Şimdi Ara

Lionel Messi Fan Club (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
23.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu sahibi forumu bırakmış galiba.Konuyu biri devralsa iyi olur.Yöneticiye istekte bulunmak lazım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carrier has arrived

quote:

Orijinalden alıntı: High.Hopes*

quote:

Bir aralar anti Messi konusu da vardı ona ne oldu acaba?

kapatılmıştı o konu herhalde ama hatırlattığın hiç iyi olmadı .Troller boş durmaz açar yine aynı konudan.

Bunu yazdıktan sonra buldum konuyu.

http://forum.donanimhaber.com/m_34664473/tm.htm

Kilitlenmiş ama her an yenisini açabilirim.

Aslında Anti Messi değil de, Anti Barcelona konusu açmak ne zamandır kafamda olan bir şey.

Anti -barça konusunda sanırım 2009 ve 2011'den kalan bir sıkıntı var herhalde zira ben bile Real Madrid'ten sonuna kadar nefret ediyorum ancak böyle antili konuları mantıklı bulmuyorum.Anti - x nedir arkadaş spor bu Ben senin yerinde olsam anti bir konuyu madrid üzerine açardım son maçtan sonra

Ayrıca o konudaki foto nedir yahu ?Sigarayı çizer gibi çizmişler adamı

Lionel Messi Fan Club

Zararlı madde Messi

• quote:

Anti -barça konusunda sanırım 2009 ve 2011'den kalan bir sıkıntı var herhalde zira ben bile Real Madrid'ten sonuna kadar nefret ediyorum ancak böyle antili konuları mantıklı bulmuyorum.Anti - x nedir arkadaş spor bu Ben senin yerinde olsam anti bir konuyu madrid üzerine açardım son maçtan sonra

Lionel Messi Fan Club

Zararlı madde Messi

Bir sporcuyu/takımı seven kadar sevmeyen de vardır. O yüzden sevmeyenlerin de bir yerde buluşması bana mantıklı geliyor. O maçı da hiç sorma. Sırf o yüzden Madrid karşısında Galatasaray'ı destekliyorum normalde Türk takımlarının her zaman rakiplerini desteklerim. Tabi rakip Barcelona olursa durum değişiyor.

• quote:

quote:

Lionel Messi Fan Club

Zararlı madde Messi

Bir sporcuyu/takımı seven kadar sevmeyen de vardır. O yüzden sevmeyenlerin de bir yerde buluşması bana mantıklı geliyor. O maçı da hiç sorma. Sırf o yüzden Madrid karşısında Galatasaray'ı destekliyorum normalde Türk takımlarının her zaman rakiplerini desteklerim. Tabi rakip Barcelona olursa durum değişiyor.

Hocam ne yaptı barça bu kadar antipati topladı sende ? Adamlar çıkıp futbol oynuyor ve manu ile iyi anlaşan bir klüptür barça, düşmanlığının nedenini anlayamadım . Renklerini mi sevmiyorsun,futbol anlayışını mı sevmiyorsun, kendini beğenmişliklerini mi sevmiyorsun (katanlardan bahsediyorum ) ? Olay nedir ?

• quote:

Hocam ne yaptı barça bu kadar antipati topladı sende ? Adamlar çıkıp futbol oynuyor ve manu ile iyi anlaşan bir klüptür barça, düşmanlığının nedenini anlayamadım . Renklerini mi sevmiyorsun,futbol anlayışını mı sevmiyorsun, kendini beğenmişliklerini mi sevmiyorsun (katanlardan bahsediyorum ) ? Olay nedir ?

Oynadığınız oyunu sevmiyorum. Sıkıcı geliyor bana. Ama bu nefret etmem için yeterli değil tabi. Barcelonalılar da "Barcelona uzay takımı çok iyi oynuyor eşi benzeri yok şöyle iyi Messi müthiş gelmiş geçmiş en iyi oyuncu" gibi şeyler deyince bende Barcelona'nın oyununu sevmeme durumu birden nefrete dönüştü. Messi'den de nefret etmemin en büyük sebebi bu. Olur da bir gün bu tarz yorumlar biterse Barcelona'ya karşı nötr olabilirim hatta.

Neyse Messi konusunu daha fazla dağıtmayalım.

• quote:

quote:

Oynadığınız oyunu sevmiyorum. Sıkıcı geliyor bana. Ama bu nefret etmem için yeterli değil tabi. Barcelonalılar da "Barcelona uzay takımı çok iyi oynuyor eşi benzeri yok şöyle iyi Messi müthiş gelmiş geçmiş en iyi oyuncu" gibi şeyler deyince bende Barcelona'nın oyununu sevmeme durumu birden nefrete dönüştü. Messi'den de nefret etmemin en büyük sebebi bu. Olur da bir gün bu tarz yorumlar biterse Barcelona'ya karşı nötr olabilirim hatta.

Aynı ağzı manu'da yapardı dostum 2007-2009 seneleri arasında .Manu o kadar iyiydi ki finalde favori manu idi hatta barça karşısında hatırlıyorsundur o zamanları. Ama kimse de manudan nefret etmedi bu yüzden . Bence başka sebepler de var ama Neyse dediğin gibi burası messi konusu baltalamamak lazım

Anti barça konusu açarsan trollüyeceğim seni , onur üyesi yap beni o konuda

• quote:

quote:

quote:

Aynı ağzı manu'da yapardı dostum 2007-2009 seneleri arasında .Manu o kadar iyiydi ki finalde favori manu idi hatta barça karşısında hatırlıyorsundur o zamanları. Ama kimse de manudan nefret etmedi bu yüzden . Bence başka sebepler de var ama Neyse dediğin gibi burası messi konusu baltalamamak lazım

O dönemler ben bile Manchester United taraftarlığımı sorgulamaya almıştım. Neyse ki onlar gitti de artık rahat rahat Manchester Unitedlıyım diyebiliyorum. Bu da son mesajım olsun konuya. Anti Barca konusu açarsam ekleyeceğim seni de.

• quote:

quote:

quote:

quote:

O dönemler ben bile Manchester United taraftarlığımı sorgulamaya almıştım. Neyse ki onlar gitti de artık rahat rahat Manchester Unitedlıyım diyebiliyorum. Bu da son mesajım olsun konuya. Anti Barca konusu açarsam ekleyeceğim seni de.

Tamam bekliyorum onur üyeliğimi .

• yaz baba beni de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Geldimmigordun -- 26 Mart 2013; 12:56:00 >
  • Kiyamet alametinin insan suretine burunmus hali.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lionel Messi Antrenmandan kareler Alvesi süründürüyor

https://www.youtube.com/watch?v=Xhf7tdnvlo0
  • İşi fanatikliğe dökmek, Barcelona - Real Madrid ekseninde tartışıp taraf tutmak niyetinde değilim. Bu sebeple tarafsız bir gözle baktığımda Messi'nin, tartışılamayacak derecede Ronaldo'dan daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Zaten dikkat ederseniz futbol otoriteleri Messi'yi, Maradona, Pele, Ronaldinho gibi gibi gelmiş geçmiş en iyi futbolcularla kıyaslarken kimileri de Ronaldo'yu Messi'yle kıyaslamaya kalkıyor. Ronaldo kıyaslanacaksa bu İbra olmalı, Ribery olmalı vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özger

İşi fanatikliğe dökmek, Barcelona - Real Madrid ekseninde tartışıp taraf tutmak niyetinde değilim. Bu sebeple tarafsız bir gözle baktığımda Messi'nin, tartışılamayacak derecede Ronaldo'dan daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Zaten dikkat ederseniz futbol otoriteleri Messi'yi, Maradona, Pele, Ronaldinho gibi gibi gelmiş geçmiş en iyi futbolcularla kıyaslarken kimileri de Ronaldo'yu Messi'yle kıyaslamaya kalkıyor. Ronaldo kıyaslanacaksa bu İbra olmalı, Ribery olmalı vs.

Hazır görmüşken yazayım.Messi Ronaldo'dan iyi diyenlere saygım var ancak böyle tartışılmaz falan bana göre son derece yanlış . Ben Ronaldo'yu daha iyi buluyorum ( Real Madridli olduğum için değil ) anlatayım neden daha iyi bulduğumu ;

1-Günümüzün ve hatta dünya tarihinin gördüğü en komplike futbolcu Ronaldo kesinlikle.Hız,dribbling,kafa,fizik,çalım her şey üst seviye de .
    2-Kondisyonu hep aynı oranda kalan tek futbolcu,kendisi 83.dakikası oynanan Atletico Madrid maçında bile Usain Bolt tadında sahayı turlamıştır. ( Hiç bir futbolcunun yapamayacağı türden . )
    3-Premier Lig gibi dünyanın en kaliteli,mücadeleci ligini altını üstüne getiren bir adamdır.Kanat oyuncusu olarak 31 gol atarak gol kralı olmuştur ManU formasıyla.O sezon zaten yılın futbolcusu ödülünü de almıştır.
    4-Arjantin MT maçlarını da izlediğim halde Ronaldo'nun MT performansı Messi'den 1 hatta 2 adım önde.Messi yakın tarihten aklıma gelen kritik maçlarda kitlenip sahadan kaybolurken Ronaldo kendisinin sahneye çıkması gereken İsveç,Hollanda,Çek Cumhuriyeti gibi maçlarda elinden geleni yapmıştır.İspanya maçı diyenler olacak,bence Portekiz takım olarak o gün İspanya'dan daha iyi oynamasına rağmen şanssız bir şekilde yenilmişti.

Ronaldo'nun en büyük şanssızlıklarından biri de günümüz Real Madrid'inde yanında kendi kalibresinde bir yıldız olmaması.Örnek veriyorum Ronaldo Los Galacticos döneminde oynasaydı,şu anda onu tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olarak görürdük.Kendisinin yarısı bile yetenekte olmayan Di Maria ile oynamaktadır.Bu sene Bale'in gelişi tabi ki önemli bir faktör olacak ama Bale de henüz Ronaldo seviyesinde değil.Ha şu kadro Mou da olsaydı kanatlar uçak gibi akardı ( ki Ronaldo yine akıyor.) .Carlo'nun da yine ne yapacığını görmek lazım.

Kilit maçlar olarak kabul ettiğim El Clasicolar'ı listeye alırsak Messi'nin 6 gollük bir farkı var toplamda.Ancak Messi son yıllarda hiç gol atamazken Ronaldo da son yıllarda Barcelona'ya karşı gollerini dizmektedir.Ki kendisi Nou Camp ta üst üste 6 maçta gol atan ilk futbolcu oldu.

Not : Eğer Maradona,Pele gibi efsanelerin yanında R10 ve Messi gibi isimler geçiyorsa Ronaldo'nun da orada isminin bulunması son derece doğru.Hatta bir adım bile önde olmalı onlardan.

• konunun sahibi öldü mü la noldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 7 Ocak 2014; 22:15:31 >
  • hocam Ronaldo-Messi kıyası yapmayalım şu konuda.Messi'nin iyi olduğunu savunanlar da , Ronaldo daha iyi diyenlere teker teker neden Messi'nin iyi olduğunu açıklamaya kalkarsa çorba olur burası .Daha iyi bulduğunu açıkladığın ilk 3 madde bana göre gereksiz ve hiçbir şey kanıtlamıyor.Büyük ihtimal alıntı yaptığın arkadaş da aynı görüştedir.Zaten ilk 3 maddede saydığın gibi düşünseydi Messi tartışılmaz demezdi.Bırakalım artık bence bu tartışmaları ,ben de girmemeye gayret edeceğim bu Ronaldo-Messi tartışmasına çünkü cidden sıktı.
  • quote:

hocam Ronaldo-Messi kıyası yapmayalım şu konuda.Messi'nin iyi olduğunu savunanlar da , Ronaldo daha iyi diyenlere teker teker neden Messi'nin iyi olduğunu açıklamaya kalkarsa çorba olur burası .Daha iyi bulduğunu açıkladığın ilk 3 madde bana göre gereksiz ve hiçbir şey kanıtlamıyor.Büyük ihtimal alıntı yaptığın arkadaş da aynı görüştedir.Zaten ilk 3 maddede saydığın gibi düşünseydi Messi tartışılmaz demezdi.Bırakalım artık bence bu tartışmaları ,ben de girmemeye gayret edeceğim bu Ronaldo-Messi tartışmasına çünkü cidden sıktı.

Ben de sevmiyorum ama tartışılmaz falan deyince Neyse uzatmaya gerek yok herkesin görüşü budur daha da yorum yazmıcam bu konuya başarılar .

• quote:

Orijinalden alıntı: Fernando Hierro

quote:

hocam Ronaldo-Messi kıyası yapmayalım şu konuda.Messi'nin iyi olduğunu savunanlar da , Ronaldo daha iyi diyenlere teker teker neden Messi'nin iyi olduğunu açıklamaya kalkarsa çorba olur burası .Daha iyi bulduğunu açıkladığın ilk 3 madde bana göre gereksiz ve hiçbir şey kanıtlamıyor.Büyük ihtimal alıntı yaptığın arkadaş da aynı görüştedir.Zaten ilk 3 maddede saydığın gibi düşünseydi Messi tartışılmaz demezdi.Bırakalım artık bence bu tartışmaları ,ben de girmemeye gayret edeceğim bu Ronaldo-Messi tartışmasına çünkü cidden sıktı.

Ben de sevmiyorum ama tartışılmaz falan deyince Neyse uzatmaya gerek yok herkesin görüşü budur daha da yorum yazmıcam bu konuya başarılar .

Messi dünya kupası falan alır balına , yakışıklı bi yorum atarsın o zaman buraya

edit:kafiye yapmışım la

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asil Türk Kanı -- 7 Ocak 2014; 23:04:50 >

• quote:

konunun sahibi öldü mü la noldu

Burdayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fernando Hierro

quote:

Orijinalden alıntı: Özger

İşi fanatikliğe dökmek, Barcelona - Real Madrid ekseninde tartışıp taraf tutmak niyetinde değilim. Bu sebeple tarafsız bir gözle baktığımda Messi'nin, tartışılamayacak derecede Ronaldo'dan daha iyi bir futbolcu olduğunu düşünüyorum. Zaten dikkat ederseniz futbol otoriteleri Messi'yi, Maradona, Pele, Ronaldinho gibi gibi gelmiş geçmiş en iyi futbolcularla kıyaslarken kimileri de Ronaldo'yu Messi'yle kıyaslamaya kalkıyor. Ronaldo kıyaslanacaksa bu İbra olmalı, Ribery olmalı vs.

Hazır görmüşken yazayım.Messi Ronaldo'dan iyi diyenlere saygım var ancak böyle tartışılmaz falan bana göre son derece yanlış . Ben Ronaldo'yu daha iyi buluyorum ( Real Madridli olduğum için değil ) anlatayım neden daha iyi bulduğumu ;

1-Günümüzün ve hatta dünya tarihinin gördüğü en komplike futbolcu Ronaldo kesinlikle.Hız,dribbling,kafa,fizik,çalım her şey üst seviye de .
    2-Kondisyonu hep aynı oranda kalan tek futbolcu,kendisi 83.dakikası oynanan Atletico Madrid maçında bile Usain Bolt tadında sahayı turlamıştır. ( Hiç bir futbolcunun yapamayacağı türden . )
    3-Premier Lig gibi dünyanın en kaliteli,mücadeleci ligini altını üstüne getiren bir adamdır.Kanat oyuncusu olarak 31 gol atarak gol kralı olmuştur ManU formasıyla.O sezon zaten yılın futbolcusu ödülünü de almıştır.
    4-Arjantin MT maçlarını da izlediğim halde Ronaldo'nun MT performansı Messi'den 1 hatta 2 adım önde.Messi yakın tarihten aklıma gelen kritik maçlarda kitlenip sahadan kaybolurken Ronaldo kendisinin sahneye çıkması gereken İsveç,Hollanda,Çek Cumhuriyeti gibi maçlarda elinden geleni yapmıştır.İspanya maçı diyenler olacak,bence Portekiz takım olarak o gün İspanya'dan daha iyi oynamasına rağmen şanssız bir şekilde yenilmişti.

Ronaldo'nun en büyük şanssızlıklarından biri de günümüz Real Madrid'inde yanında kendi kalibresinde bir yıldız olmaması.Örnek veriyorum Ronaldo Los Galacticos döneminde oynasaydı,şu anda onu tartışmasız gelmiş geçmiş en iyi futbolcu olarak görürdük.Kendisinin yarısı bile yetenekte olmayan Di Maria ile oynamaktadır.Bu sene Bale'in gelişi tabi ki önemli bir faktör olacak ama Bale de henüz Ronaldo seviyesinde değil.Ha şu kadro Mou da olsaydı kanatlar uçak gibi akardı ( ki Ronaldo yine akıyor.) .Carlo'nun da yine ne yapacığını görmek lazım.

Kilit maçlar olarak kabul ettiğim El Clasicolar'ı listeye alırsak Messi'nin 6 gollük bir farkı var toplamda.Ancak Messi son yıllarda hiç gol atamazken Ronaldo da son yıllarda Barcelona'ya karşı gollerini dizmektedir.Ki kendisi Nou Camp ta üst üste 6 maçta gol atan ilk futbolcu oldu.

Not : Eğer Maradona,Pele gibi efsanelerin yanında R10 ve Messi gibi isimler geçiyorsa Ronaldo'nun da orada isminin bulunması son derece doğru.Hatta bir adım bile önde olmalı onlardan.

Arkadaşım ben her ikisini de tarafsız bir gözle izliyorum. Hatta El classicoları izlerken kimi zaman real madrid, kimi zaman da barçayı tutarım. Los galacticos dönemini, o kadroyu düşününce brezilyalı Ronaldo'nun varlığında C.ronaldo kadroya girebilir miydi şüpheliyim. Girse bile onun gibi bir santraforun yanında bir forvet olarak sivrilmesi pek mümkün olmazdı. Bence çok iyimser davranmışsın bu konuda. :-) Açıkçası bu şekilde tartışmak da bana göre çok manasız.

Öncelikle C.ronaldo'yu çalım atmak konusunda pek başarılı bulmuyorum. Daha çok boş alanda önüne uzun top gelirse ve hızını aldığı taktirde adam geçebiliyor. Öyle karşı karşıyada pek etkili değil. Bu fazlasıyla top hakimiyeti gerektiren ve haliyle doğuştan geleneğe bağımlı olduğundan bu konuda Messi ön plana çıkıyor. Top sürme ve top sürerken karşı karşıyada adam geçebilmede c.ronaldo, Messi ile kıyaslanırsa çok zayıf. ;-)

83. dakikada depar atması atlet özellikleri açısından önemli ama futbol açıdan önemi tartışılır. Günümüz futbolunda belli koşu mesafeleri var ve bu mesafe dahilinde topu ne kadar verimli kullanabildiğindir önemli olan. Messi topu olumlu kullanabilmek açısından çok daha ötede, yine buna sebep topu ayağına aldığında çok daha uzun süre ayağında tutabilmesi ve sonucunda daha az top kayıpları.

C. ronaldo için kanat oyuncusu deyip buna göre değerlendirmede bulunmuşsun ama daha teknik olarak ele alırsak C. ronaldo bir forvet oyuncusudur ve mevcut oyun planında mevkisi sol kanattır. Yani işi gol atmak olan oyuncu. Bu sebeple gol ve goller atması onu ilginç kılmaz. O şekilde düşünecek olursan Messi de santrafor değil ama ofansif bir orta saha oyuncusu olarak C.ronaldo'nun da oynadığı aynı ligde rekor üstüne rekor kırmaktadır. Üstelik C. ronaldo'dan farklı olarak attığı gollerin bir çoğunu kendi hazırlamaktadır. Yine arkadaşlarına attırdığı gollerin, yani yaptığı asistlerin harikulade oluşunu saymıyorum bile. Çok ilginç bir yetenek ki zaten onu farklı kılan da bu.

Kritik maçlarda yitip giden daha çok C.ronaldo oldu. Hatta bir dönem Real Madrid taraftarı bu durum karşısında "yeter artık" diye isyan etmiş, bir çok maçta yetersiz kalışından ötürü, bencilliğinden ötürü ıslıklamıştır. Bu durum Messi'nin başına gelmedi zira en sönük kaldığı maçlarda bile vasatın altında olmadı ya da bencillik edip pozisyonları harcamadı.

Messi ayrıca kısa boyuna ve yetersiz fiziğine rağmen, C.ronaldo'nun bile omuz omuzada karşı duramadığı o kendinden çok daha iri defans oyuncularını sırtında taşırken bile adam geçebilmekte, o "en karmaşık an"da bile boştaki arkadaşını görüp pas atabilmekte veya şutunu atıp skora katkı yapabilmektedir. Messi bana göre C.ronaldo'dan çok daha üstün meziyetlere sahip "doğuştan yetenekli" bir futbolcu.

Ronaldo'nun en büyük şanssızlığı böyle bir futbolcuyla aynı dönemde, aynı ligde oynuyor olmak. Yani çok çalışmak bile bazen her şeyi çözümleyemiyor. C. ronaldo açısından üzgünüm, çok çalışkan bir futbolcu ve atletik özellikleri üst seviyede ama karşında da o ufak tefek uzaylı Messi var be kardeşim.

• Sürekli müridleri artıyor efendim. Durduramıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.