Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Logitech G29 (PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox One, PC) Driving Force - Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.532
Cevap
51
Favori
92.319
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Klavye, Fare, Joystick, Gamepad >> Logitech G29 (PS4, PS3, PC) / G920 (Xbox One, PC) Driving Force - Ana Konu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    27 Mesaj
    Bildiğiniz gibi pedallarımız bir hayli fazla ses çıkartıyor. Eğer bu sesi minimuma indirmek isterseniz videoya bakabilirsiniz..

|
    |

güle güle kullan.
    |
    |
    Myres kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: lyldz

müşteri hizmetleri cevap veriyor onlarda yönlerdime yapmayıp sadece ekran gördüğü notu okuyor hocam.burdan birşey çıkaramadım ne yazık ki<

logitech üzerinden birşey yapmadım.ürün gelsin tekrar kontrol edeyim.gerekirse video resimde ekleyip bu sefer ürünü aldıpım yer olan mediamarkt üzerinden gönderim yapıcam.

cidden bu şekilde karşında muhatap bulamamak en kötüsü sanki keyfi cihazı göndermişim gibi muamele görmek üzücü

sağolun hocam tekrardan

Alıntıları Göster
    3 yıl önce aldığım gibi arıza yapmıştı aldığım yer hb satıcısıydı gönderdim 15 gün sonra hb para iadesi yaptı benim şansım hb den almaktı paramı kurtardım sonra daha ucuza t150 aldım hala taş gibi hep takılı pc ye buraya yazınca logitechi kötülüyor konumuna düştük bir kaç trol laf soktu konuda ama ağzının payını aldı. kısaca Allah yardımcın olsun servis hiç ilgilenmiyor yazdım sallamadılar bile umarım paranı kurtarırsın
    |
    |
    Cooler Master Case PRO5/Ryzen7 1800X 3.8 GHZ(NOCTUA NHU12SEASUS ROG CROSSHAIR VI HERO/Sapphire Nitron Radeon RX 580 4G/GSKILL FlareX DDR4-3200Mhz C14 32GB (4x8GB)/Samsung 850 PRO 512GB Sata3 SSD/Samsung 320GB 7200RPM 16MB SATA2 HDD)SamsungHD154UI 1.5TB HDD/Seasonic Focus Plus 750W 80 Gold/Viewsonic XG2401 24"1ms 144HZ

• Yüzbaşı
    474 Mesaj

Ben satın aldığım yere gönderdim ürünü. Çok kısa bir sürede geri dönüş yaptılar. Garantiden sıfır kutulu ürün geldi bugün. Şuan açıp açmamakta kararsızım.
    |
    |
    Bahsedilenler: aher23

G27 profiler dan şu şekilde ayar yapıyorduk
    g29 da logitech gaming software de sadece sensitivty ve derece ayarı var bu ayarları yapamıyormuyuz g29 da ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 16 Mayıs 2019; 12:19:48 >
    MSI Z370 Gaming M5 - Core i7 8700k - Corsair H60 Liquid CPU Cooler - Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz - Kingston 120GB V300 SSD - Crucial MX300 750GB SSD - EVGA RTX 2070 SUPER XC GAMING - EVGA SuperNOVA 650W G3 Fully Modular - Dualshock 4 Controller - Corsair K70 MX Blue Red Led- Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Gaming Mouse - Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad - Hyperx Cloud II 7.1 Headset - Acer Predator XB241H G-Sync 144Hz 1ms - Carbide Series® 400C Mid-Tower Case - Logitech 5.1 X540 Surround Sound Speakers
  • Yarbay
    3496 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

Merhaba yeni g29 sahibi oldum daha önce g27 kullanmıştım.

G27 profiler dan şu şekilde ayar yapıyorduk
    g29 da logitech gaming software de sadece sensitivty ve derece ayarı var bu ayarları yapamıyormuyuz g29 da ?
    g29 da bu ayarlar kaldırıldı (regedit dosyasonda var ama)

logitech software yükleyip oradan gerekli ayarları yapıyorsunuz
    |
    |

Ben de PS4 için G29 alarak aranıza katıldım. Driveclub, Gran Turismo aldım direksiyon ile birlikte. İlk defa böyle bir set kullanıyorum ancak bana çok zor geldi.

Oyun içinde direksiyon ayarları var ama ne yaparsam yapayım doğru ayarı tutturamadım sanırım. Ya da benim beklentim çok daha basit olacağı yönündeydi belki de bilmiyorum.

Ama istediğim keyfi alamadım. Ben direksiyonu sola çeviriyorum, direksiyon kendi kendine başka yönlere çevirmeye çalışıyor falan. FFB ayarlarında ne denersen deneyeyim istediğim randımanı alamadım. Ne yapmam gerekiyor sizce?
    |
    |
    G29 shifterda problem var sanırım 1.vites 13.tuş 6.vites 18 e kadar algılıyor ancak topuzu aşarı bastırıp ittirsemde 18.tuş ittirmeden atsamda 18.tuş olarak algılıyor geri vites 19. tuş sanırım bi ayarı varmı yoksa iade mi edeyim shifterı ?
    MSI Z370 Gaming M5 - Core i7 8700k - Corsair H60 Liquid CPU Cooler - Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz - Kingston 120GB V300 SSD - Crucial MX300 750GB SSD - EVGA RTX 2070 SUPER XC GAMING - EVGA SuperNOVA 650W G3 Fully Modular - Dualshock 4 Controller - Corsair K70 MX Blue Red Led- Logitech G502 Proteus Spectrum RGB Gaming Mouse - Corsair Gaming MM300 Anti-Fray Cloth Gaming Mouse Pad - Hyperx Cloud II 7.1 Headset - Acer Predator XB241H G-Sync 144Hz 1ms - Carbide Series® 400C Mid-Tower Case - Logitech 5.1 X540 Surround Sound Speakers
  • Emekli Yönetici
    8676 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Faraday

G29 shifterda problem var sanırım 1.vites 13.tuş 6.vites 18 e kadar algılıyor ancak topuzu aşarı bastırıp ittirsemde 18.tuş ittirmeden atsamda 18.tuş olarak algılıyor geri vites 19. tuş sanırım bi ayarı varmı yoksa iade mi edeyim shifterı ?
    Direksiyon seti ile ilgili yalnızca Logitech Gaming Software yüklü ve oyun kumandaları kısmından baktığımda vites R konumunda iken belirtmiş olduğunuz gibi 19 nolu düğme aktif gözüküyor.

|
    |
    Phanteks Eclipse P600s || Evga SuperNOVA 750 G3 || Asus MG278Q 2K 144Hz || Logitech G510 || Logitech G MX518 || Asus Xonar DSX
  • Yarbay
    3246 Mesaj
    son dönemde forza merakımdan youtube'da ki videolarında gazına gelerek g29 aldım fakat oyundan soğudum 3-4 farklı ayar denedim sonra biraz da kendim kurcalayarak bir düzen yakaladım gibi ama en yavaş arabayla bile ilk viraja kadar aracı yolda tutabiliyorum. oyundan keyf alayım derken stres yapar oldum klavyenin basitliğine alıştığımdan mı yoksa yanlış bir ayar mı kullanıyorum. şunu dene diyeceğiniz bir şey var mı yoksa bu sevdadan vazmıgeçmeliyim
    Intel i9 9900K // Asus ROG Maximus XI Extreme // 4x8Gb Patriot Viper Steel 4133mhz C19 B-die // Asus ROG Strix RTX 2080 OC // Samsung 970 Evo 1TB NVMe // Asus ROG Ryujin 360 // Asus ROG Thor 1200P // Phanteks Evolv X // Phanteks Halos Digital // Cablemod Pro Mesh Kit // Asus ROG Strix XG35VQ // Asus ROG Delta // Asus ROG Gladius II Origin // Asus ROG Balteus // Asus ROG Strix Flare // Philips HUE Ambient Kit // Logitech Z906 // DXRacer King Series
    |
    Apple iPhone XS Max 256 Gb Gold
    VCDS Hex-Net Pro Unlimited & Vag Can Pro / Kline + VIM
    |
  • Yarbay
    2073 Mesaj

Oyunlar genelde ayar gerektirmeksizin taktılı direksiyon sistemini tanıyor. Bende forza horizon 4 t300 direksiyon setinle oynamaya çalıştım, gamepad kadar oynanış basit değil. Virajlarda aracı kaydırarak özellikle götürmek zor. Zamanla alışılır yoksa ayarlardan aman aman fark ettirecek bir değişim beklemeyin bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    s1Lv3r kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba . Bende uzun süre farming simulator 17 oynadım şimdide 19 a geçmeyi düşünüyorum. Ek olarak logitech g29 modeli direksiyon seti ve vites kutusu var . Farming 19 için bu direksiyon ve vites kutusunu etkin kullanma durumum olur mu ve özellikle vites kolunu nasıl ayarlayabilirim. Öneri ve tavsiyeniz neler olabilir. Teşekkürler

|
    |

Gran turismo ayarları nasıl olmalı

|
    |
    arkadaşlar g29 direksiyonu sola dönerken cızırtı/sürtme sesi geliyormuş. birkaç youtube videoları altında bunun feedback motorlarından geldiğini ve bir süre kullanımın ardından seslerin kesildiğini yazmışlar. epey yazan da var bu şekilde. olayı şuna benzetmişler ''gerçekte olduğu gibi, araba dururken direksiyonu çevirirseniz zorlanır. g29 için de aynısı geçerli. yarış dışında(menüde veya ps4/pc kapalıyken) herhangi bir zaman direksiyonu çevirirseniz zorlanır ama direksiyonu kullanmaya devam edin. çünkü kullandıkça bu sesler kaybolur'' demişler. kimisi de garantiye gönderdiğini söylemiş. ama garantiye gönderen müşterilerden bazılarının direksiyonu değişmiş bazılarının direksiyonu değişmemiş.

benim durumum şöyle, g29'un faturası var ve tanıdıktan alacağım ama garantisi biteli 1 ay oldu. problem yaşarsam naparım diye düşünüyorum?

bir de ps4/pc için kullanıp kalibrasyonda sıkıntı yaşayan var mı? başka bir forumda da ps4 g29'u görmüyor ve kalibrasyonda sıkıntı var gibi sorunlardan bahsetmişler. bu tip sorunlarla karşılaşan var mıdır? o kadar para sayacağız bilenler lütfen tecrübelerini paylaşsın.

herkese iyi sabahlar/günler...

• Er
    13 Mesaj
    |
    |
    prince1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar merhaba. Farming similator 19 ps4 için logitech g29 ayarları nasıl olmalı oyun malum yabancı dil olduğu için yeterli veri bulamadım acaba ps4 de bu oyunu oynarken direksiyon seti ayarları nasıl olmalı? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler şimdiden...

|
    |

|
    |

Direksiyon setini büyük beklentiyle alıp hayal kırıklığı yaşayan arkadaslar görüyorum.

Öncelikle şunu bilmeliyiz yarış ile caddede araba sürmek aynı şey değil. Yarış ciddi bir disiplin. Joystikle oynarken oyun aslında minimize ediliyor yani aracın yol geri bildirimleri, lastik çalışma aralıkları, denge ağırlık transferi gibi teknik detaylar oyuncuya çok az yansıtılıyor.

Sete geçtiğimiz zaman artık bir simulasyonla baş başa oluyoruz. Her geç fren, her geç dümenleme cezalandırılıyor. Bunun için daha konsantre olmak gerekiyor. Başta bu işin eğlencesini kaçırıyor gibi hissettirse de, saatte 250'yle giden bir arabayı terbiye etmeyi öğrenmek zamanla bu azabı büyük bir hazza ve günün her anı oturup turlamak isteyeceğiniz bir deneyime yerini bırakıyor.

Eğer acemi bir pilottan yarı amatöre geçmek istiyorsanız youtubeda yiğit tezcan videoları izlemek çok yardımcı olacaktır.

Şu videoda sim racing ruhunu çok iyi anlatıyorhttps://youtu.be/bHPuJbouzBs

Sürüş tekniği geliştirmek için de spa pist sürüş rehberi yardımcı olacaktır. Bol bol video izlemeyi unutmayın. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frknhcml-e -- 3 Haziran 2019; 7:59:35 >
    |
    |
    Opinion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
izmir web tasarım
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,480
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.