Şimdi Ara

Logitech X-540 hoparlörlerinden 'pıt pıt' ses gelmesi.yardım lütfern

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    ses kartım : USB Creative X-fi

tüm hoparlörlerden sürekli - hızlı şekilde "pıt pıt pıt" ses geliyo.Sesi açtıkta pıt pıt sesi artıyo.

yeni başladı ses kartından mı Logitechten mi anlıyamadım
    var mıdır fikri olan?

• Aynısı benim Z506'da var.
    Benim neden olduğunu anlamadım tek hoparlör çalışıyo(hepsini bağladım) ve bi uğultu sesi var.
    Aynı senin dediğin gibi sesi açtıkça artıyor.
  • Bende de "LOGITECH Z-323 2+1 360 DERECE SES SİSTEMİ" var. Bende de aynı pıtırtı var. Yok mu fikri olan arkadaşlar???
  • John Lennon J kullanıcısına yanıt
    Aynı sistemi kullanıyorum. Zaman zaman oluyor.
  • Muhtemelen ses kartından. Çünkü aynı ses kartını Creative T3300 ve Logitech Z506'da kullanmıştım her iki sistemdede bahsettiğiniz olayı yaşadım ve ses kartını iade ettim. Onboard'a geçtiğim zaman bu tür bir problem kalmıyordu.
  • Pc ilk açılışta hoparlörü kapatıyormusunuz ? aynı şekilde pc kapanınca yüksek seste pat diye ses çıkması tamamiyle ses kartınlan hoparlör çakışmasıdır creative kronik sorunudur zamanla ses sisteminin chipsetine zarar veriyor pc'yi kapayınca ilk ses sistemini pc açıncada masaüstü geldikten sonra ses sistemini açın ..

Bende'de: Creative X-Fİ Surround 5+1 usb var ilk nesil memnunum aldığımdan beri x-fi ses kartı serileri hangi seri model olursa olsun bir ses sistemini ve sesin genel anlamda evrimleşmesine neden oluyor hiç şüphe yok..

O pıt pıt sesler genelde youtube ve benzer video sitelerinde videoları anlık durdurma esnasında ve herhangi video içeriğinde anlık duraksamalarda olan bir durumsa ayarlardan şunları yapıyoruz:

x540 benim telef oldu kıumanda bozuk ses sistemi kumanda üzerinden sesi ortadan fazlaya açıyorum, matrıx tuşu yanmıyor + sub ayarı bozuk sub'da gitti zaten değişme zamanı geldi artık allahtan iyi dayandı bana

Logitech X-540 hoparlörlerinden 'pıt pıt' ses gelmesi.yardım lütfern
     Logitech X-540 hoparlörlerinden 'pıt pıt' ses gelmesi.yardım lütfern Logitech X-540 hoparlörlerinden 'pıt pıt' ses gelmesi.yardım lütfern Logitech X-540 hoparlörlerinden 'pıt pıt' ses gelmesi.yardım lütfern

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 13 Haziran 2015; 14:17:19 >

• MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Hocam selam. Ses kalitesini neden 48 yapıyorsun onu anlamadım sadece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam selam. Ses kalitesini neden 48 yapıyorsun onu anlamadım sadece.

a.s dostum 48 derken stüdyo oranındanmı bahsediyorsun ?
    Evet dostum.
  • quote:

Evet dostum.

En kalitesi sesi ordan alıyoruz 96 HZ2de ses ağır yük biniyor tok değil daha baskın geliyor bütün creativler böyle zati..
    Hocam çok ilginç bir şekilde, bende 48 yaptım şimdi. Sesteki pıt pıtlar falan düzeldi. VAlla çok yaşa sen. Emeğine sağlık. Yalnız benim ses sistemi z 506
  • quote:

Hocam çok ilginç bir şekilde, bende 48 yaptım şimdi. Sesteki pıt pıtlar falan düzeldi. VAlla çok yaşa sen. Emeğine sağlık. Yalnız benim ses sistemi z 506

Logitechlerde kronik sorundur ımm nasıl desem şimdi, şöyle mesela youtubedan müzik dinliyorsun web tarayıcın chorme diyelim, bir iki sayfa açıyorsun işlemciye ister istemez yük biniyor orda inceden pıt sesi alırsın hafişf çatır çatır gibi ama rahatsız etmez farkına varmazsın ince detaycıysan analrsın gverek yok zati bütün logi 5+1'lerde böyle, mesela pc kapalı ses sistemi ve ses kartı açık olsun yine hışır ses alırsın sistemden çünkü logitechlerin çipsetleri dyaframalrı buna müsait ,z906'da bile var ..

sen 24 bıt 96000 Hz (stüdyo kalitesi) kullanmakta kendini mafetmişsin şimdi temiz temiz 48000 Hz'ses te işlerini gör 96000 Hz sesi maf ediyor resmen

Valla sağol hocam şu an ses iyi. Dediğin gibi mesela eğer ki bilgisayar kapalıyken ses sistemi açıksa, bilgisayarın düğmesine basıldığı anda ses sisteminden çat diye bir ses geliyor, aynı şey kapanırken de oluyor. O yüzden erkenden kapatıyorum sorun olmasın diye.

Yalnız ses kartını seçerken hata mı ettik onu bilmiyorum.
  • quote:

Valla sağol hocam şu an ses iyi. Dediğin gibi mesela eğer ki bilgisayar kapalıyken ses sistemi açıksa, bilgisayarın düğmesine basıldığı anda ses sisteminden çat diye bir ses geliyor, aynı şey kapanırken de oluyor. O yüzden erkenden kapatıyorum sorun olmasın diye.

Yalnız ses kartını seçerken hata mı ettik onu bilmiyorum.

dost o olay bende'de var pc kapanırken ses sistemi kapamazsam pat diye yükses ses ve pc açılınca ses sistemi açıksa ses kartının mavi ışığı yandığı an pat diye ses geliyor bütün creative x-fi surroand 5+1 usb'ler böyleki pro modelinde'de böyle ne sıkıntısı, sende pc açılınca ses kartının mavi ışığı yanınca ses sistemini aç, pc kapatınca ilk ses sistemini kapat işte, zamanla alışırsın ben çok memnunum karttanki sırf x-fi ve cmss bile yeter sese çok etki ediyor bu özelikler bass ayarları ekolayzır felan, ben memnunumki daha iyisinide kullandım bu yeterde artar

Hocam seninki harici, bizimki dahili. Anakartın üzerinde yani kart. Ancak zannedersem pek fark etmiyor, haricisi dahilisi aynı sorunlar hep. Anladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERNEPTAH

Pc ilk açılışta hoparlörü kapatıyormusunuz ? aynı şekilde pc kapanınca yüksek seste pat diye ses çıkması tamamiyle ses kartınlan hoparlör çakışmasıdır creative kronik sorunudur zamanla ses sisteminin chipsetine zarar veriyor pc'yi kapayınca ilk ses sistemini pc açıncada masaüstü geldikten sonra ses sistemini açın ..

Bende'de: Creative X-Fİ Surround 5+1 usb var ilk nesil memnunum aldığımdan beri x-fi ses kartı serileri hangi seri model olursa olsun bir ses sistemini ve sesin genel anlamda evrimleşmesine neden oluyor hiç şüphe yok..

O pıt pıt sesler genelde youtube ve benzer video sitelerinde videoları anlık durdurma esnasında ve herhangi video içeriğinde anlık duraksamalarda olan bir durumsa ayarlardan şunları yapıyoruz:

x540 benim telef oldu kıumanda bozuk ses sistemi kumanda üzerinden sesi ortadan fazlaya açıyorum, matrıx tuşu yanmıyor + sub ayarı bozuk sub'da gitti zaten değişme zamanı geldi artık allahtan iyi dayandı bana

Teşekkür ederim hocam. Ben de bu pıt pıt olayını sizin öneriniz ile çözdüm. Zira bende Creative X-Fİ Surround 5+1 usb (+) logitech z623 ikilisi ile kullanıyordum ve bu pıt pıt olayı sinirlerimi bozuyordu.

• ya arkadaslar yeri degil ama diger konudan cevap gelmedi. şimdi arkadas x540 getiriyor bana yolda yani. benim anakart h270 a-pro illa ses kartı almam lazım mı yoksa onboard olarak işi mi gorur mu?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.