Yüzbaşı
06 Mart 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 59 (Bu ay: 2)
Gönderileri
Selamlar arkadaşlar, bir program arıyorum, öyle ki ben bilgisayara yüklediğim bir programın hard disk içinde ne değişiklik yaptığını bilmek istiyorum.

Mesela ben programı çalıştıracam, sonra gidip ahmet isimli uygulamayı yükleyecem, daha sonra bu programa girip ahmet isimli uygulamanın hard disk üzerinde nerelere ne dosyaları yazdığını görecem. Bu biraz da deepfreeze mantığı gibi düşünülebilir. Böyle bir uygulama var mıdır? Var ise yardımcı olur musunuz teşekkür ederim.
İyi günler arkadaşlar, size bir sorum var araştırdım fakat çözüm bulamadım.
Ağımda 10 adet router var, Tp-Link TL-WR841N, bu routerlar Modemime Wan üzerinden bağlılar, yani bridge olarak çalışmıyorlar.
Modemin ip si 192.168.31.1
Her router modemden 192.168.31.x li bir ip alıp, kendi ağına dağıtıyor.
Örneğin 3. router 192.168.31.30 ip si ile modeme bağlanıp 192.168.103.x üzerinden kullanıcılara dağıtıyor.
Yani 10 routerın 10 uda kendi ağlarına dağıtıyorlar.
Modem üzerinde 11 makina görülüyor, 10 u router, biri benim pc.

Ben bu routerların hepsine kablosuz olarak katılarak arayüzlerine ulaşabiliyorum.
Ama Pc üzerinden ulaşamıyorum. Çünkü pc üzerinden direk modeme bağlıyım. Routerların modemden aldığı ip'den alıyorum.
Ben her routerın ayarlarına bakabilmek için tek tek bağlanmak yerine kendi bilgisayarım üzerinden bunların arayüzlerine nasıl ulaşabilirim?
Ya da soruyu basitleştireyim, routerın LAN portuna takılan ethernetle arayüze girmek yerine, WAN portuna takılan ethernet ile arayüze nasıl ulaşabilirim?
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar, elimde 1 adet Tp-Link WR841N router var, bir adette zyxel modem var. İstediğim şey şu.
Modem 192.168.1.x üzerinden ip veriyor. Routerı kurduğumda ise 192.168.0.x üzerinden ip veriyor. Ben routera bağlandığımda ip adresim 192.168.0.x oluyor.
Ben bu routerlardan 12 tane aldım. Ve istediğim şey, routerlara bağlanan tüm kişilerin Zyxel modem üzerinden görülmesi, ve zyxel modemin dağıttığı ip yi alması.
Yani routera bağlanan herkes 192.168.1.x olarak bağlanmasını istiyorum. 100 kişide bağlansa zyxel modem üzerinden herkesi görebilmek istiyorum.

Router üzerinden dhcp yi kapattım fakat çözüm olmadı. Yardımcı olabilir misiniz ?
Selamlar, şu iki linkteki şarkılara benzer şarkılar arıyorum bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim beni benden etti bu ikisi.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaXFSnveB98
https://www.youtube.com/watch?v=VTskSD7_rRg
Selamlar arkadaşlar, sormak istediğim şey şudur,
benim google hesabım onurnl6
ve ben bunun yanında çok fazla google hesabı açmak istiyorum, sebebi ise 15gb depolama alanına fotoğraflarımı yedeklemek 100gb 5.9tl vermeden (sebebi ise birbirilerinden bağımsız olmasını istiyorum)
aile.onurnl6
depo.onurnl6
dükkan.onurnl6
yedek.onurnl6

gibi çok sayıda (8) tane hesap açsam bi sorun olur mu acaba. Yedeklerin hepsini ayrı ve bağımsız tutmak istiyorum. Sizce bi sıkıntı olur mu ?
Şimdiden teşekkürler iyi forumlar
Selamlar arkadaşlar, öncelikle sistemimi yazayım sonra sorunumu yazayım.

i3 6100 3,70ghz işlemci
Gtx1060 6Gb ekran kartı
8 gb ddr4 2400mhz ram
120gb ssd + 500gb sata3 hdd
zalman zm500 lx 500w power (tek kaynaktan 444 watt verebiliyor)
60hz monitör

Sorunum şudur, ben bu kartın tam performansını alıyorum, birkaç oyunda darboğaz yaşadığım doğrudur, jc3 başa baş kurtarıyorken crew darboğaz yapıyor, bf4 1080 de darboğaz yapıyor ama 2k ya çekince 70 fps takılıyorum. Zaten sorunum darboğaz değil onu hallediyoruz 2k ya çekip ince ayar yapınca mis gibi idare ediyorum 60fps+.

Şimdi eski ekran kartlarını bilirsiniz, en basit oyunda dahi yüzde yüz çalışıp afedersiniz hayvan gibi fps verirler, mesela gtx580 ekran kartım lolde 300 fps veriyor rahat, cs go da 220 fps veriyor, gtx 680 kartım daha uçuk 400 e 300 veriyor, fakat gtx 1060 kartım lolde 200 fps in üstüne çıkmıyor, cs go da ise 130 un üstüne çıkmadı, sebebi ise yüzde 30 unu kullanıyor olması. Bu oyunlarda asla yüzde yüz olmadı kart. Minecraft dota gibi oyunlarda da aynı şekilde. Tabiki bu bir sorun değil, 200 fps fazla bile daha ne istiyorsun kardeşim gibi sesler duyar gibiyim, fakat merak ediyorum acaba tam performans alıp ne kadar fps alabilirim, evet az ısınması az güç tüketmesi için yapılan bir optimizasyon gibi görünüyor sanki fakat bunun bi ayarı yokmu, çok yaksın çok ısınsın farketmez yüzde yüzünü kullansın bana 700 fps versin amacım sadece bunu görmek özellikle cs go da 300 fps görmek istiyorum.

Yukarıda saydığım oyunların hiçbirinde işlemci kullanımı yüzde 60'ı dahi görmüyor.
Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar dilerim.
Selamlar arkadaşlar, logitech g810 orion spectrum klavye satın aldım, kutusunun üzerinde the division oyunu hediye stickerı mevcut, fakat kutu içinden herhangi bir key falan çıkmadı. Sonra araştırdım logitechpromo.com gibi bir siteden alınıyormuş key. Fakat ne yaptım ettimse Unique Coupon Code' kısmına faturamın üzerindeki numaralardan hiçbirini kabul ettiremedim. Ne şekilde ne yapmam herek bana yardımcı olur musunuz. Destek hattına yazdım ticket attım henüz bir dönüş gerçekleşmedi, Bu arada ürünü Türkiye'den değil yurt dışından aldım. Fatura yabancı bir fatura.
Selamlar arkadaşlar. Sizlere uzun uğraşlar sonucu topladığım (toplayamadığım) kendi çapımda birşeyler yaptığım bilgisayarımı göstermek istiyorum. Umarım beğenirsiniz.
Öncelikle bütçem kısıtlıydı ve bende oyun seven birisiyim. Her ne kadar gözlerin 30 fps den yukarısını göremediği iddia edilsede ben net bir şekilde 30-60-90 fps arası farkları görüyorum görmekle kalmayıp takıntı yapıyorum. İnput lag sorunu da ayrıca beni deli ediyor. Neyse efendim bütçem kısıtlı ama bilgisayar lazımdı bende şöyle bir sistem oluşturdum kafamda. Bana da uygun geldi.

- Intel i3 6100 Skylake 3.7ghz + Kendi Soğutucusu (350tl) (n11 indirim kuponu ile)
- Msi H110i Pro D4 233mhz MiniItx Anakart (250tl)
- Kingston hyperx fury 8gb ddr4 2400mhz (150tl)
- Kingston hyperx savage 120gb ssd (190tl)
- Acer 23 inch lcd monitör (360tl)
- Zotac Gtx1060 Mini 6gb (1090tl)
- Aerocool 400watt psu (100tl)

Total : 2.490 + kargo yemek rüşvet kuyruk düzeltme sigara motivasyon parası derken 2.500 ( evet hepsi toplam 10 tl )

Önceki pc den kalan parçalar;

- Bloody b2100 klavyesi
- 500gb seagate hdd sata3
- Logitech g502 oyuncu mouse
- Soundblaster Tactic 3D Oyuncu kulaklığı+mikrofon+ses kartı
- Logitech x530 Ses Sistemi 5+1

Şimdi tüm parçaları en limitine kadar zorladığım için, ve inatla 1060 olsun parasına göre iyi kart olsun dediğim için diğer bileşenlerin en ucuzunu almak zorunda kaldım. Ve kasa yok ayrıyetten.

Öncelikle işe parçaları almakla başladım fakat çok sorun çıktı falan filan uzatmayım. Ekran kartı dışında tüm parçalar geldiğinde işe başladım. Ve tabiki birkaç malzeme daha gerekti, onlar ise
- Bol miktarda karbonat
- Japon yapıştırıcısı
- Maket bıçağı
- Kutu
- Çorap
- Minimum gerekli ev aletleri
- Çift taraflı bant
- Sabır

İşe ilk olarak powerdan başladım. Power o kadar büyük ki işimi çok bozuyordu bende parçaladım. Kasasını kenara attım devresini çıkardım. Evvela işime yaramayan eski molex güç kablolarını kestim.
Anakartımda cpu için 4 pinli güç girişi bulunuyordu bende kalan 4 pinin kablosunu kestim. 2 adet sata, 24 pin anakart, 4 pin cpu ve 6 pin gpu dışında ne var ne yok kestim attım.
Sonrasında 24 pin kablosunu kısaltmaya geçtim. Daha doğrusu tüm kabloları kısaltma işine geçtim. Powerın devresinden tüm lehimleri söktüm ve yaklaşık 1 günlük neyi nerden söktüm nedir necidir kafa yorarak yaptığım çalışma sonucu minimum boyutlara inebildim. Baya kafa patlatıcı birşeydi benim için. Daha sonra kutuya montaj işine geçtim, defalarca söktüm taktım kestim söktüm taktım kestim.
Ve sonunda 1. versiyon şöyle oldu.
 ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC

Bu ilk versiyonda ekran kartını henüz alamamıştım, fakat yeri hazırdı ama içime sinmedi, çünkü power konusunda kuşkularım vardı, resimlerden görüleceği üzere fanı direk üflemiyordu ve hava akışı sorun yaratabilirdi. Bir müddet böyle kullandım. Sonunda dayanamadım küçük bir fan alıp taktım üzerine. Lakin sadece blokların üzerine havayı üflüyordu. Arkadan ise çıkıyordu. Şimdi için biraz daha rahat derken. Bu seferde o küçük fanın sesi beni delirtmeye başladı. Dedim ki bu şekilde küçücük olacağına azıcık daha büyük olabilir. Tabi bu esnada ekran kartım da geldi ve bu küçük kutuya takıp testlere başladım. İşte o zaman powerın sorunlu olduğunu da anladım. Ekran kartı güç çekmeye bşaladığı anda coil whine sesi geliyor. Hatta biraz yüksek te denebilir. Normal kullanımda sorun yok ama oyunlarda fps değerine göre değişen bir bobin sesi mevcut. Bu durum beni iyice rahatsız ettiğinden mütevellit büyük bi kutuya yapayım kafam rahat olsun dedim. Kasa kadar büyük olmayacak ya.
İlk hatalarımdan aldığım tecrübelerimle ve edindiğim bilgilere dayanarak ikinci ve biraz daha büyük kutuyu her şey 1tl'ciden 32 tl ye evlat acısı yaşayarak aldım. Hediye kutusu bildiğimiz. Ama 32 tl yani. İçine koyabileceğiniz bu boyutlardaki hediyelerin çoğu 32 tl den ucuz olacaktır. Hatta boyutuna göre alacağınız her şeyin sayısının yarısı 32 tl den ucuzdur diye tahmin ediyorum. Yıl olmuş 2016 1 kilo et parasına kutu alıyoruz. Çok koydu anlatamam. Neyse Her şeyin yerini yurdunu ayarladıktan sonra ise ortaya şöyle bir bilgisayar çıktı. İçime sinmeyen ve hiç olmamış dediğim birkaç husus dışında 2 haftadır canavar gibi çalışıyor.
 ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC  ÖZEL TASARIM MİNİ (KONSOL) PC

Yaptığım birkaç oyun testi ise şöyle: (evet internetimiz kötü olduğundan mütevellit elimizde arkadaşın arşivinden çıkan eski mi eski modası geçmiş oyunlar dışında oyun yok ama zamanla steamdaki origindeki uplaydeki oyunlarımı indirip buraya eklemeyi düşünüyorum)

Cod Ghosts :
Herşey son ayarda ortalama 100 fps
2k da herşey son ayarda ortalama 70 fps
4k da herşey son ayarda ortalama 40 fps

Far Cry 4:
Herşey ultra da (customdan alınacak her şeyi sona çektiğimde) ortalama 60 fps
2k da herşey ultra da ortalama 45fps
4k da herşey ultrada ortalama 25 fps

Sniper Elite 3 Africa
Herşey ultrada super sampling 2.25 te ortalama 100 fps
Herşey ultra 2k supersampling 2.25 te ortalama 50 fps
Herşey ultra 4k supersampling 2.24 ortalama 20 fps
Supersampling 4 te 1080 de ortalama 40 fps
Supersampling kapalı iken 4k da ortalama 40 fps

Nfs Most wanted 2012
Herşey sonra 60
herşey sonra 2k 60
herşey sonda 4k 30 oyunda fps kilidi var bir türlü kapanmayan

Cs go:
Herşey sonda 210 fps
Herşey sonra 2k da 180 fps
Herşey sonra 4k da 130 fps

League of legends:
Herşey sonda 250 fps
Herşey sonda 2k da 200 fps
Herşey sonda 4k da 110 fps

Kısacası gtx 1060 testlerinde alınan değerleri youtube dan izledim ve kendi bilgisayarımla karşılaştırdığımdaki aldığım değer neredeyse her oyunda bi 10 fps kadar düşük. Bende bunu işlemcimin i3 olması ve powerımın stabil olmaması ve ekran kartımın zotac mini olmasından dolayı anlayışla karşılıyorum zaten beklentim de bu şekildeydi. Resimler yüklendiğinde buraya ekleyeceğim.
Evet beyler soru bu. Nerden cikti derseniz, simdi androud telefonlarda gelisirici seçeneklerinden animasyon hizlarini degistirebiliyoruz bunu zaten biliyorsunuzdur.
Simdi benim aklima takilan sey, animator sure olcegi neyi degistiriyor ?

Pencere animasyonu, ekranda acilacak uyarilarin hizini degistiriyor, yani mesaj sildiniz ekrana uyari cikacak emin misiniz diye o acilir penceredir ve onun hizini degistirir.

Gecis animasyonu ise ekrablar arasi gecisteki animasyonlarin hizlarini degistiriyor.

Peki ya abimator sure olcegi neyi degistiriyor ?
Merhaba arkadaşlar. Asus P8P67 Evo anakartım var. Ve sıvı soğutmam var. Anakartımın biosu ".rom" formatında.
Soğutucunun devirdahim pompasını anakarta chasis fan olarak bağladım (kasa fanı) ve sabir rpm de çalışıyor.
Radyatörü soğutan fanı ise cpu fan kısmına bağladım ve hızını istediğim gibi ayarlayabiliyorum. Fakat sesli çalışıyor. Minimum 1200rpm e kadar düşürebiliyorum. Max 2000 e çıkıyor.
Benim istediğim ise minimum değerini 300-400 rpm e kadar düşürmek.

Şimdi normal kullanımda 30 derece işlemci. Yüklendiğimde ise 1200 rpm de 55 dereceyi geçmiyor.
Benim istediğim de gece film izlerken kasanın tüm fanlarını kapatıyorum kendime bi anahtar yaptım. Ekran kartım zaten duruyor belli sıcaklığın altında ki o da 27 dereceyi geçmiyo.
Cpu ayarlarımı da film moduna geçtiğimde 1.6ghz e düşürüyorum. Yani ısınması imkansız. Niye diye sorarsanız radyatör fanını elimle söktüm ve pc yi 2 gün boyunca kullandım. Lol cs:go gta 5 falan oynadım.
70 derece maksimum. Yani ısınmıyor. Heleki 1.6 ghz de film izlerken mümkün değil ısınması.

Yani bana diyin ki o fanı bi şekilde bios modlayarak yada başka şeylerle kapatabiliriz. Ya da 300 rpm e düşürürüz. Alt limitinin de altına inebiliriz. İşte bunu istiyorum. Bilgisi olan varsa lütfen esirgemeyin. Teşekkürler. İyi forumlar.
Hakkında
Forum İmzası:
Qualcomm MSM8660 Dual-core 1.2 GHz Cpu - Adreno 220 Gpu - Android OS, v2.3 (Gingerbread) - 540 x 960 pixels, 4.3 inches (~256 ppi pixel density) - 1 GB storage, 1 GB RAM - Htc Sense 3.0
Hakkımda:
Intel i7 2600k (4.3 Ghz Sabit)/Asus P8P67 Evo
         Leadtek Nvidia Gtx580 (900mHz
Kingston HyperX 8Gb 1600 Cl8/Hp 2310ei Led 23''
          Creative 2+1/Aerocool Strike-X
High Power 750W 80+/Wd 1Tb C.Black Sata3 7200bfd1845517e1de7f63d9f50911f356fc8.jpg
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 497
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 19.399 (Bu ay: 171)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 71 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.