Şimdi Ara

Logitech G29 (PS5, PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox Series X-S, Xbox One, PC) - Ana Konu (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.006
Cevap
77
Favori
163.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de G920 kullanıcısıyım. İki direksiyon seti de sizi üzmez ama G29-920 nin özellikle direksiyon simidi, pedal seti çok kaliteli, tatmin edici. T150 nin direksiyon simidi ise bana oyuncak gibi geliyor. Sizin yerinizde olsam yine g29-920 tercih ederdim.
  • Omer687 kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum hocam. Dayanıklılık konusunda da Thrustmaster hakkında çok az iyi yorum gördüm. Logitech'in H-shifter ünitesinin Thrustmaster muadiline göre ucuz olması da benim için bir artı. Ayrıca G29'daki devir ışıkları da çok hoşuma gidiyor. G29'da karar kıldım artık kesinlikle. Ağustos başında alacağım. Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.
  • eternia1 E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Güle güle kullanırsınız umarım. :)
  • g29 için fırsat var mı? su ana kadar hepsiburada.com da 2950 tl denk geldi.ya da ikinci el alırken dikkat etmem gereken şeyler var mı
  • T150 pro VS G29 arasında kalan birbaşka kişiyim. T150 pro biraz daha pahalı olması sebebi ile g29 a daha yakınım gibi. Genellikle f1 2020 oynucam . Kara cuma gibi indirim günlerinde direksiyon setleri indirime giriyormu arkadaşlar. Şuan vergi %50 olması sebebi ile bir yanım bekle diyor diyer bir yanım peklesende fiyatta düşme olmaz diyor. Tamamen kararsız kaldım.
  • Ravalond kullanıcısına yanıt
    %50 ek gümrük vergisinin kalkmasını bekleyebilirsiniz tabi kaldırırsa hükümet. Bekleyip beklememek tabi ki size kalmış ama ben yaşadığımız ülkede fiyatı yükselip de daha sonra düşen bir ürün pek görmedim açıkçası. Bunun dışında T150'nin uzun süreli kullanımlarda içerisindeki kayışın ısınıp esnediği bu da direksiyon performansını olumsuz yönde etkilediği ile ilgili şikayetler gördüm.

G29 ise dişli bir sisteme sahip geri bildirim değerini yükselttiğiniz zaman tak tuk sesler gelebiliyor ama içerisindeki paslanmaya ve aşınmaya dayanıklı çelik sarmal dişli takımı daha dayanıklı kılıyor direksiyonu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 29 Temmuz 2020; 19:32:28 >
  • Omer687 kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey yok insanları yanlış yönlendirmeyin.
    %38 (%18 + %20) vergi var. Sim racing konusunda güncel bir sürü alan kişi var
  • Sizce Logitech yakın zamanda oyun direksiyonu çıkarır mı yoksa şu an G29 gibi yeni nesil bir direksiyon almak mı mantıklı?

G27 2010'da yani PS3'ten 3 sene sonra çıkmış.

G29 PS4'ten 2 sene sonra çıkmış.

Bu da demek oluyor ki yeni çıkacak direksiyon -ki eğer çıkacaksa- PS5 çıktıktan 2-3 sene sonra çıkabilir (2023-2024). Siz ne düşünüyorsunuz?

Edit: Bugün G923 çıktı ve sorum yanıtlandı. Ama fos çıktı (İnsan bi değişiklik yapar.).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkifier -- 5 Ağustos 2020; 20:37:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Turkifier

Sizce Logitech yakın zamanda oyun direksiyonu çıkarır mı yoksa şu an G29 gibi yeni nesil bir direksiyon almak mı mantıklı?

G27 2010'da yani PS3'ten 3 sene sonra çıkmış.

G29 PS4'ten 2 sene sonra çıkmış.

Bu da demek oluyor ki yeni çıkacak direksiyon -ki eğer çıkacaksa- PS5 çıktıktan 2-3 sene sonra çıkabilir (2023-2024). Siz ne düşünüyorsunuz?

Edit: Bugün G923 çıktı ve sorum yanıtlandı. Ama fos çıktı (İnsan bi değişiklik yapar.).
    923'ün Türkçe bir test videosu yok maalesef, Jason Tahincioğlu kağıt üzerindeki özelliklerine göre yorumlamış sadece. Önemli olan görünüşünden çok sürüş deneyimi. Kayışlı direksiyonlar, çarklı sistemlere göre daha iyi bir deneyim yaşatıyormuş, Thrustmaster'a da bir göz atın bence.

Bu kanalı takip edin, bir çuval dolusu direksiyon incelemesi var.
    https://www.youtube.com/c/eRacingAcademy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arka tarafındaki bir kılcal çizik ve direksiyonun üst kısmındaki mavi metal parçanın biraz soyulması haricinde problemsiz ve temiz bir üründür.
    Shifter ile birlikte verilecektir.
    Garantisi bitti. Kutusu yok ancak bütün parçalar baloncuklu ambalaj ile sarılıp ve orijinal kutusuyla benzer ebatlarda bir kutuya konum gönderilecektir.
    Tekirdağ içi elden diğer illere havale sonrası Kargo ya da GET ile satış yapılır.
    Kargo alıcıya aittir.

2150 TL

• Bende de g27 var satılık sorunsuz temiz cihaz H shifteri var kutusu mevcut. Fiyat 1800 düşünüyorum.
  • Merhaba arkadaşlar g 29 um ile sorun yaşıyorum.
    Bilgisayarı açınca herhangi bir kalibrasyon yapmıyor ve ps4 ışığı yanıp sönüyor sürekli. G huba girince direksiyonu çevirince bir tepki vermiyor bir tuşa basında g hub da tam sol yapmış gibi gösteriyor ama direksiyon oynamıyor. Gaz pedalına basınca debriya, debriyaja basınca frenmiş gibi algılıyor. Problem nedir acaba sıkıntısız çalışıyordu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İKM59 kullanıcısına yanıt
    Bir kaç olasılık var bu sorun için.

Aklıma gelenler :

- Kablolarında yırtılma veya ezilme olmuş olabilir.
    - Üzerine şekerli bir sıvı döküldüyse yapabilir.
    - Elektronik kartta bir arıza oluşmuş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerq -- 22 Ağustos 2020; 13:40:59 >
  • tanerq kullanıcısına yanıt
    Adaptörün bozuk olduğunuz öğrendim. Yeni adaptör nerden alabilirim bilgisi olan var mı?

• Gaz pedalını nasıl dirençlendirebilirim?
    Biraz bakındım ama çıkamadım işin içinden.

• Arkadaşlar herkese selam, elimde G920 var ve fren pedalı çok sert. Biraz araştırma yaptım ve pedalın içinden bir parça çıkarıldığını gördüm, bunun haricinde başka bir yöntem var mı?

• En son gelen Logitech G Hub güncellemesinden sonra direksiyon dönme açısını limitleyemiyorum. Ayarlardan limitlesem de fiziksel olarak direksiyon limitlenmiyor. Kullandığım direksiyon Logitech G920 bu sorunu yaşayanlarınız var mı ?
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    G29-PS-PC
    G920-PC-Xbox
  • hunter007 kullanıcısına yanıt
    Bende bir süre o siyah lastiği çıkartıp oyunadım oyunları, sondaki sertlik gitti.

Fakat bu seferde oyunlarda düzgün frenleme yapamamaya başladım.

O ağırlığın oluştuğu bölge frenlemede yaklaşık %80-85 aralığına denk geliyor ve onu çıkarınca yarışlarda sürekli aracın lastiklerinin kitlenmesine sebep oluyor.

Parçayı çıkarmayı ben tavsiye etmiyorum, çıkarılsada yerine aynı boyutta daha yumşak bir lastik koymak lazım.
  • tanerq kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam, biraz araştırdım da 3d yazıcı ile yeni bi parça yapıp koyuyorlarmış, bi onu denemeyi düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.