Şimdi Ara

Logitech G810 RGB Aydınlatmalı Mekanik Klavye - Mini değerlendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle hemen söyleyeyim, harika bir klavye. Kusursuz...

Fotoğraf kalitesi için kusura bakmayın, pek anlamıyorum;

Göründüğünden çok daha güzel.

Öncelike anahtarlardan bahsedeyim; g710+ ve Steelseries 6gV2 kullanmış biri olarak. Biri Brown diğeri Black anahtarlara sahip. Mağazalarda rezer ürünlerine dokunmuşluğumda vardır.

Romer-G beklediğimden daha iyi. G710+'dan bile sessiz diyebiliriz. Steelseries'de ise daha fazla baskı uygulamam gerekiyordu, bunda çok az bir dokunuşla tepki alabiliyorum.

Aydınlatması çok güzel. Anahtarların arasından ışık sızmıyor, sadece harfler aydınlanıyor. Bazıları belki öbür türlü seviyordur bilemiyorum, ama bu şekilde aydınlık ya da karanlık ortamlarda gözünüz hiç yorulmuyor.

Her tür efekt mevcut, ancak ben sabit aydınlatma seviyorum, yazarken gözümü almıyor. Bölgelere ayırdım ve bu şekilde kullanıyorum. Tabi yazılım çalışması şart. Aksi takdirde renk ayarlarınız dahili bellek olmadığı için kaydedilmiyor.

Klavyenin boyutu ve tasarımı çok iyi. Masada çok yer işgal etmiyor. Dikdörtgen tasarımı tam klasik bir klavye

Tuşlar arasındaki mesafe ve tuş büyüklükleri tam olmuş, yazarken eskiye nazaran daha hatasız yazıyorum. G710+'da tuşlar biraz daha ufaktı ve tepeye doğru sivriliyordu.

Tekerleki ses seviyesi ayarlama, ses kesme ve medya tuşları mevcut. Windows kilit tuşu var.

Hem klavye hem yazılım %100 Türkçe desteğine sahip olduğu için Logitech'i ayrıca seviyorum.

Ekstra makro tuşu yok, ihtiyacımda yok. Bu da klavyenin gayet ideal boyutlarda tasarlanmasına kolaylık sağlamış.

Gelelim en önemli noktaya; rakipleri bu ayardaki ürünlerini 600-700 bandında satışa koyarken, ben hepsiburada'dan 499 TL'ye aldım. Şimdi baktm, fiyat hala aynı. Üstelik rakipler yazılımda ve zaman zaman klavyenin kendisinde TR desteği sunmazken, Logitech bunu her zaman sağlıyor.

Bu tip bir klavye ihtiyacınız varsa, G810'dan başkasına bakmayın. Hem cebiniz hem oyun keyfiniz için mutlaka bunu alın derim.

Üstelik Division oyunu yanında geliyor. İçerisinden oyuna dair kod çıktı ama henüz denemedim.

Soracağınız bir şey olursa cevaplarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 25 Kasım 2016; 14:26:14 >

• Güzel klavye ve kulanıcı için gerekli bilgiler vermişsin. Ama bu ürünlerin fiyatları nereye gidiyor böyle. Bende şimdi 300 liraya mouse alacam içim acıyor.

everest rampage kb r04 aldım nedense klavyeye fazla para veremiyorum. Senin gibi Ekstra makro tuşlarını gereksiz bukduğumdan aldım bu klavyeyi. Tekerlekli ses tuşunu beğendim. Sade güzel bir klavye hayırlı olsun. Bimekste 450 diyor ama outlet olabilir.
  • Hocam konu için teşekkürler. İki üç sorum olacak,
    1) Mouse modeliniz nedir? Memnun musunuz?
    2) Klavye yılbaşından sonra ucuzlar mı?
    3) Aynı kulaklığa sahibim, aşırı memnunum ama kulağın geldiği mavi yerler lekeleniyor zamanla, nasıl baş ediyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memnunum. Hatta o kadar memnunum ki amazon'da indirime girdiğini görünce 1 tane daha aldım ve (üstelik RGB modeli) TR'nin nerdeyse yarı fiyatı
    https://www.amazon.com/Logitech-Proteus-Spectrum-Tunable-Gaming/dp/B019OB663A/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1480005064&sr=1-1&keywords=g502

Şanslıyım, benim ürünüm yola çıkmış. Ancak görüldüğü üzere, sipariş rekoru kırmış olacak ki, 1-2 aydan önce gönderilemez notu koymuşlar :)

Doların artışına ve her yılbaşında yeni vergiler konduğunu hesaba katarsak, daha fazla düşeceğini sanmıyorum, hatta artabilir.

Kulaklığa gelirsek; bildiğim kadarı ile bu mavi yastıklar çıkartılıp yıkanabiliyor. Fazla zorlamdan kenarlarından çıkartabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 26 Kasım 2016; 15:38:1 >

• Bileklik desteği ve usb 3.0 portu olsaydı düşünebilirdim.
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Merhabalar amazondan indirimli ne kadara aldınız acaba. Ben de klavye bakıyordum. Diktörtgen , sade , türkçe yazılım-klavye, olduğu için çok hoşuma gitti.

• Korgeneral1071 kullanıcısına yanıt
    1- amazondan her logitech veya ss urununu alamazsınız cunku tr distribitoru var
    2- alabilseniz bile amazondan aldıgınız klavyede tr tuş dizilimi olmaz

razer urunleri alına biliyor genelde cunku tr distribitoru yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EFEFPSTR -- 8 Aralık 2016; 9:16:13 >
  • Piyasadaki en hoşuma giden mekanik klavyelerden biri,multimedia tuşu ve ses açma kapama tuşu da koymuşlar,benim en çok aradığım özelliklerden biri,ses açma kapama gibi multimedia özelliklerini öyle fn+ tuş kombinasyonunu ile kullanmayı sevmiyorum...

Birde ekstra g tuşları eklenseymiş efsane olurmuş
  • Ürünle ilgili bir güncelleme yapayım;

Ürüne geçen yazılımlardan biri ile (sürümü hatırlamıyorum) firmware güncelleme geldi. Bu güncelleme sonrası, üründe ayarladığınız led ışıklandırma, yazılımsız da çalışmaya devam ediyor. Ta ki enerji tamamen kesilene (elektrik kesilmesi) ya da siz USB kablosunu anakarttan çekene kadar.

Yani siz PC'yi normal kapatıp açtığınızda, yazılım altta çalışmasa bile (biosta bile) klavye sizin ışık düzeninizde devam ediyor.
  • Yeni yazılımla beraber daha fazla efekt gelmiş. Bunları ister hazır paketlerden kullanın isterseniz kendiniz özel paletten düzenleyin, döngüler yapın. Logitech'in yazılım konusunda kusursuz çalışmasına hayranım.

• Klavye mouse dedin mi logitech. Gerisi boş. Gerçekten sağlam firma...

Bu arada konuyu şimdi gördüm. Teşekkürler. Açıklayıcı ve samimi olmuş.

• Hayırlı olsun hocam.İyi günlerde kullanın.Logitech'in desteği hakkında yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.Çok çok ilgililer.
  • Uzun süre g910 orion spark kullandım. Şu an ise razer blackwidow v2 kullanıyorum. Yeşil anahtarlı olan model. g910 bana bir türlü mekanik klavye hissini veremedi. g710'da kullanmıştım ve açıkça g710, hissiyat bakımından 910'dan iki gömlek üstündü. Razer tasarımı hoşuma gitmiyor, logitech tasarım konusunda bana göre daha başarılı ama cidden mekanik klavye kullandığımı razer'a geçtikten sonra anladım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.