Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ermanas22

İki yıl durumunu anlıyorum fakat benim öğrenmek istediğim şey, bu telefonun distribütör garantili olup olmadığı.

Sony akıllı telefonlarda uygulama üzerinden garanti durumunu felan öğrenebiliyorsun. LG lerde öyle bir şey yok mu?

Alıntıları Göster
    IMEI no ile distribütör garantili olup olmadığını lgyi arayarak öğrenebilirsiniz ancak ne kadar süre kaldığı veya bittiği bilgisini veremezler. Sonydeki durumu biliyorum evet lgde yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elitforce -- 22 Mart 2020; 15:35:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teste başladığın zaman ilk önce start diyorsun mevcut basınç değerini sensör ile hesaplıyor
    sonra telefonun üstüne bir ağırlık koyup tekrar start diyorsun tekrar basınç değerini hesaplıyor

sanırım aradaki farka dayanarak fail ya da success sonucunu veriyor

ilk aldığım zamanlar denemiştim fail çkıyordu hep
    tekrar defalarca denedim fail sonucunu alıyorum

ağırlığı koyduğum zaman basınç bir miktar artıyor sonra ağırlık koymadan önceki seviyeye düşüyor
    aynı şekilde ağırlığı aldıktan sonra normal değerlerin altına düşüp sonra tekrar yükseliyor

açıkcası sensör ne kadar doğru değerler veriyor bilemiyorum

@Elitforce Zaten garanti süresi fatura tarihinden başlayarak 2 yıl yani bunu da sormaya gerek yok, lg den ancak daha önce cihazın aktivasyonu yapılmış mı onu öğrenebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 22 Mart 2020; 17:12:13 >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Evet hocam doğrudur. Ben de denedim aynı şekilde ve sonuç aynı sizdeki gibi oldu.
    Eski telefonum sony ydi ve ondaki barometre testi basınca tepki vermiyorsa , bu telefonun herhangi bir yerinde açık var demekti.
    Yani suya sokacak olsak telefonun perti çıkacağını gösteriyordu.

Bu IPX8 ifadesini suya sokmadan nasıl anlayacağız merak ediyorum.
    Yok yani bu barometre ölçer anakarttan ayrı bulunabiliyor mu acaba.

Yok mu bir yetkili abimiz bu konuyu açıklayabilecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ermanas22 kullanıcısına yanıt
    ip8x değil zaten ip68 sertifikasına sahip
    dediğim gibi basınç farkı mantığı ile fail ya da success diyor ki dışarıdan telefonun içindeki basıncı ölçmenin yolu olduğunu düşünmüuyorum
    waterproof değil water resistance olduğunu unutmamak lazım ki kasanın arasındaki adezyon bir yapıştırıcı suya dirençliliği sağlıyor yani sık sık su ile temas halinde o yapıştırıcların atması ve telefonun su alması içten değil ki yapıştırıcı defermasyonundan önce hoparlör gibi çıkış bölgelerinde sudaki tuz-klora bağlı tıkanıklıklar-fonksiyon kaybı kaçınılmaz

Yağmur yağarken telefonla konuşursun,üstüne yanlışlıkla bir şey dökülür ya da suya düşürürsün ki telefonun hayatı kaymaz ip68'e sahip olduğu için yoksa su altı çekim için hiç uygun değil
    Malum karşılaştırma sitesi üzerinden baktığımızda ıpx8 görülüyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • problemsiz gcam versiyonu hangisini kulanıyorsunuz arkadaşlar. 6.02'nin üstüne bir sürü çıkmış xda'da
    Muhtemelen sizinde lensin oradan hava alıyordur, lensi tamamen kaplayacak şekilde iki parça izole bantı yanlamasına yapıştırdığınızda test başarılı şekilde geçiyor yani neredeyse tüm cihazlar hava kaçırıyor...

• Arkadaşlar iyi günler.Yaklaşık 15 gün önce servise kargoyla telefonumu gönderdim.Pil ve bluetooth bağlantı sorunlarım vardı.20 gün içinde tamir edilmezse ne gibi haklarım olur.para iadesi veya değişim gibi.Para iadesi seçeneğinde parayı kim iade ediyor acaba internet üzerinden almıştım çünkü.Daha önce başına gelen veya bilgisi olan biri cevaplayabilirmi acaba.teşekkürler.
  • Hangi servise verdiniz ? Normalde bu kadar sürmüyor size durumla ilgili bilgilendirme yapmış olmaları lazım. Nerden aldığınızın önemi yok Lg türkiye garantili ise parayı lg iade ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makify

Hangi servise verdiniz ? Normalde bu kadar sürmüyor size durumla ilgili bilgilendirme yapmış olmaları lazım. Nerden aldığınızın önemi yok Lg türkiye garantili ise parayı lg iade ediyor.
    Tamamdır eyvallah muhattap bulamam diye korkuyordum.Şengüllere göndermiştim ayın 10'unda.Anakart ve pil sorunu var.Aradım 20 günde tamir edilemezse değişim olabilir dediler.Ayrıntı konuşmadığımız için iade seçeneği varsa iade almak isteyeceğim.Teşekkür ederim tekrar.
  • ayın 10 nunda gönderdiyseniz zaten 10 güne yakın süre daha var.20 İŞ GÜNÜ olarak geçer kanunda.6502 sayılı kanundaki 11. maddede haklarınız belirtilmekte.Bildiğim kadarıyla serviste değişim mümkün değil çünkü telefon kalmadı ellerinde.Eğer 20 gün geçerse %99 para iadesi alırsınız ki anakart ve pili değiştirip size yakın zamanda kargolayacaklarından eminim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

ayın 10 nunda gönderdiyseniz zaten 10 güne yakın süre daha var.20 İŞ GÜNÜ olarak geçer kanunda.6502 sayılı kanundaki 11. maddede haklarınız belirtilmekte.Bildiğim kadarıyla serviste değişim mümkün değil çünkü telefon kalmadı ellerinde.Eğer 20 gün geçerse %99 para iadesi alırsınız ki anakart ve pili değiştirip size yakın zamanda kargolayacaklarından eminim
    Teşekkür ederim aklımdaki sorular cevap bulmuş oldu.Bu arada servise giriş tarihi ayın 12'u.Yani 15 gün oldu.Gelişmeleri yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avometre -- 8 Nisan 2020; 14:16:2 >
  • LG, fatura tarihinden itibaren ilk 6 ayda çıkan arızalar için değişim cihazı veriyor(muş), daha sonrasında çıkan problemler için de cihazı tamir ediyor. Eğer müşteriye değişim cihazı veremiyorlarsa onun yerine para iadesi yapıyorlar. Para iadesi kararı verilirse ödeme bizzat LG Türkiye tarafından yapılıyor, sizi satıcıyla filan uğraştırmıyorlar. Şu anki durumda size muhtemelen değişim cihazı veremeyecekler, onun yerine durumunuza göre cihazı tamir edecekler veya para iadesi yapacaklar. Ben de birkaç hafta önce V30+ aldım, kutudan arızalı -daha doğrusu ekranı ciddi anlamda problemli- ürün çıktı. 0 değişim cihazı veya para iadesi isteğiyle servise başvurdum, ellerinde değişim cihazı kalmadığı için para iadesi kararı verildi. Ben de istenen evrakları, kutuyu ve aksesuarları teslim ettim, para iadesi bekliyorum şu an Başka bir V30+ sipariş ettim, onun ekranı da hafif kusurlu gibi (zaten kusursuz V30 paneli diye bir şeyin varlığından şüpheliyim, çoğunda ufak da olsa bir sorun oluyor illa ); ancak bu sefer gelen cihazdaki kusur, günlük kullanımda benim gibi titiz bir tipin bile gözüne pek batmayan bir seviyede olduğu için cihazı kullanmaya devam etmeye karar verdim. İlerde bir gün tepem atarsa yine ücret iadesi/değişim/tamirat isterim belki ama şimdilik cihazın keyfini çıkarıyorum Bazı kusurları olsa da bu paraya alabileceğiniz en iyi cihazlardan biri şu şartlarda

Size para iadesi yapılırsa ne almayı düşünüyorsunuz hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Killing Spree -- 26 Mart 2020; 0:40:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

LG, fatura tarihinden itibaren ilk 6 ayda çıkan arızalar için değişim cihazı veriyor(muş), daha sonrasında çıkan problemler için de cihazı tamir ediyor. Eğer müşteriye değişim cihazı veremiyorlarsa onun yerine para iadesi yapıyorlar. Para iadesi kararı verilirse ödeme bizzat LG Türkiye tarafından yapılıyor, sizi satıcıyla filan uğraştırmıyorlar. Şu anki durumda size muhtemelen değişim cihazı veremeyecekler, onun yerine durumunuza göre cihazı tamir edecekler veya para iadesi yapacaklar. Ben de birkaç hafta önce V30+ aldım, kutudan arızalı -daha doğrusu ekranı ciddi anlamda problemli- ürün çıktı. 0 değişim cihazı veya para iadesi isteğiyle servise başvurdum, ellerinde değişim cihazı kalmadığı için para iadesi kararı verildi. Ben de istenen evrakları, kutuyu ve aksesuarları teslim ettim, para iadesi bekliyorum şu an Başka bir V30+ sipariş ettim, onun ekranı da hafif kusurlu gibi (zaten kusursuz V30 paneli diye bir şeyin varlığından şüpheliyim, çoğunda ufak da olsa bir sorun oluyor illa ); ancak bu sefer gelen cihazdaki kusur, günlük kullanımda benim gibi titiz bir tipin bile gözüne pek batmayan bir seviyede olduğu için cihazı kullanmaya devam etmeye karar verdim. İlerde bir gün tepem atarsa yine ücret iadesi/değişim/tamirat isterim belki ama şimdilik cihazın keyfini çıkarıyorum Bazı kusurları olsa da bu paraya alabileceğiniz en iyi cihazlardan biri şu şartlarda

Size para iadesi yapılırsa ne almayı düşünüyorsunuz hocam?
    Hocam cihazdan bende memnundum.Eğer bir para iadesi durumu olursa ,V30'un kağıt üzerinde sınıfındaki telefonlardan üstün yanları var.Bunları 1 yıldır ne kadar kullandım diye bakacağım :).İki tane temel sıkıntısı var hantal arayüz ve 4 gb ram.Mesela aynı sınıfta ve aynı zaman diliminde çıkan xiaomi mi mix 2 arayüzü akıyor resmen.Alırsam xiaomi alırım aynı fiyat aralığında bulursam.Yoksa yine lg v30 alırım net bir şekilde.Kesinlikle şu an bile pişman etmez.

• Açıkçası Mi MIX 2'yi en son bir yerlerde teşhirde gördüğümden beri çok uzun zaman oldu ama performans olarak Mi 9T ayarında olacağını tahmin ediyorum, ki bu durumda gayet hızlı/akıcı bir cihaz olacağını söyleyebilirim. Lakin onun da ön kamerası saçma sapan bir yerde ve yere 1 kez düşmeyle bile tuz buz olabildiği söyleniyor, çok can sıkıcı bir durum hocam. LG arayüzü kesinlikle en hızlısı değil ama arada ufak tefek 1-2 lag/stutter hariç aman aman bir problem de göremedim yazılım konusunda. 4 GB RAM'in de benim gibi telefonda oyun oynamayan insanları en az 2 yıl daha rahat rahat götüreceğini düşünüyorum. Daha iyisi olabilir mi? Kesinlikle! Örneğin RAM V30S modelindeki gibi 6 GB olabilirdi, ön kamera V35'teki gibi 8 MP olabilirdi. AOD'ye Samsung'larda olduğu gibi "İki kez tıklayınca göster" gibi bir seçenek eklenebilir, arayüz biraz daha modern hâle getirilebilir, bazı ufak tefek çeviri hataları düzeltilebilir vs. Ama yine de V30+, Nokia 8'den sonra beni genel olarak mutlu etti LG, en azından HMD Global'in Nokia 8'de yaptığı gibi Android 9 ile telefonu piç etmemiş diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Killing Spree

Açıkçası Mi MIX 2'yi en son bir yerlerde teşhirde gördüğümden beri çok uzun zaman oldu ama performans olarak Mi 9T ayarında olacağını tahmin ediyorum, ki bu durumda gayet hızlı/akıcı bir cihaz olacağını söyleyebilirim. Lakin onun da ön kamerası saçma sapan bir yerde ve yere 1 kez düşmeyle bile tuz buz olabildiği söyleniyor, çok can sıkıcı bir durum hocam. LG arayüzü kesinlikle en hızlısı değil ama arada ufak tefek 1-2 lag/stutter hariç aman aman bir problem de göremedim yazılım konusunda. 4 GB RAM'in de benim gibi telefonda oyun oynamayan insanları en az 2 yıl daha rahat rahat götüreceğini düşünüyorum. Daha iyisi olabilir mi? Kesinlikle! Örneğin RAM V30S modelindeki gibi 6 GB olabilirdi, ön kamera V35'teki gibi 8 MP olabilirdi. AOD'ye Samsung'larda olduğu gibi "İki kez tıklayınca göster" gibi bir seçenek eklenebilir, arayüz biraz daha modern hâle getirilebilir, bazı ufak tefek çeviri hataları düzeltilebilir vs. Ama yine de V30+, Nokia 8'den sonra beni genel olarak mutlu etti LG, en azından HMD Global'in Nokia 8'de yaptığı gibi Android 9 ile telefonu piç etmemiş diyebilirim
    Yeni gördüm hocam.Xiaomi mi mix 2'yi örnek vermek açısından yazmıştım.Çünkü bizim telefonlara ana donanım bileşenleri açısından en yakın telefon mi mix 2 işlemci,gpu gibi.Ben xiaomi mi 8 bakıyorum.Hiç oyun oynamam telefonda.O yüzden oyun performansı nasıl diye bakmadım zaten.Ama bizim telefonda yazılımla çözülecek ama çözemedikleri bir durum var.Uygulamalar,ayarlar bölümü ve klavye bazen arkasından birisi çekiyormuş gibi geliyor :).Bu gecikmelerin nedeninin yüzde 75 yazılım,yüzde 25 4 gb ram yüzünden olduğunu düşünüyorum.Ama üzücü olan yabancı forumlardada bu kadar şikayet olmasına rağmen optimizasyon adına lg kılını kıpırdatmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avometre -- 2 Nisan 2020; 22:27:36 >

• Dediğiniz o takılmalar pie sürümünde mevcut özellikle TR sürümünde can sıkıcı derecede takılma gözlemlerken 31A avrupa sürümünde kabul edilebilir bir takılma mevcut.31A sürümünü denemenizi öneririm.

Aslında en sevdiğim versiyon oreo ama o da boşta iken fazla batarya tüketimi yapıyor ki pie bariz daha iyi oreoya göre.
    Ben genelde telefona bakmıyorum bir gün içinde 20 dk anca kullanıyorum ki 2g alıyorum ve internet olarak wifi kullanıyorum (boşta kapalı) 5 gün bekleme süresi alarak 3310 gibi kullanıyorum
    Günlük şarj eden birisi olsam oreo kullanırdım

Cihazının son durumu nedir,teslim aldınız mı? En son servisteyti sanırım
    LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 2 Nisan 2020; 23:44:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

Dediğiniz o takılmalar pie sürümünde mevcut özellikle TR sürümünde can sıkıcı derecede takılma gözlemlerken 31A avrupa sürümünde kabul edilebilir bir takılma mevcut.31A sürümünü denemenizi öneririm.

Aslında en sevdiğim versiyon oreo ama o da boşta iken fazla batarya tüketimi yapıyor ki pie bariz daha iyi oreoya göre.
    Ben genelde telefona bakmıyorum bir gün içinde 20 dk anca kullanıyorum ki 2g alıyorum ve internet olarak wifi kullanıyorum (boşta kapalı) 5 gün bekleme süresi alarak 3310 gibi kullanıyorum
    Günlük şarj eden birisi olsam oreo kullanırdım

Cihazının son durumu nedir,teslim aldınız mı? En son servisteyti sanırım
    Aynen zaten planım oydu gelince avrupa sürümünü denerim diyordum.Yarın dönecekler ben para iadesi istedim.Dönmezlerse pazartesi gününden itibaren daraltmaya başlarım :).Bakalım gelişme olursa adım adım yazarım buraya arkadaşlar faydalanır.

• merhabalar;
    yaklaşık 5 aydır ben de v30+ kullanıyorum, telefonun f/p anlamında cidden harika olduğunu düşünmekteyim ayrıca muadillerine göre çok ince ve kibar
    telefon ile ilgili birkaç sorum olacak aynı sorunu yaşayan var mıdır ya da önerisi olan?

birincisi telefonu ilk aldığımda spigen kılıf var idi piyasada ama fazlaca kabalaştırıyordu, çin den nillkin in frosted shield kılıfını aldım çok memnun kaldım, daha sonrasında internetten ikinci el bulup v30 voia diye lg nin orijinal kılıfını aldım cidden çok ince ve zarif sadece biraz fazla parmak izi tutuyor. ama anladığım kadarıyla kılıf seçeneklerimiz sınırlı, bunlardan başka ince zarif telefona kabalık oluşturmayan kılıf kullananan var mıdır?

ikincisi telefon özellikle gece yaklaşık yüzde 15-18 kadar şarj tüketiyor öncesinde de samsung telefonlarımda böyle problemler olmuştu arka plan uygulama kısıtlamalası ve bazı ayarlamalar ile geçmişti ama bu telefonda bütün ayarları yapmama rağmen yenemedim bu sorunu, bazı forumlarda always on display in deep sleep moduna geçmeyi engellediğini yazmışlar ama başka bu problemi yaşayıp da çözen oldu mu? telefonum android 9 da bu arada

üçüncüsü özellikle bu günlerde telefonu evde kullandığım için sürekli wifi bağlı ve voice over lte açık olduğu için wifi a geçince otomatik voice over wifi a geçiyor. voLTE yi açık tutup yalnızca voWifi i kapatmanın bi yolunu bulamadım ama voice over wifi olunca konuşma sırasında ses sürekli gidip geliyor sağlıklı şekjilde sürdüremiyorum, konuşma sırasında wifi i kapatınca da hat düşüyor. benzer durum yaşayan oldu mu?

çok teşekkür ederim şimdiden :)

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.