Şimdi Ara

Logitech Z-5500 mü? Creative G500 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar geçen gün 250ytl ye ses sistemi almak için bi konu açmıştım ve para biriktirip z5500 almaya karar verdim ancak şimdi düşündümde ufacık odam var z5500 ü burda doğru düzgün kullanamıcam bunun yerine g500 alsam nasıl olur? g500 de güzel bi sistem yeterincede güçlü z5500 alıp sesi yarıya kadar açamayıp verdiğim 750ytl ye lanet ediceğime 450ytl ye bunu alıp daha verimli bi performansta kullanmak daha mantıklı geliyor. Hem öğrenci olduğum içinde elimdeki paraya biraz daha ekliyip yakın zamanda bu sistemi alabilirim siz ne düşünüyosunuz?

odamın resmi:
     Logitech Z-5500 mü? Creative G500 mü?

bu arada yeni sistem almadan resimde görünen premier pht-37500 lerin incelemesini yapmayı düşünüyorum

• z5500 ü büyükte g500 ufakmı sanıyorsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

z5500 ü büyükte g500 ufakmı sanıyorsun

ya tamamda g500 750ytl değil yani en azından. g500 buraya daha iyi olmazmı?
  • bnce odan çok küçük ne g500 nede z5500 al.Onun yerine güzel bir 2.1 al daha iyi.Çünkü o odada 5.1 sistemden randıman alamazsın.O yüzden altec mx5021 logitech z4 philips 9300 2.1 olan sistemlerine bakmanı öneririm.Benim bunlar içinden önerim philips ve altec olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: EnigM@

bnce odan çok küçük ne g500 nede z5500 al.Onun yerine güzel bir 2.1 al daha iyi.Çünkü o odada 5.1 sistemden randıman alamazsın.O yüzden altec mx5021 logitech z4 philips 9300 2.1 olan sistemlerine bakmanı öneririm.Benim bunlar içinden önerim philips ve altec olur.

ya 2.1 lere hiç ısınamıyorum gerçekten hiçbirinin sesi hoşuma gitmiyo z3 z4 philips hepsini dinledim ama istediğim sesi vermiyo, yani en az 5.1 alıcam ki büyük ihtimal g500 olucak.
  • al dostum g500 keyfine bak , zaten fazlada seçeneğin yok
  • Sen bilirsin ama odan çok ufak g500 de beğenmeyebilirsin.Sistem boğulma yapabilir.Ayrıca mutlaka ses kartı almalısın yoksa yine verim alamzsın.Sen yinede almdan önce tekrar bi araştır derim.
  • daha güçlü olmasını isteiyorsanız zaten premier epeyce güçlü bir sistem,daha kaliteli olmasını istiyorsanız Z5500 neden?
    G500 belki,ama yine de başka markalara da bir göz atın,örn:altec lancing FX5051...
  • quote:

Orjinalden alıntı: DoMinicSS

quote:

bnce odan çok küçük ne g500 nede z5500 al.Onun yerine güzel bir 2.1 al daha iyi.Çünkü o odada 5.1 sistemden randıman alamazsın.O yüzden altec mx5021 logitech z4 philips 9300 2.1 olan sistemlerine bakmanı öneririm.Benim bunlar içinden önerim philips ve altec olur.

ya 2.1 lere hiç ısınamıyorum gerçekten hiçbirinin sesi hoşuma gitmiyo z3 z4 philips hepsini dinledim ama istediğim sesi vermiyo, yani en az 5.1 alıcam ki büyük ihtimal g500 olucak.

Z3 Z4 dediğin nedirki o odaya G500 bile gitmez bence ön yargını yık ve kaliteli 2+1 leri dinle Creative Logitech dışında

Dediğim gibi eğer doğru seti almak istiyorsan ilk önce ön yargılarını yıkmalısın

• Surround ses önemli değil diyenlerden biri isen çok kaliteli ses veren 2.1 sistemler var. Ama illaki 5.1 olsun dersen benim önerim G500 olur..
  • 5.1 almamın nedeni büyük oranla surround ses çünkü tatil zamanlarında bi gecede 3 film izliyorum surround bi sistemlede film izlemenin tadı ayrıdır bilirsiniz. z5500 yerine g500 en azından 300ytl lik daha ucuz fiyatıyla daha verimli olabilir bence. @Nymphadora altec lansing i önermişsin o sistemide dinledim bass larla mid ler birbirine hiç uyuşmuyor adamlar iki tane 6.5"lik sürücü koymuş çok güçlü olmasada bu etkili bi sub, kuvvetsiz midlerinde sesini kapatmaya yetiyor. G500 alabileceğimin en iyisi sanırım.

Bide bi soru daha sorucam g500 le creative audigy value gidermi benim kart şuanda bozuk çok uygun bi fiyata aynısından var onumu alıyim yoksa audigy zs için mi bekliyim ikisi arasında ciddi bi fark varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 15 Aralık 2008; 18:22:58 >
  • kardeş 5+1 kullanımı için uygun bir oda değil seninki..sesler birbirine girer uğultu gibi her zaman 5+1 ler geniş odalarda daha fazla performans verir..sen o küçük odaya g500 alırsan yıkarsın ortalığı valla x230 bile fazla gider o odaya..kolonları dagıtacagın yerde yok hepsi bi arada sadece uğultu olur...sana tercihim öncelikle 2+1 alman veya daha geniş bir oda varsa alacagın g500 ü oraya kurmandır
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheMatador2

kardeş 5+1 kullanımı için uygun bir oda değil seninki..sesler birbirine girer uğultu gibi her zaman 5+1 ler geniş odalarda daha fazla performans verir..sen o küçük odaya g500 alırsan yıkarsın ortalığı valla x230 bile fazla gider o odaya..kolonları dagıtacagın yerde yok hepsi bi arada sadece uğultu olur...sana tercihim öncelikle 2+1 alman veya daha geniş bir oda varsa alacagın g500 ü oraya kurmandır

en mantıklısı bu galiba salonumda oldukça geniş ve pc yide koyabileceğim bi yer var en iyisi oraya g500 ü alıp kurmak hem plazmamdada film izlerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DcD-Semih -- 15 Aralık 2008; 19:22:51 >

• Eğer öle bir imkanın varsa kesinlikle salona alman çok daha iyi.G500+audigy value(mod driver ile beraber) seni uzun bir süre götürür.Ben 1 senedir kullanıyorum ve çok memnunum 50ytl ye hemde fazla masraf yapmadan alabileceğin en iyi kart.
  • quote:

Eğer öle bir imkanın varsa kesinlikle salona alman çok daha iyi.G500+audigy value(mod driver ile beraber) seni uzun bir süre götürür.Ben 1 senedir kullanıyorum ve çok memnunum 50ytl ye hemde fazla masraf yapmadan alabileceğin en iyi kart.

audigy value yi al diyosun yani 25ytl gibi bi fiyata alıcam bana çok uygun geldide g500 le nasıl bi uyum sağlarmı diye düşünüyodum, forumun 2el kısmından alıcam zaten bu akşam veya yarın adamla konuşiyim.
    kart bu:http://forum.donanimhaber.com/m_25806260/mpage_1/key_creative%2Caudigy%2Cvalue//tm.htm#25806260

• Mod driver ile berarber ben aşağıdaki linkteki ayarlar ile kullanıyorum gayet memnunum.Sana da ordaki ayarları kullanamanı öneririm.

http://forum.donanimhaber.com/m_28154571/tm.htm
  • quote:

Mod driver ile berarber ben aşağıdaki linkteki ayarlar ile kullanıyorum gayet memnunum.Sana da ordaki ayarları kullanamanı öneririm.

http://forum.donanimhaber.com/m_28154571/tm.htm

bu konuyu incelemiştim benim kart sorunlu olduğu için kullanamadım bide sana bişey sorcam benim kart bozukmu değilmi tam olarak emin değilim sana bi pm atsam msn adresimi versem yardımcı olabilirmisin bana?
  • kardeş sana karışmak gibi olmasında ben olsam sistemi salona fln taşımam malum bazen msn de fln özel görüşmeler oluyor aileden biri geçerken yanından okuyor fln... aynı zamandada o sistemleri almam... odana baktımda yazdığı sistemleri hiç kaldıracak bir oda deil... z5500 ile sen o odayı hoplatır kendindede kulak bırakmazsın... benim odam 13 metre kare civarında x540 çok geliyor ve çok gelmese bile malum apartman dairesi bura nasıl açcanki sesi sona :D sen o premierle o odayı şimdiye kadar iyi idare etmişin walla...
  • DoMinicSS seninle aynı sorunu paylaşıyorum.Benimde odam aynı seninki gibi küçük.Artık 5+1 sisteme geçmek istiyorum.Hem şimdi benim işimi görsün hemde olmazsa ileride salona geçiririm diye düşünüyorum.Malum sürekli apartman dairesinde yaşamaya mahkumuz.Bu durumda g500'ün bile yeterli olacağı söyleniyor.Ancak tabi konsol sahibiysek 5+1 için başka çözümler bulmalıyız.(Ya z5500 almak yada DTS çözücü almak gerekiyor).Z5500'ün 2 nci el fiyatları gamer ses kartı ile birlikte 600 civarında.G500 alsak ses kartı ile birlikte oda yaklaşık bu fiyatlara geliyor.Yalnızca biri ikinci el diğeri birinci el.Doların eski fiyatlara gerileyeceğinide kimse düşünmüyor sanırım.Kararsız kaldım diyebilirim.İçimden g500 al gitsin diyorum ama.Sanırım seninle aynı fikri paylaşıp g500 alacağım.

Edit: Sanırım en ucuz gedikgross'da var.

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2263795&_catId=1733

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersinaki -- 16 Aralık 2008; 3:07:19 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mawoix

kardeş sana karışmak gibi olmasında ben olsam sistemi salona fln taşımam malum bazen msn de fln özel görüşmeler oluyor aileden biri geçerken yanından okuyor fln... aynı zamandada o sistemleri almam... odana baktımda yazdığı sistemleri hiç kaldıracak bir oda deil... z5500 ile sen o odayı hoplatır kendindede kulak bırakmazsın... benim odam 13 metre kare civarında x540 çok geliyor ve çok gelmese bile malum apartman dairesi bura nasıl açcanki sesi sona :D sen o premierle o odayı şimdiye kadar iyi idare etmişin walla...

aile gibi bi sorunum olsa zaten salona taşımam ev iki katlı ama aprtman dairesi annemler falan genelde üst katta oturuyo alt kat benimle kardeşimin gibi bişey yani. premier le iyi idare ettim doğru ki bu süre 3ay yeni taşındık daireye. preier in o 50wlık sub u bile rahatsız ediyor yemin ediyorum basınçtan bazen midem bulanıyo balkona atıyorum kendimi. x540 ı hiç sevmiyorum gerçekten arkadaşa almıştık benim odamada kurduk sistemi premier den sonra gerçekten vasat geldi arkadaş yanımda müziğin ahengine kapılıp resmen koptu ama bende tık yok neyse çok uzattım salona rahatça kurabilirim yani pc yi g500 aliyim gitsin olmazsa zaten vatan da aynı gün içinde iade şansı var daynamazsam iade ederim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.