Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.006
Cevap
77
Favori
163.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Ben de aldım bakalım g29+shifter ve stand.

Önceliğim gran turismo olacak dirt rally de deneyebilirim.

Başka oyun önerileriniz varsa açığım direksiyonla zevkli dediğiniz.

Hayırlı olsun dostum :) bu arada eski yüzleri görmek ne güzel doğrusu . 15 senelik üyelerin hala aktif olduğunu görmek sevindirici :)

Kişisel yorumum şudur ki gran turismo kadar direksiyonu daha iyi kullanan bir oyun daha oynamadım doğrusu ... Yaş 37 oldu ve ilk direksiyonumu aldığım zaman sene 1999 idi:) Microsoft sidewinder ile başlayan direksiyon ile yarış oyunlarını deneyim etme maceramda bende bir çok hobidaşım gibi farklı marka ve modelleri kullandım , bir çok yarış oyununu deneyim ettim ama gran turismo gibi harika direksiyon tepkileri veren başka bir oyun cidden görmedim . Kendi kişisel tecrübeme dayanarak söylüyorum o nedenle farklı yorumlar vs olabilir bir şey diyemem .

Bence gran turismo sport ile zaten harika bir sürüş keyfi alacaksın dostum ama yine de güncel araba yarışlarını deneyim etmende fayda var. Belki GT kadar hoşuna gidecek başka bir yarış oyununa da rastlarsın kim bilir .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: venom800

Hayırlı olsun dostum :) bu arada eski yüzleri görmek ne güzel doğrusu . 15 senelik üyelerin hala aktif olduğunu görmek sevindirici :)

Kişisel yorumum şudur ki gran turismo kadar direksiyonu daha iyi kullanan bir oyun daha oynamadım doğrusu ... Yaş 37 oldu ve ilk direksiyonumu aldığım zaman sene 1999 idi:) Microsoft sidewinder ile başlayan direksiyon ile yarış oyunlarını deneyim etme maceramda bende bir çok hobidaşım gibi farklı marka ve modelleri kullandım , bir çok yarış oyununu deneyim ettim ama gran turismo gibi harika direksiyon tepkileri veren başka bir oyun cidden görmedim . Kendi kişisel tecrübeme dayanarak söylüyorum o nedenle farklı yorumlar vs olabilir bir şey diyemem .

Bence gran turismo sport ile zaten harika bir sürüş keyfi alacaksın dostum ama yine de güncel araba yarışlarını deneyim etmende fayda var. Belki GT kadar hoşuna gidecek başka bir yarış oyununa da rastlarsın kim bilir .

Alıntıları Göster

Ölene kadar oyun oynarız gibi hocam :D

G29 benim ilk tecrübem oldu bayıldım diyebilirim özellikle virajlarda yavaşlama vites düşürme arttırma vs inanılmaz zevkli ama biraz alışmak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Ölene kadar oyun oynarız gibi hocam :D

G29 benim ilk tecrübem oldu bayıldım diyebilirim özellikle virajlarda yavaşlama vites düşürme arttırma vs inanılmaz zevkli ama biraz alışmak lazım.

Alıntıları Göster

Kesinlikle haklısın dostum :) Bu arada g29 u yeni de olsa tecrübe etmene çok sevindim . Gerçekten alıştıktan sonra bir araya yarışını onsuz açmayacaksın artık :)) Gran Turismo 7 ye de pek bir şey kalmadı (erteleme olmazsa tabi) ve gt7 yine müthiş direksiyon tepkileri ile bizi mest edecektir muhtemelen. Keyifli oyunlar dilerim dostum.

• venom800 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam gt7 bekliyoruz bakalim simdilik sports ile devam :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ps3 zamanı orjinal polonyadan gelme Wheelstand pro dahil tüm ekipmanı satmıştım driving force pro direksiyon vardı logitech. Şimdi dayanamayıp g29 vites ve stand alarak tekrar başladık yarış işlerine bakalım :)
    Nerdeyse 1 senedi makinede Gt sport yüklü ama kolla oynanmayacağını bildiğimden direksiyon setini bekledim, en son dün gelince stand, kurdum başladım, çok keyifli ama bir o kadar da yorucu, cidden efor harcıyor insan başında. Ama özellikle iyi ki vitesi de almışım diyorum, vites olayı bambaşka bir seviyeye getirdi,
    Keşke Ets gelse de yarış harici sakin sakin sürebileceğimiz bir oyun oynasak,
    Bu arada gt sport'u hiç online oynamadım zaten yeni başladım, olur da oynamak isterseniz bir deneyip oynayabiliriz arkadaşlar, yarış yapmak şart değil, yan yana 80'le sürerek de bitirsek pisti olur benim için :)
    Psn: rtaskinlar_1

• Arkadaşlar Arızalı Logitech pedal arıyorum.Satmak isteyen olursa bana ulaşabilir.Sadece pedal lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 28 Eylül 2021; 12:21:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drberti

Piyasada satılan tüm g29 serisi direksiyon setleri ps5 ile uyumlumudur? Bazılarında uyumlu diyor bazıları ise Ps3 Ps4 uyumlu demiş.

Evet uyumludur.G29 PS5, PS4, PS3 ve PC için dir. G920 ise xbox serisi ve Pc için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galatas4ray -- 28 Eylül 2021; 12:26:31 >
  • Dostlar logitech g29 setini yeni aldım ps4 e.Fakat ilk acemilik tam ayarlayamadım herhangi bir stand almadım kendim yapmayı düşünüyorum.Crew 2 de olsun dirt rally 2.0 da olsun bir türlü tam randıman alamadım ya çok yalpalıyor ya da taş gibi oluyor direksiyon.Nasıl ayarlama yapmam lazım yol gösterebilecek var mı ?

• kuzeyogi kullanıcısına yanıt
    Ben de yeni aldım sayılır. Dirt 2.0 yüklü ama henüz oynamadım sadece gt sport oynuyorum. Onda da youtube'da bakmıştım ideal ayar için. Tüm force feedback'leri en düşük olan 1'e getirdim (gt sport için söylüyorum), şu an çok rahat normal araba direksiyonu tadında oldu.
    Dediğiniz oyunlarda bu şekilde bir deneyebilirsiniz.
    Stand işini de spardox vites aparatlı alarak çözdüm (gelbura'dan). Zamanında orjinal Wheelstand vardı hatta foruma inceleme de yapmıştım 10 15 yıl önce hala bir yerlerde duruyordur sanırım, polonyadan belki de ilk getirtenlerdenim, ve çok iyiydi wheelstand, bunu da onu düşünerek almıştım.
    Pek beğenen olmamış standı sallanıyor vs denmiş ama ben çok beğendim ne sallanma var ne birşey, herşeyi tüm mesafeleri de istediğin gibi ayarlayabiliyorsun, katlaması kaldırması da çok kolay. Vidalarda biraz sorun yaşadım ama onu da hallettim bir şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtaskinlar -- 30 Eylül 2021; 1:39:14 >

• rtaskinlar kullanıcısına yanıt

Cevabınız için çok teşekkürler akşam deneyeceğim.

dirt 2.0 da direksiyon kalibre etmek resmen ölüm haberiniz olsun burda forumda açılan konular var onlara bir bakın derim.Oyunun istediği gibi yapmaya kalktığınızda direksiyon resmen çıldırmış gibi bi sağa bi sola gidiyor.Bide dediğiniz gibi stand şart.

Gt sport oynamaktan dirt'ü hiç açamadım. Açınca bir bakayım nedir durum, size de yazarım burdan

Sizin dediğiniz gibi yaptım gerçekten rahatladı.İlk kullandığımda cidden pişmanlık yaşamıştım dünya para verdik kullanamayacağız diye.Hanımdan az daha fırça yiyecektik :) Dediğiniz gibi feedback denen şeyi azalttım kullanım gerçek araba gibi oldu.Sağolun.

Eğer dirt oynayabilirseniz yaptığınız ayarları paylaşırsanız sevinirim.İyi günler.

İşe yaradığını sevindim, ben de youtube'da bakmıştım ideal ayarlar için. Ff ayarını denemek için en yükseğe almıştım gt sport'ta, onda da aynen dediğiniz gibi direksiyon saçmaladı, sonra videoda dediği gibi en düşüğe alınca normal araba direksiyonuna döndü.
    Evet birsürü para verdik ya direksiyon vites stand derken, birde bozuk felan çıksa hanımdan dinle artık 3 ay 'ben sana alma dediydim' diye :)
    Dirt'ü oynayınca yazarım size burdan 👍

• Herkese merhabalar.
    Elimde g923 var fakat pc/ps4 versiyonu bu nesilde xbox series x e geçtim.Bu direksiyon seti xboxta çalışır mı?G29 un çalışmadığını öğrendim fakat g923 ile ilgili bir şey görmedim.Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
    G29 için drivehub diye bir dönüştürücü ile oluyormuş.Bunu hiç deneyim edeniniz var mı?
    Şimdiden teşekkürler

• Benim bildiğim kadarıyla g923 xbox ve pc için.G29 ise ps ve pc için.Büyük ihtimalle xbox da çalışacaktır.Bir kaç yere baktım g923 ün ps versiyonu xbox a uyumlu yazmışlar.

• Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.Konsol elime ulaştı.Denediğimde buraya sonucu yazacağım

• g923 adıyla iki farklı set var. Ps/Pc ve Xbox/Pc.

• G923 çok pahalı olduğu için ve aradaki farka değecek bir yükseltme göremediğim için g29 siparişi vermiş bulunmaktayım. Dolar fırlamışken, fiyatlar fırlamadan alayım dedim ve 2800 liraya sıfır olarak sipariş geçtim. (gshifter olmadan) Daha önce g920 kullanmıştım ve ps4 aldıktan sonra ileride g29 ya da üstünü alırım diye satmıştım. Sonra fiyatlar fırlayınca alamadım ama bu güne kısmetmiş. Umarım bir an önce kargoya verilir de heyecanım diner :)

Asıl sorum şu, gshifter da almak istiyorum ama en ucuz 600₺'ye hepsiburada satıcılı olarak bulabildim. Beklersem daha uyguna getirme şansım olur mu? Yoksa fiyat iyi, beklemeye değmez mi dersiniz?

• G923'te TrueForce bilmemne falan görünce herhalde bu sefer oldu diyordum ki, arkadaşa almak için bakarken yine dişli motor olduğunu gördük.

Benzer fiyatlarda Thrustmaster T150 var ve yanlış bilmiyorsam kayışlı-dişli hibrit sisteme sahip, G923'ten daha eski nesil bir alet olmasına rağmen bu anlamda sanıyorum daha başarılı.

Ah Logi ah, niye böyle yapıyorsun ki.

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.