Şimdi Ara

Logitech Z2300 - Ana Konu (İnceleme 1.mesajda) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.964
Cevap
8
Favori
205.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • logitech z5500 için zaten ayrı bir forum var oraya sorabilirsin , farkındaysan burda başka bir konu tartışılıyor
    quote:

Orjinalden alıntı: thealdebaran

selam herkese
    bende foroma yeni üye oldum
    size sorum şu
    logitech z5500 aldım güzel bir ürün dvd için gayet iyi sonuç veriyor...
    ben hoporlele baglanan kabloları degiştirdim yerine hama marka 2* 0.75 mm'' bakır kablo ile degiştirdim cihazada bi sorum olurmu..

ses kartından z5500 coax ile bağlanıyom. ses kartım m-audio 5,1 revolution
    z5500 reciverinden boost 10 getirdigimde ses te dalgalanma oluyor zaman zaman
    acaba bu sorun degiştirdiğim kablolardanmı yada AR marka coax kablodan mı meydana geliyor.

tüm logitech z5500 sevdalılarına çok selamlar

B_R_N_T zaten o sistemlere herkesin gücü yetmediği için yeni çıkan multimedya sistemler bizler için çok güzel bir alternatif teşkil ediyor ; şu an klipsch promedia 2.1 almamla almamam arasındaki tek şey mp3'leri hi-fi de dinlemek ne derece iyi sonuç verir düşüncesi . Sorun olmayacağına tatmin olsam zaten seneye kendi evime çıkacağım zaman en basitinden birşey bile kursam tüm multimedya sistemlerden daha keyifli bir müzik zevki yaşatacağını biliyorum ama bence bu sistemlere hiç girmeyelim , giren bir daha çıkamıyor

• quote:

Orjinalden alıntı: civilcivil

şimdi logitech'çiler bana saldıracaklar ama . Güç olarak elbetteki z2300'ün rakibi yok ancak harman kardon'un soundsticks II'sunu dinlediniz mi hiç? @affan sen izmir'lisin , kipa boyner'e git orda alt katta kurulu bir harman kardon var onu bir dinle , sonra inşallah bir yerde kurulu z2300 bulursun ve onu dinlersin ; bu set cidden çok güçlü ama tekrar söylüyorum ses kalitesi olarak hiç de sınıfının en iyisi falan değil . Amacım kötülemek ya da burda bir tartışma çıkarmak da değil , @B_R_N_T arkadaşımıza da hayırlı olmasını ve iyi günlerde kullanmasını diliyorum ancak herkesin zevki farklıdır ve bu sete sınıfının en iyisi demek bence yanlış bir tabir , tabii ki dediğim gibi bu benim şahsi görüşüm
    saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: Affan83

quote:

Orjinalden alıntı: uzm@n

Arkadaşta Allah'dan Harman/Kardon ,JBL felan almamış almış olsa kimbilir Bass konusunda ne derdi

2+1 olarak JBL'in yada Harman'ın bu sete rakibi yok
    Hep daha düşük güçte ürünleri var onların,JBL Creature vs...

dostum rica ederim,ne demek saldırmak falan,söz konusu bile olamaz,sonuçta banane LOGİTECH'den öyle değil mi?Ben sadece ürünlerini alır kullanırım,gerisi bizi bağlamaz Söylediğin doğru,ben zaten 2.satırı okursan tekrar,güç olarak söylüyorum dediğimi,ben mesela Altec Lansing'in bir 2+1 setini dinledim,hele hele BOSE'nin küçücük 2+1 multimedya setini dinledim ve mest oldum diyebilirim
    ses kalitesi hakkında zaten kalkıp da Z-2300 en iyisi demek kadar saçmalık birşey olamaz,bu bir gerçek,evet set çok güçlü,ama ayrıntı yok,İzmir'de burda onu da dinledim,midler eksik biraz ve tizler yeterli değil,ama tabii zaten bu kadar güçlü bir seti alan kişi de ya POP ya ROCK taraftarıdır genelde,yani ayrıntı aranmayan müzikler,bu dalda çok başarılı set,baslar felaket,bu tarzdaki şarkılarda tizlerde iyi,ama kıyasla derseniz,gücü dışında,ses kalitesi olarak Z-2300'den önce söyleyeceğim setler epey var vs...
    Hoşçakalın,saygılar...

• herkes bi yerde dinlemiş fakat kimsede bu daha ii olan setlerden yok nedense demekki o kadar alınası deiller .
  • quote:

Orjinalden alıntı: gprs78

herkes bi yerde dinlemiş fakat kimsede bu daha ii olan setlerden yok nedense demekki o kadar alınası deiller .

evet dostum doğru söylüyorsun,çünkü HARMAN,ALTEC,JBL gibi markalar olduğundan,en düşük seviye ürünleri bile 1 ton para,gerçi Z-2300 de ucuz değil ya neyse...
    Ama tabii güç ve yüksek şiddette müzik isteyenler için Z-2300 ilaç gibi bana kalırsa,koskoca bir alanı doldurabilirsiniz ve içinizi titretebilirsiniz vs...
    Ama seste ayrıntı arayanlar,artık epey bir fedakarlık yapmak zorundalar diğer sistemlerden alabilmek için...En basitinden ufacık 2+1 BOSE multimedya set bile 650 YTL civarıydı
    Hoşçakalın,saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: Wolverine

Arkadaşlar, zaten home cinema işinde teknoloji olarak en az ilerlenen olay mid.ler.
    Bunun önüne geçen setler de daha çok mid. seslerin önem kazandığı uygulamalarda başarılı oluyor.
    z2200 ve z2300ün sub'ları 120watt rms olduğu için haliyle böyle rahatsız edici bass sesi çıkacaktır tabii.
    Benim de abimde x530un eski versiyonu olan z640 var. Dediğiniz gibi bass ayarı nerdeyse en sona kadar kısık olduğu halde yine bass efektleri net geliyor.
    Ancak bunun kötü bir yanına henüz rastlamadık, çünkü apartmanda olduğu için sesi sonlandıramıyor ama yarıdan fazla açabiliyor.
    Bu bahsedilen bass sesteki yoğun ve rahatsız edici uğultı sanırım bilgisayarda ve ses kartıyla bağlandığında daha belirgin oluyor ki philips 720 sa dvd player'a bağlı z640ta bahsedilen rahatsız edici sese rastalamığımız halde setin hiçbir ayarını değiştirmeden bilgisayara taktığımızda uğultu kendini belli etmeye başladı. Bu konuda ses sistemlerinin takılı olduğu cihazların da önemi var bana göre..

Wolverine, hah sonunda bi Z640 lafına rastlaadım.
    dediğin gibi, pc de kullanıyorum ve on board ses kartım ile bazen uğultu rahatsız ediyor, düşük frekans vs.."sub" woofer değil sanki de woofer gibi bu.
    Sana asıl sormak istediğim ben bunu DVD veyaDIVX playera bağlayabilir miyim?
    yazında Phisips 720sa dvd playerda denedik yazmışsın, böyle multimedya- 3 çıkışlı bir dvd/divx player var mı??biliyosun 3x2 6 kanal ses bu.

• bose companion 3 600 ytl , altec lansing mx5021 450 ytl fx6021 ise 500 ytl , harman kardon soundsticks II 400 ytl , z2300 ise sanırım 350 ile 400 ytl arası ; klipsch promedia 2.1 ise 400 ytl'den ucuz olmaz kesinlikle . E şimdi bu durumda 2.1 setlere bu kadar para vermek için gerçekten de 2.1 sistem istemek gerekiyor , yani müziği ön planda tutmak . Şimdi çoğu kişi madem bu kadar para verdim 5.1 sistem alayım derki bence haklılar . Bende sırf bu maliyet yüzünden kesenin ağzını açmışken seneye kadar bekleyip düşük seviye bir hi-fi kurmaya karar verdim mesela ; tabii bunun sonucu şu klipsch'leri test edebilirsem netlik kazanacak ama piyasada gerçekten insanda hayranlık uyandıracak seviyede 2.1 setler var ama sahip olabilmenin önündeki en büyük engel maalesef ekonomi
  • yau bna garip gelen bi yer war muzigin de her taraftan duyulması değil mi gusel olan.

yani müzik dinliycekseniz 2+1 alın denio ama katılmıorm heryerden müzigin gelmesi tek yerden gelmesinden ii deil midir sizce?...
  • Aynı konuyla ilgili gönderdiğin pm'yi cevapladım. Orda anlatmaya çalıştım çözümü.
    quote:

Orjinalden alıntı: kebap2

Wolverine, hah sonunda bi Z640 lafına rastlaadım.
    dediğin gibi, pc de kullanıyorum ve on board ses kartım ile bazen uğultu rahatsız ediyor, düşük frekans vs.."sub" woofer değil sanki de woofer gibi bu.
    Sana asıl sormak istediğim ben bunu DVD veyaDIVX playera bağlayabilir miyim?
    yazında Phisips 720sa dvd playerda denedik yazmışsın, böyle multimedya- 3 çıkışlı bir dvd/divx player var mı??biliyosun 3x2 6 kanal ses bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverine -- 30 Ocak 2006 22:30:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Zuhi

yau bna garip gelen bi yer war muzigin de her taraftan duyulması değil mi gusel olan.

yani müzik dinliycekseniz 2+1 alın denio ama katılmıorm heryerden müzigin gelmesi tek yerden gelmesinden ii deil midir sizce?...

Hayır değil Çünkü orjinal kayıtları stereo olduğundan en doğrusu da stereo dinlemektir,stereo olarak verdiği tat apayrıdır her zaman Çok kanallı keyif alabileceğiniz müzik DVD-Audio ve SACD'lerdir
    Genel ev kullanımına bakarsan,mesela evinde multimedya set olan çoğu kişi 5+1 kanaldan dinliyor elbet müziği,ama en doğru stereo her zamanSeste de hakikaten çok farkediyor
    Hoşçakalın,saygılar...

• quote:

quote:

yau bna garip gelen bi yer war muzigin de her taraftan duyulması değil mi gusel olan.

Hayır değil Çünkü orjinal kayıtları stereo olduğundan en doğrusu da stereo dinlemektir,stereo olarak verdiği tat apayrıdır her zaman Çok kanallı keyif alabileceğiniz müzik DVD-Audio ve SACD'lerdir
    Genel ev kullanımına bakarsan,mesela evinde multimedya set olan çoğu kişi 5+1 kanaldan dinliyor elbet müziği,ama en doğru stereo her zamanSeste de hakikaten çok farkediyor
    Hoşçakalın,saygılar...

+1

• quote:

quote:

Hoşçakalın,saygılar...

saol dorudur bilmiodm

• Bir de genelde birçok dijital set en fazla 2.1 olarak destekler stereo özelliği.
    Ancak elinizde z5500 varsa stereox2 özelliği ile 4.1 kanal stereo keyfine varırsınız.
  • Odam 20 metre kare civari 2300 odamı inletirmi birde ii bi ses karti ile ses daha ii çikarmi?
  • Aynen inletir odayı. Audigy2 zs veya üzeri bir kartla ve ayarları iyi yaparak tam istediğin gibi bir ses alırsın, bundan emin ol.
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzt

Odam 20 metre kare civari 2300 odamı inletirmi birde ii bi ses karti ile ses daha ii çikarmi?
  • saol ilgilendihin icin
  • Rica ederim.
    quote:

Orjinalden alıntı: oguzt

saol ilgilendihin icin
  • Merhabalar ben de 2.1 mi 5.1 (z2300-megaworks)mi karasizkaldim suan. forum un bircok yerini okudum.Gercekten cok bilgilendirici.Herkese tesekkurler.Su an kullandigim extrememusic karti.Bunun icindirki z2300 alarak kartı tam anlamiyla kullanmamis hissini yasamak istemiyorum.Bu konu da yorumlariniz nelerdir.müzik ve film icin kullanacagim.Filmlerde 5.1 etkisi ne kadar merak ediyorum.Arkadasimda x-530 modeli vardi ve mizik dinlemek icin pek ideal deildi(on board kart ile)Baslar belli süre sonra cok kafa ütülüyor.Z2300 yorumlari ise daha kotü.Bendeki kart ile bu sorun cozülebilirmi?Z2300 ve ikinci el garantisiz (ama temiz oldugu soyleniyor kutu faturali) arasindaki secimim sizce ne olmali?
    Okurken bile cok vaktinizi aldim ama kısa cevaplar verebilirseniz cok memnun olacagim.
    Tesekkurler.

Sayın B_R_N_T_ z2300 u kaca ve nereden aldiniz ögrenebilirmiyim?
  • öncelikle güçlü tüm 5.1 sistemlerde aynı kafa ütüleme sorununu yaşarsın , zaten multimedya speakerların esas amacı oyunlar ve filmlerdir pc bazlı oldukları düşünülürse o yüzden de 5.1 alıp da çok keyifli bir müzik ziyafeti yaşayamazsın ancak düşündüğüm 5.1 olan megaworks de artık piyasada bulunmuyor maalesef z2300 ünde fiyatı 350 ile 400 ytl arasında genelde ki o fiyatta da bir 5.1 benim bildiğim yok , ya daha fazla vereceksin ya da daha az . Pek istediğin gibi kısa bir cevap değil ama öncelikle istediğin film mi olacak yoksa müzik mi ? çoğunlukla müzik daha fazla dinlenir ve de logitech'in gereksiz 200 rms'lik gücü yerine daha iyi alternatifler önerebilirim ancak z2300 kötü bir set değil sonuçta ve bulduğun 2.el temiz kullanılmış ve fiyatı da uygunsa mantıklı bir alternatif gibi
  • Hata bende ama bir yanlis anlama olmus megaworks un 2. elini buldum bahsettigim sekilde yani yaklasik 350 civarı bu da benim en üst verebilecegim para.Önereceklerini merakla bekliyorum.Sunu söyleyim senin bircok yorumunu okudum bana cok faydası oldu.Yalnız daha once bahsettigin Altec-Lansing MX5021-FX6021, Bose Compaion 3, Harman Kardon Soundsticks II, Creative i-trigue L3800 modellerinden benim fiat aralagima uyan sadece son iki model.Bunlarin eksileri ise pek bilindik(türk kullanıcı sayısının azlıgı) olmamalari pek bir yorum bulamadim ve dinledim diyene de rastlamadim dogrusu.Hayal kırıklıgına ugramak pek hos bisey deil.Özellikle Harman Kardon Soundsticks II tasarim olarak digerlerinden direk ayrılıyor cok hos ama benim gibi kasanın kapagını bile kapatmaya üşenen biri olarak makinanın yanında sırıtacaktır.

Bu da ne kadar abuk subuk fiatlar ödedigimizin kanıtı tıkla
    Türkiye fiatları hemen hemen aynı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelfender2 -- 7 Şubat 2006 21:45:21 >

• 350 ytl 2.el megaworks için çok , bence verme . Öncelikle 5.1 mi yoksa 2.1 mi istiyorsun ?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.