Şimdi Ara

Liselerde eğitim yeterli mi?Munazara içerir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Okulda münazara yapılacak konu Liselerde eğitim yeterli midir?degilmidir?.ben yeterlidiri savunucam,konuyu nerden ele alabilirim?nelerden bahsedebilirim?simdiden teşekkürler..

Kazanmamız gerekmiyor yoksa dil anlatımdan kalabilirim :((

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KarahanZ -- 6 Ekim 2013; 22:27:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok mu yardım edebilecek?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • toku yemişsin sen yeterli deildir tabikide aksini idaa edemessin
  • Diğer ülkelerle kıyasladığımızda eğitimimiz ağır.

Sistemde yanlışlık var sadece.

Bizim gördüğümüz türev integrali onlar üniversitede anca görüyor.
  • Fazladır'ı savunacaksın. Yeterlidir'i değil.
    Gereksiz konularla, bilgilerle beyinlerin doldurulduğunu. Aslında olması gerekenin daha az teknik bilgiyle daha çok pratik düşünmeye itecek bir eğitim sistemi olduğundan bahsedeceksin.

Varsa sorun gel yardım edeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: dursun3

toku yemişsin sen yeterli deildir tabikide aksini idaa edemessin

Hocaya ben yetersizi savunucam dedim,o halde yeterliyi savun dedi.Ters kose yaptı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer yeterliyse kendin bulabilirsin
    Diğer milletlere göre daha kötü olduğuna örnek olarak ilkokullarda 2.yabancı dilin olmayıp bazı kolejlerde bile olmadığını söyle.
    Öğremenlerin çoğu yetersiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Eğer yeterliyse kendin bulabilirsin
    Diğer milletlere göre daha kötü olduğuna örnek olarak ilkokullarda 2.yabancı dilin olmayıp bazı kolejlerde bile olmadığını söyle.

Yeterlidir savunmam lazım,bu daha zor.Fakat kazanmam lazım,ne konuşmalıyım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KarahanZ

quote:

Orijinalden alıntı: Professional Geek

Eğer yeterliyse kendin bulabilirsin

Yeterlidir savunmam lazım,bu daha zor.Fakat kazanmam lazım,ne konuşmalıyım?

Bir münazara kazanıcısı olarak şunları söyliyeyim
    Etkileyici ve ilginç şeyler bul. Pek bilinmeyen.
    Kendinden emin konuş.

Yeterliyse işin biraz zor. Ama çoğu lisede 2. yabancı dilin olması
    akıllı tahta ve yakında tablet kullanımı
    Yurt dışı gezilerindeki
    Okullarası aktivite çokluğu
    bunlara değinebilirsin.

• eğitim sisteminde çöp çöp şeyler varken bu kadar fazla eğitim olsa ne olur olmasa ne olur ? şahsen ben okullarda matematik,edebiyat yanında şimdi saçma sapan teknoloji,sivil savunma gibi dersler olacağına braille alfabesini,sağır vatandaşlarımızı toplumdan dışlamamak için işaret dilini öğretseler fena mı olurdu ? yada saçma sapan 2 saat ingilizce koyacağını onu 5-6 saate çıkartsanda çocukların ingilizcesi gelişse fena mı olur (gerçi gençle avrupaya genelev gibi gördüğü için öğrendikleri şeyleride karı kız tavlamaya çalışırken kullanıcak....) ve öğretmenler avrupada öğrenciyle arkadaş gibi oluyorlar nasıl derseniz hocaya adıyla hitap edip yakından espiri yapabiliyorsunuz bizimkine adıyla hitap etsen kıyameti kopartır üstüne disiplin yersin açıkçası türk eğitim sistemi ÇÖPtür kalanları bilmem ... alın okumak istemek istediğim ülkede nasıl öğrenci olunuyor bu video'da izleyebilirsiniz ...(ingilizce bilmeyen arkadaşlarda k.bakmasın anlamaya çalışsınlar benim yapabilceğim birşey yok bu konuda....)

• Gayet de yeterlidir. Eğer yetersizse de bu eğitim sistemi ile alakalı değil öğrenci ile alakalıdır. Mesela İngilizce hakkında bize derslerde hep gramer anlatıldığını söyleriz ve bizim için İngilizce çok sıkıcıdır ama ne zaman hocayı doğru dürüst dinledik ki bu kanıya vardık ? Derslerde sürekli olarak konuştuğumuzdan ders saati fazla olsa bile yetmiyor ve hoca da konuları yetiştirmek için ezberletmeye çalışıyor. Sorunu sistemde değil önce kendimizde arayalım bu tarz cümlelerle savunabilirsin anca çünkü başka savunacak bi yerin yok direk öğrenci kesimindeki sorunlardan gir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mX-L4S3R

Gayet de yeterlidir. Eğer yetersizse de bu eğitim sistemi ile alakalı değil öğrenci ile alakalıdır. Mesela İngilizce hakkında bize derslerde hep gramer anlatıldığını söyleriz ve bizim için İngilizce çok sıkıcıdır ama ne zaman hocayı doğru dürüst dinledik ki bu kanıya vardık ? Derslerde sürekli olarak konuştuğumuzdan ders saati fazla olsa bile yetmiyor ve hoca da konuları yetiştirmek için ezberletmeye çalışıyor. Sorunu sistemde değil önce kendimizde arayalım bu tarz cümlelerle savunabilirsin anca çünkü başka savunacak bi yerin yok direk öğrenci kesimindeki sorunlardan gir.

Hocam bırak allahını seversen , çoğu hocada yetersiz eğitimde yetersiz. Adam veya kadın gelmiş bana 10 yıldır simple present tense anlatıyor. Bana daha bir kere günlük konuşmada neyi nasıl sözleriz anlatmadı. Bu bütün derslerde böyle. Matematik hocası geliyor soru soruyoruz adam soruyu çözemiyor, çözemeyince gaza geliyor gaza gelince soruyla uğrasıyor 40 dkda 2 soru çözdüğümüz dersi hatırlıyorum. Eğitim berbat zaten adam bana boş bilgiyi zorla öğretiyor. Ben mühendis olucam diyelim adam gelmiş divan edebiyatını ayrıntısıyla sokuyor beynime velhasıl kelam bu sistemle bu eğitimle , bu ülkeden hiçbir alanda hiçbir şey olmaz.

• zeki ama çalışmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.