Şimdi Ara

Logitech G513 - G810 / Corsair K70 M.2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kasım ayındaki indirimlerden yararlanarak güzel bir klavye almak istiyorum. Aşağıdaki modelleri beğendim ancak kararsızım. Kalbimin sesi ile mantığımın sesi arasında sıkıştım. Bunların dışındaki önerilere de açığım. Yardımınızı rica ederim. (Lütfen marka fan boyu arkadaşlar yorum yapmasın)

Öncelikle sormak istediğim Logitech Romer-G switchlerin Cherry switchlerdeki karşılığı aşağıdaki gibimidir.

Romer-G Linear --> Cherry MX Red
    Romer-G Tactile --> Cherry MX Brown

Logitech G513 Carbon Linear / Tactile
    Logitech G513 Carbon RGB Mekanik Lineer Switch Türkçe
    Logitech G513 Carbon RGB Mekanik Tactile Switch Türkçe

Kalbim bu klavyeden yana. Tasarım olarak en çok beğendim. Tuşlar arasındaki koridorlarda ışık süzmesi yok. Minimarist, sade bir tasarımı var. Malzeme kalitesi iyi. Ancak multimedya tuşu yok. "FN" tuşu ile ayarlar yapılıyor. Direkt bunu almamı engelleyen eksiklik.

Logitech G810 Orion Spectrum
    Logitech G810 Orion Spectrum RGB

Eski bir model. Materyal yapısı nasıldır, her tuşta ayrı renklendirme varmıdır bilmiyorum. Romer-G switchlerin ilk hali sanırsam. Hangi switche karşılık geliyor? (Linear, tactile, cherry red, blue, brown si). Multimedya tuşları var. Kırılma sorunları var diye yorumlar okudum.

Corsair K70 M.2 Cherry MX Red
    Corsair K70 RGB MK.2 Cherry MX Red Türkçe

Mantığım bundan yana. Forumlarda öneren çok. Mekanik klavyede ne varsa hepsi bu klavyede var. Tasarım olarak G513 çok gerisinde. Esas beğenmediğim yanı Cherry switchler tuşlar arasındaki boşlukları da aydınlatması. Pavyon ışıkları gibi geliyor bana. Ayarlardan kapatma imkanı var mı bilmiyorum. Kullanan arkadaşlar bilgi verirse memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdede80 -- 12 Kasım 2019; 10:12:55 >

• Romer-G switch alınmaz. (nokta)
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ilgin için. Biraz detaylandırır mısın cevabını. Neden alınmaz? Romer-G switch kullanıp sıkıntımı yaşadın?
  • Anlatayım,
    İlk çıktığında Logitech G410 klavye aldım. Meğer ilk sürümler sorunluymuş. Tabi bizim ne haberimiz olacak! Bir sene sürmedi çift tıklama sorunları başladı. Sonra bazı tuşlar bozuldu. Tabi bu süreçte garanti bitti. Logitech Türkiye üzerinden switch satın aldım ve kendim lehimle montaj yaptım. Sorunlar bir türlü bitmedi. Meğer PCB board üzerindeki yollar sorunluymuş. Tuşa bastıkça lehimle beraber pcb üzerindeki bakır yollar kalkıyormuş.
    Ayrıca Romer-G switch tuş şapkasını iki kere sök tak içindeki tırnaklar kesin kırılacak.
    Dahası tamamen plastik.

Aynı sorunları yaşarsın ve ya herkes yaşar diyemem. Marka kötülemiyorum başıma geleni anlattım.
  • soqo kullanıcısına yanıt
    Gayet yeterli oldu yaptığın açıklama. Teşekkür ederim.

Geriye Corsair K70 M.2 Cherry MX Red kaldı. Çoğu kişi bu modeli öneriyor. Bu modelin birde low profil olanı var. Kısa tuşlu olanı. Ay sonuna doğru, cuma indirimleri başladığında fiyat makul seviyeye iner inşallah. Şu an 660 TL civarı buluna biliniyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.