Şimdi Ara

LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.293
Cevap
28
Favori
79.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TZSM

Aslında çok daha basitmiş. XDA'da birinin düzenlemiş olduğu sahte unlock dosyasını kullanarak bootloader kilidini açmayı başardım.
    TWRP yükledim ancak wipe yaparken systemi ve datayı da işaretlediğim için işletim sistemi silindi. Şimdi onu tekrar yüklemeye çalışacağım.
    Sanırım başlıkta telefonu ilk brickleyen ben oldum :)

Bootloader kilidini kaldırma, root atma, Custom rom yükleme gibi konularda yardımcı olabilirim.
    Hocam vaktiniz varsa özet bir şekilde anlatsanız iyi olur nasıl yapıldığını. Hepimiz faydalanmış oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vertas

Hocam vaktiniz varsa özet bir şekilde anlatsanız iyi olur nasıl yapıldığını. Hepimiz faydalanmış oluruz.

Alıntıları Göster
    BU İŞLEMLER CİHAZINIZI GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKARACAKTIR.
    İŞLEMLER SIRASINDA OLUŞACAK HATALAR NETİCESİNDE CİHAZINIZ BRICK OLABİLİR, KULLANILMAZ HALE GELEBİLİR.
    OLUŞABİLECEK HATALARDAN KULLANICI SORUMLUDUR.
    BU İŞLEMLER CİHAZINIZDAKİ HER ŞEYİ SİLECEKTİR, BAŞLAMADAN ÖNCE YEDEK ALIN.
    SADECE OREO 20B VE OREO 20R SÜRÜMÜNDE ÇALIŞIR! DOWNGRADE REHBERİ KONUNUN BAŞINDADIR.

BOOTLOADER KİLİDİNİ AÇMA;

1 - LG Mobile driver ve Minimal ADB'yi indirip kurun.

2 - Ayarlar>Sistem>Yazılım Bilgileri>Yapım Numarası üzerine 7 kez dokunarak geliştirici seçeneklerini açıyoruz. Geliştirici seçeneklerinden USB Hata ayıklamayı ve OEM Kilidini açın.

3 - Bilgisayardan C>Program Files>Minimal ADB Klasörüne gidin, cmd-here.exe dosyasını açın, komut istemi açılacak.

4 - Telefon halen geliştirici seçenekleri ekranındayken bilgisayara bağlayın, bildirim menüsünden Resim fotoğraf aktarmayı seçtiğinizde hata ayıklama izni vermeniz istenecek. Alttaki kutucuktan her zaman izin veri seçerek tamam deyin.

5 - Komut ekranına adb yazın.
    Ardından adb devices yazdıktan sonra cihazınız aşağıda gözükecektir.

6 - unlock.bin dosyasını minimal adb klasörüne atın.

7 - fastboot flash unlock unlock.bin komutunu yazdığınızda bootloader kilidiniz açılmış olacaktır.

Kontrol etmek için fastboot getvar all yazabilirsiniz. unlocked:yes olarak gözükecektir.

İndirilecek dosyalar

unlock.bin
    Minimal ADB
    LG Mobile Driver

GEREKLİ TÜM DOSYALAR İÇİN DRİVE LİNKİ BURADA

Görüntüleri eklemeye çalışacağım.
    Root işlemi için başlık güncellenecektir. TWRP YÜKLEDİKTEN SONRA SUPERSU FLASHLAMAYIN! MTP çalışmıyor.

TWRP YÜKLEME VE ROOT ATMA İŞLEMİ

1 - Telefon halen download modundayken ses tuşlarıyla restart seçeneğine gelip power tuşuyla onaylayın ve telefonu normal olarak açın.
    Hata ayıklamanın aktifliğini kontrol ettikten sonra minimal adb klasöründen cmd-here.exe'yi çalıştırın.

2 - Drivedan indirdiğiniz Magisk dosyasını ve lg-rctd ve no-verity dosyalarını telefonun hafızasına kopyalayın.

3 - adb yazın enterlayın, adb devices yazın enterlayın ve cihazın görünüp görünmediğini kontrol edin. Görünüyorsa adb reboot bootloader yazın.
    Download moduna tekrar geçecektir.

4 - Drivedan indirdiğiniz TWRP.img dosyasını minimal adb klasörüne atın.

5 - fastboot flash recovery TWRP.img yazıp enterlayın. Yükleme tamamlandıktan sonra fastboot boot TWRP.img yazın ve TWRP ekranı karşınızda...

TWRP ANAMENÜSÜNDEN BACKUP SEÇENEĞİNE GİRİP YEDEK ALIN! ANA MENÜDEN MOUNT KISMINA GİRİP BİLGİSAYARA BAĞLAYIN. TWRP>BACKUP KLASÖRÜNÜ BİLGİSAYARINIZA YEDEKLEYİN!

5 - Install kısmına girin, kopyaladığınız Magisk dosyasını bulun ve seçin. Yüklemek için kaydırın. İşlem bittikten sonra Wipe cache/dalvik butonuna basıp kaydırın.

6 - Install kısmından telefona kopyaladığımız diğer iki zip dosyasını da flashlayın ve wipe cache/dalvik yapın.

7 - TWRP ana menüsünden Wipe kısmına gelin, factory reset için kaydırın. Ardından advanced menüsünden SADECE dalvik/art cache ve en alttaki cache seçeneklerini işaretleyip kaydırın.

8 - TWRP ana menüsünden Reboot>system seçin ve rootlu telefonunuz karşınızda.

WİPE EKRANINDA YANLIŞ ŞEYLERİ SEÇERSENİZ TELEFONDAN İŞLETİM SİSTEMİ SİLİNİR. Başıma geldi, sizin başınıza gelmesin :) Bu konuyla ilgili de yardımcı olabilirim.

Deneyen arkadaşlar karşılaştıkları hataları söyleyebilirlerse daha faydalı bir rehber olur. Saygılarımla.

Ekran Görüntüleri;
    https://prnt.sc/ptguit
    https://prnt.sc/ptgv1g
    https://prnt.sc/ptgwhs

Bu işlemler sonrasında cihazı LG Bridge ile yeni sürüme güncelleyebilirsiniz, ben henüz denemedim.
    Edit: Güncellenmiyor, hata veriyor. LG Up ile sıfırdan kdz kurulabiliyor.
    Modifiye edilmiş LG UP ile farklı bir kdz yüklemek mümkün ancak TWRP ve Root gidiyor bilginiz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TZSM -- 8 Kasım 2019; 21:48:33 >

• TZSM kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler dediğiniz gibi kolay görünüyor. Cihaz bir yıllık oldu artık yavaş yavaş rootlamanın vakti geldi gibi. uygun bir zamanda niyetliyim. tekrar sağolun açıklama için.
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    giriş çıkış saatleriniz sabitse macrodroid programını kullanarak istediğiniz gün ve saatte wi-fi ve mobilin açılıp kapanmasını ayarlayabilirsiniz, böylelikle konumun açılmadan işiniz görülür.
  • vertas V kullanıcısına yanıt
    Root işlemi yaparken ekran görüntüleri ve fotoğraf alırsanız sevinirim
    Konu başına rehber şeklinde eklemek isterim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefon bugün geldi. Işık süzmesi olayına baktım.Özellikle sol taraf ses tuşlarının orası ekran açıklığı gibi kağıt giriyor araya hatta siyah nokta var gibi. Normal mi bu kadarı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam aslında garanti bitmeden root yapmayacaktım ama root yapmanında çok avantajları var. henüz düşünüyorum net karar vermedim ama büyük ihtimalle ilerleyen günlerde müsait olunca yaparım diye düşünüyorum. ekran görüntülerini alırım tabiki öyle bir durumda..
    @baymirza hemen kurup deneyeceğim arka planda pil tüketimi düşükse işimi görür teşekkürler.
  • Ben de sanırım güncelleme desteği kesilince rootlarım diye düşünüyorum.Xda da bir sürü custom rom çalışması var denemek isterim.
    Şu pie yi oreo kadar stabil yapsalar yeter bana şu anda oreo kullanıyorum.Ufak takılmalar ve gecikmeler yüzünden pie'ye deli olmuştum.

Sırf ucuz diye a b model almazdım ben.Zaten lg g7 kullanmışsınız.Lg g7 den redmi note 8 e attan inip eşeğe binmek gibi bir şey.Bir de şunu söyleyeyim redmi note 8 bir iki kalemde iyi olabilir ama arkaplanda birçok malzemesinden kısılan ve ucuza telefon üretme gayesi ile tasarlanmış telefonlar.Ben "durability" kısmının daha önemli olduğunu düşünüyorum 2 sene sonra v30 vs redmi note 8 yapsak eminim redmi note 8 de birçok sorunla boğuşuyor olacaksınız.Çünkü bir telefon işlemci,kamera,bataryadan oluşmuyor.Bir amiral telefon ile bir orta seviye telefonun malzeme kalitesi ve dayanıklılığı bir değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 6 Kasım 2019; 23:53:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canre16

cevabın için teşekkür ederim öncelikle.
    en az 2-3 sene kullanım varsayarsak ve telefonunda 2 senelik olduğunu düşünürsek yine de v30+ diyebiliriz yani değil mi ?google cam ile ön kamera ve kamera işini hallettiğimi düşünürsek diğer bütün özellikleri ile bu telefon diğerlerinden daha önde o zaman.kamerayı da hallettikten sonra kafa kurcalayan tek konu telefonun eski olması ama yeni cihazlardan da iyi özellikleri olması ve gerçekten alınası bir telefon olarak beni cezbediyor .Şu soru da ortaya çıkıyor eski bir amiral gemisi olan v30+ mı yoksa yeni nesil üst orta segment bir telefon mu?
    Her zaman için amiral gemiyi tercih ederim yani 2 yıl önceki model de olsa V30 plusı alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tolyo kullanıcısına yanıt
    Nokta

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lg v30+ ön ve arka kmaera stock ve google cam örnekleri var mıdır
  • canre16 C kullanıcısına yanıt
    Stock Kamera LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

Google Camera 6.1.0.21 Mi8 LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

Google Camera 6.2.030 LG V30+ KULLANICILARI KLÜBÜ (31A EU Sürümüne Geçiş Eklendi)

• Cihaza custom rom kuran var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eawen

Cihaza custom rom kuran var mı?
    Güzel bir rom arıyorum. Bulabilirsem birkaç gün içerisinde kuracağım. Ekran görüntülerini ve deneyimi paylaşırım.
    Xda'de Havoc Os 2.4 var, ben de onu bir deneyeyim diyorum
  • Eawen kullanıcısına yanıt
    Pixel Experience yüklemek için yedek alıyorum birazdan deneyeceğim. Sonra sanırım Havoc OS'a geçerim. Pixel Experience'te pek özellik olmuyor genelde. Ne kadar akıcı olduğuna ve ne kadar kısıtlı olduğuna bir bakmak lazım.
    deneyimlerinizi,nasıl yüklediğinizi ve roma ait resim,olabilirse video atabilirseniz sevinirim konuda paylaşmak isterim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TZSM

Pixel Experience yüklemek için yedek alıyorum birazdan deneyeceğim. Sonra sanırım Havoc OS'a geçerim. Pixel Experience'te pek özellik olmuyor genelde. Ne kadar akıcı olduğuna ve ne kadar kısıtlı olduğuna bir bakmak lazım.
    Pixel Experience boot etmedi, ayrıca TWRP'ye girişte parola soruyor ve dosyalar encrypted şeklinde kaldı... sideload üzerinden havoc os yüklemeyi deneyeceğim.

Edit:
    SİDELOAD İLE ROM YÜKLEME
    1 - Havoc OS dosyasını buradan indirip minimal adb klasörüne atın.

2 - Kolaylık olması için ismini rom.zip olarak değiştirin.

3 - TWRP üzerinden ADB sideload kısmına girin.

4 - Minimal adb klasöründeki cmd-here.exe'yi çalıştırıp adb sideload rom.zip yazın.

TWRP parolası için havoc os yükleyip cihaza bir pin koymak gerekiyor. O pini twrp'de parola olarak kullanıp dosyalarımızı decrypt edebileceğiz.

Havos OS başarıyla yüklendi ancak boot ederken parola sordu. Stock romda kullandığım parolayı girdim, recovery'e boot edip wipe kısmından factory reset yaptım şuan başarıyla açıldı. Ancak twrp parolasını çözemedik, veriler silindi.

Havos OS ilk ekran görüntüsühttp://prnt.sc/pu8qwp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TZSM -- 8 Kasım 2019; 16:48:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Goat

deneyimlerinizi,nasıl yüklediğinizi ve roma ait resim,olabilirse video atabilirseniz sevinirim konuda paylaşmak isterim
    CUSTOM ROM YÜKLEME REHBERİ Havos OS 2.9 Android 9.0 Pie (Stabil değil!)

Bu işlem için bootloader kilidinizin açık olması ve cihazınızda TWRP yüklü olması gerekiyor.
    Bu işlem tüm verilerinizi silecektir, TWRP üzerinden backup kısmıyla yedek almanızı öneririm.
    Backup dosyasını bilgisayarınıza yedekleyin.

1 - Havoc OS dosyasını ve Gapps dosyasını telefonun hafızasına atın. Root atmak istiyorsanız önceki rehberdeki drive linkinden Magisk dosyasını da telefon hafızasına atın.

2 - TWRP ye erişmek için
    a - Cihazınız rootlu ise magisk üzerinden Modüller kısmına girip sağ üstteki üç noktaya basarak kurtarma modunda yeniden başlat deyin.
    b - Rootlu değilse usb hata ayıklamayı açtıktan sonra telefonu bilgisayara bağlayın. Minimal adb klasöründen cmd-here.exe'yi çalıştırıp adb reboot recovery yazın. TWRP açılınca USB bağlantısını kesin.

3 - TWRP üzerinden wipe kısmına girin. Factory reset için kaydırın. Advanced wipe kısmından Dalvik / ART Cache, System, Data, Cache seçip silmek için kaydırın.

4 - TWRP ana menüsünden install kısmına girip Havoc OS zip dosyasını seçip flashlayın.

5 - Open Gapps dosyasını seçip flashlayın. Wipe cache/dalvik yapın. Magiski henüz yüklemiyoruz.

6 - Reboot System ve Havoc OS karşınızda! Root atmak için devam edin;

7 - Havoc OS açıldıktan sonra Magisk Manageri kaldırın. Tekrar TWRP menüsüne girin.

8 - Magisk'i flashlayın ve Wipe cache/dalvik yapın. Reboot system, root işlemi tamamlandı.

İndirilecek dosyalar ;
    Havoc OS
    Google Apps ARM64>9.0> İsteğe bağlı içerik. Ben micro kurdum.
    TWRP 3.2.3-7

Ekran Görüntüleri;

TWRP Wipe
    TWRP Wipe 2
    TWRP Install
    Havoc OS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TZSM -- 8 Kasım 2019; 21:18:13 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.