Şimdi Ara

Linux'a Başlamak İstiyorum Önerilerinizi Bekliyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
2
Favori
1.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

quote:

Orijinalden alıntı: MexeSs

Ben o açıdan hiç değerlendirmedim hocam çünkü o kadar detaycı düşünürsek herkese bir kulp takılabilir. Haklı olabilirsiniz onu tartışmıyorum yani sadece ben güvenlik kısmını pek önemsemiyorum windowsta bile antivirüsü bırakın güvenlik duvarını dahi kapatıp kullanan birisiyim. Ben genel olarak sisteme ve kullanımına bakıyorum. Eğer ki sistem iyi ise güvenlik kısmını önemsemiyorum çünkü internet doğası gereği zaten güvensiz bir ortam öyle 3 5 programla korunulacak bi yer değil bence. Hele ki bilgi hırsızlığı yapmak isteyen birde şirketse her türlü yapar yapacağını..

Zaten banka işlemlerimi özel işlerimi telefondan yapıyorum güvenlik konusunda bilgisayara ihtiyacım yok yani.. Tabiki bu hususa önem veren arkadaşlar dediğiniz gibi ise uzak durabilirler. Yinede bilgi için teşekkürler. Eklemek istediğiniz bişeylerde olursa paylaşırsanız sevinirim...

dediğim gibi arkasında şirket olan dağıtımlar yerine topluluk veya toğpluluğun etkin rol aldığı dağıtımları kullanma taraftarıyım. o yüzden manjaroyu önerdim hep. deepin'in içerisinde kapalı kaynak yazılımlar da geniş bir yer edinmiş sanırım.

Anladım hocam teşekkürler..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MexeSs

Ben o açıdan hiç değerlendirmedim hocam çünkü o kadar detaycı düşünürsek herkese bir kulp takılabilir. Haklı olabilirsiniz onu tartışmıyorum yani sadece ben güvenlik kısmını pek önemsemiyorum windowsta bile antivirüsü bırakın güvenlik duvarını dahi kapatıp kullanan birisiyim. Ben genel olarak sisteme ve kullanımına bakıyorum. Eğer ki sistem iyi ise güvenlik kısmını önemsemiyorum çünkü internet doğası gereği zaten güvensiz bir ortam öyle 3 5 programla korunulacak bi yer değil bence. Hele ki bilgi hırsızlığı yapmak isteyen birde şirketse her türlü yapar yapacağını..

Zaten banka işlemlerimi özel işlerimi telefondan yapıyorum güvenlik konusunda bilgisayara ihtiyacım yok yani.. Tabiki bu hususa önem veren arkadaşlar dediğiniz gibi ise uzak durabilirler. Yinede bilgi için teşekkürler. Eklemek istediğiniz bişeylerde olursa paylaşırsanız sevinirim...

dediğim gibi arkasında şirket olan dağıtımlar yerine topluluk veya toğpluluğun etkin rol aldığı dağıtımları kullanma taraftarıyım. o yüzden manjaroyu önerdim hep. deepin'in içerisinde kapalı kaynak yazılımlar da geniş bir yer edinmiş sanırım.

Deepin'in güvenliği konusunda haklı olabilirsiniz hocam bu konuda yabancı kaynaklar hiç de iç açıcı değil :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sıfırdan derlenen (from scratch) Solus'a da bir şans verebilirsiniz. Gnome temelli Budgie arayüzü de oldukça hafif ve şık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amd64x2

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sıfırdan derlenen (from scratch) Solus'a da bir şans verebilirsiniz. Gnome temelli Budgie arayüzü de oldukça hafif ve şık.

Güzel duruyor. Bir denemek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

quote:

Konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sıfırdan derlenen (from scratch) Solus'a da bir şans verebilirsiniz. Gnome temelli Budgie arayüzü de oldukça hafif ve şık.

Şu an ne kullanıyorsunuz, miki'ye mi döndünüz yoksa, bu aralar bende kararlı ve görsel bir dağıtım bulma peşindeyim, 40 yakın iso indirdim 1 ayda, Solus Deepin Ubuntu(Gnome3) hiç fena değiller, en azından KDE yi eledim, Mint'e oldum olası ısınamadım nedense.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

quote:

Şu an ne kullanıyorsunuz, miki'ye mi döndünüz yoksa, bu aralar bende kararlı ve görsel bir dağıtım bulma peşindeyim, 40 yakın iso indirdim 1 ayda, Solus Deepin Ubuntu(Gnome3) hiç fena değiller, en azından KDE yi eledim, Mint'e oldum olası ısınamadım nedense.

Deepin var şu an, 2014 yılındaki haline aldanmayın, şu an fıstık gibi os 400-500 mb ram kullanıyor mis gibi görsel açıdan da harika :)

•  Linux'a Başlamak İstiyorum Önerilerinizi Bekliyorum

HDD sipariş ettim gelince sürekli kullanım için ilk kuracağım (ve test edeceğim) deepin olacak benimde. Sanalda olmuyor hocam. Saygılar.
  • 2 gündür deepin kullanıyorum. Pek bir sıkıntı yok gibi görünüyor. Bazen uygulamalar açılmamakta inat ediyor, onu anlayamadım, ama genel anlamda sorunsuz bir sistem gibi. Şuan fark ettim de caps lock + harfe hızlı basınca yazmıyor.

• Bana gore linuxa hani kurulumu zlr degilse sectigin dagitim sorun olmaz. Cunku sorunla karsilasarak ve linux topluluklarinda arayarak daha verimli bir sekilde ogrenebilir linux ama Ubuntunun bir artisi var yeni baslayanlar icin oda depolaridir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mike4peace kullanıcısına yanıt
    hocam şuan durumunuz nedir? deepin yüklemeyi düşünüyorum ama de'nin bahsettikleri kadar az kaynak kullandığını pek gönülden inanmıyorum
  • Linux mint in fanla ilgili ne sorunu varmış ? O nerden çıktı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • linux mint xfce'ye gectim. deepin bazi programlarin cok geç açılması dışında aslında fena değildi ama mint daha cok hosuma gitti, daha stabil ve güvenilir duruyor.

• 7.Ben de tablete kurmayı düşünüyorum ama kuran arkadaşlar dokunmatik sürücüsü olmadığını söylüyor. Kullandığınız tablete sürücü desteği var mı araştırmanızda fayda var.
  • quote:

bu saydıkların arasında manjaro xfce veya apricity gnome kur. ubuntuyu ele windowstan hiçbir farkı yok kullanıcı gizliliği ve güvenliği açısından.

Güvenlik konusunda Linux Mint nasıldır? Gerçi o da Ubuntu tabanlı ama belki güvensiz kısımlarını ayıklamışlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

quote:

bu saydıkların arasında manjaro xfce veya apricity gnome kur. ubuntuyu ele windowstan hiçbir farkı yok kullanıcı gizliliği ve güvenliği açısından.

Güvenlik konusunda Linux Mint nasıldır? Gerçi o da Ubuntu tabanlı ama belki güvensiz kısımlarını ayıklamışlardır.

İkisi de güvenli ; ben Mint kullanıyorum. Ubuntu'da bir ara içindeki Amazon App Store kullanıcı alışkanlıkları ile ilgili anonim veri yolluyordu sonradan tepkiler üstüne kaldırdılar. Mint'te zaten yok o Amazon Store.

Linux'a Başlamak İstiyorum Önerilerinizi Bekliyorum

Linux'a Başlamak İstiyorum Önerilerinizi Bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.