zs kkartta saatlerce test etmiş biri olarak söylüyorum)

• quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

quote:

Orjinalden alıntı: dgnzcn

@armagedon

dostum genel olarak dediklerinde haklısın zaten beni bu forum bilir logitechi hiç sesini beğenmemişimdir ama z2300 normal bir kullanıcığı tatmin eder ama dersen sesteki enstrumanlar senfoniler ses akustiği tabiki bunlar 2300 yok malesef zaten üstüne basa basa diyorum logitechin hiç bir setinde ayrıntı yok dub tız dub tız dan ibaret bir ses çıkıyor (z2300,x530,x230,z5500,z5400 dinlediğim setler bunların her birini ev ortamında x-fi ve audigy 2 zs kkartta saatlerce test etmiş biri olarak söylüyorum)

+1
    bu seferki dediklerine katılıyorum..

• ne alalim o zaman 400- 500 YTL para ayirmisiz kaliteli muzik dinleyelim diye, illa milyarlari mi gommek lazim.

logittechi dinlemeden geri vermeyi dusunen visor
  • quote:

Orjinalden alıntı: visor

ne alalim o zaman 400- 500 YTL para ayirmisiz kaliteli muzik dinleyelim diye, illa milyarlari mi gommek lazim.

logittechi dinlemeden geri vermeyi dusunen visor

altec lansing mx5021 al o paraya.
    ben d&r de dinlemiştim. sesini beğendiklerimin arasında gelir. fakat bi 100 ytl daha koyarım dersen direk fx6021 al.
  • Logitech® - Z2300 denedim tarttim olctum bittim ve psimanim,

ipooda bagladim, xfi ses karti pc de var , ve i river pmp 120 var onlara bagladim, bass tan bi s tizler olu saten, cok pismanim aldigima, geri de veremem,isteksiz kullanmaya devam

c 300 kulakli var senhiserin, ipood da inanin daha kaliteli geliyor ses...

bu sete cok vasat..

aldigina psiman olan visor
  • dostum senin beklentin baya yüksek. ( tiz olarak ) sen altec veya trigue nin bazı modelleri haricinde tiz kalitesi olarak kesicek bir hoparlör bilmiyorum. mega bile kesmez belki. çünkü z2300 ü HİÇ beğenmemişin ve çok pişman olmuşun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: visor

Logitech® - Z2300 denedim tarttim olctum bittim ve psimanim,

ipooda bagladim, xfi ses karti pc de var , ve i river pmp 120 var onlara bagladim, bass tan bi s tizler olu saten, cok pismanim aldigima, geri de veremem,isteksiz kullanmaya devam

c 300 kulakli var senhiserin, ipood da inanin daha kaliteli geliyor ses...

bu sete cok vasat..

aldigina psiman olan visor

ya bende anlamıyom çok acayip bi tiz çıkıyo sanal tizgerçeklikten çok uzak
  • @armagedon@
    imzandaki ses sistemlerini nasıl kullanıyorsun

düzeltme : sormamın nedeni z5500 + altec lansing fx6021 var bendede, bi fikir alayım diye sormuştum . cevap verirsen sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 5 Kasım 2006; 23:17:19 >
  • Logitech® - Z2300 ve X fi ses karti, aciyorum bir DVD , ord of the rings mesela, yariya dan sonra ses cok bozuluyor,. SABVUFER vohum vohum diye veriyor baslari,

Logitech® - Z2300 SUB I NEREYE KOYMAK LAZIM , duvar kenarina mi tam arkamiza mi, yoksa masanin alti iyi mi

keske altec alsam diyen visor
  • Bilgisi olan arkadaşlar Z2300 internette en ucuz 260ytl ye var dışarda en hesaplı kaça ve nerden bulunabilir fikri olan varmı?
  • 260 YTL ye nerde var dostum fiyat aşırı uygun piyasa 350 civarı
  • karizma bilgisayardan 320 ye almıştım 2 ay önce 260 a nerde var gerçekten?
  • bir sorum olacak bende anakart:gıgabyte i945plg 6 tane cıkıs var olurmu yoksa ses kartı sart mı??uyumlu ne marka olabilir ses kartı bu canavarla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bisses_37 -- 25 Kasım 2006; 0:05:57 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.