Şimdi Ara

LG UH850v Kullanıcı Klübü (41. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.137
Cevap
46
Favori
82.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Youtube internetin hizina gore videoyu aciyor genellikle.

Browser uzerinden cozunurluk secip izleyebilirsiniz ama.
  • Arkadaşlar bu modelde Teledünya kullanmak için conax uyumlu modül kart alan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kazumatr

Youtube internetin hizina gore videoyu aciyor genellikle.

Browser uzerinden cozunurluk secip izleyebilirsiniz ama.

Selam dostum, cevabın için teşekkür ederim..50 mbit internet hızım var ancak başka marka yeni nesil tvlere sahip arkadaşlarım da youtube uygulamasından 4k 2160p görüntü izleyemiyor..Ancak tvnin web browser ı üzerinden 4k çözünürlük seçilip izlenebiliyor..
  • rmndzc35 kullanıcısına yanıt
    Bende ayni hizi kullaniyorum hatta lg magazasindaki hiz testi uygulamasinda 45 48 mbit leri gormeme ragmen 4k video stream icin uygun degil ibaresi gorunuyor.En az 100 olmali heralde uygulamadan acilabilmesi icin.
  • Ben sony xd9305 kullanırken 25 mb hızla açabiliyordum 4k videoları youtubedan.
  • Selam arkadaşlar
    UH850V Televizyonu yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Yazılım versiyonu 04.30.65 görünüyor.
    Güncellemeleri kontrol edince güncelleme yok diyor. Ama nette (http://www.lg.com/tr/destek/software-firmware?search=55UH850V&pageVisibleFlag=2) 04.30.95 versiyonu çıkmış.
    Biz bunu indirip usb üzerinden kendimiz güncellersek sorun olur mu?
    Yani Türkiye'ye verilecek olan güncellemeler ile netteki güncellemeler arasında fark var mı?
    Hani Samsung telefonlarda varya....Türkiye versiyonu, Irak versiyonu, Zaire versiyonu falan filan..

LG netteki versiyonu tüm ülkelere aynı içerikle mi sunuyor? Öyleyse TV den güncelleme gelmesini bekleyelim.
  • mrb arkadaşlar ben de uh serisi tv aldım ama eklediğim fotolarda gördüğünüz gibi dikey koyu gölgelenmneler var bu normal mi? ar

• dejavu4355 D kullanıcısına yanıt
    Vertical banding dedikleri bu. Nerdeyse her led lcd tvlerde var. Ama sizde fazla gibi görünüyor. Açık renk sahnelerde ve maç izlerken rahatsız edebilir.
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    sonunda bi cvp veren oldu teşekkür ederim.servis maalesef bunu kabul etmiyor. önce gece foto çektim tv arkasında led lambalar var bunlar normal dedi.daha sonra gündüz foto yolladım.bu sefer servis alıp bi kontrol etsin diyorlar.bana ilginç gelen bu banding tamam maçlarda belgesel gibi hareketli ekranlarda oluyor eyvallah ama benim smarta takıldığım zamanlarda açık kırmızı ve diğer tonlarda bile bu kalın gölgelenmeler var. ne yapmam lazım.servis bugün tv yi alacak.yalnız arıza yoksa ücret alıyoruz diyorlar.
  • ayrıca kanal geçişlerinde siyahımsı ekran oluşuyorya işte o zaman bu siyahımsı ekranda dikey 4-5 adet koyu gölgelenmeler oluyor.
    Mağazadan aldıysanız bu gerekçe ile iade almazlar, servis raporu isterler.

Servisler ise bu tür sorunlara "hatalıdır, değişmesi/iadesi uygundur" diye rapor vermez (arçelik beko grundig ve vesteln bu tür sorunlarda iade ya da değişim yaptıklarını yazanlar oldu forumda ama sony-lg-samsunga göre bunlar normal)

Bu durumda, ya sineye çekip kullanacaksınuz ya da tüketici hakem heyeti/mahkemesine başvuracaksınız. Ya da benim yaptığım gibi zarar etmeyi göze alarak satacaksınız.
    söylediklerinizin hepsini yaşamış biri olarak yukarıda bu modelde bu sorunların olduğunu bu sorunlarla yaşamak istemeyenlerin alırken tekrar tekrar düşünmelerini önermiştim.

Servis için her şey normal zaten onu kriter olarak görmeyin.

Aldığınız yer büyük bir teknoloji marketiyse ürünü iade edin, benim gibi ciddi anlamda uğraş verirseniz değişim kararı çıkartabilirsiniz.
    (ben LG türkiye ile irtibat kurarak 1 günde değişim kararı çıkartabildim.) uçak bileti kampanyasından faydalanmak için değişim yaptırmam gerekiyordu iade etsem faydalanamayacaktım. Sonuçta 2. ürünü de iade ettiğim için yine faydalanamamış oldum. :)

Benim görüşüm ürünü bu şekilde kullanmayın ama iade ama değişim, bir an önce kurtulun. yüklü miktarda para verip içinize sinmeyecek bir ürün kullanmayın.
  • Hocam kimi aramam lazım dün servis geldi hâlâ normal diyir
  • mahmuthoca63 M kullanıcısına yanıt
    Bikac gune yayinlanir zaten.

Bazi renk problemleri duzeltilmis.

[04.30.95]

1. To improve color error issue at the bottom of the screen during HDMI 4K 3D On/Off.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmuthoca63

Selam arkadaşlar
    UH850V Televizyonu yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Yazılım versiyonu 04.30.65 görünüyor.
    Güncellemeleri kontrol edince güncelleme yok diyor. Ama nette (http://www.lg.com/tr/destek/software-firmware?search=55UH850V&pageVisibleFlag=2) 04.30.95 versiyonu çıkmış.
    Biz bunu indirip usb üzerinden kendimiz güncellersek sorun olur mu?
    Yani Türkiye'ye verilecek olan güncellemeler ile netteki güncellemeler arasında fark var mı?
    Hani Samsung telefonlarda varya....Türkiye versiyonu, Irak versiyonu, Zaire versiyonu falan filan..

LG netteki versiyonu tüm ülkelere aynı içerikle mi sunuyor? Öyleyse TV den güncelleme gelmesini bekleyelim.

Dun hem yabanci sitesinden hemde Türkçe olan siteden yazilima baktim yabanci kaynakli olanda model bilgisi farkli verilmisti fakat Türkçe olan sitede model bilgisi acikca belirtilmisti cihazin model numarasinin sonu ZA bilindigi gibi bende ona ustinaden guncellemeyi indirip tv ye kurdum sanki renkler daha canli gibi geldi bu arada oyun modu icin de hdr aktif olunca hdr oyun modu da eklenmis.

Yazilimi kurmak isteyen olursa zip uzantili dosyayi indirip icerisindeki 800+ kusur mb lik dosyayi cikartip usb bellekte ana dizine olustiracagi LG_DTV klasoru icerisine atip tv ye takinca bikac saniye de guncelleme yapilsinmi diye soruyor.

Onaylayip bekleyin tv kapanip acilincaya dek bekleyin isterseniz bu sirada internetten guncelleme kismina girip guncelleme ilerlemesibi goruntuleyebilirsiniz.

• merhab arkadaşlar, bende 55 inç olanını aldım bu modelin. 4k digiturkte bağlatmak istiyorum televizyona. araştırma yapan oldu mu hiç, en iyi görüntü ayarları şudur diyebileceğiniz ayar var mıdır? genelde ilk mesajda olur böyle şeyler ancak burada yok maalesef.
  • Arkadaşlar inşallah bu hafta bende bu canavara sahip olacağım.

Ancak aletin ilk kurulduğunda neler yapmam lazım neyi nasıl kontrol ederim hiçbir fikrim yok. Yardım ederseniz çok makbule geçer.
  • tkgs çalışmıyor televizyonumda kafayı yemek üzereyim yardımcı olabilecek var mı?
    tkgs güncelleme hatası alıyorum hep.
  • 95 güncellemesi neden hala yayınlanmadı ki acaba?
  • 
Sayfa: önceki 3940414243
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.