Şimdi Ara

Linux, ilk kullanım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Linux a geçmeyi düşünüyorum. Mevcut aygıtım oyun açmayı ret etmeye başladı. Bende dizi film izliyorum ve kitap yazıyorum zaten. Önce donanımımı şutaya bırakıyım :
    Intel Core i5-2450M 2,5GHz
    4 GB DDR3 + 2 GB DDR3
    onboard intel hd 300 ve 1 GB AMD 7450M Ekran Kartı
    500 GB Harddisk

Sorularıma gelirsek...
    1-linux a neyle girmeli sizce?
    2-girdikten sonra çıkması zormuş sanırım(kaldırma işlemi) ne önerirsiniz?
    3-kurulumun yeri, c veya d den bölüp kurabilir miyim?
    4-ekran karti geçişli grafik sürücülerde yada ekran kartlarda sorun yasar miyim(geçiş falan)
    5-kendisi hp pavilion g6 1307 et bir laptop. Wifi sorunu olur mu acaba?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cetinodinson kullanıcısına yanıt
    1-Linux Mint veya Ubuntu yu kullanabilirsiniz

2-Kaldirma zorlugu yok

3-C veya D de bos bolumunuz varsa birimi kucult(shrink)secenegi ile Linux kurulumu icin yer ayirabilirsiniz

4-Amd lerde bazen sikinti cikabiliyor ama oyunla isiniz yoksa sorunsuz kullanirsiniz Mesa suruculeri ile

5-Wifi sorunu olmaz.3 adet farkli laptopa kurdum.(Linux Mint,Ubuntu,Lubuntu)

Hepside sorunsuz olarak baglanti sagladim.

Zaten oncesinde usb veya dvd den denersiniz,baktiniz calismayan bir fonksiyon var.Kurmazsiniz o zaman

• Yanitiniz için çok tesekkur ederim hocam. Modern bir arayüz istiyorum. Nasil desem... Flat,metro,material gibi. Mint e baktım biraz bu tasarımdan uzak. Ubuntu ondan daha yakın ama oda uzak... Ne yapabilirim?

Linux icin bir cok arayuz var,bunlari da uygulayabilirsiniz.

Yani illa isletim sistemininin arayuzu ile bagli kalmazsiniz.

https://www.linux.com/news/best-linux-desktop-environments-2016

Mesela Kde Plasma5 gayet guzel gozukuyor.

Ben standart kullanim disina cok cikmadigim icin arayuzleri pek fazla da bilmiyorum acikcasi.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=82456819&p=12&f=828

Su konudaki resimlere bakin,begendiginiz mesajdakilere alinti veya cevapla secenegini kullanarak ne tur ozellestirmeler yaptiklarini sorabilirsiniz

• Çok çok teşekkür ederim. Çok sağolun. Sistemi kurayımda, agritirim başınızı yakın zamanda çok tesekkur ederim.

Tamamdir,sorun degil

Bende cok tecrubeli sayilmam,takildigim noktalarihttps://forum.linuxmint.net.tr/ bu foruma soruyorum,size de tavsiye ederim

Dh de gec cevap gelebiliyor,pek Linux kullanan yok buralarda

• Orayada yazdımda hocam, sağ olsunlar yanıtladilar ama biraz resmi. Anlayamadim pek, ondan buraya yazdim sizde iyiki yanitladiniz, cok çok teşekkür ederim tekrardan

• quote:

Orijinalden alıntı: cetinodinson

Yanitiniz için çok tesekkur ederim hocam. Modern bir arayüz istiyorum. Nasil desem... Flat,metro,material gibi. Mint e baktım biraz bu tasarımdan uzak. Ubuntu ondan daha yakın ama oda uzak... Ne yapabilirim?

Zorin geldi aklıma...

zorinos.com
  • Ben Manjaro Xfce kullanıyorum. Son kullanıcı dostu. Ve Xfce'nin bol özelleştirilebilirliği sizi mutlu edecektir. Normalde Xfce'nin görünümü, bildiğiniz windows 98 arayüzü gibi. Manjaro da ise bu Xfce görsel olarak özelleştirilmiş geliyor. Daha modern bir görünümü var yani.
    Linux Mint'i de öneririm. Türkiye forumu çok aktif. Sorunlarınızı orada aratabilir ya da yeni konu açabilirsiniz. Cinnamon masaüstü görsel olarak sizi tatmin eder diye düşünüyorum.

• Hocam Linux Mint KDE öneririm hem kullanımı kolay hem de şık.
    Linux'dan beklentin nedir, önce onu bilmek gerekir. Ama artık Linux kullanmak istiyorum, işin içine girmek istiyorum diyorsan, Xubuntu veya Debian + XFCE ile başlayabilirsin. Çok zor değil, herhangi bir DE kullanmadan sadece i3 veya awesome ile de kullanabilirsin, bana daha şık geliyor mesela böylesi.
  • Tam Türkçe Windows 10 arayüzlü kendi çalışmamdır incelemek isteyenler için + Tanıtım videosu'su Saygılarımla.
    Dipnot: ileri zamanda farklı bir konsept düşünüyorum değişiklikler olabilir beğeneceğinizi umuyorum.

• baktım hocam ona, windows 7 ye çok benzettim açıkçası... @II Abdülhamid

Manjaro ya daha öncede bakmıştım. gerçekten tasarım anlamında çok iyi, modern arayüzü çok iyi yansıtmış fakat arch tan çekiniyorum. mint ise windows xp nin zeytin teması gibi. sanal makinede denedim ama yeni sürümünü indirmeyi düşünüuyorum @abdyek

son sürümüne bakacağim bir @adgfurkan

linuxtan beklentim internetim çok aslında ama internetim yok... işin içine girmeyi çok istiyorum, debian ağır abi gibi geliyor bana. internetim olana kadar bekleyecek sanırım @Huddleston

çalışmanız gifte çok hoş duruyor, denenebilir emeğinize sağlık fakat ben linux deneyimi istiyorum biraz daha :) @MrForjest

Linux, ilk kullanım...
     Linux, ilk kullanım...
     Linux, ilk kullanım...
     Linux, ilk kullanım...
     Linux, ilk kullanım...

Yukarıda yer alan özelleştirmelerden herhangi biri senin için uygun mu? Son masaüstümde aşağıda ki şekilde

Linux, ilk kullanım...

• BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    Sonuncu masaüstünüz hangi tema,icon,desktop ve dağıtım?

• Tema ve icon dağıtıma özel, ayrıyetten indirilebilir mi bilmiyorum.

Dağıtım Apricity OS * Arch Linux Tabanlı:https://forum.donanimhaber.com/m_119349774/tm.htm
    Masaüstü: Gnome

Altta ki Dock os ile beraber gelen Dash To Dock eklentisi değil, Plank adında özel bir uygulama.
    Önceki konuda yazmıştım benim laptopa agir gelir mi bu os

• Gelebilir hocam, Gnome diğerleri kadar hafif değildir. Animasyon var baya, animasyonsuz halide çok sıkıcı :(.
    ilk ikinci ve son masaüstü beni benden aldı abi, özellikle ilkinin simgleri. ba yıl dım

İlk ikinci özellikleri

Ubuntu 14.04.03 (Ama sen son çıkan Ubuntu 16.04.01'i kur.)
    Tema: Numix Theme
    Icon: Numix Icons

Kurulumları çok basit, eğer Ubuntu 16.04.01'i kuracak olursan vereceğim birkaç komutla yükleyebilir ve kullanabilirsin.

Son dağıtımda Apricity OS. Tasarımsal nitelikleri kendiliğinden geliyor, herhangi bir şey yapmana gerek yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.