Şimdi Ara

Logitech 5450'mi yoksa Gigaworks G500 mü?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ilk önce sunu belirteyim 5500 demeyin bana cunku bi tane 5500 üm var zaten salonda:)ben sizden pc odam için bi set önermenizi bekliyorum neden bu 2 ürün derseniz fiyatları uygun.Logitech 5450 309$+kdv ,Gigaworks G500 275$+kdv.ben bu 2 sistemide görmeme ragmen dinleme sansım olmadı.kullanan arkadaslardan yardımlarını bekliyorum.bu 2 sistemide kullanan arkadaslar vardır forumda.hangisini almak mantıklı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MysTicK -- 19 Ocak 2007; 13:38:38 >

• Logitech Z-5450

Artıları...
    -Decoder...
    -Uzaktan Kumanda
    -Arka iki hoparlör kablosuz

Eksileri...
    -G500e göre güçsüz sub

Creative G500

Artıları...
    -Daha güçlü subwoofer
    -Daha kaliteli mid sürücüleri

Eksileri...
    -Uzaktan kumanda yok
    -Dekoder yok

Genel olarak setlerin karşılaştırması benim gözümde böyle artık kullanım alanına bakarak sen karar ver ancak audigy 2 zs ya da x-fi türü bir ses kartın var ise tavsiyem g500 olur hem gerekirse filmlerde ses kartına çözdürürsün sesi hem de bilgisayarda kullanacağın için kumanda da gereksiz kanımca.Hem 35 küsür $ paran cebinde kalır hem daha kaliteli mid ve bass sesi alırsın ama onboard ses kartın var ve ses kartı alamam dersen z-5450 tavsiye ederim.Neyse cok konustum galiba

• hem z5500 hem de giga kullanıcısı olarak diyebilirim ki 5450...
    uydularının kablosuz oluşu ve kumandası olusundan değil seçimim...

logitech 5500 5450 ve 5400 gerçekten kaliteli ürünler ...işçilik olsun , kalite olsun , sistem gücü olsun bence creative den daha iyi..

ancak bu konuda sizin almak istediginiz setten beklentileriniz on plana cıkmalı bence..
    dijital bağlantı yapacakmısınz ?? ses gücü mü ses berraklığı mı istiyorsunuz ??
    orta seslerde dinleyecekseniz derim ki giga alın cunku uyduları gecekten iyi ses veriyor ve tiz bass dengesi tam yerinde...

ancak genel anlamda benim fikrimi sorarsanız 5450 derim...

neden 5450 : oncelikle logitech markası + dijital ve dekoderi var + bass gücü gayet yüksek + son seste bozulma yok + geniş kullanım alanı
    neden giga : çok şık tasarımı + mid , tiz , bass dengesi yerinde + iyi bir ses kartı ile çok iyi iş yapıyor

• bence Ze beş bin dört yüz elli daha iyidir
  • sugazm 5450 söylendigi gibi bass gücü yönünden cokmu zayıf? ve ya kablosuz arka uydularda bir bozulma oluyormu parazit gibi mesela.birde bu kablosuz uydular kaç metre ye kadar calısıyor?
  • Tahminimce bass gücünde ikisi arasında bariz bir fark olmaz.Tamam G500 daha güçlüdür ama Logitechten kesinlikle memnun kalırsın.Ben daha önce Z5300 kullandım ki süper bass vardı.Gerçekten hoşuma gidiyordu. mid ve tiz ayarlarını da arkadaşların dediği gibi audigy 2zs kartı ile halledersin. Kanımca Z5450. Üstelik bu set dijital. Ayrıca dijital sesi doceder ses kartından daha iyi çözer diye düşünüyorum.(Yanılıyorsam düzeltin.)
  • wireless olayı sakat iş kardeş benden sana sölemesi parazitlenme yapabilir ses kalitesi olarakta g500 1 adım önde bass gücüde daha ii z5450 ye tek eksiği decoderinin ve kumandasının olmamasıdır
  • suan bu 2 seti seti kullanan arkadaşlar var forumda detaylı bi bilgilendirme yapabilirlermi acaba? armageddon kardeşim bende parazitlenmeden korkuyorum ama logitech thx sertifikası aldıysa bu rear hoparlörlerine zannetmiyorum ama bir korku var içimde:)
  • hocam parazitlenmeyi iyice ogrenmelisin bence de...ancak aldıgı sertifikaların parazitlenme yapıp yapmamamsı ile bir ilgisi olacagını sanmıyorum...cunku parazitlenmeye etki edebilecek bir cok neden var en basitinden cep telefonu sinyalleri , arada ki mesafe , o da da manyetik dalga yayan diğer aygıtlar vs...

ben 5400 ve 5450 dinlemedim ancak bass yonunden de giga dan asagı kalacagını sanmıyorum cunku logitechin en başta abandığı noktalardan birisi bass kuvveti...

hocam bir de bu ürün su anda tam anlamıyla fiyat/performans ürünü bence dşünürek cok fazla zaman kaybetme..setten memnun kalmaman gibi bir durum olacagını sanmıyorum...seti bugun pc de yarın dvd de ertesi gün uydu alıcında paşalar gibi kullanabilirisin..bence su an ki fiyatını tamamen hak ediyor...
  • z5450 nin subwooferıda ayrıca 6,5" haberiniz olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: @armagedon@

z5450 nin subwooferıda ayrıca 6,5" haberiniz olsun

vay beeee daha yeni duydum cok azmıs yaaaaaa

• Z545 nin kablosuz oluşunu saymazsak ki saymayalım çünkü kablosuz oluşu bende bir avantaj değil z545 nin g500 e göre tek avantajı decoderi ama sen sorun yok ben iyi bir de ses kartı alırım diyosan g500 derim ben de z5400 almayı düşünüyodum ama vazgeçtim sonuçta fiyatı650 ytl idi ve 150 ytl daha konuldu mu z5500 alınabilirdi sabretmeye karar verdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.