Şimdi Ara

Logitech g910 Spectrum Klavye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet Arkadaşlar logitech g910 kullanan arkadaşlar yorumlarını sunabilir mi acaba nasıl bir klavye sipariş ettim. Siparişi iptal de edebilirim ama fiyatına değer mi kalite olarak oyun setimle birlikte set olsun diye aldım diğer ekipmanlarım:

G633 Spectrum Kulaklık
    G502 Spectrum Mouse

Teşekkürler.

• Yok mu usta kullanan kimse ya :D
  • g910 ilk çıktığında aldım. Spark olan yani. 2 seneye yakın kullandım ve 1,5 ay kala alet pörtledi. 3 tane tuşta sıkıntı meydana geldi. Vatan'a verdim iademi aldım. Sonrasında g910 v2 aldım. Pişman mıyım? Tam olarak değilim ama farklı şeyler düşünebilirdim yine de. Zira Arx başarısız kaldı, LGS efekt açısından gelişmedi. Yine de aletin kendisi gayet güzel, aydınlatması başarılı. Spark'ın beğendiğim noktaları vardı, Spectrum'un da fena bir durumunu görmedim.

g910 dışında g502 core ve g933 kullanıyorum. g933 ile g910 u senkronize edemedim henüz ama pek kastığım da söylenemez. Aurora Keyboard Vis. gibi uygulamalar yapabiliyor nasılsa. LGS yapmasına gerek yok.
  • Bendede g502 var Kulaklık olarakta g633 var klavyeyide pek senkronize edemedim açıkcası daha dogrusu klavye mouse oluyor da kulaklık her zaman görülmüyor bazen çözüyorum sonra kayboluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan

g910 ilk çıktığında aldım. Spark olan yani. 2 seneye yakın kullandım ve 1,5 ay kala alet pörtledi. 3 tane tuşta sıkıntı meydana geldi. Vatan'a verdim iademi aldım. Sonrasında g910 v2 aldım. Pişman mıyım? Tam olarak değilim ama farklı şeyler düşünebilirdim yine de. Zira Arx başarısız kaldı, LGS efekt açısından gelişmedi. Yine de aletin kendisi gayet güzel, aydınlatması başarılı. Spark'ın beğendiğim noktaları vardı, Spectrum'un da fena bir durumunu görmedim.

g910 dışında g502 core ve g933 kullanıyorum. g933 ile g910 u senkronize edemedim henüz ama pek kastığım da söylenemez. Aurora Keyboard Vis. gibi uygulamalar yapabiliyor nasılsa. LGS yapmasına gerek yok.

hocam bende klavyeyi dün aldım.kutu actıgımda ilk başta cift bileklik cıkmayınca eski sürüm aldıgımı zannetmiştim ancak spectrum yeni modelmiş.spark dan cok şikayet varmış tuş ların tırtık olmasından dolayi ve hemen spectrum modelini cıkartmişlar ve hataları düzeltmişler.bende vatan dan aldım.bende k95 ile 910 arasında kalmiştım ancak 910 aldım.corsair k serileri inanılmaz sesli.hangi swich alirsan al cok gurultu cıkartıyor.tam olarak oyun klavyesi degil onlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alp3rBerat

Bendede g502 var Kulaklık olarakta g633 var klavyeyide pek senkronize edemedim açıkcası daha dogrusu klavye mouse oluyor da kulaklık her zaman görülmüyor bazen çözüyorum sonra kayboluyor :)

Kaybolmadaki etken uyku modu olabilir. Belirlediğin süreye göre uyku moduna geçince gözükmeme ihtimali de oluşabilir diyeceğim ama uykudayken yine de kulaklık simgesi gözüküp ayar yaptırmamalı. Anca usb portundan aleti çıkarsa oradan da kayboluyor diye hatırlıyorum. Bu arada g502 (core) da sıkıntılara sahipti. Logi ile iletişime geçip ona dair de işlem yaptırdım. Sağ olsunlar eskisini almadılar üstüne yeni olarak spectrum yolladılar ve kulaklık ile senkronize ediyorum (g933) ama klavye hala o olaya dahil değil. Hoş zaten full renk aynı ayarlamaya pek ihtiyaç yok. Müzik için calcprogrammer'ın keyb. vis'ini kullanıyorum. Hem klavye-fare-kulaklık hem de hue+ şeritleri çalışıyor eşlenik. Bayağı zevkli, tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

quote:

g910 ilk çıktığında aldım. Spark olan yani. 2 seneye yakın kullandım ve 1,5 ay kala alet pörtledi. 3 tane tuşta sıkıntı meydana geldi. Vatan'a verdim iademi aldım. Sonrasında g910 v2 aldım. Pişman mıyım? Tam olarak değilim ama farklı şeyler düşünebilirdim yine de. Zira Arx başarısız kaldı, LGS efekt açısından gelişmedi. Yine de aletin kendisi gayet güzel, aydınlatması başarılı. Spark'ın beğendiğim noktaları vardı, Spectrum'un da fena bir durumunu görmedim.

hocam bende klavyeyi dün aldım.kutu actıgımda ilk başta cift bileklik cıkmayınca eski sürüm aldıgımı zannetmiştim ancak spectrum yeni modelmiş.spark dan cok şikayet varmış tuş ların tırtık olmasından dolayi ve hemen spectrum modelini cıkartmişlar ve hataları düzeltmişler.bende vatan dan aldım.bende k95 ile 910 arasında kalmiştım ancak 910 aldım.corsair k serileri inanılmaz sesli.hangi swich alirsan al cok gurultu cıkartıyor.tam olarak oyun klavyesi degil onlar.

Maalesef tek bileklik beni üzen kısımlardan olmuştu. Kutuyu falan da küçültüp biraz ucuza kaçmışlar gibi hissettirmişti. Tuşlarda ise eskisini de seven biriydim ama çok tepki toplayıp dediğin gibi sıkıntı olarak görülen kısımları hallettiler.

• quote:

quote:

quote:

Maalesef tek bileklik beni üzen kısımlardan olmuştu. Kutuyu falan da küçültüp biraz ucuza kaçmışlar gibi hissettirmişti. Tuşlarda ise eskisini de seven biriydim ama çok tepki toplayıp dediğin gibi sıkıntı olarak görülen kısımları hallettiler.

hocam teklonoji gelisiyor.geliştikcede yeni arayışlara giriyor firmalar.ama bazı şeyleri değiştirsende tutmuyor.tırtıklı tuşlar yazmada cok sıkıntı yaratmış.iç yapısı köşeli tuşmu olur. allahtan hemen v2 diye yeni surum cıkartmışlar.yoksa toparlamaları ve corsair ve razer in rgb li klavyelerine karşı pek bi şansları yoktu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam teklonoji gelisiyor.geliştikcede yeni arayışlara giriyor firmalar.ama bazı şeyleri değiştirsende tutmuyor.tırtıklı tuşlar yazmada cok sıkıntı yaratmış.iç yapısı köşeli tuşmu olur. allahtan hemen v2 diye yeni surum cıkartmışlar.yoksa toparlamaları ve corsair ve razer in rgb li klavyelerine karşı pek bi şansları yoktu.

İşte 2 yıl boyunca bilgisayarda çokça vakit geçirip yazı yazan da biri olarak ben öyle bir sıkıntı duymadım açıkçası ama incelemeler hep sıkıntı sıkıntı diye bahsetti. Aslında mantık güzeldi, oyun amaçlı klavye ve tuşa parmak otursun demişler ama tuşlar arası geçiş yaparken parmağının kaymasını isteyenler sağ olsun oval hale geldi. İlk aldığımda nasıl hissediyordum tabii hatırlamıyorum ama son dönemimde hiç sıkıntım yoktu, alışmıştım belki ne kadar yukarı kaldırmam gerektiğine tuşlar arasında.

Asıl sıkıntı olan romer-g anahtarlarının ömürleri uzun değil. Tedirginlik var üzerimde bu yeni klavyede de. Diğer taraftan aydınlatma ve malzeme kalitesi de üst düzey değil. Bunlar zaten yarışması gerektiği noktalar Logi'nin ama hala ucuza kaçabiliyor :( Zamanında adamlardan Reddit üzerinde hub talebinde bulundum ve talebim LGS'e gömülü bir hub idi. Kalktılar nasıl anladılarsa Reddit'de subreddit açtılar profil paylaşım için. Bu kafayla yarışmaları cidden zor.

Kısacası talepleri dinleyip teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyorlar. Rekabetten geri kalmamak önemli onlar için ama maalesef bir işe başlayıp onu bırakıyorlar. Bir şeyler eksik oluyor.
    -RGB profil sistemi başarılı değil.
    -LGS kullanması kolay ama pek bir şey sunamayan bir uygulama (DFGT ya da F710'a da destek getirmediler hiç :( )
    -ARX unutuldu gitti resmen. Yine iyi başlayıp ilerleyemeyen bir olay.
    -G933'de niye kablosuz şarj desteği yok, G502'nin niye yenisi gelmedi(o tuş dizilimi ve ergonomiyle kablosuz destekli versiyon çıkartsalardı keşke)
    -Şeffaf keycap ya da aydınlatmayı geliştiren keycap niye yok :(
    .
    .

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.