Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.138
Cevap
46
Favori
82.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, eğer buraya WiFi sorunu için geldiyseniz (benim gibi) yukarıdaki arkadaşın yaptığı gibi alttaki butonun ordaki kabloların bantlarını söküp ayırın. Hatta butona bağlı soketi çıkarıp şöyle bir tozunu üfleyip geri takmayı deneyebilirsiniz. Ben denedim şuan çalışıyor gibi. Biliyorum şaka gibi ama şaka değil. İlk başta bana da şaka gibi gelmişti. Hiç zor bir işlem değil korkmanıza da gerek yok.

Bu arada WiFi modülü alttaki butonun içinde mi acaba? Orayı tam çözemedim. Bilen arkadaşlar yazarsa iyi olur.
  • baro26 B kullanıcısına yanıt
    Kumanda bozulmuyor. Tv ile kumanda arası iletişim bozuluyor. Aynı kronik sorun.
  • Kumanda tekerleği çalışmayıp tv yi gördüğü durumda kanal değiştiriyorsa. İlk pillere bak piller azalınca bu durum yaşanıyor. Yeni pillede aynı sorunu yapıyorsa aradaki iletişim bozuluyor. Mavi bantlar sökülüp teller ayrılacak
  • unsals1 U kullanıcısına yanıt
    Teknik bilgim çok iyi değil elektrik konusunda. Zor bir işlem midir bu teller sökülecek olayı? Video var ise paylaşırsanız yada ne diye aratırsam Google’da ilgili videoya ulaşabilirim.
    Teşekkürler şimdiden
  • arkadaşlar wifi sorunu yüzünden tv'yi açtım arkadaşın dediği gibi kabloların üzerindeki mavi bantları çıkardım ve üst üste binmiş kabloları ayırıp düzledim. Sonuç başarılı hem kumanda problemi hem de wifi 'de 1 gündür sıkıntı yok :) eskiden wifi açılmıyor açılsa dahi 10 dk da bir kopuyordu, kumanda da problemsiz gün geçmiyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: baro26

Teknik bilgim çok iyi değil elektrik konusunda. Zor bir işlem midir bu teller sökülecek olayı? Video var ise paylaşırsanız yada ne diye aratırsam Google’da ilgili videoya ulaşabilirim.
    Teşekkürler şimdiden

burda arkadaş ayrıntılı fotoğrafları paylaşmış

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143428285

• flashback8919 kullanıcısına yanıt

Merhabalar, geçenlerde sanırım bana konu ile ilgili özel mesaj atmışsınız da forum sistemine tel. numaramı kaydetmek istemediğim için mesajınızın tamamını okuyamadım ve size geri dönemedim. Sorununuz çözüldüyse ne mutlu. Ancak bizim sorunumuz nüks etti. Şuan WiFi açık konuma getirilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheNightMare. -- 14 Mayıs 2021; 15:34:42 >
  • LG 65UH850V sahibiyim. Yeni modem aldım. TV'de yeni modem ile giriş yapmak için kablosuz ağ bölümüne girdiğimde modemin listelenmediğini gördüm. Ben de TV'nin wifi ayarını kapalı konuma getirip tekrar açayım dedim. Kapattım ve "açık" hale getiremedim. Buton deaktif oldu. TV'nin fişini çektim olmadı. Bölge değiştirdim olmadı. TV'yi fabrika ayarlarına çevirdim ve wifi açık hale geldi. Bir kaç gün sonra kendi kendine TV internete bağlanamayınca kendi kendine wifi'ın KAPALI konuma geldiğini gördüm.

Neyse, servisi aradım. Derdimi anlattım. Wifi modülünün arızalı olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler. 650 TL'ye wifi modülünü ve kablosunu değiştirdiler. 6 ay parçanın garantisi var. 2 hafta sonra TV kendi kendine wifi'ı kapattı ve gene açık hale gelmiyordu. TV'nin fişini çektim, çalıştırdım. Wifi açıldı. Şimdi bunun neresi donanımsal?! Olay bana LG'nin planlı eskitmesi gibi geldi. Sanki random olarak wifi modülünü çalışmaz hale getiriyorlar.

• 05.60.15 güncellemesi gelmiş. Bu güncellemeyi indiren var mı? Varsa, memnun mu?
  • Güncellemeyi yaptım. Ne değişiklik oldu anlamadım bir fark göremedim

• Merhaba lg49uh850v 05.60.15 güncellemesi geldi. Henüz yüklemedim. Yükleyen varsa bir değişiklik olup olmadığını öğrenebilir miyim? Yurtdışındaki bazı forumlarda bu güncelleme sonrası sıkıntı yaşayan insanlar olmuş. Bazıları hdmi girişlerinin çalışmadığını, youtube a giriş yapılamadığını ve webbrowser da yavaşlama olduğunu yazmış. 05.60.25 yazılımı ile bu sorunlar giderilmiş. Ama 05.60.25 kim bilir ne zaman gelir?

• Sadece bu : Fixing minor bugs in software

• okadar güncellenme geliyor bi browser sürümünu güncellemedi adamlar
  • Bu televizyonu (49uh850v) playstation 5 ile birlikte kullananlar var mı?

• draligus kullanıcısına yanıt

Sorun wifi kartında tozlanıp ısınmadan dolayı yapıyor bu sorunu söküp temizleyip takınca bir süre (6 ay gibi) sorunsuz çalışıyor daha sonra tekrar yapmaya başlıyor. Bir kere denedim düzeldi, tekrar yapınca Bende kablo bağladım. Benim ekrandada bazen yatay çizgiler çıkıyor led lerde kronikmiş. LG aldığıma çok pişmanım birde zamanında en iyisini aldık.

• Şu an elimde LGUH850v modelin bulunmakta . Benim gibi bunu kullanmakla birlikte Netflix üst paketini kullananlarınız var mı acaba. Bir sorum olacaktı.

• bugün kendi kendine 05.60.20 yükledi. işin garibi hiç bir yerde yok bu firmware.

• Aynen. Ne içeriyor acaba güncelleme

• Bu tvyi kullan arkadaşlar Netflix'te Dolby Vision sorunu yaşayanınız var mı?

• sesem S kullanıcısına yanıt

ben nvidia shield pro'dan plex ile dolby vision izlemeye çalıştım ama hem çok patlatıyor renkleri hem de sürekli artıp azalıyor parlaklık. netflixi bilmiyorum ama bi dolby vision sorunu var bu modelde. yurtdışı forumlarında da bahsedilmiş zamanında.

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.