Şimdi Ara

Logitech G810 Orion Spectrum RGB İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar herkese iyi forumlar.

Klavye incelemesine geçmeden önce Logitech'in yeni Romger G anahtarlarından bahsetmek istiyorum,Logitech karını arttırabilmek ve bu alanda söz sahibi olabilmek için Cherry Mx anahtarları bırakarak kendisine Romer G adını verdiği yeni anahtarlar tasarladı peki bu anahtarlar nedir,napar,artısı eksisi nelerdir.
    Romer G anahtarlar Cherry anahtarlara göre daha fazla tık sayısını bizlere sunuyuor Cherry anahtarlar da 50 milyon olan tıklanma sayısı Romer G anahtarlarda 70 milyona kadar çıkabiliyor ayrıca Cherry anahtarlardan %25 daha hızlı olduğunuda idda ediyorlar tabi bu gözle anlaşılamıcak bir fark.
    Gelelim bu anahtarların hissiyatına ve sesine mekanik klavyelerin en büyük özelliklerinden birisi olan mekanik hissiyatı bu anahtarlarda ne kadar iyi doğrusu Cherry Mx Red anahtarları gibi çok sessiz ancak geri bildirimi orta seviyede diyebilirim.
    Artık klavyemizi anlatmaya geçebiliriz bu klavyede en beğendiğim özellik kesinlikle sade ve şık tasarımı oldu fazlalıklardan arınmış bize çok şık bir görüntü sunan bu klavyede bilek desteği yok kimine göre bu bir eksi olsada bana göre bu bir artı çünkü bilek desteği bence klavyenin şıklığını bozan bir aksesuar.

Klavyemizin sağ üst tarafında ise gerçekten kullanımı çok kolaylaştıran multimedya tuşları bulunmakta oyun oynarken veya dizi-film izlerken hiç zaman kaybetmen oyunun ses ayarını değiştirebilmemizi sağlayan bu multimedya tuşları alışanın gerçekten bırakmak istemiyeceği bir özellik.

Logitech,G810'un tasarımında ''G'' yani makro tuşlarına yer vermemiş bunun yerine bu özelliği ''F'' tuşlarına yüklemiş yani klavyemizde ki 12 adet F tuşunu istediğimiz gibi ayarlıyabiliyoruz.

Gelelim şu RGB aydınlatma muhabbetine Razer ve Corsair gibi markaların bu konuda çok gerisinde kaldığını söyliyebilirim bize Razer da olduğu gibi sınırsız seçenek sunmuyor kendi istediğimi pek fazla gerçekleştiremiyoruz yüklü olanlarla idare etmek durumunda kalıyoruz.Ayrıca sadece tuşların üstü ışıklandırılmış yani satır arlarında bir led döşeme mevcut değil açıkçası ben Logitechin RGB sini pek beğendiğimi söyliyemeyeceğim.

Toz tutma,kayma,kablo gibi konulara gelicek olursak öncelikle klavyenin kaplaması gerçekten çok kaliteli kesinlikle parmak izi yapmıyo eliniz terlese bile orda bir iz bırakmıyo parlak olmasına rağmen.Klavyenin arkasında 2 adet yükseltme platformu bulunuyor bunları iki kademe olarak ayarlıyabiliyoruz 1. kademe hafif bir yükselti verirken 2.kademe yeteri kadar yükseltmeyi bize sağlıyor ve bunların altında bulunan kaymasını önleyen zeminde kaliteli bir malzemeden yapılmış eğer siz kaydırmak istemiyosanız klavye kesinlikle kaymıyor.Kablosu kalın ve yeterince uzun bir örgü kablo olarak geliyor sağlamlık konusunda bizi tatmin ediyor.

Kutu içeriğinde pek fazla birşey bizi karşılamıyor softwire cd si içerisinden çıkmıyor internetten indirmeniz gerekiyor.

Kimler almalı: Sessiz bir mekanik klavye isteyen, klavye de sağdelikten hoşlanan, aydınlatmanın kalitesini çok önemsemeyen ve kesinle cebinde parası olan kişiler almalı.

Kimler almamalı: Bilek desteği isteyen, aydınlatmaya önem veren , mekanik klavye de o çat-çut sesini seven kişiler kesinlikle almamalı.

F/P ürünü değil.

İncelemeyi okduğunuz için çok teşekkürler ilk incelemem eğer beğenilirse Razer Blackwidow Ultimate,Logitech G502 ve G633 incelemeside gelicek. İyi Günler

• Görsellerle destekleseydin iyi olabilirdi teşekkürler
  • Şu anda vaktim olmadığı için görsel ekliyemedim vakit bulunca eklicem. Ben teşekkür ederim
  • Bilek desteğinin olmaması sıkıntı çıkartır mı ? Yoksa süper klavye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eray015 -- 22 Haziran 2016; 15:55:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klasik dizayna sahip bir klavye, herhangi kaliteli bir bileklik desteği iş görecektir.
  • Brightmist B kullanıcısına yanıt
    80 - 90 tl bide ona mı verecez

• Teknosa dan 390 TL ye aldım ayrıca kutu içinden tom clancy's the division oyun hediye çıkıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Teknosa dan 390 TL ye aldım ayrıca kutu içinden tom clancy's the division oyun hediye çıkıyor

Ürün sitede 567 TL olarak gözüküyor, bir kampanya vardı da kaçırdık mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slash

quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

Teknosa dan 390 TL ye aldım ayrıca kutu içinden tom clancy's the division oyun hediye çıkıyor

Ürün sitede 567 TL olarak gözüküyor, bir kampanya vardı da kaçırdık mı?

Evet ben alırken de 567 gözüküyor du iki gün önce aldım banada garip geldi ekstra indirim var dedi kasadaki eleman içinden çıkan oyun zaten 150 TL 😂 Ama böyle bir klavye görmedim çok kaliteli

• Bende bugün forum istanbul teknosadan aldım 397 tlye. 31 ağustosa kdr geçerliydi kampanya

• quote:

Orijinalden alıntı: Swaper34

Bende bugün forum istanbul teknosadan aldım 397 tlye. 31 ağustosa kdr geçerliydi kampanya

Aynı fiyata almıştım bende oyun kodu çıktı içinden dimi ?

• Evet division için çıktı

• Ben gidip direk gameekstra da baktım ürünün açığı orda var tüm yeni ürünleri orda açıyolar gerçekten kaliteli ve güzel bir klavye almanızı tavsiye ederim
  • merhaba bu klavyeyi almanızı kesinlikle önermiyorumn.

tuşlar çok çabuk sertleşiyor, sonra temizlemeye çalıştığınızda hem keycap ler (tuş takımı) çok hassas ve dayanıksız hem de switch in bazı mekanizmaları kopabiliyor. 3 aylık klavyem çöp oldu.

destekten cevap veriyorum ona göre güncellerim ama kesinlikle bu alet pek dayanıklı değil. özellikle tuşlara dümdüz basmıyorsanız, biraz sağa sola doğru ittirerek basıyorsanız ciddi sorun yaşatıyor.
  • Kardeşim hissiyat konusuna biraz daha değinirsen sevinirim. Benim ilk mekanik deneyimim romer-g switchleri ile oldu. Ve özellikle Mx-Red switchlerinin sesinden dolayı verdiği hissiyatı bana her zaman daha iyiymiş gibi geliyor. Eğer denediysen aradaki farkları uzun uzun yazarsan sevinirim şu an kullandığım klavye g810 orion spectrum ve açıkçası çok memnunum
  • logitech g710+ aldım bimeksdende alısamadım gerçi 3 gün oldu, cok büyük geliyor bana ve bu sol tarafda hiç kullanacagımı sanmadıgım g tusları yuzunden alısıla gelmişin dısıdna tuslara basıyorum. tus basıs hissi ve sesi inanılmaz güzelde resmen harita gibi duruyor masada.

bu küçük klavye bana daha uygun olurdu sanırım, geri iade etme sansım olur mu yoksa forumdan mı satsam bilemedim.

suan bu yazıyı bile en az 20 kere backspace yasarak yazdım.
  • ramone01 kullanıcısına yanıt
    selamlar,

benim derdim tusarin yumusak olmasiydi. yani basarken zorluk yasamayi sevmiyorum hizli yazabilmek icin. ancak tuslar hem cok yumusak degil hem de zamxan icinde daha da zor basilmaya baslandi.

neyse su an deditgim gibi temizlemeye calisirken alet elimde kaldi. bunca kalvye gordum, ozellikle mekanikler arasinda bu kadar dayaniksiz ve cabuk bozulanini gormemistim :(

support a yazdim ama cevap aladim henuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: denden22

selamlar,

benim derdim tusarin yumusak olmasiydi. yani basarken zorluk yasamayi sevmiyorum hizli yazabilmek icin. ancak tuslar hem cok yumusak degil hem de zamxan icinde daha da zor basilmaya baslandi.

neyse su an deditgim gibi temizlemeye calisirken alet elimde kaldi. bunca kalvye gordum, ozellikle mekanikler arasinda bu kadar dayaniksiz ve cabuk bozulanini gormemistim :(

support a yazdim ama cevap aladim henuz

Bende yazdım supporta fakat bana da dönüş yapılmadı yazalı da 15 gün oldu hala beklemedeyim. Corsair almadığım için üzülüyorum ya da bangoogdan sipariş vermediğim için. Ama yine de klavyemden memnunum yazma hissiyatı bana kötü gelmiyor şahsen. Benim tahminime göre bu klavyeyi bu kadar pahalı yapan tek unsur rgb olayı, bu arada aurora yazılımı yüklemeni şiddetle tavsiye ediyorum

• kronik kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sana bir teklif sunabilirim, hem benim farklı switch deneme isteğimden hemde senin küçük klavye isteğinden takasa girebiliriz seninle, en azından belli bir süreliğine klavyeleri değişip daha fazla deneyim elde edebiliriz. Bendeki G810 Orion Spectrum klavye
  • o kadar paraya klavye satıolar ama bileklik destegi yok
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.