Şimdi Ara

Logitech G710+ (Detay İnceleme) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
3
Favori
11.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Kusura bakmayın dalmış gitmiş cevap vermemişim. 230 lira piyasaya bakınca iyi fiyat gibi duruyor ama benim için hala biraz pahalı :)
  • bu klavyeyi 6-7 gündür kullanıyorum . Daha önce hiç mekanik klavye kullanmamıştım. İlk olarak biraz tuhaf geldi tuşlar sanırım şu kas hafızası meselesinden , tuşlara iyi alışamadım . Zaten laptop klavyesinden normal klavyeye geçmiştim.

-İlk 1 2 gün oyun oyunlarda test ettim. Bir çok defa elim escape tuşu yerine macro tuşlarına gitti ve a yerine capslock gibi :) ,
    -typing meselesine ise daha hızlı alıştım şuan pek yazım hatası yapmıyorum .
    -Macro tuşlarını oyunlarda kullanma fırsatım henüz olmadı ele biraz uzak kalıyorlar gibi geldi aslında kullanılabilir ama ihtiyacımda olmadı şuanlık (oynadıgım oyunlarında etkisi olabilir dota2 , age of empires2)
    -peki klavyem oyunuma ne kadar etki etti diye sorarsanız çok büyük bi etkisi yok henüz , en büyük etkisi klavyedeki el ısınması ve ter ile parmaklarım resmen yapışıyodu üstüne. g710+ da böyle bi sorunum yok gayet rahat ve ferah kullanabiliyorum , kesinlikle leke tutmuyor elim kaymıyor ve terlemiyor.
    -Malzeme kaliteside çok hoşuma gitti tuşlar basıldığında sağlam bir hissiyat vreiyor ve eli yormuyor. Aşırı bir ses te olmuyor aile ile yaşamama rağmen sesten rahatsız olan olmadı henüz , normal klavyeye oranla biraz daha tıkırtılı diyebilirim daktilo gibi değil :).
    -Tuş ışıklandırmasının seviyesi ayarlanabiliyor gözü yormuyor , yalnızca capslock numlock ışıklarının bulunduğu yer biraz dikkat çekiyor fakat o da sorun olmuyor benim için
    yazı yazarken veya oyun oynarken pek dikkatimi çektigi söylenemez , rahatsız etmiyor yani.
    -sesi arrtırıp azaltabilecegimiz bir silindir şeklinde sistem koymuşlar cok kullanışlı , kulaklıktan sesi kısmaya uraşmıyorum oyundayken oradan gayet rahat kısabiliyorum . pause , stop ,play ve ilerl geri sarma tuşlarıda gayet işlevli .

değermi? 1 haftalık kullanıcıyım ,bence değer

• Bende bu klavyeyi kullanıyorum çok memnunum
  • Hepsiburadada şu an kargo ile 240tl'ye geliyor son 1 tane kaldı. Ben aldım 1 tane 50 tl bonusum vardım 190tl'ye gayet uygun oldu ama benim 2006'dan kalma emektar ve hala tıkır tıkır çalışan microsoft multimedya klavyeme ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi :) İnşallah sorunsuz ve güzel bi kullanım olur alan herkes için. Linkte vereyim

http://www.hepsiburada.com/liste/logitech-g710-mechanical-gaming-tr-klavye-920-004540/productDetails.aspx?productId=bd302587&categoryId=51&SKU=BD302587&navq=fh_sort_by%3d-_match_rate%252c-item_sale_count_pl%26fh_secondid%3dbd302587%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252f%2524s%253dg710%255cu0020%26fh_refview%3dsearch

• Ben mi yanlış basıyorum, mekanik tuşlaramı alıştım, logitech farkı görelim diye bilerekmi dandik yapmış bilmiyorum ama klavyenin üstündeki membrane keyler çok dandik bazen mute tuşuna basamıyorum basarken takılıyor gibi ama basıyorda bir acayip özetle.
  • Bu klavye'yi diğer klavyelerden ayıran özellik ney oyun için tavsiye edermisin okuyamadım kusura bakma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stretier

Bu klavye'yi diğer klavyelerden ayıran özellik ney oyun için tavsiye edermisin okuyamadım kusura bakma

Kısaca bahsedeyim. kahverengi,siyah,mavi,kırmızı gibi renklerde cherry mx switch'leri bulunuyor ve her renk o klavyenin tuşlarının karakterini belirliyor.yazarken aşırı haz alıyorsunuz özellikle cherry mx blue'da. tepki süreleri de daha hızlı.Tıpkı Gaming mouselardaki uzun sıfırlı response time'ları olduğu gibi .Arkadaşın incelemesini yaptığı G710+ cherry mx brown tuşlara sahip.bu yüzden sessiz bir mekanik klavye olarak öne çıkıyor.Özetle ;
    />
    />
    />
    />

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 24 Aralık 2013; 20:27:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatates

quote:

Bu klavye'yi diğer klavyelerden ayıran özellik ney oyun için tavsiye edermisin okuyamadım kusura bakma

Kısaca bahsedeyim. kahverengi,siyah,mavi,kırmızı gibi renklerde cherry mx switch'leri bulunuyor ve her renk o klavyenin tuşlarının karakterini belirliyor.yazarken aşırı haz alıyorsunuz özellikle cherry mx blue'da. tepki süreleri de daha hızlı.Tıpkı Gaming mouselardaki uzun sıfırlı response time'ları olduğu gibi .Arkadaşın incelemesini yaptığı G710+ cherry mx brown tuşlara sahip.bu yüzden sessiz bir mekanik klavye olarak öne çıkıyor.Özetle ;
    />
    />
    />
    />

teşekkür ederim bilgilendirme için çok hoşmuş bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: fatates

quote:

/>
    />
    />
    />

Blue'lar bi harika

• Arkadaşımın bedavaya aldığı klavye :S:S
  • girmiyor kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir inceleme olmuş kardeşim,teşekkürler.Ama bu klavye gerçekten pahalı.Orada Anti-ghosting ve 26kro demişsin.Benim aradığım tek özellik aynı anda en az 4 tuşu klavyenin algılayabiliyor olması.FİFA oyuncusu olduğum için bu çok önemli.Bu özelliği taşıyan en uygun klavye modelini önerebilir misin?
  • Ben de bu klavyeyi kullanıyorum arkadaşlar; Blackwidow un aşırı sade tasarımından ötürü G710+ tercihim oldu, kuşkusuz Blackwidowun basma hissi daha iyi, mekanik klavye kullanımı büyük bir keyif ve çıkardığı ses çok hoşuma gidiyor, üstelik beni rahatsız etmiyor.
    Klavye elime ulaşınca ilk deneyimim basma hissinin yeterli olmadığı şeklinde oldu.

Bende klavyenin tüm tuşlarını söktüm ve Oringsleri tuşlardan çıkardım. Ses haliyle arttı ama hakkaten tuşlar mükemmel hisli oldu. Şuan hiçbir şikayetim kalmadı.

Logitech G710+ (Detay İnceleme)

• Bende o-ringleri çıkarmayı düşünüyorum.

Size bir kaç sorum var.

-Tuşları çıkarırken ne kullandınız?
    -Tuşlarda çizilme gibi bir hasar oldumu
    -Özellikle Space ve enter gibi büyük tuşları geri takmak kolay mı?
  • girmiyor kullanıcısına yanıt
    Tuşları çıkarırken sadece işaret ve baş parmağımı kullandım. Hıçbir hasar oluşmadı, sadece tuşları çekerken kuvveti dik uygulamaya dikkat et.
    Büyük tuşlar dahil yerleştirme işlemi gayet kolay tamamı aynı zaten.

Ama şu bir gerçek G710+ nın tuş hissi hiç hoşuma gitmiyor. Bir kaç gün içinde Blackwidow 14 alacağım. Green Switchleri merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazı yazamıyorum ellerim hep soldaki caps lock tuşuna gidiyor. kullandıkça laışırmıyız acaba
    klavye çok dik tuşlar biraz küçük tuşların üzerindeki yazılarda daha iyi olabilirdi. boşluk tuşu silme tuşu mekanik değil sanrım sesleri kötü geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafasadık -- 8 Eylül 2014; 15:50:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafasadık

Yazı yazamıyorum ellerim hep soldaki caps lock tuşuna gidiyor. kullandıkça laışırmıyız acaba
    klavye çok dik tuşlar biraz küçük tuşların üzerindeki yazılarda daha iyi olabilirdi. boşluk tuşu silme tuşu mekanik değil sanrım sesleri kötü geliyor.

ZAMANLA alışılıyor şuanda sorun yok memnunum tek hoşum g itmeyen şey tuş üzeri yazı karakteri tuş ışıkları rengi ışığı
  • bütçe 200-300 ve hala alınabilir bi klavye mi yoksa alternatifi çıktı mı ?

fps oynuyorum + ışıklandırma iyi olur + multimedya tuşları tercihim + ve fazla ses çıkarmasa iyi olacak ( bunda gri switch varmış galiba fena değilmiş )ne dersiniz ?
  • Işıklandırmada sıkıntı yaşıyorum ben acıyorum 2 sanıye yanıp geri kapanıyor çözümün bilen var mı.
  • merhabalar, g710 var benimde 2-3 tane tusum kırıldı içerdeki beyaz kısımlarından ondan dolayı kullanmıyorum g710 için tuş takımı satın alabileceğimiz bir yer felan var mı?
    tşkler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.